7 نکته در نوشتن متن کاتالوگ

نوشتن متن کاتالوگ

هفت نکته مهم در نوشتن متن کاتالوگ

برای نوشتن متن کاتالوگ باید چه اصولی را رعایت؟ با ما همراه باشید.

ما می دانیم که یک عکس ارزش هزار کلمه دارد، اما چه اتفاقی می افتد که آن تصویر هیچ پیامی را منتقل نکند و گاهی اوقات، خارج از هدف و تعریف مسائله ای باشد؟ دقیقاً شما وقت و کار خود را تلف می‌کنید. علاوه بر تصویر، کاتالوگ شما باید دارای متن تبلیغاتی خوبی باشد که تمام ویژگی ها و اصول در آن رعایت شده باشد.

اگر این کار را نکنید، کاتالوگ شما به هیچ وجه قابل اطمینان نیست و نمی‌توانید اطمینان مخاطب را فقط با تصویر و طراحی جذاب کاتالوگ جلب کنید و حتما بعد از ارائه این ابزار، به این فکر می‌کنید که چه اشتباهی انجام داده اید و چرا هیچ کس به ایده کسب و کار شما توجه نمی کند و یا چرا کاتالوگ شما نمی‌تواند نرخ تبدیل مشتریان را افزایش بدهد؟

برای اینکه متن تبلیغاتی شما موفقیت آمیز باشد، به هزاران نفر برسد و به اهداف مورد نظرتان برسید، باید این دستورالعمل ها را دنبال کنید. نگران نباشید اصول اصلی نوشتن متن کاتالوگ ساده، آسان و کاربردی هستند.

 

متن تبلیغاتی چیست؟

 

نوشتن متن کاتالوگ

 

برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی برای کلمات و جملاتتان داشته باشید، بهتر است کمی با اصول نوشتن متن تبلیغاتی آشنا شوید.

متن تبلیغاتی محتوایی است که به دنبال جلب توجه کاربران و وادار کردن آنها به انجام یک عمل خاص است که با اهداف کمپین تبلیغاتی شما همراه است و آنها را به خرید محصول یا خدمات شما دعوت می‌کند. به عبارت دیگر متن هایی با قدرت متقاعدسازی و اهداف تجاری بالا هستند که باید در هر طرح بازاریابی گنجانده شوند.

هر تبلیغ باید شامل یک متن تبلیغاتی باشد که به مخاطب مورد نظر برسد و فرصت های فروش ایجاد کند. اما چگونه می‌توان از اصول نوشتن متون تبلیغاتی در نوشتن متن کاتالوگ کمک گرفت؟

 

وضوح کلام در متن

در نوشتن متون مورد استفاده در ابزار های تبلیغاتی، شما باید پیام خود را روشن بیان کنید؛ تا تأثیر قابل توجهی بر روی مخاطب ایجاد کند و پیام شما دسترسی بیشتری داشته باشد. برای این، شما باید خیلی واضح صحبت کنید و جمله بندی با ساختار پیچیده در نوشتن متن کاتالوگ دوری کنید.

به عنوان مثال، فرض کنید در حال ساخت یک آگهی تبلیغاتی در مورد ورود یک خودروی جدید به بازار هستید.

در این صورت، نکته مهم این است که ویژگی های محصول را بگویید و در مورد منشاء خودرو صحبت نکنید. با پیام خود شفاف باشید. به مردم انگیزه می دهد.

در کلام خود صداقت داشته باشید

شما به دنبال نوشتن متن کاتالوگ با اصول تبلیغاتی هستید؛ بنابراین شما باید پیام واضحی داشته باشد، اما اکنون باید در نظر داشته باشید که این پیام نیز باید مختصر و دقیق باشد. اگر نتوانید آن را در چند خط بیان کنید، داشتن یک ایده عالی چه فایده ای دارد؟

یک نکته خوب قبل از نوشتن یک متن مناسب  این است که خود را جای خواننده و یا مشتریان بالقوه بگذارید و با صداقت کامل پاسخ دهید که آیا کاری را که انجام می دهید می خوانید یا از کنار آن عبور می کنید.

