• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
طراحی بروشور در ورد

آموزش طراحی بروشور خیره کننده در ورد

بروشورها ابزاری قدرتمند برای گسترش آگاهی از کسب و کار یا رویداد های شما و راهنمایی مشتریان در مورد محصول شما هستند. گرچه نسبتاً کم هستند ، اما قالب آنها به طور طبیعی امکان انتقال چندین نقطه اطلاعات را برای موارد مختلف ، اعم از تبلیغ خدمات تجاری شما یا تبلیغ یک رویداد یا نمایش یک مدرسه آموزشی را فراهم می کند.کلید یک بروشور موثر جذب و حفظ توجه خواننده با یک طراحی جذاب است. این پست گام به گام شما را از طریق عناصر اصلی طراحی بروشور و آموزش طراحی بروشور در ورد را (0 تا 100) آموزش میدهد.

پنج جز اصلی طراحی بروشور


1. کنتراست

برای جلب توجه مهمترین عناصر بروشور ، از کنتراست مانند ترکیب رنگهای روشن و تیره استفاده کنید. تغییر قلم روش دیگری برای افزودن کنتراست است. به عنوان یک قاعده کلی ، از استفاده بیش از دو نوع فونت خودداری کنید. در عوض ، فونت را به روش های دیگر تغییر دهید ، مانند پررنگ ، بزرگتر یا اضافه کردن حروف کج.

 

2. بی نظمی
از بهم ریختگی در طراحی خود جلوگیری کنید. هر تصویر ، دکمه ، آرم یا گروهی از متن باید در اطراف خود فاصله داشته باشد. اگر تعداد عناصری را که در تلاش برای درج آن هستید را محدود کنید ، ایجاد فضای سفید آسان تر خواهد بود. یک یا دو تصویر با کیفیت بالا را انتخاب کنید ، نه اینکه تمام تصاویر موجود را در آن بگنجانید. در مورد  مهمترین نکات صحبت کنید و بقیه را کنار بگذارید.

یا می توانید به راحتی یک فیلم را به یک gif تبدیل کنید تا در طراحی خود حرکت ایجاد کنید.

 

3.کوتاه و مختصر
نسخه خود را کوتاه و مختصر نگه دارید. سعی کنید سرفصل ها و زیرعنوان ها را برای عبارات مختصر نگه دارید. متن های طولانی تر را خلاصه کرده و با درج نقاط ، شماره گذاری یا پررنگ کردن نقاط اصلی ، آنها را به خوبی نمایش دهید.

از یک قلم ساده که خواندن آن آسان است استفاده کنید.

 

4. قرار دادن محتوا


با قرار دادن تصاویر و متن ها در یک خط با یکدیگر ، تراز را ایجاد کنید. به عنوان مثال ، می توانید جلوی بروشور را به صورت راست تراز کرده و داخل آن را به سمت چپ تراز کنید. تراز وسط می تواند برای بخشهای کوچک مانند اطلاعات تماس به خوبی کار کند ، اما باید کم استفاده شود.

علاوه بر این ، سلسله مراتب صفحه را در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که مهمترین عناصر در موقعیت برجسته ای قرار گرفته اند و هیچ عنصر حواس پرتی در نزدیکی آن وجود ندارد.

 

5. رنگ
موارد زیادی وجود دارد که باید هنگام انتخاب رنگ مناسب برای بروشور خود در نظر بگیرید. با فکر کردن در مورد پیام هایی که میتوانید منتقل کنید شروع کنید:

مشاغل محافظه کارتر تمایل به انتخاب رنگ آبی و سبز دارند.
رنگ قرمز می تواند انرژی یا خطر را نشان دهد.
از رنگ زرد می توانید برای ایجاد نشاط استفاده شود ، اما همچنین می تواند خیلی روشن باشد ، بنابراین برای احتیاط استفاده میشود.
بنفش رنگ حق امتیاز است و اغلب برای برقراری ارتباط لوکس استفاده می شود.
در بیشتر موارد ، شما میتوانید دو رنگ متضاد را برای تم رنگی خود انتخاب کنید ، مانند آبی و نارنجی یا بنفش و زرد.

اگر یک بروشور حرفه ای میخواهید به مقاله آموزش طراحی بروشور در کورل مراجعه کنید.

 

آموزش طراحی بروشور در ورد


سند جدیدی ایجاد کنید
این یا می تواند یک سند خالی باشد یا با یکی از الگوهای بروشور ورد باشد. Microsoft Word قالب های بروشور یک صفحه ای ، دو لت و سه لت را ارائه می دهد.

 

 

آموزش طراحی بروشور در ورد

آموزش طراحی بروشور در ورد

طرح را تنظیم کنید


Orientation

اگر با یک Blank page شروع می کنید ، با رفتن به برگه Layout روی تب ، یک طرح بروشور سه لت ایجاد کنید. روی Orientation کلیک کنید و جهت را از حالت عمودی به حالت افقی تغییر دهید.

آموزش طراحی بروشور در ورد

آموزش طراحی بروشور در ورد

Margins

سپس ، روی Margins کلیک کنید و حاشیه را روی 5 اینچ یا کوچکتر تنظیم کنید. به یاد داشته باشید ، حاشیه ها فضای سفید اطراف مرز بروشور را ایجاد می کنند ، بنابراین اگر از پس زمینه رنگی استفاده می کنید ، می توانید با انتخاب Margins -> Custom Margins حاشیه ها را کوچکتر کنید. من .25 اینچ راست و چپ و .31 اینچ بالا و پایین را پیشنهاد می کنم.

در صورت استفاده از الگو می توانید از این مرحله صرف نظر کنید ، مگر اینکه بخواهید حاشیه های از پیش تعیین شده را تنظیم کنید.

طراحی بروشور در ورد

آموزش طراحی بروشور در ورد

یک موضوع را انتخاب کنید


بعد ، در زیر زبانه Design ، به Themes بروید و موضوع مورد نظر را برای بروشور خود انتخاب کنید. سپس این موضوع با قلم ها و رنگ های انتخاب شده برای عنوان ، زیرنویس و متن عادی برگه Home را پر می کند.

آموزش طراحی بروشور در ورد
یک الگو با تم از پیش انتخاب شده ارائه می شود. می توانید موضوع را در زیر زبانه Design همانطور که در بالا نشان داده شده تغییر دهید ، یا برای باز کردن تنظیمات کوچک ، مانند تغییر رنگ پیش فرض Header ، پنجره style  را باز کنید.
آموزش طراحی بروشور در ورد

ساختار اساسی ایجاد کنید


Ruler و gridlines
در زیر تب View ، انتخاب کنید checkbox را برای افزودن Ruler و gridlines. برای ایجاد فاصله دقیق از خطوط  Ruler و gridlines استفاده کنید.

 

 

آموزش طراحی بروشور در ورد

جعبه های متن

در صورت استفاده از حاشیه 5. اینچ ، جعبه های متنی با عرض 3 اینچ ایجاد کنید. بسته به نسخه ای که می خواهید در آن قرار دهید ، می توان این موارد را کوتاه یا طولانی کرد. به عنوان مثال ، از جعبه کوتاه برای ایجاد عنوان و یک جعبه طولانی برای افزودن چندین پاراگراف متن استفاده کنید.

برای درج جعبه های متن ، به برگه Insert -> Text Box بروید. علاوه بر یک blank text box ، تعدادی گزینه بر اساس مضمونی که انتخاب کرده اید مشاهده خواهید کرد.

آموزش طراحی بروشور در ورد

ستون ها

شما به دو صفحه با سه ستون نیاز خواهید داشت. صفحه اول بروشور جلو ، عقب و قسمت داخلی خواهد بود. صفحه دوم داخل بروشور خواهد بود. از  ruler و gridlines برای قرار دادن کادرهای متن در سه ستون یکنواخت در هر صفحه استفاده کنید.

اگر از الگویی استفاده می کنید ، این مورد قبلاً برای شما انجام شده است ، بنابراین می توانید از این مرحله صرف نظر کنید.

آموزش طراحی بروشور در ورد

مطالب خود را اضافه کنید


اکنون که شش ستون دارید ، شروع به افزودن محتوای خود به بروشور خود کنید. علاوه بر محتوا ، از منوی Insert برای افزودن تصاویر ، اشکال و نمودارها استفاده کنید. به یاد داشته باشید که تصاویر می توانند از یک ستون به ستون دیگر تداخل کنند.

آموزش طراحی بروشور در ورد

گروه های محتوایی ایجاد کنید (groups)


محتوای شما به طور طبیعی در گروه های محتوایی قرار می گیرد ، مانند یک عنوان و زیر عنوان ، یا یک گروه از اشکال که یک طرح را تشکیل می دهند. هر یک از این اشیا individual منفرد را انتخاب کرده و به یک گروه تبدیل کنید. به شما این امکان را می دهد که همزمان با تغییر دادن طراحی ، هر یک از آن اجزا را با هم حرکت دهید.

آموزش طراحی بروشور در ورد

از طرح تمام شده خود لذت ببرید


اکنون می دانید که چگونه می توانید بروشور را در Microsoft Word طراحی کنید! خواه تصمیم بگیرید که از ابتدا با یک سند خالی شروع کنید ، یا از الگویی آماده استفاده کنید ، فقط به تخیل خود مراجعه کنیدو طرح را در ذهن خود تداعی کنید.

ما امیدواریم که آموزش طراحی بروشور در Microsoft Word  به شما کمک کند تا  محصولات ، تجارت یا رویداد خود را با طراحی های خیره کننده و جذاب نمایش دهید.

گزینه های جایگزین طراحی بروشور در Word


علاوه بر Word ، ابزارهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای ایجاد بروشور ، استفاده کنید.

LucidPress یک ابزار وب محبوب است که به شما امکان می دهد با انتخاب انواع الگوها ، وارد کردن محتوا از Google Docs یا DropBox  بروشورهایی را در مرورگر خود ایجاد کنید.

نرم افزارهای طراحی مانند Adobe’s InDesign که قبلا به صورت کامل طراحی کاتالوگ با indesign را در آن آموزش دادیم ، Illustrator و همچنین Microsoft Publisher نیز گزینه های مناسبی برای کمک به شما در دستیابی به یک نتیجه حرفه ای هستند.

برای مشاهده نمونه های حرفه ای بروشور به صفحه طراحی بروشور حرفه ای مراجعه کنید.

 


  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه