3 اشتباه که هنگام عکاسی در پس زمینه سفید باید از آنها اجتناب کرد

3 اشتباه که هنگام عکاسی در پس زمینه سفید باید از آنها اجتناب کرد

از آنجا که پرتره های پس زمینه سفید بسیار رایج هستند ، بسیاری از مردم فکر می کنند دستیابی به این اثر آسان است. شاید فکر کنید به سادگی باید سوژه خود را مقابل دوربین در مقابل زمینه سفید  قرار دهید و عکس بگیرید.

متأسفانه ، به این سادگی نیست. با استفاده از روشی که در بالا توضیح داده شد ، می توانید عکسی با پس زمینه خاکستری ، کسل کننده یا گل آلود ایجاد کنید. بهترین نتیجه ممکن پس زمینه ویرایش پس زمینه سفید است. هر چند این تنها مسئله نیست ؛ شما سایه های ناخواسته را نیز در همه جا خواهید دید.

من تنظیمات را با مدل کوچکم ، Sven (گوزن های شمالی محبوب کریستف در فیلم Frozen) تکرار کرده ام. انجام این کار با یک موضوع در مقیاس کوچک آسان تر است ، زیرا نورها در مقایسه بزرگ نسبت به مردم هستند.

در اینجا سه ​​اشتباه  وجود دارد که هنگام تلاش برای دستیابی به 100٪ عکاسی با زمینه سفید خالص داریم که باید از آنها اجتناب کنید:

اشتباه شماره 1: پس زمینه به درستی روشن نشده است

پس زمینه باید تقریباً دو مرحله بیشتر از سوژه روشن شود. به عنوان مثال ، اگر می خواهید سوژه خود را با f/8 عکاسی کنید ، نورهای پس زمینه خود را دو مرحله روشن تر کنید ، بنابراین متر شما f/16 را در پس زمینه می خواند.

توجه: شما باید نورهای پیش زمینه و پس زمینه را به طور جداگانه اندازه گیری کنید ، به طوری که هنگام اندازه گیری نور اصلی (روی سوژه) نورهای پس زمینه را خاموش کرده و برعکس. هنگامی که نورهای پس زمینه و اصلی روشن هستند ، متر شما هنوز باید f/8 را در مورد سوژه به شما بدهد ، زیرا شما در حال اندازه گیری نوری هستید که روی سوژه شما می افتد و نه در پس زمینه.

عکس زیر (راست) نشان می دهد که وقتی پس زمینه را اصلاً روشن نمی کنید ، چگونه به نظر می رسد. تن و رنگی غیر از سفید مورد نظر دریافت می کنید. در عکس سمت چپ ، پس زمینه روشن بود ، اما هیچ نور اصلی سوژه را روشن نمی کرد. بنابراین ، تصویر به دست آمده تقریباً یک شبح از سوژه است.

تنظیمات دوربین من برای تمام عکس های این تنظیم ISO 250 ، 1/160s و f/8 بود (اگرچه پس زمینه متر را f/16 می خواند). قدرت speedlight ها روی 1/16 تنظیم شده اند (من به ندرت از speedlight های  خود با قدرت کامل استفاده می کنم ، زیرا باتری ها خیلی زود تمام می شوند).

دوربین نیکون D750 بود که نویز را به خوبی کنترل می کرد ، بنابراین ISO مشکلی نداشت. دو SB-910s و یک SB-900 speedlight برای این تنظیم استفاده شد.

عکس زیر تنظیمات را تنها با نور پس زمینه سمت چپ نشان می دهد.

پس زمینه سفید

در دو تصویر زیر متوجه خواهید شد که فقط نور پس زمینه سمت راست در عکس سمت چپ و فقط نور پس زمینه چپ در عکس سمت راست شات شده است. البته چنین نوری قابل قبول است ، اگر قصد شما این بوده است. نور اصلی در زاویه 45 درجه در سمت راست دوربین قرار گرفته شود. من می خواستم فلاش خود را بر روی شمشیر سفید سرکش پرتاب کنم تا نور تغییر کند.

پس زمینه سفید

همچنین ممکن است توجه داشته باشید که در عکس سمت چپ (بالا) ، سایه بسیار کمی از Sven در پس زمینه پشت وی وجود دارد – زیرا نور پس زمینه سمت چپ روشن نمی شود. وقتی نور پس زمینه در سمت چپ روشن شد ، این سایه حذف شد (عکس سمت راست ، در بالا).

در زیر تنظیماتی وجود دارد که هر سه نور به درستی شات می کنند.

عکاسی تبلیغاتی

اکنون که نورهای  پس زمینه و اصلی خود را تنظیم کرده اید ، باید مطمئن شوید که این نورها فقط به سوژه مورد نظر برخورد می کنند. این ما را به اشتباه بعدی می رساند: جدایی.

اشتباه شماره 2: تفکیک سوژه و پس زمینه کافی نیست

از آنجا که نورهای پس زمینه بسیار روشن تر از نور پیش زمینه هستند ، باید آنها را از سوژه اصلی جدا کنید. دو روش اصلی برای انجام این کار وجود دارد:

پرچم گذاری
فاصله
پرچم گذاری

شما می توانید از هر رنگ مشکی برای پرچم گذاری نورهای خود استفاده کنید: قسمت مشکی بازتابنده ، ورق های مقوایی سیاه رنگ یا هسته فوم سیاه.

رنگ مشکی نور را باز نمی گرداند. در عوض ، نور را جذب می کند همچنین مانع نفوذ نور به جاهایی می شود که شما آن را نمی خواهید. اگر نورهای پس زمینه خود را پرچم (مسدود) نکنید ، سوژه شما دارای جلوه هاله ای می شود و دارای نور پس زمینه بسیار زیاد است.

فاصله

هنگامی که نورهای خود را پرچم گذاری کرده اید ، باید سوژه خود را به اندازه ای دور از پس زمینه (و از نورهای پس زمینه) قرار دهید که نشتی نور به سوژه شما برخورد نکند. البته این بستگی به ترجیح و قصد شخصی شما دارد – ممکن است بخواهید برای ظاهر یا جلوه خاصی بر روی سوژه خود نشت کنید ، یا نه.

اگر می خواهید کمی نشتی نور داشته باشید ، مطمئن شوید که چند آزمایش را با لنزهای مختلف انجام دهید ، زیرا به دلیل فراوانی نور ممکن است انحراف رنگی در لبه های سوژه شما ایجاد شود. برخی از لنزها بدون توجه به دیافراگم مستعد انحراف رنگی هستند ، در حالی که برخی دیگر حتی در دیافراگم های باز ، که در آن ها انحراف رنگی بیشتر مشاهده می شود ، بسیار خوب عمل می کنند. همچنین ، در مورد مقدار نشتی که می خواهید مراقب باشید – شما نباید قسمت هایی از سوژه خود را از قرار گرفتن در معرض بیش از حد نشت نور جدا کنید.

همچنین بخوانید : انحراف لنز چیست؟ (و این چگونه بر عکس های شما تأثیر می گذارد)

عکاسی با پس زمینه سفید

عکسهای بالا Sven را به خوبی روشن می کند. دو نور پس زمینه با f/16 و چراغ اصلی با f/8 روشن می شوند. هیچ سایه ای ناخواسته در پس زمینه وجود ندارد ، همانطور که قصد من بود.

با این حال ، من می خواستم یک بازتاب و سایه در پیش زمینه داشته باشم. این به خوبی منجر به سومین اشتباه می شود که باید از آن اجتناب کرد: یک سوژه شناور.

اشتباه شماره 3: سوژه شناور است

اگر برخی از سایه های کف را در نظر نگیرید ، سوژه شما به نظر می رسد که روی هوای سفید شناور است ، یا مثل اینکه بریده شده و روی یک کاغذ سفید چسبانده شده است.

بهترین نکته برای اجتناب از سوژه های شناور این است که از یک سطح بازتابنده مانند پلکسی گلاس سفید شفاف یا ورق کاشی سفید به عنوان پایه ای برای قرار گرفتن سوژه خود استفاده کنید. می توانید شفافیت بازتاب را در Photoshop در ویرایش تنظیم کنید ، اما داشتن بازتاب نشان می دهد که سوژه شما محکم بر روی زمین محکم کاشته شده است.

عکاسی صنعتی

تصویر سمت چپ Sven را شناور نشان می دهد ، اما افزودن بازتاب (راست) نشان می دهد که Sven روی زمین محکم ایستاده است. دومی بیشتر دلپذیر و طبیعی به نظر می رسد و شبیه یک کار برش و چسباندن نیست.

اشتباه شماره 4: پس زمینه افشای بیش از حد

مراقب باشید نور زیادی به پس زمینه اضافه نکنید. اگر از سفید خالص بگذرید و واقعاً بیش از حد عکس بگیرید ، سفید تقریباً در اطراف سوژه می درخشد ، درست مانند زمانی که در خارج از منزل نور خورشید داشته باشید.

این باعث کاهش کنتراست می شود و باعث می شود سوژه شما کمی هاله داشته باشد. شما می توانید این جلوه بیش از حد را در تصاویر زیر مشاهده کنید:

پس زمینه سفید

اشتباهات عکاسی در زمینه سفید: نتیجه گیری

امیدوارم این آموزش کوچک روشهای اساسی ایجاد زمینه سفید را روشن کرده باشد و همه اسرار را در مورد چگونگی دستیابی به چنین ظاهری حل کرده باشد.

مطالب مرتبط: آموزش عکاسی استودیویی برای مبتدیان

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − سه =