اصالت برند خود را حفظ کنید

همیشه اصیل باشید. این برای کار، زندگی شما و همه زمینه ها کاربرد دارد.

اگر در حال نوشتن متن کاتالوگ هستید که در کنار محتوای دیگر مخاطب را به یک هدف یکپارچه راهنمایی کند، فقط غریزه خود را دنبال کنید و با ایده های خود پیش بروید البته می توانید نمونه متن های درج شده در کاتالوگ سایر قبلا را بررسی کنید و ایده بگیرید اما هرگز کپی نکنید.

ضروری است که به برند خود ایمان داشته باشید و به کار دیگران وابسته نباشید، از کپی برداری از جهان اجتناب کنید.

به توسعه برند خود فکر کنید، برندی که همیشه آرزویش را داشتید و می خواهید به واقعیت تبدیل شود. مسیر خود را ایجاد کنید تا افراد دیگر شروع به دنبال کردن مراحل شما کنند.

همچنین بخوانید: آموزش طراحی بروشور در کورل

 

متن کاتالوگ

 

مطالب مرتبط: اطلاعاتی که در کاتالوگ باید نوشته شود را بدانید!

ارزش کلمات و هدف را درک کنید 

شما از قبل می دانید که هنگام نوشتن متن کاتالوگ خود باید واضح، مختصر و اصیل باشید. اما، بیایید فرض کنیم اگر ندانید این سه ویژگی را چگونه ترکیب کنید، چه اتفاقی می‌افتد؟ این امر یک پروسه ناموفق را برای شما رقم خواهد زد.

شما نمی‌توانید بگویید که طرفدار حیوانات هستید و سپس یک متن تبلیغاتی تهیه کنید که گوشت یا خز حیوانات را توصیه می دهد. هر طور که می توانید به آن نگاه کنید، اما هیچ معنایی پیدا نخواهد کرد.

کپی رایترها و کاغذ نویسان می دانند که برای انتقال صحیح پیام چقدر مهم است که متن خود را ثابت  و در جریان هدف برند نگه دارید. بنابراین، قبل از شروع نوشتن متن کاتالوگ خود، ارزش ها، اصول و ویژگی های برند را در نظر داشته باشید.

آیا از قبل آنها را در ذهن دارید؟ آماده باشید، آنها را روی یک تکه کاغذ بنویسید و آن را به تنهایی روی میز خود بچسبانید یا کاغذنویسان را استخدام کنید تا به شما کمک کنند.

مخاطب هدف را بشناسید

توجه کنید که دارید نوشتن متن کاتالوگ را برای چه کسانی  انجام می‌دهید؛ بچه هستند؟ بزرگسالان؟ دانش آموزان؟ اگر همیشه مخاطبان هدف خود را مشخص کنید، متون تاثیر گذار تری خواهد نوشت، زیرا تعیین می کند از چه لحنی و چگونه باید استفاده کنید.

شما نمی توانید یک متن  را برای یک کودک، یک جوان یا یک بزرگسال بنویسید. هر کدام راه ارتباطی خود را دارند و برای نوشتن متن مناسب باید آن راه ها را بلد باشید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم نکات مهمی را در راستای آموزش نوشتن متن کاتالوگ که جزء از محتوای تبلغاتی حساب می شود به شما عزیزان در میان بگذاریم، امیدواریم که مطالب برای شما مفید بوده باشد.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با به کارگیری طراحان مجرب توانسته است تجربه همکاری درخشانی را با برند های بزرگ و کوچک رقم بزند؛ جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

همچنان بخوانید: طراحی کاتالوگ را از کجا شروع کنیم؟

 

 

 

 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 8 =