• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طراحی کاتالوگ و عکاسی صنعتی

طراحی کاتالوگ و عکاسی صنعتی
طراحی کاتالوگ و عکاسی صنعتی دو عنصر جدایی ناپذیر می باشند ، لزوم این موضوع زمانی نمایان می شود که کاتالوگ تاثیر گذار می خواهید که بتواند هنگامی که به دست مخاطب می رسد، آن فرد را به مشتری شما تبدیل کند. بی شک تصاویری که در کاتالوگ شما چاپ می شود، عنصر زیبنده ی طراحی کاتالوگ شماست.
ملموس ترین قسمتی که ذهن مخاطب به سرعت می تواند با آن ارتباط برقرار کند، تصاویر می باشند. از جهتی زیبا ترین عکس ها و طراحی ها با کیفیتی پایین نمیتواند نگاه مخاطب را به خود جلب نماید. چرا این تاکید وجود دارد که طراحی کاتالوگ و عکاسی صنعتی مکمل یکدیگرند.
 اگر عکس یا تصویر را از اینترنت دانلود کنید، مسلما تکراری است و این عکس منحصرا به ارگان شما تعلق ندارد و در چاپ هم کیفیت مطلوبی نخواهد داشت. از جهتی دیگر چنانچه عکس برای مخاطب تکراری جلوه کند، توجهش را جلب نخواهد کرد و آن تاثیری که باید را نخواهد گذاشت ولی کیفیتی که عکاسی صنعتی در هنگام چاپ به شما می دهد، بسیار متمایز و بی همتا ست و اصلا با چاپ عکس های دیگر قابل مقایسه نیست.
اگر بتوانید هارمونی و هماهنگی را در پس زمینه ی تصویر با خود آن تصویر ایجاد کنید، جلوه ی ویژه ای خلق می شود که به گونه ای سه بعدی و برجسته دیده خواهد شد. حتی می توان به گونه ای عکس را به چاپ رساند که به حالتی برجسته نمایان شود که بی اندازه نگاه مخاطب را در خود غرق خواهد کرد. توجه شود متن های مورد نظرتان از عکس فاصله ی لازم را داشته باشد. در متنی که با توجه به تصویر یا عکس تان در نظر گرفتید، پیشنهاد می شود اجازه دهید خود تصویر بیشتر خودنمایی کند و کمتر در متن از جملات تبلیغی و تعریف استفاده کنید.
 بهتر است عکس ها به طور متوازن در صفحه های کاتالوگ تقسیم شود و هر دو صفحه حداقل یک یا دو عکس ویژه را به خود اختصاص دهد. به گونه ای  نباشد که عکس ها پشت سر هم باشد، چرا که باعث می شود خیلی اوقات مخاطب حتی از قسمت هایی که شامل متن می شود، عبور هم نکند تا چشمش به عناوین بیفتد. اندازه و نوع قلمی که برای متون استفاده می کنید ترجیحا از سه سایز بیشتر نشود.
 
جنس کاتالوگ
جنس کاتالوگ در نقش مهمی را در چاپ ایفا می کند. از انواع جنس کاتالوگ که به طور رایج مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به گلاسه 300 گرم یا گلاسه 175 گرم با روکش هایی متفاوت مانند uv براق ، سلفون براق ، سلفون مات و دیگر موارد از این قبیل اشاره کرد. کاتالوگ ها در دو سایز متفاوت A4 و A5 ارائه می گردد.
 تعداد صفحات کاتالوگ به طور معمول 12 صفحه، 16 صفحه ای،20 صفحه ای، 24 صفحه ای به چاپ می رسند. یکی از زیبنده ترین گوشه ی بصری کاتالوگ شما به لوگو و برند شما مربوط می شود. طراحی لوگو و ثبت برند، خود مستلزم پروسه ای ویژه می باشد که این شرکت با طراحان برجسته ی خود، در حیطه ی طراحی لوگو نیز پیش قدم می باشد.