شرکت تبلیغاتی چه شرکتی است؟

معرفی شرکت تبلیغاتی

شرکت تبلیغاتی امروزه سعی بر این دارند که بیشتر از گذشته رشد کنند. هر کدام از آنها مزایا و پیشنهادهای مخصوص خود را به مشتریان عرضه می کنند. تبلیغات به شکل های گوناگون به مردم نشان داده می شود و همچنین بستگی دارد که مشتری بخواهد خدمات خود را به چه روشی به دیگران معرفی کند. مثلاً بعضی از افراد دوست دارند که با هدیه‌ های تبلیغاتی خدمات خود را معرفی کنند. بعضی دیگر قصد دارند توسط شبکه های مجازی و افراد معروف خود را نشان دهند. تمامی این عوامل به خواسته مشتری بستگی دارد. شرکت تبلیغاتی معمولاً همه شکل های تبلیغات را دارد و می تواند شما را کمک کند. تبلیغات جایگاه بسیار خاصی دارد.

معرفی شرکت تبلیغاتی

شرکت های تبلیغاتی که با نام دیگری چون آژانس های تبلیغاتی شناخته می شوند، از دیگر شرکت هایی هستند که با برنامه ریزی و مدیریت، تبلیغات خدمات مشتری را بر عهده می گیرند. آژانس تبلیغاتی به گونه ای است خواسته های مشتری را بررسی می کند و سپس با ایجاد یک کمپین تبلیغاتی و استراتژی محتوا، سعی بر جذب مشتری های بیشتر برای برند انجام می دهند. یک شرکت تبلیغاتی موفق با مشاوره دادن سعی می کند راهی که می خواهد پیش بگیرد را به مشتری خود نشان دهد. سپس تمامی برندسازی و استراتژی های خود را شروع می کند. این کارشناسان استعداد خود را برای ایجاد تبلیغات برای مشتریان خود نشان می دهند. بنابراین، آژانس تبلیغاتی سازمانی تخصصی است که به مشتریان خود کمک می کند تا تبلیغات را برای بازاریابی کالاها و خدمات خود به بهترین نحو اتخاذ کنند.

معرفی شرکت تبلیغاتی

نحوه کارکرد شرکت های تبلیغاتی

به علت هزینه های سنگین تبلیغات، آژانس ها از همان ابتدا با مشتریان خود به مدت معلومی قرارداد می بندند. این قرار تعیین می کند که در یک زمانی مشخص تمامی جزئیات از جمله کمپین و استراتژی چگونه پیش خواهد رفت و انتظار می رود با این برنامه چندین نفر جذب برند شوند. به این رابطه ها AOR می گویند. هدف اکثر شرکت های تبلیغاتی این است که بتوانند قرارداد های بلند با مشتریان خود داشته باشند. برای این کار با دادن یک پیشنهاد شروع می شود.

آژانس های تبلیغاتی با کسب و کارهای مشخصی همکاری می کنند. کسانی که هدفشان با هدف شرکت نزدیک باشد. نحوه کارکرد چنین شرکت هایی به این گونه است که خودشان به شما پیشنهاد می دهند که برای تبلیغ کردن بهتر است که چه کارهایی را از کجا شروع کنید. آنها حتی می توانند پیشنهاد زدن یک وبسایت را دهند تا توسط آن بتوانند شما را به افراد سراسر دنیا معرفی کنند.

مزایای همکاری با شرکت تبلیغاتی

شرکت های تبلیغاتی سرشار از ایده و خلاقیت هستند. آنها همیشه برای پروژه های شما به دنبال نوآوری هستند. همکاری با چنین شرکت هایی این امکان را به شما می دهد که متفاوت تر دیده شوید. زمانی که هدف شما از تبلیغات مشخص باشد، تیم های شرکت تبلیغاتی بهتر می توانند کمکتان کند. همچنین اگر جزء کسانی هستید که هنوز مسیر خود را نمی دانید. این شرکت ها برای شما استراتژی مخصوص می چینند. در جلسات اول که به جلسه های آزمون و سنجش معروف هستند، با مشتری خود آشنا می شوند و سعی می کنند تمامی نیازهای آنها را بفهمند. سپس قراردادهای کاری بسته شده و پروژه شروع می شود.

{loadmoduleid 197}

بخش خدمات مشتری بخش عمده ای از تعامل با مشتری را انجام می دهد. افراد ارشد خدمات مشتری تقریباً به عنوان مشاور بازاریابی آنها را راهنمایی می کنند. آنها در جلسات استراتژی می نشینند و در مورد اینکه چگونه موقعیت برند را می توان به جلو برد، نظرات خود را ارائه می دهند. همچنین نقش آنها این است که به عنوان رابط بین مشتری و اسپشالیست عمل کنند، به این معنا که آنها اهداف بازاریابی را به صورت خلاصه ای بیان می کنند تا تمامی جزئیات واضح باشد.

تحلیل موقعیت فعلی شما به دست آژانس های تبلیغاتی

زمانی که یک پروژه شروع می شود، مراحلی را باید طی کند. یکی از آنها شامل تحلیل کردن موقعیت کسب و کار شما به دست شرکت تبلیغاتی است.  در این راه سهم بازار، رقبا و بازار هدف را شناسایی می کنند. برخی از این اطلاعات با جستجو کردن در اینترنت اتفاق می افتد. به عنوان مثال تبلیغاتی که توسط وبسایت صورت می گیرد، باید رقیب های همان صنعت را بررسی کنند که چگونه دارند فروش خود را زیاد می کنند. شرکت ها انتظارات مشتری را بررسی می کنند سپس بر اساس استراتژی خود، یک بازه زمانی را تعیین می کنند. همچنین آنها سعی می کنند انواع تبلیغات مانند تبلیغات تلویزیونی، بیلبورد، فضای مجازی و پاپ آپ های سایت ها را نیز بررسی می کنند. سپس یک یا چندین از آنها را ترکیب می کنند و پروژه به صورت عملی شروع می شود. برای انتخاب یک آژانس تبلیغاتی مناسب باید به شهرت و نتیجه کارهایی که دارند را بررسی نمایید.

مزایای همکاری با شرکت تبلیغاتی

انواع شرکت های تبلیغاتی

  • شرکت تبلیغاتی  ATL: شرکت هایی که در این لاین کار می کنند، پروژه های بسیار بزرگ و بین المللی را مدیریت می کنند. کمپین های چنین شرکت هایی نیاز به سرمایه گذاری بالایی دارد. همچنین این کمپین ها بر روی بیلبوردهای بزرگ در سطح شهر اجرا می شود.
  • شرکت تبلیغاتی BTL: چنین شرکت هایی برای راه اندازی کمپین خود نیازی به بودجه های بین المللی و زیاد ندارند. می توانند با هزینه بهتر، کمپین تبلیغاتی کوچکی راه بیاندازند. این نمایندگی ها در ایران بیشتر وجود دارند و بازاریابی های آنلاین را به خوبی انجام می دهند.
  • شرکت تبلیغاتی TTL: این شرکت ها تقریباً بین دو شرکت گفته شده قرار می گیرند. یعنی می توانند تمامی کمپین ها اعم از بزرگ و کوچک بودنشان را مدیریت کنند و به بهترین نحو کار را تحویل دهند.

 

همچنان بخوانید: ساخت انواع تیزر صنعتی و تبلیغاتی ، طراحی و چیدمان اصولی کاتالوگ

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =