• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
تفاوت چاپ افست با دیجیتال

تفاوت چاپ افست با دیجیتال در جعبه و کاتالوگ

اغلب اوقات ، به خصوص اگر تازه وارد  صنعت چاپ و بسته بندی شدید ، انتظار دارید که رنگ یا کیفیت خاصی ، دقیقاً همان چیزی که در صفحه نمایش دیده اید ، باشد. واقعیت این است که ، خروجی چاپ نمی تواند 100٪ مطابق با آنچه در مانیتور بر اساس تئوری خروجی رنگ RGB در مقابل CMYK می بینیم مطابقت داشته باشد.  با ما همراه باشید با ادامه مقاله تفاوت چاپ افست با دیجیتال.

همچنین بخوانید :چاپ چهار رنگ CMYK چیست؟

بله ، می توان کیفیت خروجی را کالیبره کرد تا از آنچه ظاهر می شود تقلید کند ، اما این به تکنیک و فناوری مورد استفاده بستگی خواهد داشت. این جایی است که بسیاری از صاحبان مشاغل ، طراحان و بازاریابان هنگام انجام اولین پروژه چاپ جعبه خود با مشکلی روبرو می شوند.

در این راهنما ، شما یاد خواهید گرفت که چگونه به طور موثر نوع مناسب چاپ را برای جعبه خود را انتخاب کنید و تفاوت های خروجی را بر اساس هدف ، هزینه و گزینه های آثار هنری درک کنید.

چاپ دیجیتال وافست


دو روش اصلی چاپی که می توانید برای جعبه یا کاتالوگ خود استفاده کنید چاپ افست لیتوگرافی و چاپ دیجیتال است.

 

تفاوت چاپ افست با دیجیتال

تفاوت چاپ افست با دیجیتال

چاپ افست


چاپ افست از رنگ لایه بندی صفحات فلزی روی ورقها به سرعت و پشت سر هم استفاده می کند. به طور معمول برای کاتالوگ ها و جعبه ها استفاده میشود ،  این روش برای کیفیت چاپ بالا و بهره وری مناسب برای در تیراژ بالا ارائه می شود ، اما برای اکثر پروژه های کم حجم بسیار گران است و زمان بیشتری برای اتمام آن لازم است.

چاپ دیجیتال


از طرف دیگر ، چاپ دیجیتال نحوه کار چاپگر لیزری یا جوهر افشان در منزل است. این زمانهای چرخش سریع را ارائه می دهد و مشاغل کم حجم را مقرون به صرفه می کند. همچنین ایجاد نسخه چاپی متغیر با استفاده از دستگاه چاپ دیجیتال آسان تر است.

با این حال ، چاپگرهای دیجیتال نمی توانند کاملا مطابق با وفاداری به رنگ و انعطاف پذیری ماده ای باشند که چاپ افست ارائه می دهد. طبق گفته Smithers Pira ، چاپ دیجیتال از نظر ارزش 16.4 درصد از چاپ و بسته بندی جهانی را تشکیل می دهد ، اما تنها 3.9 درصد از حجم صنعت چاپ را تشکیل می دهد. به نظر می رسد این ایده این ایده را تقویت می کند که چاپ دیجیتال بهترین ایده برای تیراژ پایین است. 

 

میزان تیراژ چاپ خود را در ذهن داشته باشید و روش چاپ مناسب را برای کاتالوگ یا جعبه خود انتخاب نمایید.

برای مشاهده نمونه کارهای چاپی کاتالوگ اینجا کلیک کنید.

 

 

بنابراین چه چیزی را انتخاب می کنید؟


مواد
جعبه های سخت به طور معمول به چاپ افست نیاز دارد. اگر قصد چاپ روی جعبه های لوکس را دارید ، بهتر است به صورت افست چاپ کنید تا بهترین کیفیت ممکن را بدست آورید.

جعبه  راه راه می تواند از هر دو نوع دیجیتال یا افستبهره مند شود. افست برای طرح هایی که نیاز به فرآیند اضافی مانند UV نقطه ای و مهر زنی فویل دارند و به حجم بیش از 1000 واحد نیاز دارند ، ترجیح داده می شود.

برای اجرای کوچکتر و طراحی ساده تر برای بسته بندی تجارت الکترونیکی ، دیجیتال راهی است که باید دنبال کنید. بسته بندی مقوایی به ویژه برای بسته بندی لوازم آرایشی ، دارویی و خرده فروشی های کوچک  مناسب است.

چرا؟ افست برای متن ها و طرح های کوچکتر ، خروجی چاپ واضح تر و واضح تری را فراهم می کند

زمان چرخش
برای اجرای کوچک  راه راه ، دیجیتال بهترین انتخاب از نظر زمان چرخش و جبران برای طولانی مدت است. افست به طور معمول می تواند با حجم بیشتر سریعتر چاپ کند.

عمق رنگ با کیفیت
اگرچه چاپ افست می تواند گران تر باشد ، اما وقتی صحبت از روشنایی و عمق رنگ می شود ، از چاپ دیجیتال بهتر عمل می کند.

چاپگرهای افست توانایی استفاده از Pantone Matching Color System را دارند تا کاملاً با جوهرها مطابقت داشته باشد ، در حالی که چاپگرهای دیجیتال فقط با استفاده از کالیبراسیون رنگ می توانند این رنگها را تقریبی کنند. افست همچنین می تواند جوهر سفید را روی کاغذ کرافت چاپ کند در حالی که دیجیتال نمی تواند.

افست ، خروجی رنگ تمیز ، واضح و جذابی را که در فروشگاه های خرده فروشی مشاهده می کنید ، تولید می کند در حالی که دیجیتال برای طراحی های ساده (مناسب برای بسته بندی های تجارت الکترونیکی) کیفیت بسیار خوبی دارد.

انواع پوشش
چاپ افست همچنین امکان ایجاد تنوع بیشتر در پوشش ، از جمله لمینت مات و براق ، UV ، لمس نرم و پوشش AQ را می دهد در حالی که دیجیتال نمی تواند.

 

 

نمونه سازی اولیه


این دو روش چاپ می تواند مکمل یکدیگر در بیشتر سفارشات بسته بندی باشد.

به عنوان مثال استفاده از چاپ دیجیتال برای ایجاد نمونه های اولیه جعبه یا کاتالوگ و سپس چاپ محصول نهایی  از طریق چاپ افست با درجه تولید کامل ، بسیار آسان تر و مقرون به صرفه است.

توصیه می شود برای تأیید چاپ به جای آن ، مدارک فیزیکی CTP را درخواست کنید. نمونه سازی در حالت افست امکان پذیر است اما به زمان و هزینه بیشتری نیاز دارد.

تعداد
سفارشات کمتر از 500 قطعه باید دیجیتال را برای گزینه مقرون به صرفه در نظر بگیرند و برای تیراژ بالا از 1000-2000 قطعه به دلیل کیفیت بهتر افست را انتخا کنید.

 

برای مشاهده نمونه کارهای افست به صفحه چاپ افست کاتالوگ مراجعه نمایید، همچنین برای مشاهده نمونه های چاپی جعبه به صفحه چاپ افست جعبه مراجعه کنید.


  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه