• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
کاتالوگ محصولات

طراحی کاتالوگ محصولات

تهیه کاتالوگ محصولات یک روش موثر برای گسترش مشتریان شما و قرار دادن مشتریان ، در معرض همه محصولات شگفت انگیزی است که شرکت شما ارائه می دهد. یک کاتالوگ توانایی دستیابی به مشتریانی را دارد که هرگز پا به فروشگاه شما نمی گذارند. وقتی که بدانید چه مواردی را باید در کاتالوگ محصولات خود بگنجانید و آن را به صورت سازمان یافته و جذاب و به صورت بصری ارائه دهید ، قادر خواهید بود کاتالوگ خود را از یک ایده به یک ابزار تبلیغاتی ملموس در کمترین زمان تبدیل کنید.

طراحی کاتالوگ محصولات

مطالب خود را جمع آوری کنید. قبل از شروع مراحل طراحی مطمئن شوید که همه موارد لازم را دارید. محتوایی که قبل از ساخت کاتالوگ به آن نیاز خواهید داشت شامل تصاویر محصولات ، لیستی از محصولات و ویژگی های محصول و لیستی از محتواها است که باید نوشته شود ، مانند اطلاعات مربوط به شرکت ، توصیفات مشتری و سایر موارد اطلاعاتی که به مشتریان در تصمیم گیری صحیح کمک می کند.

 

تصاویر جذاب بصری محصول خود را تولید کنید

ممکن است وسوسه شوید که برای پس انداز پول از تصاویر خودتان استفاده کنید ، اما (مگر اینکه خودتان یک عکاس حرفه ای باشید) ، بهتر است یک متخصص حرفه ای استخدام کنید تا برای شما عکس بگیرد. عکسهای محصول شما یکی از مهمترین جنبه های کاتالوگ است ، زیرا این همان چیزی است که مشتریان در ابتدا می بینند. یک تصویر جذاب مشتریان را ترغیب می کند تا توضیحات را بخوانند.
اگر مهارت عکسبرداری دارید و احساس می کنید که خودتان میتوانید عکس  بگیرید و یک دوربین دیجیتال دارید ، دوربین را در بالاترین وضوح تنظیم کنید و پروتکل عکس محصول را دنبال کنید: از پس زمینه روشن استفاده کنید،  یک سایه اضافه کنید ، آنها را با سرعت کمتر از 300 dpi بارگذاری نکنید ، برای مشاهده تصاویر میتوانید به صفحه نمونه عکاسی صنعتی و تبلیغاتی مراجعه کنید تا تفاوت یک عکس حرفه ای با آماتور را مشاهده کنید.

ویژگی های محصول خود را بدانید

قبل از اینکه مطالب مربوط به هر محصول را بنویسید ، باید تمام مشخصات فنی هر یک را بدانید. همچنین می توانید شماره و قیمت اقلام را از جمله قیمت اصلی و تخفیف اختصاص دهید. همچنین ممکن است بخواهید مزایایی را که هنگام مرتب سازی محصولاتتان به ذهن شما خطور می کند ، یادداشت کنید.  ممکن است بخواهید ، هر چیز کوچکی را که درباره هر محصول بدانید به خوانندگان بگویید ، اما فقط باید اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار دهید که به آنها کمک کند تا تصمیم بگیرند. اگر آنها حتی اطلاعات بیشتری در مورد محصول می خواهند ، می توانید آنها را به وب سایت خود هدایت کنید.

 

اندازه مناسبی برای کاتالوگ خود انتخاب کنید

باید اندازه مناسبی برای کاتالوگ خود انتخاب کنید تا هنگام بسته شدن مناسب باشد. بسته به محل استفاده ، اعم از  کاتالوگ هواپیما یا کاتالوگ رومیزی در اتاق انتظار ، باید مناسب ترین اندازه را برای محصول خود در نظر بگیرید تا مشتریان شما تحت فشار کاتالوگ بزرگ یا کوچک قرار نگیرند.

 

تعداد مناسب برای صفحات انتخاب کنید. کاتالوگ شما باید به اندازه کافی طولانی باشد تا بتوانید اطلاعات لازم را به مشتریان خود ارائه دهید ، اما به اندازه کافی هم باید کوتاه باشد تا علاقه آنها را حفظ کند و آنها را در جزئیات اضافی گنگ نکند. در مورد فهرست مطالب ، هر محصولی که ممکن است در یک صفحه کامل نمایش داده شود و سایر صفحات اطلاعاتی مانند سابقه شرکت را فراموش نکنید.
اطمینان حاصل کنید که صفحه بندی شما مناسب است. با قرار دادن آنها در هر برگ دو صفحه ای ، می توانید آدرس و شماره وب سایت  را برای مشتریان ارسال کنید. می توانید شماره تلفن خود را در پایین سمت راست هر صفحه و URL وب سایت خود را در پایین سمت چپ لیست کنید. همچنین می توانید یکی را در بالا یا یکی را در پایین قرار دهید.
از آنجا که شرکت های چاپی 4 صفحه را روی یک ورق کامل کاغذ چاپ می کنند (2 صفحه در جلو و 2 در پشت) ، حتماً تعداد صفحات را 4 صفحه افزایش دهید.

 

توضیحات محصول را بنویسید

هر توصیف را بین 50 تا 150 کلمه کوتاه نگه دارید. شما می توانید ویژگی های هر محصول را در آن بگنجانید ، اما حتماً مزایا را به هر ویژگی گره بزنید. و مزیت های اصلی را فراموش نکنید. به عنوان مثال ، ویژگی های چسبندگی آن دستکش های گلف باعث می شود که چوب در بازی پایدارتر باشد ، اما مهمتر از همه ، مشتریان می توانند هنگام پوشیدن این دستکش ها در سطح حرفه ای گلف بازی کنند (مزیت اصلی). همانطور که درباره کالاها می نویسید ، به مشتریان کمک کنید تا کالای مناسبی را انتخاب کنند .
اگر می خواهید راهنمای نوشتن بیشتری داشته باشید ، به فکر استخدام یک نویسنده تبلیغاتی باشید.

 

 

مطالب اضافی را بنویسید

 

هنگامی که مشغول نوشتن متن هستید ، باید از جملات کوتاه و آسان خوانده شده و پاراگراف هایی استفاده کنید که از زبان بیش از حد فنی جلوگیری می کند. هر بخش از کاتالوگ شما باید دارای یک صفحه جلد یا مقدمه باشد که شخصی را نشان دهد که از یکی از محصولات موجود در این قسمت استفاده می کند ، به همراه یک مقاله کوتاه در مورد مزایای کل گروه محصول. محتوای شما همچنین می تواند شامل مختصر تاریخچه شرکت باشد تا خوانندگان شما با محصولات شما احساس راحتی بیشتری داشته باشند.
اگر سفارشات فکس یا پستی را قبول می کنید ، باید فرم سفارش را نیز ایجاد کنید.

 

محتوای خود را سازماندهی کنید

باید برنامه ریزی کنید که کدام محتوا در هر صفحه نمایش داده شود. محصولات مشابه را حتما در کنار هم قرار دهید. علاوه بر این ، شما باید محصولی را که با هم ترکیب می شوند نیز نزدیک هم قرار دهید. به عنوان مثال ، اگر کفش های مجلسی مردانه گران قیمت می فروشید ، می توانید جاکفشی هایی قرار دهید که کفش ها را برای مدت طولانی سالم نگه می دارد و در همان صفحه قرار دهید ، زیرا مشتریانی که کفش های خوبی را در نظر می گیرند ، ممکن است به دنبال این نیز باشند. این یک روش عالی برای نشان دادن چیزی است که آنها حتی نمی دانستند که به آن احتیاج دارند.
برای ساماندهی موثرتر مطالب خود ، شما نه تنها باید بخش های محصول را داشته باشید ، بلکه باید یک قسمت مقدماتی در جلوی کاتالوگ داشته باشید ، اگر می خواهید مقالاتی را در آن بگنجانید ، یک قسمت آموزشی داشته باشید ، همچنین یک بخش برای اطلاعات بازگشت و ضمانت نامه داشته باشید. می توانید مقالات را در سرتاسر کاتالوگ پراکنده کنید تا خرید محصولات شما هرگز دور از ذهن مشتری نباشد.
اطمینان حاصل کنید که از تایپوگرافی و طرح های ثابت استفاده می کنید تا مشتریان شما حواسشان پرت نشود. با این حال ، شما می توانید با کدگذاری رنگی رویه ها ، پایین یا کناره های صفحات هر بخش ، یافتن یک بخش خاص را راحت کنید.

