3 نکته مهم طراحی کاتالوگ سه لت

طراحی کاتالوگ سه لت

سه نکته برای طراحی کاتالوگ سه لت

در این مقاله به نکاتی درباره طراحی کاتالوگ سه لت پرداخته‌ایم. توجه به این نکات در مورد طراحی کاتالوگ سه لت باعث می‌شود تاثیر گذاری به مراتب بالاتری را در نتیجه نهایی داشته باشید.

این مورد را هم در نظر داشته باشید که بروشورهای تبلیغاتی در ابعاد و اندازه های مختلفی وجود دارند و می‌توان آن ها را به روش های گوناگون، تا کرد که رایج ترین این مدل بروشور 3 تایی می‌باشد. در اکثر کاتالوگ های سه لت ابتدا سمت چپ و بعد سمت راست خم می شود به این دلیل که بروشور هنگام باز شدن از راست به چپ خوانده شود. چاپ کاتالوگ های سه لت یکی ازگزینه های مقرون به صرفه و مناسب جهت بازار یابی نیز می باشد.

 

طراحی کاتالوگ سه لت

نکات طراحی کاتالوگ سه لت چیست؟

در پایین به 3 نکته از مهم ترین نکات طراحی کاتالوگ سه لت اشاره شده است.

طرح بندی در طراحی کاتالوگ سه لت

در ابتدای طراحی کاتالوگ سه لت، اولین نکته ای را که باید به آن توجه داشته باشید، طرح بندی کاتالوگ است. حتی در مواقعی که بروشورهای 3 تایی می‌توانند هر ابعادی را داشته باشند، تا کردن معمولاً بر اساس نمای افقی کاغذ می‌باشد. در اینجا به هر بخش اعدادی را اختصاص دادیم که  نشان دهنده اولویت ظاهر شدن بروشور حین باز شدن و خواندن آن توسط مشتری است. هنگام نمایش قسمت جلویی کاتالوگ، به ترتیب بخش های 2، 3 و 4 نشان داده می شوند. پشت کاغذ بخش های 6، 5 و 1 را به نمایش خواهند گذاشت.

چاپ سفارشی کاتالوگ 3 لت

در هنگام چاپ سفارشی کاتالوگ های سه لتی، ترتیب طراحی حتما باید رعایت شود. در ابتدا فلپ جلویی، کاتالوگ تا شده است. معمولاً این جلد حاوی یک عکس، نام شرکت یا شخص و یک پیام مهم است که خواننده را جذب خود کرده و مجبور می‌شود تا انتها آن را بخواند.

در بخش بعد، خواننده بروشور را باز می‌نماید تا جلد داخل را ببیند. اکثرا این بخش را مهم‌ترین بخش طراحی کاتالوگ سه لت می‌دانند، چون که باید محصول یا خدمات در آن معرفی شوند تا به بهترین شکل ممکن، مخاطب را جذب خود کند. اکثرا این فلپ شامل سؤالات و جواب هایی است که به خواننده می گوید که چرا استفاده از این محصولات یا خدمات ضروری و مهم است.

 

طراحی کاتالوگ سه لت

 

بخش داخلی طراحی کاتالوگ سه لت

در ابتدا خواننده بروشور را باز می نماید تا کل قسمت داخلی آن را ببیند. پانل های داخلی وسط و سمت راست بروشور، در اکثر موارد حاوی اطلاعات بیشتر و مفیدتر هستند. این بخش می‌‌تواند با متن‌های زیادی نیز همراه باشد، برای همین است که بسیاری از طراحان حرفه ای از سرصفحه‌ها و زیر سربرگ‌های زیادی برای سازماندهی استفاده می‌کنند.

توضیحات پایانی درباره طراحی کاتالوگ سه لت

در بالا به 3 نکته مهم در هنگام طراحی کاتالوگ سه لت اشاره کردیم. این 3 نکته به شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد و تاثیر کیفیت کار را در نهایت مشاهده خواهید کرد. اگر هم به دنبال مجموعه حرفه ای برای طراحی کاتالوگ یا کاتالوگ دیجیتال می باشید، مجموعه طرح گندم با سابقه 2 دهه در ضمینه چاپ و طراحی می‌تواند در خدمت شما عزیزان باشد. تنها کافیست با کارشناسان مجموعه طرح گندم تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + two =