• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طراحی جعبه

طراحی جعبه می تواند اهمیت زیادی در زمینه تبلیغات و حتی بازار یابی داشته باشد.  طراحی زیبا و جذاب برای محصول می تواند نسبت به سایر روش ها همچون تبلیغات تلویزیونی و سایر روش های چاپ مؤثر تر عمل کند و موجب افزایش فروش و توسعه شود. جعبه از پر استفاده ترین کالا در بین عموم می باشد که در بیشتر مشاغل و حتی آزمایشگاه نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

در فروشگاه، سازمان، لوازم خانگی و موارد دیگر جهت حفظ و نگهداری آسان از جعبه استفاده می کنند که در اندازه های کوچک و بزرگ و با جنس های متنوع( کاغذ، مقوا، چوب، فلز و موارد دیگر) مورد مصرف عموم قرار می گیرد. اگر کسب و کاری دارید که تبلیغ کالا یا خدمات ارزشمند هست، می بایست توجه ویژه ای به این موضوع داشت. طراحی لیبل و جعبه اهمیت بسیار بالایی دارد به این دلیل که باید طراحی خاص و منحصر به فردی داشته باشد تا بتواند مورد اعتماد مصرف کنندگان قرار گیرد. شما می توانید با تماس با کارشناسان شرکت تبلیغاتی طرح گندم تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

شماره تماس :
52 71 71 88 - 021 
29 50 72 88 - 021
تماس مستقیم با کارشناس فروش :09120044761

طراحی جعبه عسل

طراحی جعبه عسل

نمونه جعبه کیک

طراحی جعبه کیک

نمونه جعبه ماسک

طراحی جعبه ماسک

نمونه طراحی جعبه شرکت دوار صنعت سپنتا

نمونه طراحی جعبه

طراحی جعبه خرما

طراحی جعبه خرما

تاپ یدک پیشرو

طراحی جعبه

نمونه اکو تاپ

طراحی جعبه

نمونه طراحی جعبه بیسکویت

طراحی نمونه جعبه بیسکویت

نمونه طراحی جعبه آبمیوه

نمونه طراحی جعبه آبمیوه

طراحی جعبه غذای حیوانات

طراحی جعبه

نمونه طراحی جعبه خشکبار

نمونه طراحی جعبه خشکبار

نمونه طراحی جعبه شیر

نمونه طراحی جعبه شیر

نمونه طراحی جعبه

نمونه طراحی جعبه

نمونه طراحی جعبه ساوکو

طراحی جعبه

طراحی جعبه دارو

طراحی جعبه دارو

طراحی جعبه بسته بندی مواد غذایی

طراحی جعبه بسته بندی مواد غذایی

طراحی جعبه بیسکویت

طراحی جعبه بیسکویت

طراحی جعبه کورن فلکس

طراحی جعبه

طراحی جعبه شکلات

طراحی جعبه

نمونه طرح جعبه اسباب بازی کودکان lingo

طراحی جعبه

طراحی جعبه تلاونگ

طراحی جعبه

طراحی جعبه زعفران

طراحی جعبه زعفران

طراحی جعبه اجاق پرتابل

طراحی جعبه اجاق پرتابل

طراحی جعبه چای شرکت ایلیا پارس

طراحی جعبه

طراحی جعبه نسکافه شرکت ایلیا پارس

طراحی جعبه

انواع خدمات طراحی جعبه و دسته بندی :

طراحی انواع جعبه : شیرینی ، جعبه دستمال کاغذی ، جعبه کادو ، جعبه پیتزا ، جعبه شکلات ، جعبه 
محصولات غذایی ، طراحی جعبه شیرآلات و طراحی جعبه به صورت اختصاصی
جعبه کوچک و ساده : این جعبه شامل مواردی چون صابون ، برخی دارو ها و پمادها می باشد.برای اینگونه موارد از مقوای 250 الی 300 گرم مقوای کارتنی و پشت کرم بطور معمول استفاده می شود.
جعبه های متوسط : جعبه هایی چون ، پودر های لباس شویی و در اندازه های شبیه به آن و در این موارد هم از مقوای 230 گرم الی 300 گرم پشت طوسی استفاده می کنند.
جعبه های بزرگ : جعبه های اسباب بازی و مواردی از این قبیل را روی مقوا های 300 گرم به بالا و معمولا پشت طوسی چاپ می کنند.
جعبه های خیلی بزرگ : جعبه های جارو برقی ، مانیتور و ... معمولا روی مقوای گلاسه یا پشت طوسی با گرماژ حدود 200 چاپ و روی کارتن های چند لایه لمینت می شود.

طراحی جعبه رایگان : شرکت تبلیغاتی طرح گندم کلیه خدمات طراحی کاتالوگ، طراحی ست اداری و طراحی جعبه را بصورت رایگان برای سازمان های خیریه انجام می دهد.

طراحی تخصصی : طراحی تخصصی جعبه نیازمند داشتن وسعت اطلاعات  خوب و مناسب در زمینه طراحی و نوع دستگاه چاپ از قیل سرعت ماشین، نوع ورق برای چاپ، گرماژ کاغذ و آنیلوکس و ... دارد.

طراحی جعبه شیرینی :  یکی از دلایلی که ظاهر بسته بندی محصولات و جعبه ها در فروش آن ها دارد ارتباط مستقیم و تاثیر آن در انتخاب مصرف کننده می باشد.طراحی و چاپ جعبه اهمیت بسیار بالایی در فروش محصولات دارد و یکی از ابزار های تبلیغاتی بشمار می رود.

طراحی جعبه کادوجعبه ها انواع و اقسام مختلفی دارند.از جمله : جعبه ای لمینیتی، مقوایی، جعبه های ایندربرد، جعبه های ایفولوت، جعبه های گلاسه، جعبه های پشت طوسی و پشت سفید.

که براساس نوع و نیاز مصرف کننده در جنس و ابعاد و طرح های مختلف عرضه می گردد.

طراحی جعبه پیتزا :  جعبه های خاص با ساختار خاص همانند جعبه های فست فود و جعبه پیتزا شرایط ایده آلی جهت فروش  و عرضه  محصولات به مصرف کننده را دارا می باشد.

طراحی جعبه های عطرجعبه های عطر : ابعاد و اندازه های این گونه  جعبه چندان بزرگ نیست اما به خاطر نفیس بودن جعبه ، معمولا از گزماژ 300 و شاید در مواردی بالاتر استفاده می شود.در این نوع جعبه ها راه و بی راه مقوا از حساسیت بالایی برخوردار است چرا که استقامت و زیبایی جعبه اهمیت زیادی دارد

طراحی جعبه دستمال کاغذی :در  بسته بندی محصولات(جعبه دستمال کاغذی) نمایانگر کیفیت محصول می باشد و اهمیت زیادی برای تاثیرگذاری مستقیم روی مصرف کننده دارا می باشد.

طراحی جعبه شکلاتجعبه های شکلات علاوه بر طراحی زیبا و جذاب، باید خلاقانه نیز باشد. طراحی خاص و منحصر به فرد با ساختار نرم و سخت و تراکم جرمی متفاوت یکی از شاخصه های برجسته شرکت تبلیغاتی در زمینه خدمات رسانی به شما دوستان و مخاطبان مجموعه می باشد.

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی اولین و بیرونی ترین لایه ای است که در نگاه بیننده خودنمایی می کند.پوسته ی یک محتوا که در قالب طراحی  بسته بندی انجام می شود می بایست متناسب با محتوای درونی آن باشد. این امر در بسته بندی جعبه نیز مشهود است، زیرا که صاحبان کسب وکار با توجه به تولید محتوا و کالایی که دارد، جعبه متناسب با آن را خرید می کند. بسته بندی جعبه معمولا برای کسب و کار هایی مانند شیرینی فروشی ها ، تولید کننده های دستمال کاغذی ، توزیع کننده ی محصولاتی مانند خرما ، پیتزا فروشی ها ، تولید کننده های کفش ، فروشنده ها وتولید کننده های جعبه کادو و جعبه های فلزی و... مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به توضیح مختصری از هر کدام خواهیم پرداخت.
 بسته بندی و طراحی جعبه فلزی بازار رقابتی شدیدی دارد، زیرا از تنوع در طرح و ابعاد متفاوتی برخوردار است که کاربرد های فراوانی برای نگهداری از وسایل ریز و درشت افراد دارد.  بسته بندی و طراحی روی جلد جعبه شیرینی یکی از ظریف ترین طراحی  ها می باشد. کیفیت عالی بسته بندی جعبه نیز می بایست در خور و متناسب با کیفیت شیرینی دلپذیر شما باشد که برند شما را آن طور که سزاوار آن هستید، معرفی کند.  بسته بندی جعبه خرما علاوه بر طراحی خلاقانه جلد، فاکتور مهمی مانند چیدمان دارد که می بایست به آن توجه کرد. بازی با رنگ ها و ایده های خلاقانه در  بسته بندی جعبه پیتزا می تواند تاثیر چشمگیری در فروش شما بگذارد.استفاده از رنگ های قرمز در طراحی و بسته بندی جعبه پیتزا اشتها آور است و تمایل مشتری را به میل کردن پیتزا بیشتر می کند.در بسته بندی جعبه کفش نیز علاوه بر مارک مورد نظر می توان خلاقیت هایی به خرج داد و شکل مکعب مستطیل جعبه را به حالتهایی فانتزی و شیک تبدیل کرد.

کنترل طراحی جعبه

کنترل جعبه در طراحی و چاپ جعبه : در طراحی هایی که بعد از چاپ ، دایکات (برش) دارد ، مثل جعبه دقت کافی را داشته باشید که سند خود را به گونه ای آماده سازید که تیغ های برش ، حداقل 3 میلی متر با هم فاصله داشته باشند و یا این که به گونه ای کار کنید که خط برش دو کار کنار هم ، روی هم قرار گیرد تا به جای دو تییغ برش ، یک تیغ نیاز باشد.چنانچه این کار مقدور گردد از نظر اقتصادی نیز صرفه جویی شده است. در غیر این صورت، حتما فاصله بین دو تیغ را که بایستی حداقل 3 میلی متر باشد ، رعایت کنید.

اهمیت راه در طراحی جعبه و بسته بندی

طبیعی است که در راه و بی راه در جعبه ، بخصوص جعبه های بهداشتی ، آرایشی و عطر های گران قیمت که بایستی زیبایی های لازم را داشته باشند بایستی در نظر گرفته شوند.عدم رعایت راه موجب می شود که در جعبه ها به درستی قرار نگرفته و از قسمت وسط باد کند.

طراحی و بسته بندی محصولات غذایی

جعبه های مصرفی در زمینه های گوناگون مورد استفاده قرار میگیرد. از جمله زمینه های دارویی، مواد غذایی، محصولات آرایشی بهداشتی و اقلامی از این دست که دارای حساسیت بسیار بالایی از نظر بهداشت بسته بندی می باشد.برخی نمونه جعبه ها که توسط تولید کنندگان جعبه در ایران انجام شده است به عنوان الگوهای خوب برای طراحی و چاپ معرفی گردیده است و لزوما با صاحب برند انعقاد قرار داد نشده است

آموزش طراحی جعبه

در نظر داشته باشید تیم متخصصین طرح گندم با بروزترین نرم افزار ها و متد ها اقدام به طراحی و چاپ جعبه شما می کند و شما یک طراحی حرفه ای جعبه را بی شک تجربه خواهید کرد ، این مطلب به دلیل تقاضای شما عزیزان صرفا یک مطلب آموزشی فقط میباشد. با استفاده از Adobe Illustrator و Adobe InDesign که نرم افزار طراحی جعبه هستند و البته نرم افزارهای دیگری هم امکان طراحی را دارند ، الگویی برای یک جعبه مستطیل ساده ایجاد می کنیم که برای لوازم آرایشی و سایر محصولات قابل تنظیم است. ما همچنین خواهیم دید که چگونه می توانید به سرعت و به راحتی الگوی و نوع جعبه خود را اضافه کنید.

این مقدمه ای عالی  در زمینه طراحی جعبه برای مبتدیان است. کمی دانش در مورد Illustrator و InDesign مفید است اما ضروری نیست.

 

 نحوه ایجاد یک الگوی جعبه در illustrator

مرحله 1
با استفاده از ابزارهای طراحی در illustrator می توانید الگوی جعبه خود را از ابتدا بکشید .

تصویر را در illustrator باز کنید و برای ترسیم خطوط از ابزار Pen (P) استفاده کنید یا از تابع Image Trace (Window> Image Trace) برای ترسیم تصویر استفاده کنید ، کادر جعبه Ignore White را انتخاب کنید تا فقط خطوط سیاه تصویر را انتخاب کنید. .

 

آموزش طراحی جعبه

گام 2
به File> Document Setup بروید و روی Edit Artboards کلیک کنید.

scale را تا عرض 7 سانتی متر و طول را تا 16 سانتی متر مقیاس دهید. این ابعاد صورت جعبه شما خواهد بود. این مناسب برای یک جعبه برای 15 سانتی متری 6 سانتی متری کرم دست یا سایر لوازم آرایشی است.

طرح وکتور الگو را انتخاب کرده و آنرا scale کنید تا یک صورت مستطیل شکل از جعبه مانند شکل زیر قرار بگیرد.

نرم افزار طراحی جعبه


اگر می خواهید جعبه خود را بزرگتر یا کوچکتر کنید ، می توانید ابعاد کارتن را با استفاده از نسبت های یکسان تنظیم کنید (یعنی نسبت 7:16). اما در حال حاضر ، ما با استفاده از این اندازه 7 در 16 سانتی متر کار خواهیم کرد.

مرحله 3
هنگامی که وکتور در اندازه صحیح مقیاس دار یا Sclaed هستید ، به قسمت Object> Artboards> Fit to Barkwork بروید.

نرم افزار طراحی جعبه
با انتخاب کادر انتخابی (File> Document Setup> Edit Artboards) ، ابعاد جدیدی از artboard را یادداشت کنید که باید در حدود 343 میلی متر 290 میلی متر باشد.
آموزش طراحی جعبه
سپس قالب وکتور و ویرایش> کپی آن را انتخاب کنید. اکنون می توانید از پنجره Illustrator خارج شوید یا به minimize برسانید.

2. نحوه ایجاد یک خط تیغ در InDesign
مرحله 1
InDesign را باز کنید و به File> New> Document بروید.

با هدف تنظیم شده برای چاپ ، Width را تنظیم کنید تا با عرض کادر Illustrator خود (در اینجا ، 290.36 میلی متر) و Height to مطابقت داشته باشد (در اینجا ، 343.1 میلی متر).

قالب با منطقه مرز در حال حاضر تنظیم شده است ، اما می توانید با افزودن مقداری در زیر بخش Bleed ، منطقه مرزی خود را نیز اضافه کنید.

روی  create کلیک کنید

آموزش طراحی جعبه
گام 2
پنل Layers (Window> Layers) را گسترش داده و بر روی Layer 1 دوبار کلیک کنید تا آنرا تغییر نام دهید.

چهار لایه جدید دیگر را به این ترتیب ایجاد کنید: پوشه ها و Bleed - چاپ نشود ، خطوط مستقیم - چاپ نشود ، برچسب ها و در آخر تایپ کنید.
آموزش طراحی جعبه
تمام لایه ها را بجز Folds و Bleed قفل کرده و برای فعال کردن آن بر روی آن کلیک کنید.
آموزش طراحی جعبه
مرحله 3
با استفاده از لایه های Folds and Bleed و  edit> و past طرح را به صفحه بکشید. آن را به گونه ای قرار دهید که به طور مناسب در صفحه قرار بگیرد.
آموزش طراحی جعبه

مرحله 4
بر روی vector ، راست کلیک کنید> Ungroup.

آموزش طراحی جعبه
از ابزار Selection (V، Escape) برای انتخاب خط solid در قسمت داخلی طرح استفاده کنید ، و مانند بخش زیر ، Shift را برای برداشت هر بخش نگه دارید.
آموزش طراحی جعبه
وقتی کل این خط را انتخاب کردید ، راست کلیک کنید> آن را گروه بندی کنید.
آموزش طراحی جعبه
مرحله 5
در پنل Layers ، روی فلش سمت چپ Folds و Bleed name کلیک کنید تا لایه گسترش یابد. <group> که اخیراً ایجاد کرده اید را شناسایی کنید.
آموزش طراحی جعبه
لایه DIE LINE را در بالای آن قفل کنید و عنصر <group> را به سمت بالا بکشید ، و آن را درون این لایه قرار دهید.
آموزش طراحی جعبه
سپس لایه Folds and Bleed را قفل کرده و لایه DIE LINE را قفل و فعال نگه دارید.
آموزش طراحی جعبه
مرحله 6
صفحه Swatches (Window> Color> Swatches) را گسترش داده و از فهرست اصلی New Color Swatch را انتخاب کنید.
آموزش طراحی جعبه
رنگ Swatch Die Line Spot Color را نامگذاری کرده و Color Type را روی Spot قرار دهید. سطح Magenta را به 100٪ افزایش دهید و روی Add and Done کلیک کنید.
آموزش طراحی جعبه
مرحله 7
با طرح کلی لایه DIE LINE انتخاب ، رنگ آن را از [Black] به Die Line Spot Color تغییر دهید.
آموزش طراحی جعبه

سپس ، با انتخاب خط تیغ یا die ، به قسمت Window> Output> Attributes بروید. کادر پر کردن Overprint را علامت بزنید. خط تیغ شما اکنون به درستی برای بیرون بردن تنظیم شده است - کارت عالی بود!

آموزش طراحی جعبه
در لایه Folds and Bleed ، اکنون فقط علائم تا و علائم مرزی که قابل مشاهده است ، نیازی به چاپ * نیست.
آموزش طراحی جعبه

* بسته به چاپگری که استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید علائم تا را نیز به رنگ نقطه تنظیم کنند ، تا به آنها نمره داده شود. برای انجام این کار ، همان فرآیند بالا را با استفاده از یک رنگ متفاوت (به عنوان مثال 100٪ Cyan) تکرار کنید تا خطوط متفاوت از خط تیغ را علامت گذاری کنید.

3. نحوه اضافه کردن الگو و نوع به جعبه خود

مرحله 1
لایه DIE LINE را قفل کرده و لایه Pattern را در انتهای آن باز کنید.

با استفاده از ابزار Rectangle Frame (F) یک قاب تصویر در کل صفحه ایجاد کنید و لبه ها را تا مرز گسترش دهید.

به File> Place بروید و از بسته الگوی Color splash که قبلاً بارگیری کرده اید ، الگویی را انتخاب کنید. روی Open کلیک کنید ، و اجازه دهید تصویر تمام کادر را پر کند.

آموزش طراحی جعبه
گام 2
از ابزار Eyedropper (I) استفاده کنید تا رنگ صورتی بسیار کم رنگ را از این الگو انتخاب کنید.
آموزش طراحی جعبه
برای باز کردن پنجره Color Picker ، روی کادر Fill Color در پایین پنل Tools دو بار کلیک کنید. روی افزودن CMYK Swatch کلیک کرده و سپس OK را بزنید.
آموزش طراحی جعبه
این روند را برای رنگ صورتی تیره در پس زمینه الگو تکرار کنید و این کار را به پنلSwatches نیز اضافه کنید. اکنون دو شکل رنگ مکمل برای استفاده در برچسب ها و تایپ کردن در جعبه خود دارید.
آموزش طراحی جعبه
مرحله 3
اگر الگوی شلوغی در جعبه خود دارید ، ایجاد برچسب برای نشستن در پشت متن یک روش مؤثر برای نگه داشتن خوانا و شفاف متن است.

از ابزار Rectangle Tool (M) برای ایجاد برچسب ها بر روی قسمت های جعبه استفاده کنید ، یا برای ظاهری نامنظم تر ، همانطور که در اینجا انجام داده ام ، از ابزار Pen (P) استفاده کنید. Color Fill را به swatch صورتی رنگ پریده تنظیم کنید.
آموزش طراحی جعبه
از همان ابزار برای ایجاد مرز برای برچسب استفاده کنید ، Fill را روی [None] و Stroke Color را روی [Black] تنظیم کنید.
آموزش طراحی جعبه

مرحله 4
برچسب و حاشیه را کپی کرده و پست کنید و آنها را در طرف های دیگر جعبه قرار دهید. scale را در قسمت اصلی جعبه تنظیم کنید تا یک برچسب مربع بیشتر ایجاد شود.

آموزش طراحی جعبه
مرحله 5
می توانید با استفاده از ابزار Rectangle Frame (F) برای ایجاد یک قاب تصویر ، بارکدی را در قسمت زیر جعبه خود اضافه کنید.
آموزش طراحی جعبه
file> و place، انتخاب تصویر بارکد و باز کردن ، مرکز آن را در قاب قرار دهید.
آموزش طراحی جعبه
مرحله 6
لایه Pattern را قفل کرده و لایه بالایی را باز کنید ، Type.
آموزش طراحی جعبه

برای ایجاد یک فریم متنی در بالای برچسب در صفحه دوم سمت راست کادر ، از ( Type (T استفاده کنید. عنوان محصول را تایپ کنید و قلم را روی Avera Sans Sketch میتوانید از قلم سفارشی خودتان استفاده کنید و رنگ آن را به swatch صورتی تیره خود تنظیم کنید.

آموزش طراحی جعبه

عنوان را با قاب های متن کوچکتر تنظیم شده در Avera Sans Brush و Bold و به [سیاه] قاب کنید.

آموزش طراحی جعبه
آموزش طراحی جعبه
مرحله 7
مجموعه فریم های متن را بر روی قسمت سمت راست کادر جعبه کپی و پست کنید ، تا نام محصول از دو طرف مشاهده شود.
آموزش طراحی جعبه
می توانید لیستی از مواد تشکیل دهنده یا جزئیات مربوط به وب سایت شرکت را در برچسب طولانی روی صفحه سمت چپ اضافه کنید.
آموزش طراحی جعبه

4- نحوه export گرفتن یا خروجی گرفتن جعبه خود برای چاپ
مرحله 1
اطمینان حاصل کنید که لایه هایی که می خواهید چاپ کنید و برش / به ثمر رسیده است یا همان قابل مشاهده است. اگر نمی خواهید خطوط تا قابل رویت باشد (یعنی آنها را به رنگ نقطه ای تنظیم نکردید) ، پس حتما این لایه را خاموش کنید. برای نمایش در اینجا ، من لایه Folds را روشن کرده ام.

به File> Export بروید. پرونده خود را نامگذاری کرده و (Adobe PDF (Print را از فهرست Format انتخاب کنید. روی ذخیره کلیک کنید

در پنجره ای که باز می شود ، از منوی Adobe PDF Preset در بالا ، PDF / X-1a: 2001 را انتخاب کنید. این بهترین نسخه برای خروجی گرفتن است.

آموزش طراحی جعبه

* برخی از چاپگرها ممکن است از شما درخواست کنند خطوط تیغ و تا را به عنوان فایل PDF جداگانه صادر کنید. برای انجام این کار ، هر یک از این لایه ها را به صورت فایل های PDF جداگانه صادر کنید. سپس دید هر دو لایه را در InDesign خاموش کنید و فقط لایه های الگوی ، برچسب ها و Type را در یک فایل PDF صادر کنید.

گام 2
در منوی سمت چپ پنجره روی Marks and Bleeds کلیک کنید. همه علائم چاپگر را بررسی کنید و از تنظیمات Bleed Document استفاده کنید.

آموزش طراحی جعبه

سپس بر روی Export کلیک کنید تا فایل PDF آماده چاپ خود را ایجاد کنید.

نتیجه گیری: جعبه تمام شده شما
هنگامی که کارهای هنری بسته بندی خود را به چاپگرها ارسال کرده اید ، وقت آن است که بنشینید و مشتاقانه منتظر تحویل جعبه های خود باشید. هیچ چیز هیجان انگیز تر از دیدن کارهای هنری  شما به صورت سه بعدی نیست- به خصوص وقتی جعبه ها در قفسه فروشگاه هستند!

آموزش طراحی جعبه

اصول طراحی جعبه

اصول طراحی جعبه محصولات دارای نکات مهم و اساسی است که باید به آنها توجه کرد :

  • نوع استفاده و کاربرد
  • دوام و استحکام بسته بندی برای محافظت از محصول
  • دارا بودن استاندارد های بسته بندی
  • وجه امتیاز و متمایز جلوه دادن محصول نسبت به سایر محصولات
  • نحوه و نوع چیدمان
  • زمان مورد نیاز برای مونتاژ و بسته بندی
  • تقسیم بندی درون بسته به چند تکه و یا گروهی برای محصولاتی ازین دست
  • اقتصادی بودن آن با توجه به امکانات مشتری

یک مطالعه نشان داده که طراحی جعبه ای که از اصول طراحی جعبه پیروی میکند میتواند منجر به افزایش فروش 15 درصدی شود و طراحی خارج از این اصول می تواند منجر به کاهش فروش تا 40٪ شود.

اگر در حال طراحی جعبه محصول خود هستید ، حتماً توصیه های زیر را در نظر بگیرید:

نقاط قوت یا ویژگی های خود را نشان دهید


وسوسه انگیز است که همه چیز را در مورد محصول خود بر روی بسته بندی قرار دهید ، اما متن بیش از حد یا تصاویر بیش از حد باعث ترساندن مشتریان می شود. این امر به ویژه در مورد محصولاتی که در قفسه کنار بسیاری از مارک های رقیب نشسته اند صادق است. مشتریان می خواهند قفسه را بررسی کنند تا محصول مورد نیاز خود را سریع پیدا کنند.

باید تحقیقاتی را انجام دهید تا بدانید مشتریان شما چه چیزی را دوست دارند روی جعبه شما ببینند به عنوان مثال ، آیا آنها به این امر اهمیت می دهند که طبیعی باشد؟ آیا آنها می خواهند بدانند این محصول از کجا ساخته شده است؟ آیا آنها باید بدانند که چقدر طول می کشد؟

به مشتریان بگویید چه چیزی شما را متفاوت می کند. آنچه شما را متفاوت می کند مهمترین ویژگی اصول طراحی جعبه مورد نیاز برای برجسته بودن از نظر طراحی سلسله مراتبی است.

آنچه شما را متفاوت می کند نباید به صورت ذهنی و مجازی باشد ، مثل ذائقه یا کیفیت. آنچه شما را متفاوت می کند تفاوتهایی است که شما می توانید ثابت کنید و البته تفاوتهایی که مشتریان به آن اهمیت می دهند و به عبارتی این اختلافات می تواند قیمت ، مواد استفاده شده  ،  از لحاظ اخلاقی و غیره باشد.

 

فرض کنید مشتری اطلاعاتی در مورد محصول شما نمی داند


فرض کنیم مشتری محصول شما را  برمیدارد و به پشت آن نگاه می کند! شما باید از قبل باهوش تر باشید ، شما نباید رمان در پشت جعبه بنویسید ، بلکه باید محصول خود را توضیح دهید.

مگر اینکه نوع محصول شما متعلق به اکثر مردم باشد ، خودتان را توضیح دهید. توضیح دهید که چرا کالای شما ضروری است ، چگونه ساخته شده است ، چگونه از آن استفاده کنید و  آن را مقایسه کنید (و چرا بهتر از محصولات دیگر است). شما قبلاً مشتریان را با طراحی جلوی جعبه نظرشان را جلب کرده اید ، اکنون می توانید فروش را با جزئیات موجود در پشت آن انجام دهید.

بسته بندی آسان برای باز کردن و برای فروش محصول بسیار مهم است.