 

از پرکننده های قدرتمند استفاده کنید

وقتی می خواهید به یک افزایش 4 صفحه ای برسید ، ممکن است لازم باشد از برخی از صفحات پرکننده در کاتالوگ خود استفاده کنید. این پرکننده ها را وادار کنید تا در مسیر کاتالوگ شما و فروش محصولات باشد. درج تاریخچه شرکت شما به مشتریان در خرید محصولات شما کمک می کند. گواهینامه ها و تضمین های شما به مشتری نیز چنین است. هر چیزی که خیال مشتری را راحت میکند و شرکت شما را مشروعیت میبخشد به شما کمک می کند تا محصولات خود را راحت تر توصیف و به فروش برسانید.

 

یک جلد چشمگیر ایجاد کنید

این کاور اولین چیزی است که مشتریان شما می بینند و باعث موفقیت و یا شکست موفقیت کاتالوگ شما می شود. اگر جلد شما توجه شما را جلب نکند ، ممکن است قبل از اینکه مشتری حتی آن را باز کند ، در سطل زباله بندازد. از جمله موارد خاص ، هر گونه تخفیف ویژه یا تخفیف و تصاویر خیره کننده ، هر مشتری را به ورق زدن صفحات ترغیب می کند. اگر فهرست شما فصلی است ، با موضوعی متناسب با زمان سال یا تعطیلات آینده همراه شوید.

 

ماکت ایجاد کنید

قبل از اینکه صدها کاتالوگ سفارش دهید و متوجه شوید که برخی از اشتباهات سازمانی یا اشتباهات بصری را مرتکب شده اید ، ایجاد ماکت در فهرست محصولات خود مهم است. این فرآیند شما را از اتلاف وقت در انجام مجدد طرح بندی صفحه باز می دارد و به شما نشان می دهد که کاتالوگ شما در واقع چگونه خواهد بود. مگر اینکه سابقه طراحی گرافیکی داشته باشید ، باید یک متخصص را استخدام کنید یا با آنها ملاقات کنید تا بهترین راه را برای صفحه بندی کاتالوگ خود پیدا کنید.
این کار باعث میشود درباره بودجه ، چاپگر مورد استفاده  و تصاویری که می خواهید استفاده کنید بحث کنید. هنگامی که شما یا کارشناس طراحی گرافیک شما به این مولفه ها پی بردند ، می توانید راهی برای ارائه اطلاعات و راهی برای قرار دادن هرچه بیشتر محصولات در یک صفحه که شلوغ نیست پیدا کنید.
برای نشان دادن تصاویری که در نهایت استفاده خواهید کرد ، می توانید از اشکال یا سایر متغیرها استفاده کنید. هنگامی که همه چیز را آماده کردید ، حتی می توانید از تصاویر واقعی استفاده کنید ، کاتالوگ را اثبات کنید و از خریداران بالقوه بخواهید قبل از اینکه آن را به چاپ ببرند ، به آن نگاهی بیندازند.

 

کاتالوگ خود را چاپ کنید

اگر کاتالوگ شما فقط 4 صفحه است ، می توانید خودتان آن را چاپ کنید ، اما یک حرفه ای زمان کمتری را می گیرد و اطمینان از کیفیت به شما می دهد. بعلاوه ، یک چاپخانه تجاری به مواردی مانند پیاده سازی صفحه (سفارش صفحه) و برش (صفحات بیرونی کوتاهتر از صفحات داخلی هنگامی که روی هم قرار می گیرند بیرون می آیند) رسیدگی خواهد کرد. همچنین یک چاپگر قادر خواهد بود از تکنیک صحافی با دوام تر استفاده کند. برخی از شرکت های چاپی حتی برای راحتی شما خدمات پستی ارائه می دهند. فقط مطمئن شوید که چاپگری را پیدا می کنید که بتوانید به قیمت مناسب و کیفیت حرفه ای  آن اعتماد کنید به عنوان مثال نمونه های چاپ کاتالوگ با کلیک بر روی چاپ کاتالوگ مشاهده کنید.

 

منبع : wikihow

 

 

 


Link Mofid

لینک های مرتبط

  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه