• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ISO بالا

سه کاربرد برای ISO بالا که ممکن است ندانید

شاید از قبل بدانید که از تنظیمات ISO برای کنترل حساسیت دوربین شما به نور استفاده می شود. هنگامی که از تنظیمات ISO بالا استفاده می کنید ، اساساً به دوربین خود می گویید که در برابر نور موجود پذیراتر شود. این حالت بیشتر اوقات در هنگام عکاسی در شرایط کم نور برای حفظ نوردهی مناسب استفاده می شود. با این حال ، حداقل در سه حالت خوب یا در حالت سه پایه می توانید از تنظیمات ISO بالا استفاده کنید .

 

حرکت سریع فریز

تنها راه برای منجمد کردن حرکت سریع ، مانند بالهای پروانه مرغ مگس خوار ، شات با سرعت شاتر بسیار سریع است. عکس فوق با سرعت شاتر 1 / 8000 ثانیه گرفته شده است تا بالهای پرنده را فریز کند. با این حال ، حتی در آفتاب روشن اواسط بعدازظهر ، سرعت شاتر که به سرعت نیاز به ضربه زدن به تنظیمات ISO بر روی دوربین تا 1000 را دارد ، تا نوردهی یکنواخت را حفظ کند.

 

Image

در زیر ، مثالی از این که چرا شات در 1 / ثانیه ضروری است ، آورده شده است. بالهای پرنده حتی در 1/800 ثانیه به سختی قابل مشاهده بودند. به منظور اطمینان از فریز شدن حرکت ، این بدان معناست که در مدت زمان کمتری به نور بیشتری نیاز است و تنها راه برای بدست آوردن این (بدون لنز سریعتر) جمع شدن ISO بر روی دوربین است.

 

حتی در سرعت 1/800th با iso 500 بالها تار هستند.

Image

چه موقع از ISO  بالا استفاده کنیم


برای گرفتن ستاره ها از ISO بالا استفاده کنید

وقتی می خواهید از ستاره ها عکاسی کنید ، تکنیک های مختلفی به کار می آیند ، اما یکی از مهمترین مواردی که باید بخاطر بسپارید این است که تنظیمات ISO را افزایش دهید. دلیل اینکه شما می خواهید از ستاره ها با ISO بالاتر عکس بگیرید ، حتی اگر از سه پایه استفاده می کنید ، این است که با چرخش زمین ، ستاره ها در آسمان حرکت می کنند و شما نمی خواهید این حرکت را در عکس خود بگیرید (مگر اینکه شما در حال انجام مسیرهای ستاره ای هستید)

با استفاده از ISO در 800 تا 1000 ، با یک لنز زاویه باز سریع ، قادر خواهید بود ستاره های کافی را برای پر کردن آسمان بگیرید. 

برای گرفتن ستاره ها از ISO بالا استفاده کنید

Image

لنز بلند

 

اگر در حال عکاسی با لنز بلند هستید ، باید قانون سرعت شاتر را بخاطر داشته باشید: 1 / فاصله کانونی (معادل 35 میلی متر). این قانون اساساً بدان معنی است که اگر از لنز 300 میلی متری با ضریب برش 1.5 برابر DSLR استفاده می کنید ، کمترین و کمترین سرعت شاتر که می توانید استفاده کنید 1/450 (1/300 در قاب کامل) است.

عقاب بالا با فاصله کانونی معادل 450 میلی متر با استفاده از سرعت شاتر 1 / 500th ثانیه و ISO 1000 شات شد. 

برای ISO بالا می توانید به چه موارد دیگری فکر کنید؟

آیا تا به حال با ISO 800 یا بالاتر عکس گرفته اید؟ بالاترین عکسی که تاکنون گرفته اید چیست؟ چند مثال با ما در میان بگذارید و البته اگر استفاده دیگری از ISO بالا دارید که فکر می کنید من آن را فراموش کرده ام ، لطفاً موارد زیر را نیز به اشتراک بگذارید!

برای اطلاعات بیشتر و مقالات آموزشی ما به صفحه مقالات مراجعه کنید.

هنگام عکاسی با لنز بلند ، از ISO بالا استفاده کنید

Image