5 نکته عالی در مورد عکاسی روز بارانی

عکاسی روز بارانی

نکته عالی عکاسی روز بارانی

تکنیک های عکاسی روز بارانی را در این این مقاله مطالعه کنید.

برای بسیاری از عکاسان، ذکر باران کافی است تا آنها را برای پوشش فراری دهد؛ اما این مایه تاسف است، با توجه به این واقعیت که روزهای بارانی فرصت‌های عالی عکسی را ارائه می‌کنند که منتظر عکس گرفتن هستند. از قضا، گاهی اوقات آب و هوای بد می تواند به شرایط ایده آل عکاسی منجر شود. روزهای بارانی می توانند درام و حس بد خلقی را به تصاویر شما اضافه کنند و مناظر معمولی یا حتی مناظر شهری را به محیط های اسرارآمیز و منحصر به فرد تبدیل کنند. علاوه بر این، همه چیز، از انعکاس، قطرات باران گرفته تا آبشارها، فرصت‌های خوبی را برای تصاویر شگفت‌انگیز ارائه می‌دهند که با عکس‌های روزمره شما که در هوای خوب گرفته می‌شوند، متفاوت هستند.

 

یک عکاس هوای منصفانه نباشید! با چند آماده سازی، شما و دوربینتان می توانید برای رویارویی با باران آماده باشید؛ و تصاویر شگفت انگیزی از جهان غرق در باران بگیرید. اگر به دنبال الهام گرفتن هستید، در اینجا به پنج موردی که می‌توانید در یک روز بارانی از آنها عکس بگیرید، نگاهی می اندازیم. با  ما همراه باشید.

 

بازتاب ها در عکاسی در روز بارانی

 

عکاسی روز بارانی

 

 

یکی از چیزهای خوب در مورد عکاسی در روز بارانی این است که می توانید بازتاب های عالی را ثبت کنید. در حالی که می‌توانید در هر آب و هوای از دریاچه‌ها یا برکه‌ها عکس بگیرید، وقتی باران می‌بارد، می‌توانید انعکاس‌های عالی را در گودال‌ها یا آب در خیابان نیز ثبت کنید.

یکی از خوبی‌های انعکاس‌ها این است که به روشن‌تر شدن تصویر کمک می‌کنند؛ به خصوص اگر شب است و منبع نوری مانند چراغ‌های خیابانی دارید که از آب منعکس می‌شوند. در حالی که بیشتر مردم وقتی بازتاب‌ها به ذهنشان می‌رسد به آب شفاف و شفاف فکر می‌کنند، امواج در سطح می‌توانند بافت منحصربه‌فردی را به ترکیب شما اضافه کنند و نتیجه انتزاعی‌تر از یک تصویر آینه‌ای خواهد بود.

 

قطرات باران در عکاسی در روز بارانی

قطرات باران موضوعی به ظاهر واضح برای عکاسی در روز بارانی هستند و در عین حال اغلب در هنگام بارندگی نادیده گرفته می شوند. فرقی نمی‌کند حرکت یک قطره باران را ثابت کنید یا بارانی که در حال باریدن است را با سرعت شاتر آهسته محو کنید، راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید قطرات باران را در تصاویر خود بگنجانید.

باران در حرکت؛ گرفتن عکس از قطرات باران در حال سقوط می تواند مشکل باشد، اما نتایج ارزش آن را دارد! برای عکاسی از قطرات در حال سقوط، باید از یک سه پایه و سرعت شاتر بالا برای یخ زدن باران در حال سقوط استفاده کنید. سرعت شاتر حدود 1/1000 ثانیه معمولاً محل خوبی برای شروع است. کاهش سرعت شاتر به حدود 1/125 باعث ایجاد قطرات رگه‌ای می‌شود و کاهش بیش از حد آن باعث می‌شود که قطرات به طور کلی ناپدید شوند.

با سرعت های مختلف شاتر آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهتر است. همچنین ممکن است بخواهید از یک فلاش خاموش استفاده کنید تا به روشن کردن قطرات باران کمک کند.

عکس‌های ماکرو از قطرات باران؛ از نزدیک، قطرات باران می‌توانند بسیار فتوژنیک باشند. به دنبال قطرات چسبیده به تار عنکبوت، ساقه علف یا برگ باشید. سپس، از نزدیک برای دیدن برخی از تصاویر ماکرو شگفت انگیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید به دنبال انعکاس‌های کوچک در داخل قطرات باران بگردید – که به شما امکان می‌دهد دنیای اطراف خود را در داخل یک قطره ثبت کنید.

پاشیده شدن رنگ در عکاسی در روز بارانی

برای عکاسی در روز بارانی وقتی آسمان تاریک است، پاشیدن کمی رنگ می تواند تصاویر شما را به میزان قابل توجهی روشن کند و کنتراست را به ترکیب بندی های شما اضافه کند. مواظب عناصر رنگی روشن باشید که می توانید در عکس های خود بگنجانید. یک انبار قرمز در دوردست، یک حصار رنگی روشن، یا شاخ و برگ های رنگارنگ پاییزی، همگی ویژگی های فوق العاده ای هستند که می توانید در عکس هایتان بگنجانید. یا به دنبال جزئیات کوچک‌تر باشید؛ یک گل در باران، یک توت بارانی، چند برگ ریخته یا چند قارچ جنگلی همگی می‌توانند سوژه‌های عالی برای عکس‌های روز بارانی شما بسازند؛ اضافه کردن پاشیدن رنگ‌ها به تضاد با عناصر خاکستری یا تاسف‌آور.

مطالب مرتبط » تکنیک های عکاسی زیر آب

جزئیات براق در عکاسی در روز بارانی

 

عکاسی روز بارانی

 

 

یکی از چیزهای مهم در مورد عکاسی در روز بارانی این است که همه چیز را با درخشش براق زیبا می پوشاند، در نتیجه رنگ های اشباع شده و به سوژه های روزمره کمک می کند تا زنده شوند. همه چیز، از جنگل، برگ، صخره و حتی زمین می تواند در هنگام بارندگی جان تازه ای بگیرد. حتماً یک فیلتر پلاریزه همراه داشته باشید تا به قطع بخشی از تابش نور منعکس شده از سطوح کمک کند.

 

آبشار در عکاسی در روز بارانی

 

عکاسی در روز بارانی

 

آبشارها در هنگام طوفان باران پرتر از حد معمول می‌روند و فرصت‌های شگفت‌انگیزی را برای شما فراهم می‌کنند تا از آب‌های تند و وحشی عکس بگیرید. علاوه بر این، تمام این آب اضافی باعث بهم خوردن گل و لای، گل و رسوب می شود که می تواند باعث ایجاد ریزش های جالب نارنجی یا قهوه ای شود. برای محو کردن آب به طوری که صاف و ابریشمی شود، باید از سرعت شاتر آهسته استفاده کنید، چیزی حدود 1/8 ثانیه تا 2 ثانیه معمولاً محل خوبی برای شروع است. همچنین ممکن است بخواهید یک فیلتر چگالی خنثی (ND) بیاورید تا مقداری از نور را در طول نوردهی طولانی‌تر فیلتر کند. فقط به یاد داشته باشید که ایمن بمانید؛ سنگ ها می توانند لغزنده باشند و آب در باران قوی تر از حد معمول باشد.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم نکات و تکنیک های مهمی را رد مورد عکاسی روز بارانی را شرح دهیم؛ این روزها شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه عکاسی حرفه ای؛ تصمیم گرفته است برای آموزش تکنیک های عکاسی صنعتی، عکاسی تبلیغاتی و… برای علاقه مندان مطالب مفیدی قرار دهد. امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + eleven =