• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
عکاسی صنعتی از اشیاء براق

عکاسی صنعتی از اشیاء براق

عکاسی صنعتی از اشیاء براق در انواع و جنس های متفاوتی مانند فلز یا استیل، جواهرآلات، شیشه، بلور، کریستال و هر جنسی که درخشندگی روی سطح آن وجود دارد، بسته به میزان رفلکس و ویژگی های منحصر به فرد آن در زوایا و نورپردازی متفاوتی انجام می گیرد.لازم به ذکر است در این نوع عکاسی از فن بک لایت برای عکسبردای بهره گرفته می شود.به هنگام عکاسی از لوازم براق مانند کریستال، بلور و شیشه می بایست شکست ها، زوایای نوری و انحنای جسم شیشه ای کاملا رعایت گردد و تمامی ریزه کاری ها در تصویر به خوبی قابل مشاهده باشد. ضمنا جنس بلور نسبت به شیشه شفاف تر می باشد و زوایای  نوری مخصوص به خود را دارد که تنها عکاسی حرفه ای قابل به تشخیص آن می باشد.عکاسی از وسایل براقی که از جنس فلز یا استیل هستند به دلیل صیقلی بودن سطح آن، از خط و خشی ساده تا یک پرز را هم نشان می دهد. بدین جهت می بایست نمونه ای را انتخاب نمایید که هیچگونه خشی بر روی آن موجود نباشد و کاملا تمیز و براق شده باشد و هیچگونه پرزی بر روی آن قرار نداشته باشد. رنگ اجسام نیز در نورپردازی و شدت کنتراست نور محیط فاکتور مهمی می باشد که می بایست به آن توجه نمود. رنگ های روشن و شیری به دلیل انعکاس نور باید دقت ویژه ای در نورپردازی آن صورت گیرد. ضمنا بعضی صفحات دارای رنگ روشن، ترکیبات طرح داری دارند که مشبک یا دو مدل می باشد، در عکاسی این مدل اجسام، نورپردازی می بایست به گونه ای صورت گیرد تا با وضوحی کامل این گونه ترکیبات پس زمینه و مشبک به راحتی قابل مشاهده باشند.در هنگام عکاسی تبلیغاتی از شیشه، بلور و کریستال و اجسامی با رنگ روشن بهتر است از پس زمینه ی تیره مانند مشکی یا قهوه ای بهره بگیرید. 


قواعد و روش های عکس برداری صنعتی از اجسام براق

امروزه تقریبا عکاسی از محصولات شفاف و براق ، به نوعی از زیر مجموعه های عکاسی  در زمینه صنعت و یا تبلیغات محسوب می شود و تقریبا تمام عکاسان حرفه ای با انجام این نوع عکاسی آشنای کاف را دارند. در عکاسی صنعتی از اشیاء براق باید همواره تلاش کرد تا در هنگام عکاسی، نور بازتاب شده از جسم، در روند عکاسی صنعتی شما اختلالی ایجاد نکند. به همین منظور شما باید سعی کنید تا قاعده و قانون عکاسی از این اجسام را به خوبی رعایت کنید.

در ضمن در هنگام عکس گرفتن از این مدل جسم ها که شفافیت و جلوه خاصی دارند، باید تمام زاویه ها و گوشه های خاص را که در بازتاب نور نقش ایفا می کنند را در نظر گرفته و دوربین خود را در زاویه ای قرار دهید که بازتاب نور از جسم براق رخ ندهد و عکس شما به خوبی گرفته شود.

 

عکاسی صنعتی از اشیاء براق به نوعی دارای  فرم نورپردازی خاصی می باشد که برای رعایت تمام اصول مریوط به آن باید حتما شما در کار عکاسی حرفه ای باشید. در این سبک از عکاسی شما باید بتوانید نورپردازی را به گونه ای انجام دهید که تمام زوایه ها و شکست های نوری را مخفی کنید تا عکس با بهترین کیفیت گرفته شود.

 

در عکاسی صنعتی از اجسام باید چه نکاتی به خوبی رعایت شود؟

در عکاسی صنعتی از اشیا براق مهم ترین نکته ای که باید همواره برای رعایت آن کوشا باشید، داشتن تمرکز و فهم عمیق بر روی جسم و فضای اطراف دوربین می باشد. شما برای انجام و رعایت این اصول باید دارای توانایی استنباط و و تجزیه و تحلیل بالایی باشید تا بتوانید این کار را به بهترین شکل انجام دهید.

برای انجام عکاسی صنعتی از اشیا باید همواره قبل از شروع کار برنامه ریزی های مربوط به آن انجام شود و تمام نکاتی که باید در حین فرایند عکاسی رعایت شود را به خوبی به یاد بیاورید. داشتن برنامه ریزی و همچنین توجه ویژه به آن می تواند به شما در خلق یک اثر فوق العاده کمک شایانی بکند. به همین منظور سعی کنید با توجه به  محیط عکاسی و جسم مورد نظر، یک برنامه ریزی اصولی و دقیق داشته باشید تا کار شما  در کمترین زمان صورت بگیرد.

در برخی از موارد برای عکاسی صنعتی از اشیا براق از فضای کارخانه ها و حتی کارگاه ها، باید برای داشتن یک عکس خوب حتما  از نور های  مصنوعی و غیر طبیعی هنگام عکاسی استفاده شود تا تصویر جنس با کیفیت بالایی خلق شود. همچنین در زمینه استفاده از این نور های مصنوعی هم باید سعی کنید تا نکات مربوط به آن را به خوبی رعایت کرده و میزان استانداردی از آن را استفاده کنید. همچنین باید از لوازم عکاسی پیشرفته و حرفه ای برای انجام این کار استفاده کنید. برای مثال دوربین های شما و نورپرداز ها باید به طور کامل بر فضای عکاسی مسلط باشند تا در فرایند عکاسی اختلالی ایجاد نشود.

پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر به مقاله عکاسی صنعتی از کارخانه ها مراجعه کنید.

از فواید و امتیازات عکاسی تبلیغاتی و صنعتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

به طور کلی عکاسی هایی که به منظور تبلیغات و صنعتی  گرفته می شوند، ارای ویژگی های مثبت فراوانی هستند. برای مثال می توانند در بهبود جایگاه شما در رقابت با افراد و کمپانی های خاص دارای نقش زیادی باشند و همچنین باعث قدرت و تسلط بیشتر شما در این حرفه می شوند. به همین خاطر این روش از عکاسی می تواند برای شما مزییت های فراوانی را به همراه داشته باشد. البته  در صورت رعایت تمام نکات و قواعد موجود در این زمینه است که شما می توانید با کمک گرفتن از عکاسی تبلیغاتی و صنعتی به رتبه های بالایی در این زمینه دست پیدا کنید.

عکاسی صنعتی از اشیا براق می تواند جلوهای زیبا و عالی را از فرم عکاسی و کار شما ایجاد کنید و شما می توانید با عکاسی در این زمینه باعث افزایش رونق کار خود شوید. البته گرفتن عکس از این مدل اجسام نیز روش ها و قوانین منحصر به فرد خود را دارد که قطعا بدون رعایت آن ها نمی توانید به آن نتیجه دلخواه برسید. در واقع می توان گفت که عکاسی از اجسام براق یکی از مهم ترین زیرمجموعه های عکاسی صنعتی می باشد که آن هم دارای مزییت های فراوانی می باشد.

 

 

نورپردازی مناسب در عکاسی

نورپردازی مناسب و صحیح در هنگام عکاسی صنعتی از اشیا براق دارای اهمیت فروانی می باشد. در زمان عکاسی از این اسام براق باید مراقب باشید تا زاویه بین منبع نور و جسم براق شما به خوبی تنظیم شود زیرا این اجسام می توانند به طور زیادی نور تابیده شده به خود را بازتاب کنند. به همین علت شما نباید نور را به طور مستقیم به جسم مورد نظر بتابانید. همچنین برای این که نور به طور مستقیم و با شدت زیاد به جسم برخورد نکند، توصیه می کنیم در فرایند عکاسی از سافت باکس استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نورپردازی پیشنهاد میکنیم مقاله نورپرداری در عکاسی مراجعه کنید.

 

تاثیر مکان عکاسی بر روی کیفیت عکس

جالب است بدانید که فضایی که شما در آن عکاسی می کنید باید از چندین نظر استاندارد باشد تا بتواند به شما در گرفتن عکس های باکیفیت کمک بکند. همچنین وجود یک پس زمینه مناسب برای گرفتن عکس ها لازم و ضروری می باشد. همواره سعی کنید در انتخاب پس زمینه مناسب نهایت دقت خود را به خرج دهید تا در ادامه با مشکلاتی مواجه نشوید. اغلب افرادی که می خواهند از اجسام براق به صورت صنعتی عکاسی کنند، از پس زمینه های سیاه و سفید استفاده می کنند تا به نوعی با ایجاد یک فضای آرام، جلوی بازتاب نور را تا حد زیادی بگیرند. البته انتخاب پس زمینه مناسب باید با توجه به شرایط جسم و محیط صورت بگیرد.

استفاده از نور طبیعی

همان گونه که گفتیم یکی از مهم ترین روش ها برای عکاسی صنعتی از اشیا براق قراردادن اجسام در چادر می باشد. اما وقتی جسمی که قرار است از آن عکس گرفته شود دارای ابعاد و اندازه های بزرگی باشد، قطعا شما دیگر نمی توانید از چادر ها و فضا های تاریک استفاده کنید. در این حالت مهم ترین چیزی که می تواند در گرفتن عکس صنعتی از این اجسام به شما کمک بکند، استفاده از نور طبیعی می باشد.

البته استفاده از نور های طبیعی هم قاعده و قانون خاص خود را دارند که باید حتما رعایت شوند. برای مثال شما باید حتما از نور هایی با شدت و تندی کم استفاده کنید و نور شما باید کاملا ملایم باشد تا دچار بازتاب و خراب شدن عکس نشود. به طور معمول بدترین زمان برای استفاده از نور طبیعی جهت عکاسی صنعتی در هنگام ظهر می باشد. زیرا در زمان شدت نور بسیار زیاد ست و موجب اختلال در فرایند عکاسی صنعتی می شود. همچنین بهترین زمان برای گرفتن عکس های صنعتی در روز های ابری می باشد. زیرا در این زمان فضای پیرامون شما تقریبا مانند فضای داخل چادر عمل کرده و کیفیت بالای عکس را برای شما حفظ می کند.

تنظیمات و زاویه مناسب دوربین

یکی از مواردی که در هنگام عکاسی باید بسیار مورد توجه قرار بگیرد تنظیم زاویه ها و میزان نور فضا می باشد. قطعا شما برای این که بتوانید با کیفیت بالای عکس های خود مشتری ها را راضی نگه دارید، باید همواره در عکاسی صنعتی از اشیا براق از فضا های تاریک و کم نور استفاه کنید تا عکس صنعتی شما به خوبی ایجاد شود.

 

مطالب مرتبط : عکاسی صنعتی از شیشه و بلور

 

به طر معمول یکی از نکاتی که رعایت آن می تواند به بهبود کیفیت عکس های شما کمک بکند، تنظیم زاویه مناسب نور و دوربین می باشد. بهترین زاویه در هنگام گرفتن عکس های صنعتی این است که شما دوربین را درست در مقابل منبع نور موجود قرار دهید. در ضمن برای گرفتن عکس های صنعتی همواره باید از دیافراگم های تنگ و ایزو کم استفاده کرد زیرا باعث می شوند که تصویر شما طبیعی و به نوعی کاملا با وضوح بیشتری دیده شود. درضمن استفاده از سه پایه ها در فرایند عکاسی صنعتی می تواند در کیفیت تصویر موثر باشد. زیرا ثابت نگه داشتن دوربین عکاسی واقعا کار دشواری است و شما حتما باید از سپایه ها استفاده کنید تا بتوانید با دقت و تسلط بیشتری زاویه مناسب را برای عکاسی انتخاب کنید.  

مطالب مرتبط : عکاسی صنعتی از انگشتر و جواهرات

ادیت تصویر محصولات

در برخی از موارد شما می توانید با ویرایش اصولی و صحیح یک عکس، تصویری زیبا و طبیعی از آن را ایجاد کرده و به روند تاثیرگذاری آن بهبود ببخشید. به همین منظور شما باید در فهمیدن و درک نکات کلیدی برای ویرایش درست عکس ها کوشا باشید تا بتوانید عکس هایی با کیفیت بالایی را بگیرید. در ضمن در عکاسی صنعتی از اشیا براق باید برای داشتن عکس های باکیفیت و اثر گذار، قواعد خاصی را در زمینه ادیت کردن و ویرایش عکس ها بیاموزید. ‎

به طور کلی شما اگر  قصد دارید که عکس های گرفته شده خود را با بهترین کیفیت به دیگران نشان  دهید، باید در گام نخست تلاش کنید تا تمامی عیب ها و اشکالاتی را که در آن عکس  وجود دارد را پیدا کرده و سپس برای رفع آن تمام تلاش خود را بکنید. البته داشتن اطلاعات کافی برای تمیز کاری و ویرایش عکس ها هم بسیار ضروری است و می تواند در تسریع حل این نواقص به شما کمک شایانی بکند.