فیلم صنعتی از مراحل تولید

فیلم صنعتی

فیلم صنعتی از مراحل تولید محصول

تهیه فیلم صنعتی از محصول یکی از راه های نشان دادن توانمندی خود در حیطه کاری است. در واقع برخی از  کارخانه ها، مراکز صنعتی، صنایع نفت، پالایشگاه ها و سازمان های اداری نمی دانند چگونه باید خود و محصولاتشان را به مشتری ها ارائه کنند در رابطه با این امر پیشنهاد ما جهت تبلیغات تهیه فیلم از مراحل تولید است. اما این سبک فیلم ها برای سازمان ها چگونه تهیه شود را در این مقاله با هم بررسی خواهیم کرد. فیلم صنعتی از مراحل تولید به نوعی مراحل کار یا تهیه یک محصول را به مخاطب نشان می دهد تا با هدف اعتماد سازی، مخاطب را ترغیب به خرید و آشنایی بیشتر با محصولات کند.

شاید برای شما سوال باشد چرا باید هزینه زیادی را صرف ساخت فیلم حرفه ای کنید در حالی که راه های دیگری برای تبلیغ وجود دارد اما باید بدانید ساخت ساخت یک مستند از مراحل ساخت محصول و ارائه خدمات تاثیر بسیاری در فروش شما خواهد داشت. فیلم های صنعتی بیشتر در نمایشگاه ها، نمایندگی های فروش و فضای مجازی استفاده می شود. اما می توان آنها را در جشنواره ها و به عنوان هدیه تبلیغاتی نیز مورد استفاده قرار داد.

فیلم صنعتی

مراحل ساخت فیلم های صنعتی

با ساخت فیلم صنعتی از مراحل تولید هر آنچه که شما در رابطه با تهیه یک محصول و درون کارخانه یا کارگاه خود می دانید و دیگران نمی دانند، می توانید مستندی تهیه کنید تا تمامی مراحل را در اختیار مخاطب قرار دهید. در واقع مستند صنعتی مراحل تولید یک کالا یا ارائه خدمات را به نمایش می گذارد. گاهی علاوه بر نمایش خط تولید، تاریخچه آن سازمان یا کارخانه نیز گزارش داده می شود. در ادامه می توان از پرسنل و کارکنان آن محیط هم مستند تهیه شود و باید بدانید که آنچه که به عنوان فیلم  یا مستند صنعتی تهیه می شود، تنها شامل خط تولید نمی باشد و می تواند بسیار گسترده تر باشد.

ابتدا باید در رابطه با کارخانه تحقیق کنید. در واقع مهم ترین بخش ساخت فیلم های صنعتی از محصول معرفی سازمان، تحقیق ابتدایی در رابطه با آن کارگاه، کارخانه و سازمان است. هر چه این تحقیقات کامل باشد، هدف نیز دست یافتنی تر خواهد بود. پس از تحقیقات وارد مرحله بازدید میدانی شوید و از محل کارخانه یا کارگاه تولیدی مدنظر عکس برداری فرمایید. لازم است کنار شما فردی مطلع باشد که بتواند شما را راهنمایی کند.

برای تکمیل این سناریو بهتر است تحقیقات خود را با توجه به عکس و فیلم های گرفته شده کامل کنید. فیلم نامه یا متن مستند صنعتی از مراحل تولید نیز در این مرحله نوشته می شود که در راستای شعار آن سازمان یا کارخانه خواهد بود. در مرحله پیش تولید فیلم بردار از مراحل تولید، عوامل ساخت فیلم جهت آماده سازی تجهیزات از مکان مورد نظر بازدید می کنند. پس از آماده سازی تمام موارد گفته شده نوبت به قسمت اصلی یعنی فیلمبرداری می رسد. ضبط صدا، تدوین، انتخاب موسیقی مناسب، صداگذاری و تیتراژ هم باید به بهترین حالت و کیفیت انجام گردد تا بهترین پاسخ از جانب مخاطب دریافت شود. حال فیلم از مراحل تولید مورد نظر آماده است. همه نکات گفته شده جهت ساخت یک فیلم با کیفیت صنعتی از مراحل تولید لازم است.

همچنین بخوانید: فیلم صنعتی چگونه ساخته می‌شود؟

فیلم صنعتی

فایده ی فروش از طریق مستند

جذابیت بصری مانند نظم پرسنل و طراحی داخلی کارخانه و کارگاه در  جذب مشتری موثر واقع می گردد و همین جذابیت ها موجب ترغیب کارخانه داران به ساخت فیلم های صنعتی و انتشار آن می شوند. نگران هزینه ساخت فیلم نباشید، تمامی عوامل پس از بررسی محیط مورد نظر جهت فیلم برداری برآورد هزینه می شوند و به اطلاع صاحب کارخانه، کارگاه و سازمان می رسد. شما با تهیه یک فیلم حرفه ای از مراحل تولید می توانید مجوز بازدید از کارخانه یا کارگاه را برای مشتری خود صادر کنید. فیلم تبلیغاتی و صنعتی می تواند راهی برای ارتباط شما با مشتری باشد.

همچنین بخوانید: فیلم صنعتی از مراحل تولید

مستند صنعتی یا فیلم صنعتی؟

در واقع مستند صنعتی زیر شاخه یا همان فیلم صنعتی است که تمامی فعالیت های یک تولیدی، چه کارخانه و چه کارگاه از لحظه ورود مواد اولیه تا زمان عرضه تصویربرداری می شود. می توان از طریق ساخت فیلم و معرفی سازمان ها، به معرفی و تبلیغ محصولات نیز پرداخت. برای مخاطب،  کیفیت محصول بسیار اهمیت دارد و در مستند صنعتی از مراحل تولید، مراحل کیفی هم پخش می شود به صورتی که نحوه نظارت بر تولید از کارخانه یا کارگاه تصویربرداری شده و اعتماد بیشتری را جلب می کند.

هدف از ساختن مستند صنعتی یک کارخانه

هدف از ساختن فیلم  مستند صنعتی از مراحل تولید، نشان دادن کالا و خدمات است و نکاتی که لازم است مشتریان بدانند و آن ها را ترغیب کند تا به خرید بپردازند. با پخش فیلم از مراحل تولید به جلب اعتماد مشتری می پردازید. نمی توان گفت این سبک فیلمبرداری همان فیلم تبلیغاتی است بلکه کامل کنند تبلیغات است و در کنار آن قرار می گیرد. یکی از تفاوت های فیلم  های تبلیغاتی و فیلم های صنعتی از مراحل تولید در زمان آن ها است. تیزر تبلیغاتی باید کمتر از مستند صنعتی باشد و کمتر از یک دقیقه طول می کشد اما مستند تا 2 الی 3 دقیقه هم ادامه دارد. ریتم فیلم های صنعتی آرام است و از تاریخچه شروع می شود سپس مراحل تولید و بخش های تولید، نیروهای متخصص و کارکنان، خدمات، افتخارات شرکت و اهداف را به نمایش می گذارد.

همچنین بخوانید: تجهیزات تولید فیلم صنعتی

کلام آخر 

تلاش کردیم در این مقاله با صاحبان صنعت و تولید اهمیت ساخت تیزر صنعتی را نشان دهیم و همچنین تفاوت آن با تیزر تبلیغاتی را بگویم امیدواریم که این نطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *