• 02188725029
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
ایده کاتالوگ

21 ایده برای برجسته سازی کاتالوگ شما

شما در حال جستجو برای ایده کاتالوگ بودید و اینگونه بود که به این مقاله برخورد کردید. تقریباً از تهیه کاتالوگ مطمئن هستید و به تایید نهایی نیاز دارید.این مقاله راهنمای سفر طراحی کاتالوگ شما خواهد بود.

شرکت هایی هستند که تبلیغات و بنرهایی را در مورد محصولات خود ارائه می دهند. پیام از طریق آنها به هزاران نفر می رسد و روزانه هزار نفر دیگر با آن مواجه می شوند. با اینکه این یک روش مؤثر برای تبلیغ است ، ممکن است یک شخص فقط با دیدن آن تبلیغ به فکر مشتری شما  بودن نباشد، اما آن شخص قطعاً پس از دیدن همان مورد در کاتالوگ شما به فکر خرید آن خواهد افتاد.

فهرست نگاران می پرسند آیا ما باید کاتالوگ خود را متوقف کنیم در حالی که مشاغل خالص تجارت الکترونیکی می پرسند آیا باید یک کاتالوگ چاپ کنیم؟ اگرچه شما یک کسب و کار تحت وب هستید و گسترش فعالیت خود را در یک وب سایت میخواهید به شما چاپ کاتالوگ را پیشنهاد میکنیم. دراینجا سه دلیل برای چاپ کاتالوگ آورده شده است:

 

1.چاپ ارزش مادام العمر را بهبود می بخشد

2.چاپ یک تجربه فیزیکی است

3.چاپ رفتار برخط را اداره میکند

 

هنگامی که فرد یک بنر را می بیند ، از وجود محصول و خدمات مطلع می شود. داشتن یک کاتالوگ برای آنها ، باعث می شود بدانند که علاوه بر دیدن محصولات قادرهستند آنها را نیز داشته باشند. بنابراین ، بیشتر خریدها بعد از مشاهده کاتالوگ به انجام میرسند تا دیدن تبلیغات.

همچنین ، تبلیغات مخاطبان انبوه را هدف قرار می دهد و بنابراین هیچ گونه تماس شخصی ندارد. اما یک کاتالوگ باعث می شود تا خواننده احساس کند که مخصوصاً برای آنها ساخته شده است.

 

کاتالوگ کاری چیست و چرا اهمیت زیادی دارد؟

 

کاتالوگ یا بروشور معادل رزومه و شرح حال تجاری است. یک کاتالوگ شامل تمام اطلاعات ضروری در مورد محصولات شرکت و تمام جزئیاتی است که آنها می خواهند به خریداران خود منتقل کنند.

شرکت ها معتقدند که داشتن کاتالوگ تقریباً 80٪ فشار فروش را کاهش می دهد. برای برخی از شرکت ها ، کاتالوگ آنها اصلی ترین استراتژی فروش است. هر چقدر هم تلاش کنیم ، هرگز نمی توان این واقعیت را انکار کرد که کاتالوگ های فروش هنوز هم یکی از مهمترین نیروهای سرنوشت ساز در تجارت هستند.

 

چگونه کاتالوگ ها در بازاریابی کمک میکنند:

هنگام گشتن در رسانه های اجتماعی ، دیدن یک تبلیغ بسیار عادی است. همه چیز با سرعت رعد و برق در شبکه جهانی وب اتفاق می افتد. اما نادیده گرفتن این تبلیغات در زندگی واقعی بسیار دشوار است. مطالعات نشان می دهد که تقریباً 40٪ شرکت ها احساس می کنند کاتالوگ ها در ایجاد اعتماد مشتری بسیار مفید هستند.

تقریباً 60٪ از فروش مستقیم به کاتالوگهایی که در سراسر کشور توزیع شده اند وابسته است. همچنین دیده شده است که تقریباً 30٪ رشد در فروش انلاین مستقیماً به توزیع کاتالوگ مربوط می شود.

بیش از 10 سال است که 55 درصد شرکتها کاتالوگ خود را تهیه کرده اند و آنها واقعاً ازموهبتی که برایشان به ارمغان آمده خوشحال هستند. کاتالوگ یکی از استراتژی های اصلی بازاریابی است که در دهه های اخیر بسیار کارساز بوده است.

طبق گزارش تجاری سال  ، کاتالوگ ها یک بخش حیاتی از یک استراتژی چند کاربره برای یک سازمان هستند ، آنها توانایی افزایش فروش تا 29 درصد را دارند. بسیاری از شرکت هایی که با تجارت الکترونیکی درگیر هستند اظهار داشتند که اولویت با کاتالوگ ها است.

کاتالوگ ها ابزاری قدرتمند برای جذب بازدید برای وب سایت وافزایش فروش هستند. سازمان ها دریافتند كه 59٪ از فروش آنها مستقیماً به یك كاتالوگ نسبت داده شده و 29٪ افزایش فروش داشته است.

 لازم نیست کاتالوگ یا بروشور کسب و کار شما بسیار خاص باشد یا بتواند جادو کند. اما مهم است که به اندازه کافی جذاب باشد تا مردم مایل به خواندن آن باشند. اگر کاتالوگ شما خسته کننده و ملایم باشد ، 90٪ احتمال دارد که چیزی بیشتر از یک کاغذ دست نخورده باقی نماند.

مقاله زیر شامل 21 کار ابتکاری است که می توانید با کاتالوگ خود انجام دهید که باعث متمایز شدن آن از بقیه و همچنین جذب مشتری بیشتر شود.

این مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

21 ایده برتر برای طراحی کاتالوگ...

ایده ها متغیر هستند و در دنیایی که مملو از ایده های متفاوت است ، به طور شگفت انگیزی پیروی از آنها بسیار آسان کارساز است. اینها 21 مورد از بهترین و کارامد ترین ایده های طراحی هستند که اگر همه شما از آنها دور و ناامید شده اید و به مورد جدیدی نیاز دارید ، به شما کمک می کند.

 

21.استفاده ازاشکال هندسی.

در هندسه تقارن و نکات بسیار جلا دهنده و رضایت بخشی وجود دارد که روح انسان را غنی میکند. وقتی به یک شکل یا طرح پیچیده هندسی نگاه می کنیم ، به طور خودکار سعی می کنیم آن را به هنر و خلاقیت انتزاعی مرتبط کنیم.

 

و همچنین بخشی از ما وجود دارد که اشکال هندسی را راهی برای انتقال قدرت می داند. و به همین دلیل به نظر می رسد که ابزاری مناسب برای ادغام این دو است. وقتی طراحی حرفه ای با خلاقیت روبرو می شود ، جادو اتفاق می افتد. و هندسه می تواند همان جادو را از طریق طرح ها و شکل ها به کاتالوگ شما وارد کند.

 

مردم تقریباً به طور انحصاری از هندسه در تجارت استفاده کرده اند. از بروشورهای تجاری گرفته تا مجلات و کارت های بازرگانی ، میتوانیم غوغای طرح های هندسی را سراسر آن ببینیم.

 

 

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

20.طرح های ساده و مینیمال هرگز شکست نمی خورند.

مینیمال به معنای تبدیل کردن اقیانوس به قطرات آب است. این شاید سخت ترین کار در کل این جهان باشد. اما ساختن کاتالوگ اینگونه نیست.

 

هزاران طرح مینیمال برای انتخاب وجود دارد. همچنین میلیون ها فونت وجود دارد که مخصوصاً برای طراحی های مینیمال و مشابه آن ساخته شده اند. هدف اصلی این است که طرح ما مختصر و در عین حال غنی باشد.

برخی از محبوب ترین فونت های مینیمال که در طراحی ها استفاده می شوند عبارتند از:

 • Quicksand
 • Dense Regular
 • Raleway
 • QG
 • Fox and Cat
 • Break

 

شما می توانید هزاران فونت مشابه را برای طراحی مینیمال خود در اینترنت پیدا کنید.  طرح های مینیمال و فونت ها با رنگ های کمرنگ مطابقت دارند و احساس آرامش و سادگی را برمی انگیزند.

اگر یک سالن ماساژ یا حتی یک رستوران اداره می کنید ، استفاده از طرح های مینیمال و فونت های آن در کاتالوگ شما فضای آرامش بخشی را به خوانندگان ارائه می دهد و آنها قطعاً از آن بازدید می کنند.

ایده کاتالوگ مینیمال

ایده کاتالوگ مینیمال

19.استفاده از بافت های متفاوت

از آنجا که کاتالوگ ها موارد فیزیکی هستند که افراد می توانند آنها را لمس کرده و بخوانند ، بنابراین ایجاد آرامش جسمی و بصری ممکن است هدف شما را بهتر انجام دهد.همه ما احساس لمس کردن یک مجله براق را دوست داریم تا یک صفحه قدیمی و پوسته پوسته.

این تفاوت در مورد سن صفحه نیست بلکه بافت صفحه است. بعضی از مردم بوی کتاب های قدیمی و همچنین بافت آن را خیلی دوست دارند.

همین ذهنیت در طراحی یک کاتالوگ نیز پیش می رود. اگر لمس و دیدن آن احساس خوبی داشته باشد ، فرد حداقل به باز کردن و خواندن آن فکر می کند.

اگر مخاطبان شما حتی به خواندن کاتالوگ شما فکر می کنند ، کار شما به عنوان طراح کاتالوگ به خوبی انجام می شود.

افزودن بافت می تواند معنای زیادی داشته باشد. و همچنین لازم نیست که تمام صفحات موجود در کاتالوگ از نظر بافت یکسان باشند.

بیش از 10 نوع کاغذ وجود دارد.از کاغذ چاپی ساده تا کاغذ پوستی ، همه آنها احساس متفاوتی دارند.

بسته به بافت ، میتوان یک مقاله به انواع مختلفی طبقه بندی کرد.

در اینجا لیست کامل آن وجود دارد:

 • Wove
 • Smooth
 • Vellum
 • Linen
 • Laid
 • Pinstripe
 • Parchment
 • Cockle
 • Foil or metallic
 • Stardream
 • Glossy

 

کاتالوگ را به گونه ای طراحی کنید که اداره آن راحت تر باشد و لمس آن احساس خوبی داشته باشد. مات ، براق ، سفت ، صاف ، برجسته ... روش های زیادی وجود دارد که می توانید با آنها احساس کاغذ را به دیگران منتقل کنید. در صورت نیاز ، می توانید از موادی استفاده کنید که از جنس کاغذ نباشد  تا ذات واقعی بافت را نشان دهید . برای اطلاع از این موضوع بصورت اختصاصی ، به شماره شماره 17 مراجعه کنید.

 

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

18.استفاده از هر 3 بعد

جهان به سمت مفاهیمی در مورد 5 بعد رفته است (به لطف فیلم میان ستاره ای) ، پس چرا باید فهرست شما فقط به 2 بعد محدود شود؟ طرح زیر طرحی 3 بعدی را نشان می دهد که از یک کاغذ 2 بعدی ساخته شده است.

 

اگر یک شرکت معماری هستید ، این می تواند یک کار مفید برای تجارت شما باشد. داشتن کاتالوگی که به طور دقیق محصول و تجارت شما را به تصویر بکشد ، تمام چیزی است که باید دنبال آن باشید.

متناوباً ، اگر تجارت شما رستوران یا بانک است ، کاتالوگ شما می تواند به ترتیب مدل سه بعدی ساختمان رستوران یا بانک شما باشد. با این ایده طراحی خاص ، فرصتهایی بی پایان و طلایی برای شما به وجود می آید. شما می توانید طراحی را به همان راحتی که می خواهید یا به دلخواه پیچیده انجام دهید. قلم در ختیار شماست که بوم خالی را رنگ کنید.

 

ایده کاتالوگ معماری

ایده کاتالوگ معماری

17.کاغذ را کنار بگذارید و از چیزهای جدید استفاده کنید.

در حال حاضر میلیون ها و میلیاردها کاتالوگ در این دنیا وجود دارد. بنابراین ، چه کاری می توانید انجام دهید تا در این جمع برجسته شوید؟ پاسخ بسیار آسان است اما گفتن آن آسان تر از انجام دادنش است.

 

کاغذ را با هر چیز دیگری مانند تکه های پارچه جایگزین کنید و چاپ را در آن داشته باشید. این می تواند یک حرکت کاملا جسورانه و همچنین پر هزینه باشد و ممکن است به علامت تجاری شما تبدیل شود. همچنین شما می توانید نسخه کوتاه کاتالوگ خود را در کالاهای خود چاپ کنید. اگر کالای شما شامل کیف و موارد مشابه است ، چاپ کاتالوگ در آن بسیار ابتکاری خواهد بود.

این نه تنها به عنوان یک طرح جالب عمل خواهد کرد بلکه برای ارتقای شرکت نیز بسیار مناسب خواهد بود. امروزه مردم برای نشان دادن خلاقیت و جذب افراد کارت ویزیت خود را بر روی ورق های چوبی چاپ می کنند.

 

 

استفاده از صفحات فلزی برای چاپ تبلیغات نیز مفهوم بیگانه ای نیست. چاپ یک کاتالوگ کامل در یک ورق چوب به نظر می رسد کمی فشرده باشد. اما برخی از مواد مناسب برای یک کاتالوگ هشتند. به نظر می رسد پارچه جایگزین مناسبی باشد. به اندازه مورد نیاز از پارچه استفاده کنید و طرح خود را برجسته کنید. بازارها با تمام انواع پارچه  پر شده است.

 

مثال - فرض کنید شما رستورانی دارید که مضمون قرون وسطایی دارد. فهرست شما می تواند شبیه کتاب مقدس یا دعوت نامه یا شکل پیامی باشد که از آن در دوران بین پادشاهی ها استفاده شده است. هیچ چیز زیباتر از سازگاری کاتالوگ شما با موضوع کسب و کار شما نیست واستفاده از این ایده ها می تواند در این مورد درخشان باشد.

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ
7.jpg

 17.کاغذ را کنار بگذارید و از چیزهای جدید استفاده کنید.

در حال حاضر میلیون ها و میلیاردها کاتالوگ در این دنیا وجود دارد. بنابراین ، چه کاری می توانید انجام دهید تا در این جمع برجسته شوید؟ پاسخ بسیار آسان است اما گفتن آن آسان تر از انجام دادنش است.

 

کاغذ را با هر چیز دیگری مانند تکه های پارچه جایگزین کنید و چاپ را در آن داشته باشید. این می تواند یک حرکت کاملا جسورانه و همچنین پر هزینه باشد و ممکن است به علامت تجاری شما تبدیل شود. همچنین شما می توانید نسخه کوتاه کاتالوگ خود را در کالاهای خود چاپ کنید. اگر کالای شما شامل کیف و موارد مشابه است ، چاپ کاتالوگ در آن بسیار ابتکاری خواهد بود.

این نه تنها به عنوان یک طرح جالب عمل خواهد کرد بلکه برای ارتقای شرکت نیز بسیار مناسب خواهد بود. امروزه مردم برای نشان دادن خلاقیت و جذب افراد کارت ویزیت خود را بر روی ورق های چوبی چاپ می کنند.

 

استفاده از صفحات فلزی برای چاپ تبلیغات نیز مفهوم بیگانه ای نیست. چاپ یک کاتالوگ کامل در یک ورق چوب به نظر می رسد کمی فشرده باشد. اما برخی از مواد مناسب برای یک کاتالوگ هشتند. به نظر می رسد پارچه جایگزین مناسبی باشد. به اندازه مورد نیاز از پارچه استفاده کنید و طرح خود را برجسته کنید. بازارها با تمام انواع پارچه  پر شده است.

 

مثال - فرض کنید شما رستورانی دارید که مضمون قرون وسطایی دارد. فهرست شما می تواند شبیه کتاب مقدس یا دعوت نامه یا شکل پیامی باشد که از آن در دوران بین پادشاهی ها استفاده شده است. هیچ چیز زیباتر از سازگاری کاتالوگ شما با موضوع کسب و کار شما نیست واستفاده از این ایده ها می تواند در این مورد درخشان باشد.

 

Image

16.استفاده از جادوی رنگ ها.

یک انسان می تواند کم و بیش از 10 میلیون رنگ را متمایز و درک کند. از بین این موارد ، کدامیک باعث برجسته شدن کاتالوگ شما می شود؟

هیچ قانونی و فرمولی وجود ندارد که بگوید یک رنگ خاص وجود دارد که بهترین و خاص ترین کاتالوگ  را ایجاد میکند اما همه ما می دانیم که استفاده از رنگ ها به زیبا سازی آنها کمک می کند.

 

پالت رنگی که انتخاب می کنید اولین چیزی است که مشتری متوجه آن می شود. شرکت های معماری از رنگ های ملایم و خنثی برای حفظ احساس استفاده می کنند در حالی که شرکت های رسانه ای و سرگرمی از زردها و قرمزهای روشن برای جلب کردن توجه ها به محتوای پر جنب و جوش خود استفاده می کنند.

اگر کسب و کار شما  یک کاتالوگ کم رنگ یا سفید را میطلبد ، به تحقیق بپردازید . شما از فهمیدن اینکه سایه ها و انواع  رنگ سفید چقدر زیاد و متنوع هستند، شوکه خواهید شد.

 

 

ایده کاتالوگ فونت ها

فونت ها

 15.تعداد صفحات را کم کنید

مردم از ورق زدن صفحات خسته شده اند ودر این دوران شما باید به کارهای جدیدتری رجوع کنید. در این دوره ، شما نمی توانید یک شخصی که خواندن را دوست ندارد علاقه مند به کار خود کنید. برای تحقق این امر باید صفحات را رها کرده و چیز دیگری را جایگزین آن کنید.

اگر هنوز می خواهید صفحات را نگه دارید ، آنها را به روشی ابتکاری نگه دارید. در مثال زیر می بینیم که این شرکت کاتالوگ خود را به گونه ای دستکاری کرده است که دارای صفحاتی است که معمولی نیستند. این صفحات نه شکلی مانند دیگر صفحات دارند و نه مانند دیگر کاتالوگ ها نیاز داریم که آن را ورق بزنیم.

 

جدا کردن صفحات می تواند یک روش هوشمندانه برای بازاریابی باشد ، زیرا اگر کاتالوگ چیزی شبیه کاتالوگ نباشد ، مردم کنجکاو خواهند شد که درباره "جدیدترین" چیزی که دیده اند بیشتر بدانند.

 

 14.قرار دادن هدیه داخل کاتالوگ ها

آیا عالی نیست که دعوت نامه را باز کنید و داخل آن هدیه پیدا کنید؟  ممکن است آن هدیه ها شکلات های عجیب و غریب یا حتی یک نامه باشد.

برای برجسته سازی کاتالوگ ، می توانید یک هدیه برای مشتریان خود در داخل آن قرار دهید. اگر محصول شما دیجیتال و مبتنی بر خدمات است ، میتوانید یک سی دی در داخل کاتالوگ قرار دهید که اطلاعات مربوط به خدمات شما را دارد.

 

 سازمان یونیسف انواع مختلف کالا و هدایا را با طراحی شخصی خود برای جلب توجه و قرار دادن آنها در کاتالوگ خود ساخته است. کاتالوگ آنها یک چین خاص دارد که داخل آن یک سی دی است.

حتی اگر یک شرکت مبتنی بر خدمات دیجیتال نیستید ، می توانید یک سی دی به همراه کاتالوگ خود هدیه دهید.قراردادن سی دی می تواند یک روش دیجیتالی برای ارتقا  تجارت شما باشد. بنابراین ، شما با یک تیر دو نشان میزنید.

 

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

13.ایده اشکال و اندازه های متعارف را از بین ببرید.

اجباری نیست که کاتالوگ دارای صفحات مستطیل شکل یا حتی صفحات باشد. «صفحات» می توانند از هر شکل و اندازه ای باشند و می توانند از هرجایی که بخواهند شروع و پایان یابد. اگر این باعث می شود کاتالوگ شما برجسته باشد ، چرا آن را انجام نمی دهید؟

 

مردم از دیدن کاتالوگ های جزوه مانند خسته شده اند  و چیز جدیدی می خواهند. کاتالوگ در اینجا انواع "صفحات" را در یک کاتالوگ واحد نشان می دهد. همان کاتالوگ را تصور کنید اما با صفحات یکنواخت. همه ما به وضوح می بینیم که مورد اول جالب تر به نظر می رسد و مردم به احتمال زیاد آن را انتخاب می کنند تا صفحه یکنواخت.

 

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

12.اندازه کاتالوگ هارا کوچک نگه دارید.

اغلب ، کاتالوگ های بزرگ و سنگین توسط مشتریان پذیرفته نمی شوند. اگر کاتالوگ شما سبک و قابل توجه باشد ، مشتری ممکن است به فکر بردن آن با خودش باشد. با جزئیات بیشتر و طولانی تر از 8 صفحه شما شرایط سختی را برای مشتریان ایجاد میکنید و فقط تجارت خود را از دست خواهید داد.

 

تصور کنید که چگونه می توان چیزی به بزرگی و مفصلی کتاب مقدس را به صورت جیبی درآورد. بله ، ترجمه و حذف زیادی انجام می شود اما برخلاف نسخه اصلی هنوز قابل حمل است و بنابراین افراد بیشتری به آن دسترسی دارند.

 

اگر این کتاب سنگین بیش از 1000 صفحه بود ، مردم آنقدر شجاع نبودند که بتوانند آن را با خود به همراه داشته باشند. آنوقت کتاب فقط بیکار نشسته بود و کاملاً از هدفش سرپیچی می کرد.

ایده این است که کاتالوگ از نظر اندازه کوچک و همچنین کارآمد باشد. به یاد داشته باشید ، هرگز به اشتباه آنرا تبدیل به مجله نکنید.

نمونه ای از یک کاتالوگ ضخیم را می توان در اینجا مشاهده کرد. تقریباً شبیه کتاب است.

 

ایده کاتالوگ
ایده کاتالوگ
ایده کاتالوگ

11.دیگری به کاتالوگ خود بدهید.

اگر کاتالوگ شما فقط به عنوان کاتالوگ عمل نکند ، همه چیز عالی خواهد بود. این مفهوم مشابه همان چیزی است که من در نقطه 17 ذکر کردم ، استفاده از کالا برای چاپ در کاتالوگ است. یک مثال درخشان از استفاده از کاتالوگ و دادن هدف به آن در اینجا است.

 

این شرکت نقشه ای را در پشت کاتالوگ خود نگه داشته است تا وقتی کار افراد با خواندن آن تمام می شوند ، آن را همچنان برای استفاده در آینده نزد خود نگه دارند. همچنین وقتی افراد دیگر متوجه نقشه می شوند ، به کاتالوگ و از این رو به شرکت علاقه مند می شوند.

 

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

10.چین دادن به روش آکاردئون - با پیچ و تاب

قلمرو بروشورها و کاتالوگ های شرکت ها توسط چین های آکاردئونی اداره می شود. تقریباً 100٪ کاتالوگ ها چین های آکاردئونی دارند.

 

این شایع تر از استفاده از تصاویر در یک کاتالوگ است که تا حدی خنده دار است. این تصور غلطی است که چین آکاردئون تکنیک رسمی تاشو برای اسناد مربوط به تجارت است. اگر می خواهید از جمع متمایز شوید ، باید خارج از چارچوب فکر کنید. در این حالت ، چارچوب چین آکاردئون است.

چین کاملا خوب است ، کمی پیچ و تاب به آن اضافه کنید. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید آن را جمع کرده و برش بزنید تا آکاردئون زیبا به نظر برسد. در این تصویر ، می توانیم ببینیم که همان چین آکاردئون پس از استفاده از طرحی که در قسمت بالایی آن "برش" دارد ، چقدر دلنشین است. این نوع طرح ها بهترین ها را در کاتالوگ به نمایش می گذارند.

 

Image

9.فونت ها و تصاویر باید با هم مرتبط باشند

اگر طراحی شما حداقل است ، هرگز فکر خوبی نیست که به دنبال فونت های بزرگ بروید. به همین ترتیب ، اگر کاتالوگ شما دارای چندین طرح رنگارنگ و کارتونی باشد ، یک متن ساده خوب به نظر نمی رسد.

 

متن و تصویر باید در کنار هم قرار بگیرند. فونت ها در کنار تصاویر می توانند بهترین ترکیب در کل جهان باشد و آنها می توانند توسط بهترین طراحان در سراسر جهان ساخته شود. اما اگر آنها با یکدیگر پیش نروند ، کل پروژه می تواند یک شکست عظیم باشد.

فونت ها افکار زیادی را درباره یک جمله خاص منتقل می کنند. فونت های براق ، صاف و بلند معمولاً به معنای تجارت هستند در حالی که فونت های پهن ، موج دار و دایره ای بیانگر خلاقیت هستند. برای انتخاب فونت صحیح برای کاتالوگ خود ، فقط کافی است تصویر و طرح خود را خوب ببینید.

 

Image
ایده کاتالوگ

8.متن های آنلاین و مجازی را به واقعیت تبدیل کنید

 

آن کارت پستال هایی را که در کودکی برای تولد استفاده می کردید به خاطر می آورید؟ خوب ، آیا تا به حال فکر کرده اید که از همین روش در کاتالوگ استفاده کنید؟

 

اگر دیدن آن را دوست داشتید ، فکر نمیکنید که آیا ممکن است از نظر بصری برای دیگران نیز جذاب باشد؟

اگر کاتالوگ شما حاوی یک متن یا یک قطعه هنری تاشو باشد ، پر در کلاه شما خواهد بود

(اصلاح از داشتن برگ برنده). یک پنجره سه بعدی نه تنها به اندازه کافی جذاب است که خواننده را درگیر خود کند بلکه می تواند به عنوان ابزاری برای تأکید بر قسمت خاصی از متن یا طرح مورد استفاده قرار گیرد.

اگر تعداد زیادی تبلیغات پاپ آپ به وب سایت خود اضافه کنید ، ممکن است آزار دهنده به نظر برسد و افراد دیگر از وب سایت بازدید نمی کنند. اما به این فکر کنید ، یک پاپ آپ داخل یک کاتالوگ کاملاً برعکس عمل می کند. این علاقه فرد را به کار شما افزایش می دهد و انتقال پیام خود را برای شما راحت تر می کند.(پاپ اپ نوعی تبلیغات آنلاین است که معمولاً در پنجره‌ای کوچکتر و جدا از صفحه اصلی باز می‌شوند و در معرض دید کاربران قرار می‌گیرد. این پنجره‌ها اکثر اوقات شامل یک پیشنهاد یا تبلیغ است که به طور ناگهانی روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود تا توجه کاربر را به خودش جلب کند.)

 

Image

7.کلمات کمتر ، طراحی بیشتر

جمله "یک عکس به اندازه هزار کلمه ارزش دارد" کاملاً در اینجا صدق میکند. نمی توانید انتظار داشته باشید شخصی کاتالوگ شما را برداشته و در عرض چند ثانیه به خواندن توضیحات طولانی 10 صفحه ای شما علاقه مند شود. این فقط شیوه کار بشر نیست. اما به جای کلمات ، اگر چند عکس و طرح اضافه کنید (یا بهتر است ، کاتالوگ را تصویر محور نگه دارید) ، برای کاربران جالب است که به آنها نزدیک شوند.

تصاویر در انتقال پیام ، 100 برابر بهتر از کلمات هستند. و همچنین این درست است که مغز انسان تصویر را سریعتر از کلمات پردازش می کند.

با افزودن طراحی بیشتر و کلمات کمتر ، کاتالوگ شما عمومی و خسته کننده نخواهد شد. طرح های خود را تازه و پررنگ نگه دارید و اندازه قلم متن خود را در قسمت بزرگتر طیف نگه دارید.

 

در تصویر قبلی ، موضوع "سرگذشت فلفل" است. شخصی که علاقه ای به آشپزی و ادویه جات ندارد ، به دنبال چنین کتاب و مجله ای نخواهد رفت. اما ببینید که چقدر صفحات با عکس ها و تصاویر بزرگ پر شده اند.

حتی اگر شخصی علاقه ای به "فلفل" نداشته باشد ، اگر به اندازه کافی خوب باشد ، به مرور طرح ها و تصاویر می پردازد.

کاتالوگ تصویر محور به معنای چیزی نیست که با گرافیک ها و تصاویر پر شود. تعادل بین تصاویر متن و گرافیک ها را حفظ کنید ، و شما صاحب یک کاتالوگ با طراحی شگفت انگیز خواهید شد.

 

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

6.از خط برجسته استفاده کنید.

در میان 7 میلیارد نفر جمعیت ، تقریباً 40 میلیون نفر كور هستند و تقریباً 250 میلیون نفر دچار اختلال بینایی هستند (جزئی). آیا این عادلانه است که این بخش عمده از جمعیت کاملاً نادیده گرفته شود؟

مخاطبان خود را فقط به افرادی که می توانند ببینند محدود نکنید. یک کار شگفت انگیز و دلسوز که می توانید برای افزایش تجارت خود انجام دهید ، افزودن متن بریل (خط برجسته مخصوص نابینایان)  به فهرست شما است. این را به عنوان یک فرصت تجاری نبینید بلکه این را راهی برای انجام کار جدید و متفاوت بدانید.

صاحبان مشاغل زیادی نیستند که مشتریان کم بینا را هدف قرار دهند اما شما می توانید با انجام این کار تغییر را  شروع کنید. اگر کاتالوگ عطر است ،برای نام و مارک های عطراز خط بریل استفاده کنید. این نه تنها به عنوان یک کمک درخشان برای افرادی که قادر به دیدن نیستند خواهد بود ، بلکه باعث افزایش جمعیت مخاطبان شما می شود.

متناوباً ، اگر کاتالوگ شما یک کاتالوگ غذا یا کاتالوگ مارک لباس است ... شما می توانید به راحتی از این روش استفاده کنید تا مخاطبان خاص خود را در مورد مواد غذایی ، پارچه و موارد دیگر مطلع کنید.

تقریبا 97٪ از آنچه می خوانیم شامل یک زمینه سفید یا یک رنگ روشن و متن تیره است. آیا جالب نیست که نقش آنها معکوس شود و متن سفید جلوی یک پس زمینه تیره قرار گیرد؟

تقریباً 40٪ از خوانندگان موافقند که خواندن از پس زمینه سفید چشم را سریعتر از خواندن از رنگهای تیره خسته می کند و اگرچه مردم زمینه سیاه را "ترجیح نمی دهند" ، اما دیدن سایه های تیره کاملاً تسکین دهنده است.

حتی گوگل دارای موارد استثنائی است که امکان خواندن در پس زمینه تاریک را فراهم می کند. ویژگی های مشابه را می توان در تعداد بسیاری از وب سایت های دیگر و همچنین توییتر یافت.

رنگهای مشهوری که خوانندگان انتخاب کردند ، رنگهای سفید و آبی تیره بود. یکی دیگر از گزینه های بسیار جالب و در عین حال بسیار محبوب ، پس زمینه خاکستری با متن سیاه بود. به نظر می رسد مردم از متن های روشن و متناقض پرهیز می کنند.

روند دیدن متن سیاه با ضمینه رنگ سفید به قدری عمومی شده است که اگر یک کاغذ سیاه حاوی متن یا طرح سفید باشد ، تقریباً به سمت آن کشیده می شویم. این قانون فقط در مورد کاتالوگ ها یا بروشورها اعمال نمی شود. رنگ سفید روی سیاه یا نورانی بیش از تاریکی در بسیاری از وب سایت ها و همچنین مجلات و طرح ها استفاده می شود.

از زمینه های تیره در برابر متن روشن و همچین طرح هایی استفاده کنید. به این ترتیب ، کاتالوگ شما در انبوهی از کاتالوگ ها که دارای پس زمینه روشن و متن تاریک هستند ، "خاص" به نظر می رسد.

اگرچه تغییر رنگ یک ایده عالی است ، اما برای شروع استفاده از چیزی مثل رنگ قرمز روی سبز، یا زرد روی زمینه سفید یک فاجعه خواهد بود.

 همچنین مطالعه کنید : طراحی کاتالوگ با indesign

Image
Image
Image

4.گوشه های کاغذ را تا کنید.

تلاش برای ایجاد چین های جدید و ابتکاری از نظر خلاقیت بسیار خوب است. برای انجام این کار لازم نیست که در اریگامی استاد باشید. اما داشتن کاتالوگ به روشی خاص که منحصر به فرد و متفاوت باشد ، نظر مشتری شما را جلب می کند. تصویر زیر یک مجله طراحی گرافیکی را به تصویر می کشد که به گونه ای طراحی شده است که یک تا در قسمت بالای آن دارد.

چین های زاویه ای و چین های غیر متعارف بسیار آسان است اما در عین حال غیر معمول است زیرا بیشتر آژانس های تجاری به چین سه گانه پایبند هستند.

فقط کافی است کمی فکر و زمان صرف کنید تا کاتالوگ به روش دیگری درست شود. در مثال زیر ، دعوت نامه هوشمندانه طراحی شده است و وقتی تا می شود توهم بسته شدن درب را ایجاد می کند

این نوع طراحی هوشمندانه و شوخ معمولی نیست  و مردم آنها را زنده تر از کاغذهای تا شده ساده به یاد می آورند.

شما همچنین می توانید کاتالوگ خود را بدون هیچگونه چین ، یعنی بصورت رول ارائه دهید. اگرچه این امر چندان معمول نیست ، اما حمل و نقل آن را برای مشتریان آسان می کند.

 

Image

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

3.استفاده از برش های قالبی.

برش های قالبی پنجره هایی هستند که روی کاغذ حک شده اند و هدف آنها آشکار کردن بخشی از صفحه بعدی در زیر آن است. بیش از هزار روش خلاقانه وجود دارد که می توان این روش را در کاتالوگ خود گنجاند.

برش های قالبی باعث ایجاد رمز و راز می شوند و خواننده را کنجکاو می کند تا ورق بزند تا آنچه تا حدی پنهان شده را فاش کند. در تصویر قبلی ، از برش های قالبی برای نشان دادن یک برگ و یک موقعیت سورئال استفاده شده است. این اغراق در خلاقیت فقط با  برش قالبی ممکن بود.

برخی از طراحان برای تأکید بر طراحی 3 بعدی کاغذهایی که روی هم قرار گرفته اند ، از برش های قالبی استفاده می کنند. آنها با ایجاد آثار هنری هم مرکز و استفاده از برش قالبی بر روی آنها برای آشکار کردن یکی از کارهای زیر صفحه ، عمق را نشان داده اند.

نه تنها این یک طراحی جالب ایجاد می کند بلکه وزن اضافی را از فهرست حذف می کند. این یک ترفند شسته و رفته برای زیباسازی کاتالوگ شما است. در عوض ،کاهش کلید اصلی در اینجا است.

 

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

2.یک کلمه - تایپوگرافی ( فن چاچ، فن بیان و تعریف چیزی به صورت علائم و نشانه های رمزی)

تایپوگرافی اساساً به معنای فونت ترجمه نمی شود. درعوض ، بیشتر از متن، با طراحی ارتباط دارد. از تایپوگرافی بزرگ و پررنگ در کاتالوگ خود استفاده کنید. حتی اگر از یک طرح متنی استفاده میکنید میتوانید آن را فوق العاده جلوه دهید ، حتی بهتر.

قدرت محتوای بصری بسیار زیاد است و تایپوگرافی ادغام متن و طرح است. این بهترین راه برای به نمایش گذاشتن متن شما در داخل تصویر شما به روشی خلاقانه است.

استفاده از حروف و عدد متناسب کلید اصلی است. کارهای زیادی را می توانید با تایپوگرافی انجام دهید زیرا این موضوع به خودی خود یک موضوع کامل است.

تایپوگرافی چیزی است که فراتر از متن و تصویر است. یا به زبان ساده ، متن دستکاری شده برای شبیه سازی آن به تصاویر. نمونه شگفت انگیز تایپوگرافی را می توانید در زیر مشاهده کنید. یک هنرمند از کلمه "هشت پا" برای ترسیم یک هشت پا ی واقعی استفاده کرده است. او یک تحول کامل در مورد این موضوع ایجاد کرده است.

 همچنین بخوانید : 10 نکته برای طراحی کاتالوگ

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

ایده کاتالوگ

1.کلمات

بهترین راه برای جلب مخاطب این است که او را با سخنان خود فریب دهید.

دو سناریو را تصور کنید. یک دکمه قرمز در سمت چپ و یک دکمه قرمز دیگر در سمت راست وجود دارد. و بالای دکمه سمت راست ، علامتی وجود دارد که می گوید "فشار ندهید". مقاومت در برابر خود چقدر برای شما دشوار خواهد بود؟  کدام یک از دکمه ها شما را بیشتر شیفته خود میکند؟ پاسخ واضح و درست "دکمه سمت راست" است.

 

نمیتوانید تصور کنید یک کلمه یا یک عبارت چقدر می تواند قدرتمند باشد. استفاده از کلماتی مانند "من را بخوان" یا "گشوده" ​​باعث ایجاد حس کنجکاوی در مورد فهمیدن موضوع می شود. این یک تکنیک بسیار هوشمندانه است که می تواند در بازاریابی و تجارت مورد استفاده قرار گیرد. من تمام رمان ها را خوانده ام تا این تکنیک را یاد بگیرم. اگر «من را بخوانید» می تواند کسی را برای خواندن یک رمان دستکاری کند ، مطمئناً می تواند کاتالوگ شما را برجسته کند.

 

نتیجه:

ما در گرداب ایده ها هستیم و گاهی کوچکترین آنها بزرگترین تغییرات را ایجاد می کنند. این استعداد شماست که موارد خوب را شناسایی کنید و آنها را به کار بگیرید.

کاتالوگ های تجاری ، بروشورها یا حتی کارت های بازرگانی راهی برای نمایش محصولات و خدمات خود به مردم عادی هستند. مهم نیست که افراد چه  فکری می کنند ، آنها واقعاً باعث تغییر تفکر می شوند.

تبلیغات در بنرهای عظیم را نمی توان با کاتالوگ و بروشور مقایسه کرد زیرا بیشتر مخاطبانی که یک بنر دریافت می کند "ترافیک جاده" است. و ترافیک وقت کافی برای خواندن و توجه به جزئیات را به شما نمیدهد. از طرف دیگر ، کاتالوگ ها نسبت به آگهی هایی با جزئیات بیشتر ، منابع اطلاعاتی قابل اطمینان تری هستند.

کاتالوگ ها نشان می دهند که شما به مشتری های خود اهمیت می دهید و می خواهید شخصاً با آنها ارتباط برقرار کنید. این امر باعث می شود شرکت شما به مردم نزدیکتر شود و اطمینان حاصل شود که افراد بیشتری می توانند به شما دسترسی داشته باشند. انتخاب عالمانه ای را در طراحی کاتالوگ انجام دهید که شبیه چیزی که مردم همیشه میبینند نباشد.

 شما عزیزان میتوانید نمونه های ما را در صفحه طراحی کاتالوگ تبلیغاتی مشاهده نمایید.

Image

Link Mofid

لینک های مرتبط

 • همه
 • عکاسی
 • چاپ
 • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه