• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
عکاسی با موبایل

10 نکته سریع و خارق العاده برای عکاسی با موبایل

عکاسی بخش مهمی از زندگی روزمره ما است و اکنون ما عکاسی با موبایل را همیشه به آن نیاز داریم و به آن برمیخوریم. این مقاله نکات ساده ای را با شما در میان می گذارد تا بتوانید عکاسی جالب و به یاد ماندنی را با تلفن همراه خود تجربه کنید.

عکاسی وسیله ای باورنکردنی برای ثبت ، به اشتراک گذاری و حفظ تمام آن لحظات گذرا در زمان است که به نظر می رسد خیلی زود می گذرد. باید اعتراف کنم ، وقتی صحبت از عکس گرفتن می شود ، من یک شیره کامل هستم. من بیش از حد از خانواده ام عکس میگیرم زیرا واقعاً می خواهم هر لحظه را حفظ کنم. مانند زمانی که شوهرم مرا غافلگیر کرد و برای ماه عسل مرا به نیوزیلند برد ، یا زمانی که بچه هایم با مادربزرگشان در کنار ایوان جلوی ما عکس می گرفتند.

نمی دانستیم که این آخرین باری است که می توانیم با مادرم وقت بگذاریم. او بعداً در همان سال در نبرد با سرطان از پیش ما رفت و این تصاویر برای من خیلی باارزش هستند....

 

Image

1. لنز خود را تمیز کنید

این یکی واقعیت اساسی است ، اما شما متعجب خواهید شد زمانی که قبل از عکاسی با گوشی خود لنز خود را تمیز کنید زیرا این موضوع به همه چیز و هر چیزی کمک می کند، حتما عکس هایی که بدون پاک کردن لنز و بعد از پاک کردن لنز گرفته اید را در کامپیوتر و یا گوشی خود مشاهده کنید.

بنابراین ، به خود لطف کنید و عادت کنید قبل از عکس گرفتن سریع لنز دوربین تلفن خود را پاک کنید. این یک تفاوت در کیفیت تصویر ایجاد می کند.

2. فوکوس را به صورت دستی تنظیم کنید


دقیقاً مانند یک دوربین واقعی ، دوربین گوشی شما نیز یک فناوری پیشرفته است. بسیاری از اوقات ، حالت خودکار آن به نفع خود شما است! به طور معمول وقتی دوربین تلفن خود را به سمت چیزی معطوف می کنید ، تلفن از آنچه می خواهید از آن عکاسی کنید حدس می زند. اگر چهره ها را تشخیص دهد ، همان چیزی که شما میخواهید را انتخاب میکند. برای تغییر دستی فوکوس از یک سوژه به سوژه دیگر ، کافی است روی صفحه تلفن ضربه بزنید و نقطه فوکوس خود را انتخاب کنید.

 

آموزش عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل

3. از فلش استفاده نکنید


دوربین گوشی شما دارای یک فلش است و بسیار مکنده است! فلاش موجود در دوربین تلفن شما برای عکس ها جذاب ترین نیست و اگر از نور طبیعی که به نور روز یا نور خورشید نیز معروف است (در طول روز عکس می گیرید) استفاده کنید ، دلیلی برای استفاده از فلاش وجود ندارد.

به سادگی بر روی دکمه فلش ضربه بزنید تا خاموش شود و از نور طبیعی (نور خورشید یا نور محیط) خلاقانه استفاده کنید. اگر مجبور به استفاده از فلش هستید ، سعی کنید آن را مستقیماً به سمت سوژه قرار ندهید. یکی از راه های جلوگیری از این مسئله داشتن فلش دوم گوشی ، چراغ تلفن همراه یا حتی چراغ قوه است که از کنار به سوژه اشاره می کند. به این ترتیب ، از نشان دادن نور خشن به سوژه خود جلوگیری می کنید.

 

4- قرار گرفتن در معرض را به صورت دستی تنظیم کنید


دقیقاً به عنوان نکته شماره 2 ، می توانید میزان نوردهی (که به آن روشنایی عکس نیز گفته می شود) را به صورت دستی در دوربین تلفن خود تنظیم کنید. این به شما کمک می کند تا هنگام فشار دادن شاتر میزان تاریک یا روشن بودن عکس مشخص شود.

برای تنظیم ، به راحتی روی صفحه ضربه بزنید و وقتی نماد آفتاب یا نماد نور خورشید را دیدید ، با استفاده از انگشت خود به سمت بالا یا پایین بکشید تا نوردهی را متناسب تنظیم یا کاهش دهید.

اطلاعات بیشتر در مورد شاتر در صفحه آموزش شاتر

 

آموزش عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل

5. عکس های خود را خلاقانه بسازید


این به این معنی است که دائماً از قرار دادن سوژه در مرکز تصویر خودداری کنید. بسیاری از قوانین مختلف ترکیب خلاق وجود دارد ، اما مشهورترین آنها "قانون یک سوم" است.برای اطلاعات بیشتردر مورد این قانون به صفحه قانون یک سوم مراجعه کنید.

در اینجا ، سوژه فقط در یک سوم تصویر قرار می گیرد ، بنابراین چشم به آن قسمت از تصویر جلب می شود تا از نظر زیبایی از آن لذت ببرد.

آموزش عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل

6. قانون اعداد فرد در عکاسی


نکته دیگر برای عکاسی خارق العاده با موبایل استفاده از قانون اعداد فرد است. این بدان معنی است که وقتی سوژه های زیادی دارید ، سعی کنید یک عدد عجیب و غریب مانند 3 ، 5 ، 7 و ... داشته باشید.

همچنین تصور می شود که تعداد افراد یا عناصر کانونی از لحاظ زیبایی بیشتر از تعداد زوج عناصر موجود در کادر ، چشم نواز هستند. به خاطر داشته باشید که این قوانین به سادگی مفاهیم پیشنهادی عکاسی هستند ... رعایت نکردن آنها باعث بدتر شدن عکس نمی شود!

 

7. افق را صاف کنید


یکی از موارد وخیم کننده در یک تصویر زیبا ، افق کج است. این کل تصویر را از ضربت سخت بیرون می اندازد! بنابراین لحظه ای وقت بگذارید و هر خط افقی را در کادر صاف کنید. این کار را می توان با انتخاب عملکرد شبکه در تلفن خود و اطمینان از مطابقت خطوط افقی با خطوط شبکه انجام داد.

8- از خطوط پیشرو استفاده کنید


خطوط پیشرو راهی عالی برای هدایت بیننده به درون قاب و جلب توجه به سوژه است. جاده ها ، ساختمان ها یا حتی مبلمان خلاقانه قرار داده شده ، می توانند به عنوان خطوط اصلی برای جذب بیننده به تصویر عمل کنند - تقریباً آنها را به مدتی ماندن و استراحت به چشمانشان دعوت می کند.

عکاسی با موبایل

9. در نور طبیعی عکس بگیرید


چیزی بسیار خالص و تمیز در عکاسی با نور طبیعی وجود دارد.

نور طبیعی به سادگی نور بیرونی است. ساعات روز مهم نیست ، نور طبیعی از کیفیت بسیار متمایزی برخوردار است. در زمانهای مختلف روز در فضای باز عکس بگیرید و ببینید نور چگونه بر تصویر تأثیر می گذارد.

تصویر زیر صبح مه آلود در دریاچه میشیگان  گرفته شده است ، همچنین می توانید با استفاده از برنامه های مختلف تلفن همراه ، تصاویر خود را ویرایش کنید.
موارد دلخواه شخصی من SnapSeed و VSCO هستند.

عکاسی با موبایل

10. سعی کنید بزرگنمایی نکنید


نکته آخر من برای عکاسی با موبایل ، تلاش برای بزرگنمایی نکردن است. بزرگنمایی دیجیتال دوربین گوشی بسیار قدرتمند نیست - مهم نیست که شرکت های تلفنی چه اعتقادی دارند.

هنگام استفاده از زوم دیجیتال ، نویز و اعوجاج زیادی در کادر وارد می شود. در صورت امکان ، سعی کنید پاها را حرکت دهید  تا در عوض استفاده از بزرگنمایی دیجیتال ، به سوژه نزدیک شوید.

 


  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه