• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
مقایسه چاپ فلکسو در مقابل افست لیتو

مقایسه چاپ فلکسو در مقابل افست لیتو در جعبه و کاتالوگ

چاپ تجاری به سرعت در حال تغییر است و فرآیندهای تولید کالاهای مصرفی که همه ما روزانه می بینیم به همان سرعتی که در حال رشد هستند در حال رشد و تغییر هستند.

به همین دلیل فکر کردیم زمان آن رسیده است که نگاهی تازه به دو روش مختلف - چاپ فلکسو و چاپ لیتو - بیندازیم و ببینیم که امروز چگونه مقایسه می شوند.

 ما همچنین مقاله ای در مورد ، مقایسه فلکسو با افست آماده کرده ایم:چاپ فلکسو در مقابل چاپ افست

خب بریم به ادمه مطلب بپردازیم :هم چاپ فلکسو و هم چاپ لیتو می توانند چاپ های معتبری را در حجم بسیار بالا تولید کنند. می توان از آنها برای تولید بسته بندی با کیفیت محصولات ، برچسب ها و طیف گسترده ای از مواد کاغذی چاپی استفاده کرد.

در حالی که چاپ لیتوگرافی ممکن است بر برخی بازارها مسلط باشد ، چاپ فلکسو از دهه 1970 با معرفی حکاکی لیزری مستقیم ، محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

چاپ فلکسو: مبانی


فلکسو به طور معمول از یک الاستومر یا حامل تصویر پلیمری مانند آستین ، استوانه و صفحه استفاده می کند. حامل تصویر برای ایجاد طرح محصول نهایی مورد نظر حک شده یا تصویربرداری شده است. جوهر از طریق رول آنیلوکس بر روی حامل تصویر از ظرف جوهر منتقل می شود و سپس روی لایه زیرین چاپ می شود.

چاپ فلکسو معمولاً با استفاده از بسته بندی های انعطاف پذیر و برچسب ها ، با استفاده از انواع مختلفی از لایه ها از جمله فیلم ، کاغذ ، فویل و غیر بافته شده همراه است.

چاپ لیتو: مبانی
چاپ لیتو یک فرآیند افست است که از صفحه چاپ استفاده می کند. ابتدا جوهر را بر روی صفحه چاپ قرار داده و سپس از طریق رول های مختلف جوهر به یک پتو لاستیکی منتقل می کنند و در آخر از پتو به زیر لایه می زنند.

این بدان معناست که تصویر از صفحه بر روی بستر چاپ نشده است.

فلکسو در مقابل لیتو: تفاوت های کلیدی


هزینه
لیتو می تواند مهر زنی فویل ، براقیت نقطه ای ، نقش برجسته و تزئینات دیگر را در خود جای دهد ، اما این گزینه ها نیز هزینه بالاتری دارند.

علاوه بر این ، از آنجا که تنها راه چاپ با لیتو ، پیش چاپ غیر مستقیم است ، این یک گام اضافی در تولید را تضمین می کند و بنابراین هزینه ها را افزایش می دهد.

هر دو فرآیند می توانند درتیراژ بالا بسیار مقرون به صرفه باشند. با نگهداری و ذخیره سازی مناسب و همچنین سرمایه گذاری در مواد حامل تصویر بادوام ، حامل های تصویر فلکسو می توانند بارها قبل از اینکه نیاز به تعویض داشته باشند دوباره مورد استفاده قرار گیرند.

دنبال کردن
لیتو عموماً به چاپ روی سطوح صاف و مسطح محدود می شود زیرا باید تصویر را بر روی بستر فشار داد. چاپ روی لایه های موج دار به مرحله دیگری از تولید نیاز دارد که در آن تصاویر ابتدا روی صفحه آستر چاپ می شوند ، سپس به لایه راه راه متصل می شوند.

فلکسو می تواند بر روی هر دو سطح متخلخل و غیر متخلخل چاپ کند ، و این باعث می شود که برای انواع مختلفی از لایه ها ، از جمله تخته کف و روکش کاغذ ، ایده آل باشد.

جوهر
لیتو به طور کلی از جوهرهای روغنی استفاده می کند و چاپ معمولاً از چهار رنگ فرآیندی تشکیل شده است که هر کدام به یک ایستگاه چاپ اختصاصی نیاز دارند.

Flexo همچنین از یک حامل تصویر در هر رنگ استفاده می کند و می تواند از جوهرهای پایه روغن استفاده کند. علاوه بر این چاپ با طیف گسترده ای از جوهرهای دیگر - از جمله جوهرهای پایه آب ، حلال ها و UV - فراهم می شود. جوهرهایی مانند UV ، زمان خشک شدن سریع تری دارند. خشک شدن سریعتر می تواند منجر به تولید سریعتر شود.

کیفیت تصویر
فلکسو برای تولید چاپ برتر با جزئیات دقیق و متن شناخته شده است.

تصمیم گیری نهایی در مورد چاپ با استفاده از فرآیند فلکسو یا لیتو به بستر ، ملاحظات بودجه و تعدادی دیگر از نیازهای تولید بستگی دارد.

برای مشاهده نمونه کارهای چاپی فلکسو و لیتو به صفحه  چاپ جعبه فلکسو  مراجعه کنید.

همچنین برای مشاهده نمونه کارهای چاپی کاتالوگ و بروشورهای ما به صفحه کاتالوگ چاپ کاتالوگ خشتی مراجعه نمایید.


Link Mofid

لینک های مرتبط

  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه