4ایده برای عکاسی در روز بارانی

عکاسی در روز بارانی

4ایده برای عکاسی در روز بارانی

عکاسی در روز بارانی بسیار هیجان انگیز است اما برخی از عکاسان زمانی که آسمان شروع به بارش می کنند دوربین خود را کنار میگذارند و تصور میکنند امکان عکسبرداری وجود ندارد یا بسیار کم اما است؛ اما ما در این مقاله قصد داریم به شما علاقه مندان به عکاسی نشان دهیم که این فکر صحیح نیست و می توانید عکس ها جذاب و خلاقانه ای را بدون تجهیزات ضد آب و لوکس ثبت کنید.

از پشت پنجره عکاسی کنید

عکاسی در روز بارانی

عکاسی در روزهای بارانی همان قدر که هیجان انگیز است سختی هایی هم دارد؛ برای کسانی که علاقه ای به بیرون رفتن در روزهای بارانی ندارند ایده عکاسی از پشت پنجره مناسب است.

می توانید با عکسبرداری از صحنه های امپرسیونیستی در فضای باز شروع کنید. از دیافراگم باز استفاده کنید، به پنجره نزدیک شوید، سپس روی دنیای بیرون تمرکز کنید. پنجره باید محو شود و عکس‌ های شما را بدون پرت کردن حواس بیننده نرم کند.

همچنین می توانید سعی کنید قطرات را روی پنجره ها را جزوی از تصویر در نظر بگیرید. برای این کار، استفاده از یک لنز ماکرو برای عکاسی در روز بارانی را توصیه می‌کنیم.

به این ترتیب، می‌توانید از نزدیک سوژه ی اصلی را ببینید؛ اما می‌توانید با استفاده از یک لنز استاندارد 50 میلی‌متری نیز به نتایج عالی برسید.

روی شیشه پنجره تمرکز کنید، سپس از دیافراگم باز استفاده کنید تا پس‌زمینه را محو کنید.

از اشیاء خانگی با لنز نزدیک عکاسی کنید

می توانی در بیرون از خانه در آنسوی پنجره قرار بگیرید و خانه یا بخشی از خانه را سوژه قرار دهید.عکاسی ماکرو یا عکاسی از نمای نزدیک برای روزهای بارانی عالی است.

 با یک لنز ماکرو، می توانید بر روی جزئیات کوچک اشیاء معمولی تمرکز کنید و با نزدیک شدن بیشتر، حتی خسته کننده ترین موارد را به شاهکارهای انتزاعی تبدیل خواهید کرد.

به هر حال، برای عکاسی در روز بارانی لازم نیست خیلی دنبال موضوع جالبی بگردید. می توانید از لباس، فرش، کفش، مبلمان، قطرات آب، غذا، گیاهان و موارد دیگر عکس بگیرید!

عکاسی در روز بارانی

عکاسی بی جان در روز بارانی

آیا می‌دانستید که کمی کاغذ ساختمانی و فویل، به‌علاوه چند جواهر، جواهرات یا حتی اسباب‌بازی‌ها را می‌توان به یک صحنه بی‌جان تبدیل کرد؟

هر خانه گنجینه ای از فرصت های عکاسی است؛ تا زمانی که مواد هنری و صنایع دستی و همچنین وسایل کوچکی برای استفاده به عنوان سوژه داشته باشید.

ابتدا در خانه خود قدم بزنید و به دنبال موضوعات جالبی مانند اکشن فیگورها، گوشواره ها، وسایل کلکسیونی یا حتی وسایل تزیینی بگردید.

می توانید با تک تک این وسایل صحنه های جذاب را چیدمان کنید و یک تجربه شیرین از عکاسی در روز بارانی را تجربه کنید؛ مطمئن باشید لذت خلق صحنه و عکاسی از زوایای مختلف به شما انگیزه ی بیشتری خواهد داد.

برای گرفتن عکس مشابه، یک تکه مقوا را بردارید (اندازه آن به خودتان بستگی دارد، اما هرچه مقوا بزرگتر باشد، می توانید نور بیشتری را به سوژه خود منعکس کنید)، سپس آن را با فویل آلومینیومی بپوشانید. مجسمه را روی یک سر فویل قرار دهید، سپس سر دیگر را نگه دارید، این یک تنظیم عالی فقط برای عکاسی در روز بارانی  نیست بلکه می توان برای عکاسی محصول نیز مورد استفاده قرار بگیرد!

عکاسی از گودال آب

برای عکاسی در روز بارانی می توانید از گودال های آب تصاویری خیره کننده ثبت کنید. تابش نور یا بارش قطرات باران بر روی آب جمع شده می تواند یک سوژه بسیار جذاب باشد.

عکاسی در روز بارانی

عکاسی از آبشار

برای عکاسی از آبشار و جاهایی از این دست ، بسته به سلیقه‌ی خودتون میتونید از سرعت شاتر آهسته (برای نرم به نظر رسیدن آب) و سرعت شاتر سریع (برای فریز کردن صحنه) استفاده کنید.

مراقب دوربینتان باشید.

مراقب دوربین تان باشید

یک راه حل بسیار ساده و ارزان برای محافظت از دوربین شما وجود دارد؛ فقط کافی است یک کیسه پلاستیک روی دوربین خود بکشید و مطمئن شوید که هیچ راه نفوذی برای قطرات باران وجود ندارد. فراموش نکنید که پوشش جلوی لنز دوربین را سوراخ کنید.

اگر برای عکاسی در روز بارانی به بیرون از خانه رفتید و دوربین تان خیس شد نگران نباشید و مراحل زیر را انجام دهید:

1-      یک حوله همراه داشته باشید تا آب روی دوربین را خشک کنید؛ و از نفوذ بیشتر آب جلوگیری کنید.

2-      برای قطع شدن برق دوربین، باتری و مموری را از دوربین خارج کنید.

3-      از رطوبت گیر استفاده کنید.

4-      اگر رطوبت  گیر در دسترس نداشتید می­توانید از برنج هم استفاده کنید دوربین را درون یک ظرف برنج قرار دهید تا برنج رطوبت وارد شده را جذب کند.

کلام آخر

زمانی که تصمیم به عکاسی در روز بارانی دارید اگر عبایی از خیس شدن یا بارندگی نداشته باشید می توانید تصاویر زیبایی را ثبت کنید به هر سمت که نگاه کنید سوژه های مختلف خواهید دید و لازم است کمی با ذوق به اطراف نکنید.

در این مقاله سعی کردیم ایه ها و راهکارهای عکاسی در روز بارانی را با شما به اشتراک بگذاریم امیدوار هستیم که این مطلب مورد استفاده شما قرار گرفته باشد. از اینکه تا پایان مقاله همراه ما بوده اید سپاسگزاریم.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 5 =