پس زمینه عکاسی

هفت راه عالی برای کنترل پس زمینه عکاسی

7 تکنیک عالی برای کنترل پس زمینه عکاسی

برای عکاسی از یک سوژه اصلی جالب و متقاعد کننده، تلاش زیادی می شود. با این حال، در تمرکز بیش از حد بر روی سوژه اصلی، ممکن است بخش مهمی مثل کنترل پس زمینه عکاسی نادیده گرفته شود. برای دستیابی به یک عکس عالی باید پس زمینه را کنترل کرد و در این مقاله با روش های مختلف این کار آشنا خواهید شد. بنابراین بیایید به تکنیک های مختلفی که می توانید استفاده کنید نگاه کنیم.

  1. توجه به نور در پس زمینه عکاسی

استفاده مناسب از نور چیزی است که یک عکس را حرفه ای می‌کند. این بدان معناست که شما باید علاوه بر کنترل پس زمینه عکاسی به کنترل نور پس زمینه نیز توجه کنید. با کنترل نور پس زمینه متوجه تغییر زیادی در نتیجه عکاسی خواهید شد. اغلب عکاسی صنعتی در روز انجام می شود، که اغلب نتایج خوبی را در پی خواهد داشت. البته گاهی از نور مصنوعی نیز استفاده می شود.

اگر بدانید که خورشید در کجا طلوع و کجا غروب می کند، می توانید برای غروب و طلوع خورشید برای کنترل پس زمینه خود برنامه ریزی کنید. به همین ترتیب، می‌دانید چه زمانی خورشید در موقعیت مناسب برای عکاسی و کنترل پس زمینه عکاسی قرار دارد. داشتن یک سوژه با نور ضعیف اغلب بر پس‌زمینه تأثیر می‌گذارد، که برای جبران سوژه اصلی کم‌نور، بیش از حد نوردهی می‌شود.

  1. عکس ها با تغییر فصل های سال تغییر می‌کنند!

موقعیت آب و هوا در آسمان، مانند خورشید، ماه و ستارگان، همگی با فصول تغییر می کنند. دانستن زمان بازدید از یک مکان جهت عکاسی به طوری که پس‌زمینه مطابق با نیازهای عکس شما باشد، گام مهم دیگری برای انجام آن است. عکاسی با منظره خوب، نیاز به برنامه ریزی دارد. برخی از عکس‌ها تنها برای چند روز در سال امکان‌پذیر هستند و شما در آن روزها به خوش شانسی نیاز دارید.

  1. زاویه را تغییر دهید.

کنترل پس ‌زمینه عکاسی هنر یک عکاس است. خلوت کردن پس زمینه شلوغ راهی آسان برای افزودن اجسام بیشتر از آنچه نیاز دارید به کادر شماست. یک تغییر ساده در زاویه می‌تواند از عناصری مانند سیم یا افراد ناخواسته در پس زمینه تصویر شما جلوگیری کند. عکس خود را تا حد امکان ساده نگه دارید، به طوری که پس زمینه شما اغلب باید یک جسم مانند قاب باشد.

  1. دیافراگم پس زمینه را کنترل می‌کند.

یکی از موثرترین روش های کنترل پس زمینه عکاسی، دیافراگم است. این کار باعث کنترل عمق میدان میشود و به شما این امکان را می دهد در صورت تمایل پس زمینه را محو کنید. بوکه اصطلاحی است که به قسمت خارج از فوکوس یک تصویر، اغلب در پس‌زمینه، داده می‌شود. شما می توانید بوکه را با باز کردن دیافراگم، معمولاً روی یک لنز پرایم، تولید کنید. همچنین امکان تولید بوکه با فاصله کانونی زیاد وجود دارد، البته تا زمانی که پس‌زمینه با جسمی که روی آن فوکوس می‌کنید فاصله داشته باشد. بنابراین کنترل دیافراگم یکی از ساده ترین و موثرترین راه ها برای کنترل پس زمینه است

  1. پس زمینه های بافت عکس

یکی دیگر از روش های خلاقیت در کنترل پس زمینه، استفاده از پس زمینه هاست. پس زمینه ای را پیدا کنید، مانند یک دیوار، که دارای الگو یا بافتی باشد. پس‌زمینه‌های عکاسی که بسیار جذاب هستند. مانند دیوارهای آجری، نماهای قدیمی در حال پوسیدگی که دارای یک رنگ هستند، یا کرکره‌های فلزی که مغازه‌ها هنگام بسته بودن از آن استفاده می‌کنند. به احتمال زیاد در این شرایط از یک مدل عکس می گیرید و نتایج بسیار جذابی خواهید داشت. پس زمینه عکاسی طبیعی نیز می تواند در موارد زیادی کاربردی باشد.

همچنین بخوانید: لباس مناسب برای عکاسی

 

در پس زمینه به دنبال چه چیزی هستید؟

راه های زیادی برای ایجاد و کنترل پس زمینه عکاسی عالی در تصویر شما وجود دارد. دوست دارید از کدام یک از پیشنهادات این مقاله استفاده کنید؟ آیا روش دیگری برای کنترل پس زمینه عکاسی وجود دارد که دوست دارید از آن استفاده کنید؟ هدف این مقاله این است که دفعه بعد که با دوربین خود بیرون می روید، کمی بیشتر در مورد پس زمینه عکس خود فکر کنید. پس لطفا نظرات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید. بیایید برخی از پس زمینه های عکاسی فوق العاده شما را در بخش نظرات ببینیم!

شرکت خدمات تبلیغاتی طرح گندم ارائه کننده کلیه خدمات عکاسی صنعتی و حرفه ای، فیلم برداری، هلی شات و… می باشد. برای عکاسی حرفه ای از محصول خود با ما تماس بگیرید.

عکاسی صنعتی طرح گندم

استدیو تخصصی عکاسی صنعتی در مجموعه طرح گندم با سابقه ای درخشان، تصاویری برجسته و ماندگار از کالا یا محصولات شما را در ذهن مشتریانتان نمایان می‌کند. مجموعه ما با تیمی حرفه ای، با دارا بودن تجهیزاتی مدرن، عکسبرداری از محصولات کوچک و بزرگ با پس زمینه دل خواهتان را به صورت کاملا حرفه ای ارائه می دهد.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 13 =