• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
انتخاب رزولوشن طراحی جهت چاپ افست

انتخاب رزولوشن طراحی جهت چاپ افست

انتخاب رزولوشن مناسب اولین گام در طراحی به حساب می آید، دو دسته نرم افزار گرافیکی وجود دارد.نرم افزارهای برداری vector و نرم افزارهای بیت مپ (Bitmap). از جمله نرم افزارهای برداری میتوان به معروف ترین آنها : کورل ، free hand ، illustrator اشاره کرد و نرم افزارهای بیت مپ یا رستر مثل فتوشاپ و corel photopoint است. واحد رزولوشن dpi است که مخفف Dot per inch می باشد(نقطه در اینچ). مثلا در یک تصویر با رزولوشن 300 dpi  در هر اینچ از تصویر (در طول یا عرض فرقی نمی کند) تعداد 300 مربع کوچک قرار دارد.توجه داشته باشید که رزولوشن مربوط به نرم افزارهای بیت مپ (BItmap) است و در نرم افزارهای وکتور اساسا چنین مفهومی وجود ندارد، مگر هنگامی که قصد دارید از یک نرم افزار وکتور خروجی بیت مپ (bitmap) بگیرید. در این صورت نرم افزار رزولوشن مورد نظر را سوال میکند.توجه داشته باشید که کیفیت عکس علاوه بر رزولوشن به سایز عکس نیز بستگی دارد،در ادامه به انتخاب رزولوشن طراحی جهت چاپ افست میپردازیم.برای مشاهده نمونه کارها به صفحه چاپ افست جعبه مراجعه نمایید.

انتخاب رزولوشن طراحی جهت چاپ افست

 سفارش هایی که قرار است با ماشین افست چاپ شوند ، فایل های خود را با سایز اصلی و رزولوشن 300 dpi طراحی کنید.اگر با رزولوشن پایین تر طراحی شود ، حتی اگر طرح شما در رایانه خوب به نظر رسد، در چاپ کیفیت کار پایین خواهد بود .

مخصوصا نوشته های شما از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. توجه داشته باشید که از ابتدا و در هنگام شروع طراحی رزولوشن خود را درست تنظیم کنیددر غیر اینصورت چنانچه در انتهای کار رزولوشن را بالا ببرید فایده ای نخواهد داشت و کار هنگام چاپ خراب خواهد شد.

همچنین بخوانید : رستری یا وکتوری : از کدام یک برای جعبه استفاده شود؟

چناچه با نرم افزارهای وکتور مثل کورل طراحی میکنید و قصد دارید تا خروجی بیت مپ (Bitmap) مثلا با پسوند tiff یا jpg بگیرید هم حتما دقت کنید که تنظیمات خروجی را روی رزولوشن DPI 300 قرار دهید.

در ضمن از رزولوشن های بالاتر برای طراحی استفاده نکنید.درست است که کیفیت کار افزایش پیدا میکند اما در وحله اول حجم فایل هم افزایش پیدا میکند و سرعت سیستم در هنگام طراحی به شدت پایین می آید، دوم اینکه در لیتو گرافی ها در ابتدا فایل های با رزولوشن بالای 300 dpi را به 300 dpi  تبدیل می کنند و سپس از آن پلیت می گیرند.یعنی عملا حتی اگر با رزولوشن بالای 300 dpi هم طراحی کنید در نهایت تغییری در کیفیت کار چاپی به وجود نخواهد آمد.

 

 


Link Mofid

لینک های مرتبط

  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه