تنظیمات دوربین عکاسی تبلیغاتی

تنظیمات دوربین عکاسی تبلیغاتی

تنظیمات دوربین عکاسی تبلیغاتی

ISO ، دیافراگم و سرعت شاتر از تنظیمات مهم دوربین دستی برای عکاسی از محصول است.”از چه تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول استفاده کنیم؟” اگر DSLR دارید ، خواه کانن باشد ، نیکون یا سونی ، عکسبرداری در حالت دستی یک قدم بزرگ برای عکاسان محصول است. این وسوسه انگیز است که به دوربین اجازه دهید به طور خودکار از تنظیمات مهم نوردهی مانند ISO ، دیافراگم (F-stop) و سرعت شاتر استفاده کند. در نهایت ، شما باید کنترل را در دست بگیرید.

قرار نیست حالت اتوماتیک بهترین تصاویر ممکن را برای شما به ارمغان بیاورد.در این پست وبلاگ ما به شما یاد می دهیم که چگونه تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصولات خود را  انجام دهید.

تنظیمات دوربین تقریباً همه ارتباط سنسور دوربین را با نور تنظیم می کنند و ISO ، دیافراگم و سرعت شاتر تفاوتی ندارند. ISO حساسیت به نور را تنظیم می کند ، دیافراگم میزان نور را کنترل می کند و سرعت شاتر مدت زمانی است که سنسور شما در معرض نور است. در این آموزش ، ما از یک دوربین DSLR کانن استفاده خواهیم کرد. اگر دوربین شما مارک دیگری است نگران نباشید ، زیرا تا زمانی که “حالت دستی” دارید هنوز می توانید همین تنظیمات را در دوربین خود پیدا کنید.   بنابراین از چه تنظیماتی باید استفاده کنید؟

  ISO: تا آنجا که ممکن است پایین باشدISO حساسیت سنسور دوربین شما به نور است. هرچه این عدد کمتر باشد ، حساسیت شما کاهش می یابد و به مدت بیشتری برای گرفتن تصویر احتیاج دارید. شما می توانید ISO را برای گرفتن عکس در نور کم یا فقط برای گرفتن سریعتر تصاویر افزایش دهید ، اما این یک مشکل دارد. تنظیمات بالاتر ISO می تواند منجر به تصاویر نویز دار یا “پر نویز” شود.

ایزوی بالاتر “نویز” دانه ای به عکس شما وارد می کند.     اندازه گیری های ISO کسری از ثانیه را منعکس می کنند و به طور کلی از 100-3200 متغیر هستند. “ISO 100” یک ثانیه کامل است ، در حالی که ISO 3200 که   1/32 ثانیه است. برای اینکه نویز را به حداقل برسانید باید از کمترین ISO ممکن استفاده کنید. دوربین خود را روی سه پایه قرار دهید و پس از تنظیم روشنایی، نگاهی به محصول خود بیندازید. با کمترین ISO ممکن شروع کنید و به تدریج آن را افزایش دهید تا محصول شما به درستی روشن شود.

به عنوان مثال ، بیایید تنظیمات ISO خود را بر اساس نور موجود در استودیوی خود انتخاب کنیم. در استودیوی خود در خانه ، 400 را انتخاب کردیم زیرا می خواستیم ISO خود را برای وضوح تصویر پایین تر نگه داریم و در عین حال به بهبود نور محصول کمک کنیم. مطالب مرتبط : 10 ایده برای عکاسی در منزل     در اینجا یک نگاه دقیق تر است.

ببینید که هرچه مقدار ISO بالاتر باشد ، دانه یا نویز بیشتری را در تصویر میبینیم ، ما تا آنجا که ممکن است نویز کمتری را برای عکاسی تبلیغاتی خود می خواهیم.     Takeaway: ISO حساسیت سنسور تصویر را که تصویر شما را می گیرد اندازه گیری می کند. با افزایش ISO ، k نویز نیز افزایش می یابد. برای عکاسی از محصول ، کمترین میزان ممکن را شروع کنید (مانند ISO 100) و سپس در صورت لزوم افزایش دهید. دیافراگم: تا آنجا که ممکن است بالا باشد دیافراگم مانند مردمک چشم عمل می کند: میزان نوری که از لنز به دوربین منتقل می شود را کنترل می کند.

 

 

تنظیمات دوربین عکاسی تبلیغاتی
تنظیمات دوربین عکاسی تبلیغاتی

 

همچنین مطالعه کنید : تنظیمات ایزو (ISO) در عکاسی دیجیتال  

همچنین عمق میدان عکس شما را تعیین می کند. عمق میدان ، ناحیه شلیک شماست که در کانون توجه قرار دارد و پیامدهای زیبایی شناختی عمده ای در پی دارد.   دیافراگم میزان عبور نور از لنز دوربین را کنترل می کند. تنظیمات پایین تر F-stop باعث نور بیشتر می شود و عمق میدان کمتری ایجاد می کند.

اگر تصاویر با کیفیت محصول می خواهید ، باید ISO ، دیافراگم و سرعت شاتر را خودتان تنظیم کنید.

دیافراگم با استفاده از سیستمی معروف به F-stop اندازه گیری می شود و عموماً از F1 تا F22 متغیر است. هرچه این عدد کمتر باشد ، نور بیشتری به دوربین شما وارد می شود و سرعت شاتر شما بیشتر می شود. توقف های F پایین تر ، عمق میدان کمتری را ایجاد می کنند ، به شما امکان می دهد روی جزئیات خاص تمرکز کنید در حالی که تمرکز از بین می رود و در اطراف نقطه کانونی شما تاری می شود.

تنظیمات دوربین برای عکاسی تبلیغاتی از محصول به سرعت شاتر نیز بستگی دارد، سرعت شاتر زیاد مشکل ساز نیست زیرا دوربین شما روی سه پایه است و نور شما به طور کلی سازگار است. شما تقریباً همیشه می توانید از F-stop تا حد امکان مانند F16 یا F22 استفاده کنید تا بتوانید محصول خود را در فوکوس کامل بگیرید.

تنظیمات دیافراگم F-stop عمق میدان را تعیین می کنند ، یعنی ناحیه ای که در کانون توجه است. استثنائی که این قانون را اثبات می کند این است که وقتی می خواهید جزئیاتی مانند دسته روی چاقو یا سگک کمربند را برجسته کنید و از دیافراگم پایین تر برای جلب چشم به نقطه کانونی استفاده می کنید. تقریباً در هر مورد دیگر ، شما می توانید  کل محصول در فوکوس کامل باشد.   عکس پشت دوربین که تنظیم دیافراگم (f-stop) را نشان می دهد    Takeaway: دیافراگم مردمک دوربین شما است. هرچه F-Stop شما بالاتر باشد ، نور بیشتری وارد می کنید و بیشتر محصول شما در کانون توجه است. برای عکاسی از محصول ، تا جایی که ممکن است بالا بروید (مانند F22 یا F16) و در صورت لزوم کاهش دهید.

 

سرعت شاتر
سرعت شاتر

 

 

  سرعت شاتر: آهسته و ثابت (روی سه پایه) تنظیم سرعت شاتر (همچنین به عنوان “زمان نوردهی” نیز شناخته می شود) میزان زمانی را که حسگر دوربین شما هنگام عکس گرفتن در معرض نور است تعیین می کند. به معنای واقعی کلمه ، سرعت و سرعت بسته شدن شاتر شما است. به طور کلی ، هرچه سرعت شاتر سریعتر باشد ، یك سوژه بیشتر فریز می شود ، در حالی كه سرعت كمتر می تواند باعث ایجاد حرکت تاری شود. همچنین مطالعه کنید : نورپردازی در عکاسی  سرعت شاتر یا همان زمان قرار گرفتن در معرض ، می تواند افراد را در حرکت فریز یا تار کند.  این مقاله ادامه دارد…

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *