• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
عکاسی پرتره

5 نکته مهم در عکاسی پرتره

عکاسی پرتره یک هنر است. این که یک عکاس چگونه می تواند از  یک عکس برای ارائه یک داستان قدرتمند استفاده کند. در حالی که تکنیک های به دست آوردن یک ضربه خوب را می توان آموخت ، اما گرفتن عبارات ، احساسات و عناصر انسانی به تمرین زیادی نیاز دارد. اگر تازه شروع به کاوش در این روش شگفت انگیز  کرده اید ، چند نکته اساسی وجود دارد که باید در مورد عکاسی پرتره بدانید.

 بیایید از موارد اساسی و مهم شروع کنیم. در اینجا 5 کاری وجود دارد که باید برای گرفتن عکس عکاسی پرتره باید انجام دهید.

5 نکته مهم در عکاسی پرتره

1. بر نور مسلط شوید

درست مثل همه چیز در عکاسی ، همیشه سعی کنید تا جایی که امکان دارد از نور طبیعی استفاده کنید. نور آرام برای عکسهای پرتره بهترین است ، بنابراین سوژه خود را در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار ندهید تا از تضاد شدید بین منطقه روشن و سایه جلوگیری کنید. در صورت لزوم ، نور را با استفاده از بازتابنده نرم کنید تا به سوژه بخورد.

اگر در داخل خانه عکس می گیرید ، سوژه خود را کنار یک پنجره قرار دهید تا نور طبیعی ظریف را بدست آورید و آنها را در جهت زاویه قرار دهید. این برای بدست آوردن نور ملایم برای پرتره ها بسیار خوب کار می کند.

فقط در صورت لزوم از فلش استفاده کنید. هنگام استفاده از فلاش ، بهتر است از پخش کننده یا سافت باکس استفاده کنید تا از سایه زدن شدید روی سوژه جلوگیری کنید.

عکاسی پرتره

2. فوکوس خود را روی چشم ها حفظ کنید

 

وقتی مردم می گویند 'چشم پنجره روح است' ، آنها اشتباه نمی کنند. در عکاسی پرتره ، چشم مهمترین ویژگی سوژه است ، به لطف توانایی نشان دادن احساسات. چشم ها به طرز باورنکردنی رسا هستند و این کلید گرفتن ارتباط انسان با سوژه شماست.

چشم ها را برای عکسهای پرتره خود در یک فوکوس دقیق نگه دارید. چشم های تار می توانند عکس های شما را بشکنند ، حتی اگر همه موارد دیگر در کانون توجه باشند. اگر سوژه را از یک زاویه عکس می گیرید ، روی چشمی که به دوربین نزدیک است فوکوس کنید.

هنگام انجام عکسبرداری از فاصله نزدیک که صورت بیشتر قسمت قاب را پر می کند ، روی عنبیه تمرکز کنید. از دست دادن فوکوس در عکس های پرتره از نزدیک آسان است ، و هر چیزی کمتر از وضوح در اینجا به وضوح قابل مشاهده است. تمرکز بر روی عنبیه به شما کمک می کند تا از مشکلات تیرگی چشم ، که به طور بالقوه می تواند تصاویر شما را خراب کند ، جلوگیری کنید

عکاسی پرتره

3. سوژه خود را قاب کنید

 

ترکیب خوب خیلی طول می کشد. در عکاسی پرتره ، کادربندی سوژه شما می تواند به تأکید بر فوکوس بر روی آنها کمک کند  و ویژگی های منحصر به فرد آنها را برجسته می کند. بیش از این ، چگونگی قاب بندی آنها و مواردی که در کادر قرار می دهید می تواند "لوازم" مربوط به داستان شما باشد.

به همین دلیل ، مکان نقش مهمی در عکاسی پرتره شما دارد. هر زمان ممکن است ، تحقیق خود را انجام دهید تا مکان هایی را پیدا کنید که می توانند ویژگی هایی را به تصاویر شما اضافه کنند. مکانی را انتخاب کنید که برای سوژه شما مهم باشد ، مکانی که بتواند قصه گویی شما را از طریق تصاویر افزایش دهد. وقتی مکان را انتخاب کردید ، به دنبال لکه هایی باشید که دارای ویژگی های متمایز و منحصر به فرد مانند طاق نماها ، اشکال هندسی یا معماری غیرمعمول برای ساختن پرتره های خارق العاده باشند.

 

عکاسی پرتره

4. با فاصله بازی کنید

 

فاصله شما و سوژه نقش مهمی در عکاسی پرتره دارد. اگر عکس های صمیمی می خواهید که بر روی احساسات و شخصیت سوژه متمرکز باشد ، به مشاهده دقیق تر بپردازید. وقتی می خواهید از محیط اطراف برای تقویت داستان خود استفاده کنید ، از نمای وسیعی استفاده کنید تا محیط را با تمام حال و هوای آن ثبت کنید.

هنگامی که بیشتر محیط اطراف را در کادر قرار می دهید ، مراقب باشید که کانون توجه را از سوژه دور نکنید. از دیافراگم بزرگ برای ایجاد عمق میدان کوچکتر استفاده کنید که به شما امکان می دهد تمرکز خود را روی سوژه حفظ کنید ، در حالی که هنوز محیط اطراف را در بر می گیرد.

 

عکاسی پرتره

5. عناصر انسانی را برای بیان یک داستان ضبط کنید

 

هرکسی می تواند پرتره های خوبی بگیرد ، اما خیلی ها نمی توانند با یک شات داستان تعریف کنند. کلید تحویل یک داستان با یک عکس پرتره ، گرفتن عناصر انسانی است و این را می توان از طریق فعالیتی که انجام می دهند یا احساسات و شخصیتی که حمل می کنند ، مشاهده کرد.

استیو مک کوری ، عکاس مشهور پرتره ، بر اهمیت جستجوی و به دست آوردن ارتباط انسانی در پرتره ها تأکید می کند و می بینید که چگونه کار او هرگز در برجسته سازی این مسئله کوتاهی نمی کند. نه تنها او بلکه McCurry و سایر عکاسان پرتره مانند Philippe Halsman و Henri Cartier-Bresson نیز در رابطه با ارتباط انسانی با همین دیدگاه مشترک هستند.

قرار گرفتن در مقابل دوربین می تواند افراد را دچار ناراحتی و عصبی کند و تشویق آنها به خود بودن نیز ممکن است این وضعیت را عوض کند. به همین دلیل مهم است که از همان ابتدا با آنها درگیر شوید و با آنها ارتباط برقرار کنید. یخ آنها را بشکنید و ابتدا یک گفتگوی واقعی داشته باشید و در صورت لزوم دوربین خود را کنار بگذارید. وقتی اعتماد را با آنها جلب کردید ، به دست آوردن خود واقعی آنها بسیار راحت تر خواهد بود.

عکاسی پرتره به معنای گرفتن انسان از سوژه شماست و آن را در تصویر (ها) نشان دهید تا داستان آنها را بیان کند. با تمرین زیاد ، همراه با مهارت افراد خوب ، یک داستان نویس عالی با دوربین خواهید بود.

 

عکاسی پرتره

Link Mofid

لینک های مرتبط

  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه