• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی

عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی

عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی تاثیر گذار ترین روشی است که در جذب مخاطب می توان از آن استفاده نمود. در عکاسی از لوازم آرایشی و بهداشتی مهمترین موارد که در تصویر می بایست نمایش داده شوند، برند و نوشته های منحصر به فردی است که مخصوص به آن محصول می شود. علاوه بر نوشته ها و پوشش آن می بایست بیننده با یک نگاه بفهمد که کارایی محصول شما دقیقا چیست. در نظر بگیرید از کرم عکسبرداری می نمایید که مخصوص رفع خشکی دست و پا می باشد، از این رو بهتر است تصویری مناسب و معقول از کرم و پا یا دست بگذارید تا بیننده به خوبی متوجه کارکرد آن شود.یکی از مهمترین موارد که در عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی تاثیر ویژه ای در نشان دادن کارایی و تبلیغات آن محصول دارد این است که از مدل یا شخص معروفی برای برند محصول خود استفاده نمایید.معمولا عکاسی از لوازم آرایشی و بهداشتی در استودیو انجام می گیرد. مخصوصا برای عکاسی از محصولات بهداشتی و آرایشی از خیمه عکاسی و نورپردازی ویژه ای استفاده می شود تا تصویری با کیفیتی ویژه از سوژه مورد نظر شما ایجاد گردد. پس زمینه ی روشن برای لوازم بهداشتی و آرایشی خانم ها جلوه ی بهتری ایجاد می نماید. خلق ایده هایی هیجان انگیز و تا حدی اغراق آمیز، جلوه ی بسیار زیبایی در تصویر ایجاد می نماید. در عکاسی صنعتی از لوازم بهداشتی و آرایشی می بایست هم از پوشش اصلی و هم از جعبه آن و از زوایای مختلف آن محصول عکسبرداری انجام گردد تا بیننده اصل کالای شما را از تقلبی آن به خوبی تشخیص دهد. این مجموعه با کادری توانمند و خلاق در حیطه ی عکاسی با رعایت تمامی قوانین و ضوابط کشور، تصویری خیره کننده و گویا را از محصول شما به تصویر خواهد کشید.هشت نکته برای عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی

در دنیای تبلیغات جایگاه عکس و تاثیر آن در افزایش بهره ‌وری تبلیغات ، نیاز به توضیح ندارد. همه ما به راحتی از کنار تبلیغات بی‌روح و فاقد جاذبه عبور می‌کنیم در حالی بیشتر اوقات تحت تاثیر جاذبه ‌های ظاهری یک تبلیغات قرار می‌گیریم و تمایل به خرید پیدا می‌کنیم. اگر بخواهیم عکاسی تبلیغاتی را تعریف کنیم، می‌توانیم بگوییم عکاسی تبلیغاتی به نوعی از عکاسی از محصولات اطلاق می‌گردد که به منظور ترغیب مشتری برای خرید محصول انجام ‌می‌شود. در این راستا، عکاس سعی می‌کند با خلق عکس‌های جذاب و چشم‌نواز، تاثیر تبلیغات را دوچندان کند و ذهن مخاطب را درگیر کند. سابقا این شاخه از عکاسی در تبلیغات روزنامه‌ها و مجلات رونق زیادی داشت؛ ولی امروزه به دلیل استفاده گسترده افراد از اینترنت و فضای مجازی، پای خود را در میدان دیجیتال مارکتینگ باز کرده است و همه روزه در وبسایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی با ‌آ‌ن‌ها مواجه می‌شویم.  عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی، نیز همانگونه که از اسمش پیداست به معنای گرفتن عکس‌های جذاب از محصولات آرایشی و بهداشتی به منظور افزایش فروش این دسته از محصولات  است. در این مقاله به بررسی  هشت نکته درباره عکاسی از لوزام آرایشی و بهداشتی خواهیم پرداخت.

عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی

 

در عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی از به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

واضح است که عکاسی به عنوان به حرفه و تخصص، دارای اصول و قاعد خاص خود است و اگر تصاویری که از محصولات خود برای تبلیغات می‌گیرید از اصول عکاسی تبلیغاتی تبعیت نکرده باشند، تاثیر چندانی در افزایش فروش محصولات نخواهد داشت و حتی شاید بتوان گفت باید خوش‌شانس باشید که تاثیر منفی در فروش نگذارد و اصطلاحا مشتری‌پرانی نکند! این اصول می‌تواند ترکیبی از اصول هنر و روانشناسی باشد. به این معنا که عکاس ضمن رعایت مولفه‌های عکاسی از دید علم هنر مانند پرسپکتیو، سایه‌ها، کنتراست و نور و غیره، به مولفه‌های روانشناسی موثر در جذب مخاطب مانند، نوع مخاطب و روحیات وی توجه می‌کند تا حداکثر بهره‌وری را کسب نماید. در این اینجا نکاتی را برای بهینه کردن عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی یادآور می‌شویم:

 

  • مخاطب خود را بشناسید

مانند هر نوع تبلیغ دیگری توجه به مخاطب یک اصل است. شما محصولی را تولید می‌کنید و یا ‌می‌فروشید و گروهی از افراد جامعه و نه لزوما همه اقشار، قرار است از شما خرید کنند. بسیار مهم است که بدانید برای چه گروهی‌ از افراد جامعه محصولی را تبلیغ می‌کنید. گاه ممکن است برای شناخت مخاطب، حتی به افراد متخصص نیز نیاز داشته باشید و از راهنمایی‌های آن‌ها برای اثرگذاری تبلیغات خود استفاده کنید. شناخت مخاطب به شما کمک می‌کند تا عکاسی را هدفمند انجام دهید و نتیجه بهتری بگیرید و محصول را با روشی مناسب آن مخاطب معرفی کنید. طبیعتا مخاطب لوازم ‌آرایشی و بهداشتی خانم‌ها هستند. به عنوان مثال، در عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی دقت داشته باشید که آیا برای محصول را برای خانم‌های جوان تبلیغ ‌می‌کنید یا برای خانم‌های میانسال.

  • رنگ‌ها را فراموش نکنید

دنیای رنگ‌ها دنیای واقعا جالبی است. با رنگ‌های زیبا گاه می‌توان کار ساعت‌ها تبلیغات گفتاری یا نوشتاری را انجام داد. عکاسان حرفه‌ای خوب می‌دانند که رنگ در زیبا کردن عکس‌ها چقدر موثر است. رنگ‌بندی مناسب باعث می‌شود تا ویژگی‌های خاص یک محصول بیشتر به چشم بیاید. انتخاب پس‌زمینه مناسب می‌تواند کمک کننده باشد. مثلا اگر بخواهید تصاویری براق و روشن داشته باشید، باید از پس زمینه رنگارنگ و پر زرق و برق استفاده کنید.

  • از زوایای مختلف عکس بگیرید

یکی از ویژگی‌های عکاسان حرفه‌های شناخت زوایای مناسب برای عکاسی است. تاثیر زاویه دید در عکاسی در انتقال پیام و تاثیرگذاری بر مخاطب قابل انکار نیست. گاهی با گرفتن یک عکس با زاویه‌ دید معمولی، عکسی بی‌روح و کسل کننده ایجاد می‌شود. ولی یک عکاس حرفه‌ای می‌داند که چگونه با تغییر زاویه دید، عکسی جذاب و چشم‌نواز خلق کنید. این اصل در عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی نیز صادق است. لزومی ندارد از یک محصول صرفا از یک زاویه دید عکس گرفته شود. توصیه ما این است که از برای معرفی بهتر یک محصول آرایشی و بهداشتی از زوایای مختلفی عکس بگیرید تا تاثیر بهتری روی ببینده بگذارید. برای مثال اگر عکس از جلوی محصول گرفته‌اید و همه ویژگی‌های یک عکس حرفه‌ای تبلیغاتی نیز دارد، باز هم به این مقدار اکتفا نکنید و زاویه دید را تغییر دهید. این‌بار با ایستادن روی صندلی یا چهارپایه، از بالا عکس بگیرید. عکاسی با زاویه‌ دیدهای معمولی را فراموش کنید و خلاقیت به خرج دهید.

 

مطالب مرتبط : نکات طلایی برای عکاسی صنعتی از انگشتر و جواهرات

 

4) از محصولات به صورت مورب عکس بگیرید

یکی از ایده‌های عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی، عکس گرفتن از لوازم آرایشی که به صورت مورب در کنار هم قرار گرفته‌اند جذابیت خاصی دارند. تصویری که در زیر ملاحظه می‌کنید گویای این مطلب است. در این تصویر چینش مورب این محصول در رنگ‌های مختلف، و همچنین انعکاس آن‌‌ها در زیر، صحنه‌ جذابی را ایجاد کرده است که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

  • از پس‌زمینه مناسب استفاده کنید

همانگونه که قبلا هم اشاره شد یکی از موثرترین عوامل جذابیت عکس تبلیغاتی پس زمینه‌ آن است. انتخاب پس ‌زمینه مناسب برای عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی را دست کم نگیرید. پس زمینه باید با نوع محصولی که تبلیغ می‌کنید تناسب داشته باشد. مثلا اگر می‌خواهید لوازم آرایشی و بهداشتی گیاهی را تبلیغ کنید، باید از پس‌زمینه پاستلی که دارای الگوهای گلدار است استفاده کنید. اگر محصولی که قرار است تبیلغ کنید رنگارنگ‌ است، می‌توانید از پس‌زمینه مشکی استفاده کنید تا رنگ‌ها خود را بهتر نشان دهند. این تناسب‌ها در ذهن مخاطب اثر مثبتی خواهد گذاشت و به طور ناخود‌آگاه آن‌ها را جذب محصول خواهد کرد.

نکته دیگر که درباره پس‌زمینه حائز اهمیت است این است که با اینکه در پس زمینه ممکن است از اشیا و اشکال و نوشته‌هایی استفاده شود ولی در عین حال نباید به گونه‌ای باشد که حواس مخاطب را بیشتر از خود محصول به خود جلب کند.

  • نورپردازی را جدی بگیرید

قطعا دوست ندارید که عکسی تار یا کم‌نور برای تبلیغات محصولات خود داشته باشید. نورپردازی جزئی از عکاسی است و بدون نور مناسب عکسی جذابی هم نخواهید گرفت. برای گرفتن عکس‌‌های باکیفیت از لوازم آرایشی و بهداشتی حتما به نور صحنه توجه کافی داشته باشید. از ابزارهای مفید مانند پروژکتورهای مناسب برای ارتقای نور سوژه استفاده کنید. نور آفتاب برای عکس‌های عادی و روزمره مناسب به نظر می‌رسد ولی وقتی صحبت از عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی خصوصا با پس‌زمینه سفید به میان می‌آید، دیگر نور آفتاب کفایت نمی‌کند. در اینجا نور مصنوعی است که به کار شما کیفیت لازم را می‌دهد. کافی است محصولی را در جلو پرده‌ای سفید رنگ قرار دهید و با نور طبیعی عکس بگیرید تا متوجه شوید که چقدر عکس بی‌کیفیت خواهد شد.

از جمله ابزارهای مناسب برای عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی، سافت‌باکس و چتر عکاسی است. این ابزارها برای عکاسان حرفه‌ای نیاز به توضیح ندارند و به خوبی با آن‌ها آشنا هستند. چتر عکاسی ابزاری است که برای رفع سایه‌های اطراف سوژه عکاسی از آن استفاده می‌شود. این ابزار در واقع بازتاب‌دهنده نور است و از طریق همین بازتاب‌ها، سایه‌های مزاحم را رفع می‌کند. این چترها در دو نوع رفلکتور و دیفیوزر موجودند.

سافت‌باکس نیز ابزاری است که به کمک آن نوری نرم و یکدست‌ ایجاد می‌شود. استفاده از این ابزار باعث می‌شود تا تصاویر گرفته شده طبیعی‌تر به نظر برسند. این ابزار هم در محیط بیرون و هم در استودیو کاربرد دارد.

این دو ابزار به شما کمک خواهند کرد تصاویر باکیفتی از محصولات آرایشی و بهداشتی خود تهیه کنید.

 

  • از دوربین باکیفیت استفاده کنید

عکاسی بدون دوربین مناسب قطعا ممکن نیست. یک دوربین حرفه‌ای می‌تواند به شما کمک کند تا از لوازم آرایشی و بهداشتی خود عکس‌های جذاب‌تری بگیرید. خوشبختانه امروزه گوشی‌های هوشمند از دوربین‌هایی باکیفیتی برخودار هستند و حتی در برخی موارد شاهد کیفیتی بالاتر از دوربین‌های مخصوص عکس‌برداری هستیم. البته ممکن است برای گرفتن عکس‌های بهتر نیاز داشته باشید نرم‌افزارهای مربوطه مانند برنامه‌های کاهش لرزش فیلم و عکس نیز استفاده کنید.

 

  • از جزئیات غافل نشوید!

محصولات آرایشی و بهداشتی غالبا از ابعاد کوچکی برخوردار هستند. کوچک بودن آن‌ها لزوم دقت شما در عکاسی را بیشتر می‌کند. چراکه باید به گونه‌ای عکس بگیرید که جزئیات محصول به راحتی در معرض دید مشتری‌های اینترنتی قرار گیرد. به یاد داشته باشید که محصولات فروشگاه‌های اینترنتی توسط مشتری قابل لمس نیستند. پس این شما هستید که باید عکاسی دقیق و هوشمندانه به نمایش جزئیات محصول پرداخته و این ضعف فروش اینترنتی را جبران کنید.

سخن آخر

عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی ، با عکاسی‌های روزمره تفاوت زیادی دارد. اولا از حیث تبلیغاتی بودن آن، باید اصول و قواعد عکاسی تبلیغاتی در آن رعایت شود و ثانیا، از آنجا که مخاطب آن نیز غالبا خانم‌ها هستند باید با مدل عکاسی به گونه‌ای باشد که با روحیات، علایق و سلایق خانم‌ها ارتباط بگیرد تا بتواند تاثیر خود را روی آن بگذارد. در این مقاله نکاتی را برای عکاسی این دسته از محصولات بیان کردیم که به کمک آن بتوانید در تبلیغ محصولات خود موفق‌تر عمل کنید. با این وجود، اگر در حوزه عکاسی تبلیغاتی تخصصی ندارید، توصیه می‌کنیم از عکاسان حرفه‌ای برای کسب نتایج بهتر از تبلیغات خود کمک بگیرید.