5 نکته برای عکاسی از حشرات

عکاسی از حشرات

5 نکته برای عکاسی از حشرات  

عکاسی از حشرات نیاز به چه تکنیک هایی دارد؟

گرفتن عکس های زیبا از حشرات ممکن است دشوار به نظر برسد، اما در واقع بسیار آسان است؛ البته زمانی که چند نکته و ترفند را بدانید.

در این مقاله، من پنج نکته بهترین عکاسی از حشرات را به اشتراک می‌گذارم، از جمله:

چگونه حشرات را برای عکاسی پیدا کنیم

چگونه ترکیبات تصاویرخود را ارتقا دهید

نحوه انتخاب زاویه مناسب برای عکس های خیره کننده حشرات

زمانی که خواندن را تمام کردید، آماده خواهید بود که به بیرون بروید و چند عکس شگفت‌انگیز از حشرات بگیرید!

بیایید شروع کنیم.

با حوصله به دنبال موضوعات خوب بگردید

این ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اگر می خواهید عکس های عالی از حشرات بگیرید، در وهله اول باید یاد بگیرید که حشرات را پیدا کنید. همتایان چند پا ما در اطراف ما هستند، اما معمولاً حضور خود را با صدای شیپور اعلام نمی کنند. شما باید زمان صرف جستجو کنید!

بنابراین وقتی با دوربین خود بیرون می روید، اگر هیچ حشره ای نمی بینید ناامید نشوید. از جستجوی موجودات در چمن، خاک، درختان و موارد دیگر لذت ببرید. ممکن است چند دقیقه طول بکشد، اما اگر جستجو کنید، موضوعات بالقوه زیادی پیدا خواهید کرد.

به تجربه ثابت شده است، پس از کمی جستجو در موضوع، می توانید حشرات بزرگ را روی درختان، درختچه ها، سنگ ها، نیمکت ها، ساختمان ها و تقریباً در هر جای دیگر برای عکاسی از حشرات پیدا کنید. ا

ز جستجو در حیاط خلوت خود نیز نترسید. تا زمانی که علف، درخت یا خاک دارید، حتماً چند موضوع خوب پیدا خواهید کرد.

البته، مطمئن شوید که لباس‌های غیررسمی بپوشید که از کثیف شدن آن‌ها بدتان نمی‌آید – بالاخره حشرات اغلب در خاک زندگی می‌کنند! گاهی روی زمین خم شوید، روی حصار بروید‌ یا بالای نردبان می‌نشینم تا دید بهتری از این موجودات کوچک داشته باشم. این کار سخت و نامرتب است، اما همچنین راهی عالی برای گرفتن عکس های جذاب است.

منتظر بهترین عکس ها باشید

می خواهم یک راز کوچک را به شما بگویم:

عکاسی از حشرات

حشرات در پیروی از دستورالعمل ها چندان خوب نیستند. اکثر اشکالات به سادگی به درخواست های کاملاً منطقی مانند “هنوز نگه دارید!” گوش نمی دهند. یا “به سمت دیگر بپیچید!”

پس این برای شما چه معنایی دارد؟

برای عکاسی از حشرات، باید صبور بودن را بیاموزید. هنگامی که موضوعی را پیدا کردید (به نکته قبلی مراجعه کنید)، نمی توانید انتظار داشته باشید که فوراً یک عکس خیره کننده بگیرید. صبر کنید، تماشا کنید و آماده باشید، به طوری که وقتی یک فرصت خوب به وجود می آید، تصویر خود را ثبت کنید.

این ممکن است به این معنا باشد که سیکادا را در حال کشف یک درختچه نگاه کنید، چشم خود را به سوسک نگاه دارید که مسیری را در چمن شما می‌سوزاند، یا منتظر شام برای پرواز در تار عنکبوت باشید؛ خسته کننده به نظر می رسد، اما اگر خودتان را به روی دنیای حشرات باز کنید، ممکن است در واقع چیزهای زیادی برای مجذوب شدن پیدا کنید.

نکته حرفه ای: کوچکترین صدا می تواند دوستان کوچک ما را آزار دهد، بنابراین مراقب باشید که بی سر و صدا حرکت کنید. و در فعالیت های حشرات دخالت نکنید. اگر دوربین شما دارای لنز زوم طولانی است، می توانید از آن برای گرفتن عکس های نزدیک از فاصله دور استفاده کنید.

نکته دیگر: اگر می خواهید از حشرات در حال عکاسی عکس بگیرید، باید از سرعت شاتر سریع استفاده کنید؛ اما در شرایط کم نور، سرعت شاتر سریع اغلب تصویری بسیار تاریک ایجاد می کند.

در آن زمان است که می خواهید ISO خود را افزایش دهید. مطمئنا، ایزوی بالا ممکن است نویز ایجاد کند، اما بهتر است یک تصویر پر سر و صدا بگیرید تا یک عکس تار.

گاهی اوقات شما باید برای مدت طولانی مراقب یک موجود باشید، و حتی پس از چند دقیقه انتظار، ممکن است تصمیم بگیرد که با سرعت بپرد یا پرواز کند. عکاسی از حشرات اینگونه است! وقتی تصمیم می گیرید از حشرات عکس بگیرید، هیچ چیز تضمین نمی شود.

گفته می شود، اگر بتوانید تعادلی عکس گرفتن و انتظار پیدا کنید، ممکن است از نتایج شگفت زده شوید.

گرفتن چشم ها، نه فقط حشرات

عکاسی از حشرات

این نکته ممکن است کمی عجیب به نظر برسد و انجام آن همیشه آسان نیست اما اگر بتوانید چشمان یک حشره را به تصویر بکشید، عکس‌های شما به سطح جدیدی می‌رسند.

به قول معروف “چشم ها پنجره ای به روح هستند.” و این فقط برای انسان صدق نمی کند. همچنین برای حیوانات و حتی اشکالات کار می کند!

می بینید، وقتی از چشمان یک حشره عکس می گیرید، تقریباً مثل این است که شما دو نفر در حال اشتراک لحظه ای هستید. مثل اینکه شما و حشره همدیگر را تماشا می‌کنید و به یکدیگر اجازه می‌دهید برای چند ثانیه فضا را به اشتراک بگذارند.

من حشره شناس نیستم و نمی دانم که آیا حشرات هنگام عکس گرفتن از آنها به چیزی فکر می کنند یا خیر. اما دیدن چشم‌ها و چهره‌های آن‌ها عمق قابل‌توجهی به چیزی می‌دهد که در غیر این صورت فقط عکس دیگری از یک اشکال دیگر بود.

 زمان و حوصله می‌طلبد، اما اگر بتوانید چشمان سوژه‌های حشرات خود را به تصویر بکشید، می‌توانید بینندگان خود را به روش‌های جدید و جذاب به سمت عکاسی از حشرات خود بکشانید.

توجه داشته باشید که اگر می خواهید از چشم حشرات عکس بگیرید، باید به زاویه دوربین و نقطه تمرکز خود توجه کنید. در اینجا، با فرض ثابت ماندن سوژه شما، فوکوس دستی می تواند کمک بزرگی باشد. به این ترتیب، می توانید اطمینان حاصل کنید که چشم ها کاملاً تیز باقی می مانند.

زاویه بالا به پایین را انتخاب نکنید

این اشتباهی است که عکاسان مبتدی همیشه در زمان عکاسی از حشرات مرتکب می شوند:

بالای سوژه حشره بایستید و دوربین را به سمت پایین بگیرید.

می‌توانید از این روش استفاده کنید، و ممکن است عکس‌هایی از عنکبوت‌ها، سوسک‌ها یا مورچه‌های غول‌پیکر دریافت کنید، اما اگر زاویه‌ای پایین‌تر را امتحان کنید، آن‌قدر جالب، متقاعدکننده یا جذاب نخواهند بود.

به عنوان مثال، ممکن است سعی کنید در یک سطح با حشره قرار بگیرید، به طوری که دوربین شما مستقیماً به دنیای کوچک حشره نگاه می کند. این به شما نتیجه ای نزدیک می دهد، نتیجه ای که عکاسان جدی حشرات عاشق آن هستند.

حتی می توانید پایین آمدن از زیر حشره و تصویربرداری را امتحان کنید. این حرکت باعث می شود که حشره در یک معکوس کوچک سرگرم کننده بالای بیننده ظاهر شود.

روی یک لنز ماکرو سرمایه گذاری کنید

همانطور که بدون شک می دانید، حشرات بسیار کوچک هستند – و متأسفانه، بیشتر لنزها برای فوکوس روی سوژه های کوچک طراحی نشده اند.

اما لنزهای ماکرو به طور خاص برای عکاسی از حشرات، گل ها و سایر موارد کوچک طراحی شده اند. آن‌ها تصاویری واضح و با جزئیات خیره‌کننده به شما می‌دهند، به همین دلیل است که توصیه می‌کنم در اسرع وقت روی یک لنز ماکرو اختصاصی سرمایه‌گذاری کنید.

کلام آخر

اکنون که این مقاله را به پایان رساندید، می دانید که چگونه از حشرات عکس های خیره کننده بگیرید!

بنابراین با دوربین خود بیرون بروید (و اگر می توانید، یک لنز ماکرو بگیرید!). پیدا کردن حشرات را تمرین کنید. عکاسی از حشرات را تمرین کنید. و به یاد داشته باشید: صبور باشید!

همچنان بخوانید: آموزش عکاسی در خانه 

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهارده =