• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
عکاسی صنعتی از خط تولید

عکاسی صنعتی از خط تولید

عکاسی صنعتی از خط تولید چه مزایایی دارد؟ 


عکاسی صنعتی نوعی از عکس‌برداری است که برای کارخانه‌ها و شرکت‌های تولیدی انجام می‌شود. این نوع عکاسی اهمیت بالایی در بازاریابی و تبلیغات یک برند تجاری ایفا می‌کند. هرچند که عکاسی صنعتی به اندازه عکاسی از مد و فشن پر طرفدار نیست اما اهمیت این نوع عکس‌برداری بسیار مهم و چالش برانگیز است. یکی از مهم‌ترین انواع این نوع از عکس‌برداری، عکاسی از خط تولید است.



به طور کلی عکاسی صنعتی از خط تولید شامل عکس‌برداری از تجهیزات، ماشین آلات، محصولات، کارگران و در برخی موارد از مسئولان کارخانه‌ها و شرکت‌ها است. کارخانه‌ها و برندهای تجاری برای شناخته شدن نیاز به عکاسی صنعتی دارند. عکس‌برداری از خط تولید و محصولات و تجهیزات یک برند، نقش بسیار مهمی در جلب اعتماد مشتریان ایفا می‌کند.


مطالب مرتبط : عکاسی صنعتی از ابزارآلات سنگین و سبک

 

چرا عکاسی صنعتی؟


یکی از اصلی‌ترین دلایل تمایل صاحبان شرکت‌ها به عکس‌برداری صنعتی، نیاز به داشتن وب­سایتی برای معرفی محصولات و ارائه خدمات آن‌ها است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی تمام کارخانه‌ها و مراکز تجاری اقدام به راه اندازی سایت می‌کنند تا خدمات خود را به مشتریان به صورت اینترنتی معرفی کنند. اینترنت بستر مناسبی برای بازاریابی و تبلیغات است و در جذب مشتری نقش مهمی ایفا می‌کند. عکس‌های صنعتی خط تولید در این سایت‌ها قرار می‌گیرد و مشتریان از طریق این عکس‌ها اطلاعاتی درباره خدمات یک برند تجاری کسب می‌کنند.

عکاسی صنعتی از تولیدات


البته عکاسی صنعتی از خط تولید فقط برای وب‌سایت‌ها اهمیت ندارد، بلکه برای چاپ بروشور و کاتالوگ نیز نیاز به عکس‌های صنعتی از تجهیزات می‌باشد تا خدمات و محصولات از طریق این عکس‌ها به مخاطبان معرفی شود.

عکاسان صنعتی برای رونق بخشیدن به اعتبار شرکت‌ها موظف هستند عکس‌های حرفه‌ای از خط تولید و تجهیزات یک کارخانه تهیه کنند. عکاسی صنعتی به دلیل اهمیتی که در معرفی فضای یک کسب و کار دارد نقش مهمی در موفقیت مشاغل صنعتی ایفا می‌کند.

اکثر عکس‌های صنعتی، مربوط به معرفی خط تولید و تجهیزات یک برند است. اما در برخی موارد علاوه بر عکاسی از ماشین آلات و تجهیزات، از کارگران و سایر پرسنل نیز عکس­برداری می‌شود تا به مخاطبان فعال بودن واحد تولیدی نشان داده‌شود.

در برخی از موارد عکاسان از ابزار و تجهیزات نیز به صورت تکی و از نمایی نزدیک عکس‌برداری می‌کنند. برای مثال ممکن است شما عکس‌هایی از چرخ دنده ماشین آلات را از نمایی نزدیک در وب­سایت‌ها دیده باشید. این نوع عکس‌برداری می‌خواهد مخاطبان را از کیفیت تجهیزات آگاه کند و عملکرد دستگاه‌ها را به مخاطبان نشان دهد.

برای عکاسی صنعتی از خط تولید لازم است عکاس ابتدا با محیط کارخانه و شرکت آشنا شود. پرسنل، عکاس را راهنمایی می‌کنند تا قدم به قدم در جریان مراحل تولید محصول قرار بگیرد. آگاهی عکاس از مراحل تولید در عکس‌برداری و تدوین عکس‌ها برای جلب نظر مخاطب اهمیت بالایی دارد. برای مثال در یک کارخانه تولید تشک، پرسنل عکاس را به بخش خط تولید هدایت می‌کنند تا عکاس از مراحل مونتاژ محصول آگاه شود و در تدوین عکس‌ها از این اطلاعات استفاده کند.

اهمیت عکاسی صنعتی از خط تولید


اهمیت عکاسی صنعتی از خط تولید:


عکاسی صنعتی به شرکت‌ها کمک می‌کند تا تجهیزات و محصولات خود را برای مخاطبین به نمایش بگذارید. عکاسی صنعتی از خط تولید دارای اهمیت ویژه‌ای است و نیاز به تبحر و مهارت دارد. عکاسان صنعتی برای عکس‌برداری از تولیدات یک برند تجاری باید به قدر کافی حرفه‌ای باشند تا بتوانند تصاویری با کیفیت و با وضوح بالا از خط تولید تهیه کنند. این نوع از عکاسی فواید و مزایای بسیاری دارد و نقش بسیار مهمی در جذب مخاطبان و حفظ مشتریان ایفا می‌کند. از جمله مزایای عکاسی صنعتی از خط تولید عبارتند از:

جذب مشتریان بیشتر:
بدون شک رضایت مشتریان و مخاطبان در صدر اولویت‌های هر برندی است. تمام شرکت‌ها و کارخانه‌ها در قدم اول خواستار جلب نظر مخاطبان خود هستند تا بتوانند کسب و کار خود را رونق دهند. مجموعه‌ای از عکس‌های صنعتی از بخش تولید، محصولات و تجهیزات می‌تواند به شرکت‌ها در حفظ مشتری کمک کند. زیرا تصاویر جذاب از برندهای تجاری به عنوان یک استراتژی برای جذب مشتری استفاده می‌شود و برای مشاغل صنعتی یک امتیاز محسوب می‌شود. در عکاسی از تولیدات و محصولات، عکاسان صنعتی به شما کمک می‌کنند تا نقاط برجسته محصولات خود را نشان دهید تا فروش بالاتری داشته‌باشید.



دسترسی مخاطبان به پشت صحنه تولید:

عکاسی صنعتی از خط تولید مشتریان شما را به پشت صحنه این صنعت وارد می‌کند. در دنیای صنعت مردم عادی هرگز وارد کارخانه‌ها نمی‌شوند تا تولید محصولات را بررسی کنند. عکس‌های صنعتی به مخاطبان شما این امکان را می‌دهند تا از راه دور فرایند تولید محصولات را نظاره کنند و اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات برندهای تجاری به دست آورند.

عکاسی صنعتی


ترکیب هنر و صنعت:


زیبایی ظاهری هر کسی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. عکاسی صنعتی از محصولات با ایجاد استراتژی‌های عکاسی باعث جلوه بخشیدن به عکس‌ها می‌شود. زیبایی عکس‌های صنعتی می‌تواند مشتریان شما را تحت تاثیر قرار دهد و به وب‌سایت شما جلوه زیبایی ببخشد. عکاسان صنعتی عکس‌های معمولی تهیه نمی‌کنند. آن‌ها در عکاسی صنعتی با استفاده از هنر و مهارتشان ساده ترین ابزار و ماشین آلات را به بهترین شکل به تصویر می‌کشند و نظر مخاطبان را جلب می‌کنند.



عکاسی با بهترین زاویه:


تا به حال به این فکر کرده‌اید اگر بخواهید خودتان از خط تولید عکاسی کنید از چه زاویه‌ای باید عکس بگیرید؟ آیا می‌دانید هنگام عکاسی صنعتی از خط تولید کدام ویژگی‌ها را باید برجسته کنید و کدام ویژگی‌ها را نادیده بگیرید؟ هنگام عکاسی روی چه چیزی باید تمرکز کنید؟ خود محصول؟ کارگران، ماشین آلات یا محوطه کارخانه؟ بدون شک عکاسان صنعتی با استفاده از هنر و مهارت خود با بهترین زاویه و پس زمینه عکاسی صنعتی انجام می‌دهند. این عکاسان از زاویه‌های غیر معمول و ایده‌های خلاقانه در عکاسی استفاده می‌کنند تا تجهیزات و تولیدات شما را برجسته نشان دهند.

پیشنهاد میکنیم مقاله عکاسی صنعتی از کارخانه را مطالعه کنید.



معرفی محصولات برندهای تجاری:

عکاسی صنعتی از خط تولید باعث می‌شود عکاسان از طریق تصاویر، کالاها و خدمات شما را به مشتریان معرفی کنند. وب‌سایت شما در صورت داشتن قدرت بصری و تصاویر خیره کننده می‌تواند مشتریان زیادی را جذب کند. عکاسی صنعتی علاوه بر برجسته کردن ویژگی محصولات تجاری با به تصویر کشیدن کارگران در حال فعالیت، فعال بودن برند شما و چهره انسانی آن را برای مخاطبان به نمایش می‌گذارد.


اهمیت ایمنی در عکاسی صنعتی


اهمیت ایمنی در عکاسی از خط تولید:


یکی از موارد مهمی که در عکاسی صنعتی مطرح می‌شود اقدامات محافظتی برای عکاس است. خطوط تولید و ماشین آلات صنعتی برای افرادی که با آن‌ها آشنایی ندارند ممکن است خطراتی داشته‌باشد. به همین دلیل مهم است که مدیریت کارخانه‌ها اقداماتی انجام دهند تا تجهیزات صنعتی خطری برای عکاس ایجاد نکنند.

یکی از مهم‌ترین اقدامات محافظتی برای عکاسان صنعتی داشتن تجهیزات مناسب برای عکس‌برداری است. یکی از مهم‌ترین عناصر در عکاسی صنعتی از خط تولید، کیفیت لنز دوربین است. برای اینکه عکس‌های صنعتی کیفیت مطلوبی داشته‌باشند نیاز به لنز با کیفیت دارید. لنز دوربین برای عکس‌برداری از محیطی با وسعت بالا و کیفیت مطلوب دارای اهمیت است. علاوه بر این، داشتن لنزهایی که با حفظ کیفیت امکان بزرگ‌نمایی و زوم را فراهم کنند باعث ایجاد ایمنی عکاسان می‌شوند زیرا در این صورت نیازی به نزدیک شدن عکاس به ماشین آلات و تجهیزات نیست. از طریق یک لنز با کیفیت عکاسان صنعتی می‌توانند با فاصله از خط تولید و تجهیزات عکاسی کنند و برای منتشر کردن آن از بزرگ‌نمایی و زوم استفاده کنند.

یکی دیگر از عوامل مهم در عکاسی صنعتی از خط تولید، آشنا بودن عکاس با محوطه و منطقه عکاسی است. قبل از شروع عکس‌برداری عکاس باید با محوطه آشنا شود و بداند اجازه دارد از کدام مکان‌ها و تجهیزات عکس‌برداری کند. همچنین لازم است عکاس از عملکرد دستگاه‌های صنعتی نیز آگاهی داشته‌باشد تا با عدم آگاهی، خطا یا حادثه‌ای پیش نیاورد. داشتن اطلاعات اولیه می‌تواند ایمنی عکاسان صنعتی را تضمین کند.

 


تجهیزات ایمنی لازم برای عکاسان صنعتی:


همانطور که پیش‌تر اشاره شد، ایمنی در عکاسی صنعتی اهمیت بالایی دارد. کارخانه‌ها دارای ماشین آلات و تجهیزاتی هستند که ممکن است برای افراد ناآشنا خطراتی ایجاد کنند. قبل از شروع عکس‌برداری صنعتی لازم است اقدامات ایمنی در نظر گرفته شود. برای مثال عکاسان باید بدانند چه نوع لباس محافظتی بپوشند. اگر محیط عکاسی دارای پایانه گاز باشد عکاس باید از ماسک استفاده کند. اگر قرار است از ابزار جوشکاری عکاسی شود باید از وسایل محافظتی چشم استفاده شود. گاهی اوقات ممکن است عکاس در معرض مواد شیمیایی قرار داشته‌باشد. در چنین حالتی برای عکاسی صنعتی از خط تولید ، پوشیدن لباس و ماسک مناسب برای محافظت از عکاس اهمیت زیادی دارد.


در صورتی که قرار است عکاس از نمای بالا از خط تولید عکاسی کند شاید لازم باشد در ارتفاع قرار بگیرد. در چنین شرایطی برای آویزان شدن عکاس از ارتفاع باید از کمربندهای ایمنی و ریسمان‌های محکم استفاده شود تا ایمنی عکاس تضمین شود.
همچنین برای عکاسی در محوطه‌هایی که امکان آتش سوزی در آن‌ها وجود دارد عکاس حتما باید از جلیقه‌های ضد حریق استفاده کند و از خودش محافظت کند.

بنابراین برای داشتن ایمنی در قدم اول لازم است تجهیزاتی مانند لباس‌های ایمن در اختیار عکاس قرار بگیرد. جلیقه‌های ایمن، محافظ چشم، دستکش و چکمه از جمله وسایل محافظتی هستند که عکاسان صنعتی باید به همراه داشته‌باشند تا از خطر مصون بمانند.



در عکاسی صنعتی از خط تولید به دلیل خطی قرار گرفتن ماشین آلات و دستگاه ها بهتر است به همراه تجهیزات تیم عکاسی،  سه پایه ای نیز به همراه داشته باشید تا عکسی که می گیرید به دلیل انحنا یا خطای دست، افقی بودن خط تولید را بر هم نزند و کاملا صاف و مستقیم عکسبرداری انجام گیرد تا خط مستقیم تولید به درستی به تصویر کشیده شود. عکاسی از خط تولید کارخانه ها و آزمایشگاه ها تنها تفاوتی که دارد در نورپردازی آن می باشد. چرا که معمولا آزمایشگاه ها به گونه ای ساخته می شوند که از نور آفتاب به داخل جلوگیری شود و معمولا برای تامین نور مورد نیاز از برق استفاده می نمایند. چنانچه در آزمایشگاه ها شدت نور در قسمت های مختلف آزمایشگاه یکی باشد، عکسبرداری به راحتی قابل انجام است و نیاز به نورپردازی مصنوعی ندارد. ولی عکاسی از خط تولید کارخانه ها به دلیل وجود نور خورشید از نورگیرهای مختلف استفاده می گردد و موجب ایجاد تفاوت شدت نور در بخش های مختلف یک سوله یا کارگاه می شود و منجر به رنگی شدن یا سیاه شدن یا درخشش غیر متعارف در عکس شود. از این رو در عکاسی صنعتی از خط تولید کارخانه ها و کارگاه ها بهتر است شب هنگام عکسبرداری انجام گیرد. با ایجاد نورپردازی مصنوعی در کارگاه ها می توانید عکس مربوطه را با کیفیتی متناسب ارائه دهید. چنانچه فضای صنعتی به حدی بزرگ باشد که نتوان نورپردازی مصنوعی انجام داد بهتر است از نورهای موجود در کارگاه و یافتن زاویه ای مناسب عکسبرداری را انجام داد. یکی از مهمترین نکاتی که عکاس در عکاسی از خط تولید می بایست در نظر بگیرد این است که کارگران مشغول به کار با دستگاه بسته به نوع کار یا دستگاه، عینک، کلاه ایمنی، دستکش مخصوص، لباس مخصوص، کفش ایمنی مخصوص را حتما بر تن داشته باشند. چرا که شعار صنعتی اول ایمنی و بعد کار است و می بایست این مفهوم در تصویر شما نیز رعایت گردد.


سخن پایانی:
در صورتی که شما نیز خواستار رونق بخشیدن به کسب و کار خود هستید، از عکاسی صنعتی غافل نشوید. عکاسی صنعتی از خط تولید با معرفی برند تجاری شما به مخاطبان باعث حفظ مشتریان قدیمی و جذب مشتریان جدید می‌شود. عکاسی صنعتی از تولیدات و محصولات، اطلاعات مفصلی از تجهیزات، ماشین آلات و فرایند تولید محصول در اختیار قرار می‌دهد که نقش مهمی در جذب مخاطب ایفا می‌کند. اگر شما هم می‌خواهید تجارت خود را گسترش دهید، از عکاسی صنعتی غافل نشوید.