• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

5 نکته عالی در مورد عکاسی در روز بارانی

"اگر باران بیاد چی؟" نگرانی مشترک بسیاری از عکاسان است. اما روزهای بارانی نباید شما را در گرفتن عکس های شگفت انگیز متوقف کنند!

وقتی نوبت به عکاسی در باران می رسد ، آب و هوای غیرمنتظره می تواند حتی به بهترین  عکسبرداری تبدیل شود - اما خبر خوب این است که به دور از تمامی عکس ها در یک روز عادی ، دانستن نحوه کار با باران می تواند بهترین نتیجه را در شما ایجاد کند  و به شما کمک کند تا تصاویر شگفت انگیزی را ثبت کنید. از آنجا که ابرها مانند یک پخش کننده نور غول پیکر عمل می کنند ، نوری که در هنگام طوفان یافت می شود اغلب می تواند برای عکاسی ایده آل باشد. بعلاوه ، از آنجا که باران تمایل به ایجاد سطوح براق با رنگهای زیبا اشباع شده دارد ، همه چیز تمیز و جدید به نظر می رسد - این ها برخی از فرصت های عالی عکاسی را فراهم میکنند.

 در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند ،  عکاسی در روز بارانی خود را  تا حد درجه یک بالا ببرید.

 

نکته شماره 1: آماده باشید

 

عکاسی در باران عکاسی در باران

 

وقتی نوبت به عکاسی landscape  یا مناظر می رسد ، آماده بودن نیمی از سفر است - مخصوصاً وقتی که از آب و هوای نامساعد صحبت می شود. اگر می خواهید عکاسی در فضای باز انجام دهید ، مطمئن شوید که پیش بینی آب و هوا را بررسی کرده اید  تا بتوانید آماده شوید. اگر متوجه شدید ابرهای تاریکی در حال شکل گیری هستند ، در اینجا چند مورد آورده شده است که شما را در روز بارانی بسیار کمک میکند.

 

سه پایه:

در بیشتر مواقع عکسبرداری هنگام باران شرایط نوری منحصر به فردی را ایجاد می کند - احتمالاً نور زیادی برای کار نخواهید داشت و  شما باید با سرعت شاتر کمتری عکس بگیرید. این بدان معنی است که شما می توانید یک پایه ثابت برای ثابت نگه داشتن دوربین خود داشته باشید تا به وضوح تصویر کمک کند - بنابراین اگر می توانید سه پایه خود را همراه داشته باشید.


Rain gear :

حتماً تجهیزات باران را برای خود و دوربین خود به همراه داشته باشید. خشک نگه داشتن خودتان نکته مهم این است تا بتوانید عکس های عالی بگیرید  و خشک نگه داشتن دوربین نیز از اهمیت حیاتی برخوردار است. اگر قصد انجام عکاسی منظم در روزهای بارانی را دارید ، باید روی یک پوشش باران برای دوربین خود سرمایه گذاری کنید. همچنین باید  از برخی کیسه های ژل سیلیکون برای تهیه رطوبت اضافی هنگام خارج شدن از عناصر ، در کیسه خود استفاده کنید. سرانجام ، داشتن چند حوله خشک روی وسایل خشک ، می تواند یک نجات دهنده باشد.

 

نکته شماره 2: به دنبال فرصت ها باشید

 

عکاسی در باران عکاسی در باران

 

یک روز بارانی می تواند ظاهر چشم انداز را به شدت تغییر دهد - و شما میتوانید از این مزیت نهایت استفاده را ببرید. اگر مشغول عکاسی landscape ، یا حتی طبیعت ، شهر یا عکاسی ماکرو هستید - به دنبال فرصت هایی برای عکس باشید که کمی متفاوت از عکس های استاندارد است .

باران می تواند فرصت های بسیار خوبی برای عکس های بی نظیر ایجاد کند و می تواند تصاویر دراماتیکی ایجاد کند. در اینجا چند مورد برای جستجو وجود دارد:

بازتاب یا موج در گودال ها
قطرات باران در حال سقوط
دانه های باران روی گیاهان یا سایر سطوح
آب از پشت بام ها ، پایین پنجره ها یا از ناودان ها جاری می شود
جنگلهای زیر باران و آبشارهایی که بیشتر از حد معمول در حال کار هستند
روزهای بارانی در ساحل
عکسهای صادقانه از افرادی که سعی دارند از زیر باران خارج شوند
ابرهای طوفانی تاریک درست قبل از طوفان
روشنایی چشمگیر در هنگام طوفان یا پس از آن
مناظر شهری که توسط باران تغییر شکل داده اند
فرصت هایی برای تصاویر انتزاعی

نکته شماره 3: تنظیمات دوربین خود را تنظیم کنید

 

عکاسی در باران عکاسی در باران

 

به خاطر داشته باشید که بسیاری از روزهای بارانی تاریک تر از حد معمول است و ممکن است بتوانید تنظیمات خود را بر اساس آن انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید. مطمئناً ، تنظیمات بهینه به آنچه شما امیدوارید ضبط کنید بستگی دارد.

landscape:

در حالی که بیشتر عکسهای landscape ، دیافراگم های کوچکتر را برای گرفتن عمق میدان بیشتر می طلبند ، هنگام باران - ممکن است مجبور شوید کمی دیافراگم را باز کنید یا از سرعت شاتر سریع تری استفاده کنید تا نور بیشتری وارد شود.


ماکرو:

باران می تواند فرصت های خوبی برای عکاسی ماکرو ایجاد کند. گرفتن سطح زیبا و براق برگها یا دانه های آب چسبیده به گیاه می تواند تصاویر عالی از نزدیک ایجاد کند. برگهای سبز و براق زمینه بسیار خوبی ایجاد می کنند!


عکاسی از طبیعت:

اگر قادر هستید - سعی کنید از یک آبشار بعد از باران عکس بگیرید. بارندگی شدید غالباً باعث پر شدن آبشار بیش از حد طبیعی می شود و ممکن است تمام لجن و رسوبات  آب به رنگ نارنجی نزدیک شود. استفاده از سرعت شاتر آهسته - و یک فیلتر polarizing می تواند به شما در استفاده از نوردهی طولانی تر کمک کند تا حرکت آب را تار کند و به شما این امکان را می دهد تا آبشارهای ابریشمی صاف را بگیرید.


قطره های بارانی در حال سقوط:

هنگام عکاسی از قطرات باران ، می توانید  از سرعت شاتر سریع برای "فریز کردن کار" و گرفتن قطرات باران در عمل استفاده کنید. چیزی در حدود 1/1000 یا بالاتر باید به خوبی کار کند. به خاطر داشته باشید که استفاده از سرعت شاتر کمتر معمولاً باعث از بین رفتن قطره ها می شود. اگر می خواهید قطرات باران را منجمد کنید ، یافتن سرعت شاتر مناسب مهم است. چه از چراغ خیابان استفاده کنید و چه از منبع نور دیگری ، یافتن مقداری نور برای استفاده در پس زمینه کمک می کند تا قطرات به خوبی نشان داده شوند. مطمئن شوید که به نور شات می کنید ، اما مستقیماً روشن نباشد ، وگرنه نور بیش از حد در عکس قرار گیرد. تنظیم زاویه به این صورت است که با نور فقط از کنار عکس می گیرید که معمولاً این حالت بهترین است. در بعضی موارد ، یک فلاش کم قدرت می تواند به شما کمک کند تا براقیت باران را به قطرات باران اضافه کنید.

 

نکته شماره 4: به دنبال نور باشید

عکاسی در باران عکاسی در باران

 

جستجوی فرصت هایی برای گرفتن نور شگفت انگیز می تواند به تبدیل تصاویر شما به آثار هنری زیبا کمک کند. برخی از روزهای بارانی وقفه های زیبایی را در ابرها به وجود می آورند ، جایی که نور از آن عبور می کند - و می تواند فرصت های عکاسی خوبی ایجاد کند.

 

نکته شماره 5: صبر کنید تا بعد از طوفان

عکاسی در باران عکاسی در باران

 

سرانجام ، یکی از بهترین جنبه های طوفان ، نورپردازی زیبا و چشمگیر است که اغلب به دنبال باران می آید. درست بعد از طوفان به خانه نروید ؛ در عوض منتظر شکست در ابرها باشید که می تواند منجر به نمایش نور مهیج شود ، یا اغلب - رنگین کمان.

همچنین بخوانید : بهترین نکات نورپردازی در عکاسی تبلیغاتی محصولات

فقط به این دلیل که باران می بارد ، به این معنی نیست که باید آن را از دست بدهید. در حالی که بسیاری از افراد هنگام باران در داخل خانه خود پنهان می شوند ، شما این فرصت را دارید که تصاویر منحصر به فردی را که کمی متفاوت از عکسهای استاندارد "هوای مناسب" است ، بگیرید. تا زمانی که دوربین شما پوشیده باشد ، کمی باران به آن و شما آسیب نمی رساند. اگرچه انجام برخی از تمرینات و عادت ها  برای گرفتن عکس های عالی در باران لازم است ، اما روزهای بارانی می توانند فرصت های شگفت انگیزی را به وجود آورند - و چه کسی می داند؟ در پایان ممکن است برخی از تصاویر موردعلاقه خود را در زیر باران ثبت کنید. هرگز نمی توانید  مگر اینکه تلاش کنید! موفق باشید.


Link Mofid

لینک های مرتبط

  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه