10 نکته سریع و خارق العاده برای عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل

10 نکته سریع و خارق العاده برای عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل در مدت زمان کوتاهی پیشرفت های چشمگیری داشته است. ما اکنون این دستگاه قدرتمند را با تمام ابزارها و نرم افزارهای اضافی مورد نیاز برای گرفتن، ویرایش و توزیع تصاویرمان به شیوه ای بسیار کارآمد و انعطاف پذیر در دستان یا جیب خود داریم. این دستگاه‌ها تصاویری با کیفیت کافی برای برنامه‌های تجاری تجاری تولید می‌کنند – به شرطی که شخصی که از منظره یاب نگاه می‌کند، اصول اولیه آنچه که یک تصویر را کار می‌کند، درک کند.

نکات کلیدی برای گرفتن عکس‌های بهتر با موبایل از برخی جهات همان اصولی است که برای گرفتن عکس با دوربین SLR حرفه‌ای یا هر دوربین دیگری اعمال می‌شود. بهترین دوربین، دوربینی است که در فرصتی که پیش بیاید همراه خود دارید: ابزارها ممکن است متفاوت باشند، اما عواملی که یک تصویر را عالی می کنند، صرف نظر از جعبه ای که آن را گرفته یکسان هستند.

با این اوصاف، یک دستگاه تلفن همراه نوع دیگری از جعبه است، و نیاز به عادت کردن دارد. در اینجا نکات ما برای گرفتن عکس های بهتر یا همان عکاسی با موبایل است.

 1. تجهیزات خود را بشناسید

نحوه عملکرد دوربین تلفن همراه خود را بدانید و با محدودیت های آن آشنا شوید. بله، محدودیت هایی دارد. معمولاً این دوربین‌ها محدوده سرعت شاتر محدود و دیافراگم ثابت دارند، بنابراین تنظیمات عمده نوردهی درون دوربین با تطبیق ISO انجام می‌شود.

خبر خوب این است که برنامه هایی برای کمک به دور زدن یا هک کردن محدودیت های دوربین موبایل شما وجود دارد که عکاسی با موبایل را آسان تر خواهد کرد.

 1. برنامه های مناسب را بشناسید

برنامه های مناسب می توانند به شما در غلبه بر محدودیت های دستگاهتان کمک کنند.

Camera+™ و Camera Awesome™ (فقط Apple® iOS) دارای ابزارهای شبکه، سطوح، ویرایش تصویر و کنترل‌های عالی برای نوردهی و فوکوس هستند. آنها فیلترها و رابط های قوی برای آپلود و اشتراک گذاری سریع تصاویر خود در سایت های رسانه های اجتماعی به شما می دهند تا بتوانید تصاویر زیبا از پروژه عکاسی با موبایل خود ثبت کنید.

ویرایش برنامه‌هایی مانند Adobe Photoshop® Express، Photoforge، و نرم‌افزار NIK® SnapSeed (iOS/Android) کنترل و جلوه‌های فوق‌العاده‌ای برای  عکاسی با موبایل به شما می‌دهد.

شاتر آهسته می‌تواند جلوه‌های رویایی با نوردهی طولانی مانند جریان‌های جاری و مسیرهای نور ساعت‌های عصر را ایجاد کند، در حالی که نویز ISO بالا را به حداقل می‌رساند.

همیشه تصاویر خود را با بالاترین وضوح ممکن ذخیره کنید و قبل از اعمال فیلترها کپی کنید. برخی از برنامه ها به شما اجازه بازگشت نمی دهند. عکس‌های خوب را به خاطر تصمیم‌های فوری فیلتر از دست ندهید.

 1. نوردهی را درست دریافت کنید

اگر نوردهی درستی در دوربین داشته باشید، تصویر نهایی شما از عکاسی با موبایل همیشه بهتر خواهد بود: این موضوع در مورد دوربین موبایل مانند DSLR درست است. حتی با وجود تمام برنامه‌ها و فیلترهای ویرایش عالی موجود، اصول نوردهی یکسان باقی می‌ماند. آن را درست در دوربین دریافت کنید و سپس با آن بازی کنید.

دوربین های سنسور کوچک  بزرای عکاسی با موبایل به نور نیاز دارند! از خورشید استفاده کنید، در سایه قرار بگیرید، از یک تکه کاغذ برای تابش نور استفاده کنید، منتظر نور مناسب باشید، از چراغ قوه یا صفحه تلفن همراه دیگر به عنوان منبع نور استفاده کنید از دانش موجود خود برای دریافت بهترین نور استفاده کنید. صبور باش.

از فلاش دوربین تلفن همراه خود به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید؛ به همان اندازه بدتر از فلاش دوربین نیکون Coolpix قدیمی است.

 

 1. ترکیب پادشاه است

باز هم از دانش و مهارت هایی که در حال حاضر دارید در عکاسی با موبایل استفاده کنید. عکس‌های موبایل به همان دلایلی که عکس‌های دیگر به خوبی ترکیب می‌شوند:

سطح را به دست آورید؛ آن افق ها و عمودها را کنترل کنید. (بسیاری از برنامه های دوربین دارای سطوح افق و شبکه هستند.)

قانون یک سوم  هنوز هم یک قانون مهم است. به همین دلیل نیازی نیست همیشه سوژه خود را در مرکز قرار ندهید.

از منحنی ها و خطوط همگرا استفاده کنید.

 1. از فضای مثبت و منفی استفاده کنید.

رنگ خود را بشناسید! از رنگ های مکمل استفاده کنید. از الگوها و اشکال رنگی برای اضافه کردن علاقه ترکیبی در عکاسی با موبایل استفاده کنید.

مراقب پس زمینه های خود باشید میله‌هایی که از سر مردم بیرون می‌روند یا خطوطی که از میان آن‌ها می‌برند، عکس‌های موبایل را نیز مانند هر عکس دیگری خراب می‌کنند.

منتظر نمانید تا ترکیب عالی اتفاق بیفتد (یا به آنچه دارید بسنده کنید). اشیا و افراد را جابجا کنید. قاب خود را طوری بچینید که شما را خوشحال کند.

قوانین را بشکنید! اما بدانید چرا و چه زمانی آنها را بشکنید.

 1. عکس های خود را کادربندی کنید

از اشیاء در پیش زمینه برای کادربندی سوژه اصلی و دادن عمق به عکس های خود در عکاسی با موبایل استفاده کنید. از پنجره‌ها، آینه‌ها، اشیاء دیگر عکس بگیرید؛ کادربندی زمینه را فراهم می‌کند و به آن علاقه می‌افزاید.

 1. دیدگاه خود را تغییر دهید

به دنبال زوایای مختلف و دیدگاه های مختلف باشید تا به ترکیب خود علاقه مند شوید. از پایین آمدن روی زمین یا بالا رفتن از طاقچه برای دید پرنده نترسید. دوربین شما اکنون بسیار کوچکتر شده است. آن را در مکان‌هایی قرار دهید.

برای عکاسی با موبایل نزدیک شوید و روی جزئیات کوچک تمرکز کنید، یا به طور گسترده بروید و زمینه و حس مکان بیشتری به آن بدهید.

بازی با برنامه‌ها: جلوه‌های شیب‌شیفت، اعوجاج، و فوکوس/تاری انتخابی می‌توانند تنوع جالبی را اضافه کنند.

 

مطالب مرتبط » عکاسی صنعتی با موبایل

 

 1. سیاه و سفید

ترکیب‌بندی‌های سیاه و سفید به همان دلایلی که در سایر عکاسی‌ها انجام می‌دهند در عکاسی با موبایل نیز کار می‌کنند:

 • حذف رنگ می‌تواند با تقطیر تصویر به اصل آن تأثیر بگذارد.
 • رنگ های رقیب را حذف کنید.
 • از نور پس زمینه و سیلوئت بهره ببرید.
 • از B&W برای ذخیره یک تصویر نویزدار یا با نوردهی ضعیف استفاده کنید.
 • همیشه نسخه اصلی تمام رنگی را ذخیره کنید و یک کپی را برای نسخه سیاه و سفید خود دوباره وارد کنید.

تصویر را برش دهید

گاهی اوقات همه چیز به سرعت اتفاق می‌افتد و برای گرفتن عکس باید فوراً عکس‌العمل نشان دهید؛ بدون اینکه زمان کافی برای چیدمان داشته باشید. بنابراین بیشتر از آنچه نیاز دارید عکس بگیرید و برش دهید. برای عکاسی با موبایل رزولوشن دوربین های گوشی با هر نسل بالاتر و بالاتر می رود. پیکسل‌های زیادی وجود دارد، بنابراین روی گرفتن عکس با استفاده از یک برنامه فول فریم مانند Camera+ تمرکز کنید، سپس بعداً آن را ویرایش کنید.

وقتی برای ترکیب بندی دقیق زمان دارید، برش مناسب می تواند زمینه یک تصویر را تغییر داده یا بهبود بخشد.

سعی کنید به یک مربع (مانند Hipstamatic / Instagram) برش دهید تا به سوژه اصلی فوکوس کنید.

 1. لوازم جانبی

اگر اهل استفاده از لوازم جانبی مفید هستید، ابزارهای زیادی برای خوشحال کردن شما برای عکاسی با موبایل وجود دارد:

یک سه پایه متحرک کوچک با گیره برای آن عکس ثابت بگیرید.

انواع لنزهای گیره دار و مغناطیسی وجود دارد: فیش آی، ماکرو، تله فوتو. اگر می توانید از زوم دیجیتال خودداری کنید.

با کمی نبوغ و آنچه در دست دارید در پول خود صرفه جویی کنید. از لنز یا منظره یاب دوربین SLR یا جیبی خود – یا حتی یک عینک مطالعه، عکس بگیرید.

10. عکس‌های بیشتر بگیرید

مزیت عکاسی دیجیتال این است که ما فیلم نامحدود و بازخورد فوری داریم. مزیت عکاسی با موبایل این است که دوربین در جیب شما قرار می گیرد. فقط کافی است دست به کار شوید،  لحظات شاد و لحظات تعیین کننده را ثبت کنید زیرا آنها همیشه اتفاق می افتند.

کلام آخر

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه ی عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی توانسته است سابقه ای درخشان از خود در میان رقبا و برند های معتبر بر جای بگذارد.

حال ما تصمیم گرفته ایم برای علاقه ممندان به دوره های عکاسی نکات و تکنیک ههای مهم و کاربردی را به اشتراک بگذاریم امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

مطالب مرتبط » نکات مهم برای عکاسی از محصول با موبایل

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *