معرفی I در کاتالوگ مارکتینگ

کاتالوگ مارکتینگ

 

کاتالوگ یک ابزار بازاریابی موثر است که به شما امکان می دهد مشتری را با محصول یا خدمات یک برند آشنا کنید. طراحی مناسب و انتقال حداکثر اطلاعات واقعی، به افزایش اعتماد و وفاداری مشتریان کمک می کند. با معرفی I در کاتالوگ مارکتینگ،  صاحب شرکت از هر فرصتی برای افزایش فروش خود استفاده می کند.

آژانس تبلیغاتی طرح گندم با تیم با انگیزه و خلاق خود، به طراحی لیبل، طراحی ست اداری، طراحی پوستر و… با ایده های خلاق و جالب می پردازد تا لبخند رضایت را بر لبان مشتریان نمایان کند.

{loadmoduleid 196}

امروزه کاتالوگ های بی شماری تولید می شود

کاتالوگ چه کمکی به بازاریابی محصول می کند؟

کاتالوگ های چاپی به شما امکان دست یابی به اهداف زیر را می دهند:

  • مشتری را با جزئیات خدمات و محصولات آشنا می سازد.
  • افزایش وفاداری مصرف کنندگان
  • ایجاد علاقه و تمایل به استفاده از خدمات توسط خریداران

کاربرد کاتالوگ مارکتینگ

کاتالوگ ها یک ابزار بازاریابی قدرتمند هستند. آن ها نه تنها به شما امکان ارائه محصولات یا خدمات را می دهند، بلکه به شما امکان می دهند داستانی را نیز تعریف کنید. اگر یک مؤلفه احساسی وجود داشته باشد، مشتریان در معرض الهام گرفتن از برند شما هستند.   علاوه بر این، یک کاتالوگ چاپی می تواند انگیزه ای برای مخاطبان آفلاین برای بازدید از سایت شما و اشتراک در شبکه های اجتماعی شما باشد.

مقاله مرتبط:

اصول طراحی کاتالوگ تبلیغاتی
کاتالوگ ها جذابیت بیش تری برای مشتری دارند

نکاتی برای چاپ کاتالوگ

نکاتی برای چاپ کاتالوگ گردآوری شده است تا به شما کمک کند استراتژی های بازاریابی خود را اصلاح کنید.

طرح:  قبل از چاپ کاتالوگ، باید به چند سوال پاسخ دهید.

  • هدف شما چیست؟
  • مخاطبان شما چه کسانی هستند؟
  • آیا می خواهید مشتریان شما مستقیماً پس از مشاهده کاتالوگ سفارش دهند یا برای بازدید از سایت به آن ها نیاز دارید؟

شما باید تمام تفاوت های ظریف را دریابید، زیرا هر یک از آن ها بر موارد تبلیغاتی چاپ شده تأثیر می گذارند. اگر از مرحله پیش برنامه ریزی صرف نظر کنید، ممکن است مشکلات و تغییرات زیادی در طول مسیر وجود داشته باشد تا شما را از هدفتان دور کند. بنابراین، می توان از بسیاری از مشکلات در مرحله آماده سازی جلوگیری کرد. این صرفه جویی در وقت و پول است.  طراحی باید  متناسب با نیازهای مخاطب شما باشد تا بتوانید برند خود را حفظ کنید.

مطالعه بیشتر:

10 نکته در زمینه بازاریابی و طراحی کاتالوگ

 

روش معرفی I در کاتالوگ مارکتینگ

  • یک موضوع را انتخاب کنید

پس از برنامه ریزی،  زمانی که اهداف مشخص شدند، باید محتوایی را انتخاب کنید که به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند. سعی نکنید تمام جنبه های بزرگ شرکت را پوشش دهید و خوانندگان خود را گیج نکنید. کاتالوگ تبلیغاتی خود را با اطلاعات منحصر به فرد پر کنید.  اگرچه کاتالوگ یک مجله نیست، اما باید بتوانید آن را برای مخاطبان خود جذاب کنید.

  • مصاحبه با صاحبان برند خود را اضافه کنید

پیام های یک مدیر یا مدیر ارشد را به مشتریان و شرکا با  معرفی I در کاتالوگ مارکتینگ  منتقل کنید. هر چه محتوا بیش تر خوانندگان را مجذوب خود کند، احتمال این که محصولات را سفارش دهند، از سایت بازدید کنند و کاری را که می خواهید انجام دهند، بیش تر می شود.

 

  • از طراحی غافل نشوید

طراحی بد می تواند حتی بهترین محتوا را خراب کند. رقبای خود را تجزیه و تحلیل کنید، به مخاطبان خود گوش دهید و یک طرح جذاب ایجاد کنید. اگر یک برند دارید، به رنگ‌ها و فونت‌های برندتان پایبند باشید تا ارتباط برندتان با طرفدارانتان تقویت شود.

هدف از معرفی I در کاتالوگ مارکتینگ

هر کارآفرینی می داند که انتقال اطلاعات در مورد محصول یا خدمات پیشنهادی به مشتری بالقوه چقدر مهم است. یک راه موثر، ارائه کاتالوگ محصول برای بررسی است.  مشتری با در دست داشتن یک کاتالوگ، اطلاعات لازم را دریافت می کند.  شرح مفصلی از خدمات و ظاهر محصول را می بیند و با ویژگی های آن و شرایط سفارش آشنا می شود.  امروزه چاپ کاتالوگ یک سرویس مقرون به صرفه و مورد تقاضا است که می توانید از آن استفاده کنید.

 

کاتالوگ مارکتینگ چیست؟

بازاریابی یکی از رایج ترین استراتژی هایی است که در ترویج فروش کالا و خدمات استفاده می شود و به طور کلی به عنوان روش فروش مستقیم طبقه بندی می شود. این رویکرد شامل تهیه فهرستی از محصولاتی است که برای فروش عرضه می شوند، در حالی که بازاریابی دایرکتوری شامل چاپ کاتالوگ است، همین رویکرد می تواند به عنوان بخشی از بازاریابی در فروشگاه و تجارت آنلاین نیز مورد استفاده قرار گیرد. با متداول ترین شکل بازاریابی دایرکتوری، فروشنده یک نسخه چاپی از کاتالوگ را برای مصرف کنندگان تهیه و توزیع می کند.

این رویکرد برای بازاریابی، جدید نیست،  زیرا بسیاری از خرده فروشان از قرن نوزدهم از کاتالوگ مارکتینگ استفاده می کنند.  برخی از فروشگاه ها هم چنین به صورت استراتژیک کاتالوگ های رایگان را در نزدیکی ورودی ها قرار می دهند تا خریداران بتوانند به راحتی آن ها را هنگام ورود یا خروج از فروشگاه بگیرند. استراتژی که اغلب می تواند فروش بیش تری را در طول زمان ایجاد کند.  تقریباً هر نوع خرده‌فروشی در طول سال‌ها از بازاریابی کاتالوگ استفاده کرده است. فروشگاه های تخصصی و هم چنین فروشگاه های زنجیره ای بزرگ از این رویکرد برای ارتباط با مصرف کنندگان و افزایش فروش استفاده کرده اند.

امروزه کاتالوگ مارکتینگ بسیار گسترش یافته است

چرا برای تجارت به کاتالوگ مارکتینگ نیاز دارید؟

ظاهر و طراحی کاتالوگ از اهمیت بالایی برخوردار است.   در دست گرفتن و خواندن یک کتابچه رنگارنگ با صفحات براق بسیار خوشایندتر از فهرست معمولی اقلام کالا است. طراحی کاتالوگ و ایجاد چیدمان باید توسط افراد حرفه ای صورت گرفته باشد.  کاتالوگ در واقع فروشگاه شما است، اما فقط به شکل فشرده.  مشتری می تواند آن را به خانه برده و در فضایی آرام با مجموعه شما آشنا شود.  بنابراین بسیار مهم است که کاتالوگ نه تنها اطلاع رسانی کند بلکه بفروشد. به عبارت دیگر، کاتالوگ فقط یک فروشگاه نیست، بلکه فروشنده شخصی شما نیز می باشد و موفقیت کسب و کار شما تا حد زیادی به آن بستگی دارد. یک کاتالوگ به درستی از نقطه نظر بازاریابی می تواند فروش را افزایش دهد.

نتیجه گیری

در حالی که کاتالوگ مارکتینگ به طور کلی به عنوان یک استراتژی در نظر گرفته می شود که نیاز به توزیع مواد چاپی دارد، بسیاری از خرده فروشان نیز به طور معمول از کاتالوگ های آنلاین استفاده می کنند.  این کاتالوگ های الکترونیکی امکان جستجوی سریع بر اساس نام محصول، محدوده قیمت و سایر عوامل مرتبط را فراهم می کند.  بسیاری هم چنین به مصرف کننده اجازه می دهند تا اقلامی را برای قرار دادن در یک سبد خرید مجازی انتخاب کنند و سپس از روش های آنلاین برای پرداخت اقلام و ترتیب ارسال استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =