5 نکته مهم برای ساخت تیزر رستوران

ساخت تیزر تبلیغاتی

5 نکته مهم برای ساخت تیزر رستوران

ساخت تیزر رستوران چه کمکی به کسب و کار شما خواهد کرد؟

چگونه می توانید برای رستوران خود تیزری هیجان انگیز و تاثیر گذار ساخت؟ در این مقاله درباره ی روش ها و نحوه ی تاثیر گذاری تیزر گفت و گو خواهیم کرد.

این روزها نرخ بازدید از تبلیغات رستوران ها در اینستاگرام بسیار زیاد و رو به افزایش است، به همین جهت صاحبان رستوران با توجه به فضا، کیفیت غذای خود در صفحه های مختلف در حال تبلیغات و جذب مشتری های جدید هستند و رقابت تنگاتنگی در میان آنها وجود دارد تا بتوانند مشتریان بیشتری را جذب کنند و برای وفاداری آنها نیز تلاش های بسیاری می کنند.

با این حساب چه استراتژی می تواند به شما کمک کند که در این رقابت پیروز باشید و زمان را به بهترین نحو مدیریت کنید؟

 با یک مثال پیش پا افتاده شروع میکنیم، تصور کنید که قرار است از روی تصویری شی را انتخاب کنید آیا کیفیت تصویر و زاویه عکس برای شما چقدر حائز اهمیت است، آیا اگر تصویر مناسب نباشد باز هم تصمیم به خرید آن کالا دارید؟ زمانی که بحث از محتوای تصویری است، کیفیت، نور چیدمان بسیار مهم خواهند بود، و تمام افراد تلاش میکنند تا بهترین ها را ارائه دهند حال در این میان اگر یک رستوران نتواند در این حوزه ارائه ای مناسب داشته باشد هرچند که به هزینه های تبلیغات گزافی هم پرداخت کند، باز هم احتمال موفقیت آن پایین است.

در واقع برای تبلیغات در رسانه های آنلاین و حضور در میان کسب و کارهای دیگر، جذب مشتری و برندسازی شکل و نحوه ی تبلیغات رستوران شما بسیار اهمیت دارد، زیرا افراد معمولا پس از دیدن تصاویر اعتماد میکنند و بعد از یک بار حضور با درک حقیقت در تبلیغات شما، تصمیم می گیرند باز هم سری به شما بزنند یا خیر.

بنابراین با توجه به نوشته های بالا باید صداقت در تبلیغات را جدی بگیرید، عموما افراد کمی اغراق در تبلیغات را درک می کنند اما اگر خدماتی را شرح دهید و آن را به درستی ارائه ندهید، علاوه بر اینکه مشتریانی را از دست خواهید داد، بلکه برای شما به منزله ی تبلیغات منفی خواهد بود.

همچنین بخوانید: درباره ساخت تیزر و کلیپ تبلیغاتی شبکه اجتماعی بدانید!‏

ساخت تیزر رستوران

 

مشکل اکثر محتوای رستورانها چیست؟

رستوران ها برای حضور قدرتمند در شبکه های اجتماعی نیازمند تولید محتوای جذاب هستند. اما این روزها شاهد ایجاد آلبوم عکس غذا در پیج اکثر آنها هستیم و رستوران ها برنامه خاصی در قبال مخاطبان خود در فضای مجازی ندارند. در نظر داشته باشیم فقط محتوای با کیفیت نمی تواند کارساز باشد، هر محتوا باید پیام برند را به مخاطب برساند و در راستای لحن و صدای برند در رسانه مربوطه باشد.

 هر محتوایی که از یک رستوران بیرون می آید کیفیت خروجی آن را نشان می دهد، پس اگر رستورانی دارید که غذاهای خاص سرو می کند مطمئنا نمی توانید با محتوایی بسیار حاشیه ای مخاطبان خود را جذب نمایید. ما در مقاله ای جداگانه به نحوه برنامه ریزی و تولید محتوا برای رستوران ها خواهیم پرداخت،‌ اما در اینجا بیشتر می خواهیم تمرکز کنیم که چطور رستوران خود را در قالب محتوای ویدیویی یا همان تیزر رستوران معرفی کنیم.

چطور برای رستوران تیزر تبلیغاتی موفق را  بسازیم؟

همانطور که در بالا بدان اشاره کردیم محتوا باید ارائه کننده پیام برند، لحن و شخصیت برند باشد و در ساخت تیزر رستوران این پیام باید گویا باشد. محتوایی که نتواند با نگرش مخاطبان برند همسو باشد نمی تواند موفق شود. محتوا باید با مخاطبان برند ارتباط برقرار کند، اگر نتواند این کار را انجام دهد مخاطب برند در آن رسانه از دست خواهد رفت. محتوا باید پتانسیل ها و مزیت های رقابتی برند را به تصویر بکشد…

روح و شخصیت یک رستوران را به تصویر بکشید

هر برندی در فضای مجازی دارای شخصیت و لحنی است که توسط آن با مخاطب ارتباط برقرار می کند. بسته به نوع رستوران، سبک و فرهنگ رستوران، فضای رستوران و همچنین غذاهایی که در آن سرو می شود می توان مخاطبان برند را فیلتر و جذب نمود. اهمیت دادن به مواردی که بدان اشاره شد بسیار مهم است. چون بدون درنظر گرفتن این موارد، محتوای ارائه شده به مخاطب با تفاوت چشمگیری نسبت به موجودیت برند روبرو خواهد شد.

ویدیو مزیت های رقابتی رستوران

این شکل ویدیوها باید با توجه به مزیت های رقابتی یک رستوران و تفاوت هایی که می خواهد با رقبای خود اعمال کند تکرار شود تا تفاوت در ذهن مخاطب نیز شکل بگیرد. مزیت های رقابتی یک رستوران از کوچکترین المان ها اعم از رفتار و لباس پرسنل سرویس دهنده، تمیزی میزها، اهمیت به ضدعفونی میز و صندلی ها و… شروع و تا کیفیت غذاها و دسرها و نوشیدنی ها ادامه پیدا می کند. در اینجا اگر چیزی خوب است باید به تصویر کشیده شود. ساخت تیزر رستوران با معرفی بهترین سرویسها و اهمیت دادن به مخاطبان برند یکی دیگر از دسته بندی هایی است که می توانید با آن مخاطبان خود را جذب کنید.

فرهنگ رستوران شما چیست؟

معرفی فرهنگ یک رستوران، نمایش اهمیت کیفیت غذاها و همچنین اتفاقاتی که در پشت صحنه رستورانها می افتد می تواند بسیار برای مخاطبان شبکه های اجتماعی جذاب باشد. خواسته یا ناخواسته فرهنگ های سازمانی شکل می گیرند. اما چه بهتر که صاحبان رستورانها به فکر ایجاد فرهنگی متناسب با نوع و کیفیت غذاهای خود ارائه دهند. مسلما اهمیت دادن به فرهنگ رستوران می تواند منجر به جذب مخاطبین هدف شود. به تصویر کشیدن این فرهنگ توسط یک تیزر رستورانی جذاب تکمیل می شود.

بخش های مختلف رستوران را بارها معرفی کنید

بخش کافه و بار رستوران یکی دیگر از بخش هایی است که می توان با ایده های خلاقانه به بهترین شکل آن را معرفی نمود. اگر مخاطب رستوران شما هم جزو کسانی باشد که خوردن یک قهوه عالی در یک رستوران ملاک اصلی انتخابش شود، این شکل کلیپ ها می تواند به جذب مخاطب هدف ختم شود. 

نمایش چالش های رستوران از ابتدا تا حال

در ساخت تیزر رستوران باید چالش ها نمایش داده شود. در واقع هر رستورانی از هنگام تاسیس تا زمانی که دایر باشد با چالش های متعددی روبرو است. مشتریان مختلف با اخلاق مختلف، اتفاقات پیش بینی نشده مثل کرونا، سوتی هایی که کارکنان یا آشپزها می دهند و … به تصویر کشیدن این چالش ها می تواند برای مخاطبان اصلی برند بسیار جذاب و خاطره انگیز شود. همیشه نباید از غذاها و فضاهای رستوران عکس و ویدیو بگذارید. گاهی وقتا باید از آن چیزی که اتفاق می افتد صحبت کنید. با چاشنی طنز و البته توجه به لحن و شخصیت برند.

ساخت تیزرهای خلاق و پر تعامل در قالب استوری برای رستوران

یک سری دیگر از تیزرهایی که می توانید برای رستوران خود تهیه کنید تیزرهای خلاقانه برای انتشار در استوری هاست. چرا باید ویدیو در استوری بگذارم؟ همانطور که میدانید بیشتر مخاطبان برند علاقه مند به مشاهده استوری ها هستند تا پست ها! پست ها بیشتر برای هنگامی کاربرد دارند که می خواهید مخاطبان جدید را پرزنت کنید اما محتواهای استوریها برای فالوورهای اصلی برند است.

پس اگر شما برای جذب مخاطبان جدید هزینه می کنید برای نگهداری مخاطبان فعلی باید هزینه بیشتری کنید! زیرا آنها هستند که می توانند بدون تبلیغ محتوای شما را با دوستان و آشنایانشان بدون دریافت ریالی به اشتراک بگذارند. پس اهمیت ساخت چنین ویدیوهایی در قالب استوری بسیار اهمیت دارد.

مطالب مرتبط » عوامل موثر در ساخت ویدئو تبلیغاتی را بشناسید!

 

ساخت تیزر رستوران
ساخت تیزر رستوران

 

تیزر پیش افتتاحیه رستوران

اگر رستوران شما در حال افتتاح است بهتر است به فکر ساخت تیزر رستوران با موضوع معرفی و افتتاحیه به تبلیغ خود در رسانه های اجتماعی محلی باشید. ساخت اینگونه تیزرها می تواند به بهترین شکل فراخوان ایجاد و افتتاح رستوران را به مخاطبان در رسانه های محلی بدهد. از بهترین رسانه های محلی برای اکران می توان به پیچ های شهر و محله مورد نظر، بیلبوردهای تصویری و سینماهای نزدیک رستوران اشاره نمود. 

مسئولیت های اجتماعی، رویدادها و اتفاقات عمومی

برای تعامل بیشتر مخاطبان برند در شبکه های اجتماعی می توان به سراغ ساخت تیزرهای مسئولیت های اجتماعی برای رستوران ها رفت. برای این منظور هم می توان رویدادهای مهم تقویم را ملاک قرار داد و با ایجاد محتواهای قابل انتشار و پر تعامل نسبت به برندسازی و افزایش مخاطب برند کمک کرد، هم می توان با توجه به اتفاقات هفتگی مهم برای مخاطبان، از جمله مسابقات فوتبال و … محتواهای جذابی برای جذب حداکثری مخاطبان در آن ساعت خاص در نظر گرفت.

یکی از ویدیوهای موثر و خلاق در صفحات اجتماعی رستورانها استاپ موشن است. در زبان ساده استاپ موشن شامل عکس های پشت سر هم است که با چسباندن آنها به هم یک ویدیو ساخته می شود. اما تولید آن نیازمند سناریو نویسی و برنامه ریزی و کمی چاشنی خلاقیت است. در زیر دو نمونه از استاپ موشن هایی که شایگان برای مشتریان خود ایجاد کرده است مشاهده می کنید. با این تیزر های رستورانی مشتریان خود را تسخیر کنید.

 

 کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم شما را با نکات مهم ساخت تیزر رستوران آشنا کنیم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه در زمینه ی ساخت تیزر تبلیغاتی، فیلم صنعتی، ساخت تیزر توانسته است سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد، برای مشاهده نمونه کارها و اطلاع نحوه ی همکاری کافیست با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

 

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 1 =