طراحی جعبه پیتزا

طراحی جعبه پیتزا

آموزش طراحی جعبه پیتزا

آموزش نکات مهم جهت طراحی جعبه پیتزا

در حوزه چاپ و بسته بندی یکی از تخصصی ترین کارهایی است که علاوه بر دقت بالا نیاز به تجربه زیادی دارد. چاپ و طراحی جعبه های پیتزا و دیگر جعبه های غذا از جمله جعبه برگر، جعبه سیب زمینی و … کاری است که نیاز به یک فرد مسلط و خلاق در زمینه طراحی با انواع نرم افزار های موجود در بازار دارد. در ادامه مطلب ما به شما میگوییم که چه کار هایی نیاز است تا انجام دهید که به صورت یک فریلنسر در این زمینه به یک در آمد خوب برسید.

طراحی جعبه با چه نرم افزار هایی خوب است؟

طراحی جعبه پیتزا که شما بنابر به سلیقه خودتان و نیاز مشتری طراحی می کنید بروی رابط های چاپی منتقل میشود. رابط های چاپی شامل کلیشه یا زینک هستند که با استفاده از آن ها فرایند چاپ صورت میگیرد.

طرحی که شما طراحی میکنید باید به صورت وکتور باشد چون وکتور بالاترین کیفیت را در خروجی کار به شما می دهد. به همین دلیل طراحان از نرم افزارهای قدرتمندی نظیر کورل و ایلستریتور استفاده می کنند. پس حتما قبل از شروع طراحی جعبه سعی کنید در کار با این نرم افزارها کمی تجربه کسب کنید؛ و نمونه کار های مختلفی برای خودتان طراحی کنید.

مشاهده نمونه کارهای طراحی کاتالوگ

ابعاد جعبه پیتزا

برای طراحی جعبه پیتزا باید بدانید که قالب های جعبه پیتزا سایز های متفاوتی دارند و بنابر سفارش مشتری باید قالب مورد نظر را پیدا کنید. قالب جعبه به شما کمک می کند که در چه ابعادی طراحی کنید. طراحی شما حتما باید بر روی آن قالب صورت بگیرد. قالب ها را از چاپخانه ها میتوانید دریافت کنید هر چند داسنتن ابعاد قالب کافی است اما بهتر است که خود قالب هم داشته باشید. توجه داشته باشید اشتباه در طراحی قالب ها میتواند خسارت بسیاری همراه داشته باشد.

 

طراحی جعبه پیتزا

 

 

چه ویژگی‌هایی در تولید جعبه پیتزا باید رعایت شود؟

امروزه جعبه و بسته بندی پیتزا می‌تواند با توجه به طرح و کیفیت تولید، هنگام غذا خوردن، بر قضاوت مشتری تاثیر مثبت یا منفی بگذارد.

به عنوان اصلی‌ترین وظیفه جعبه در حین طراحی جعبه پیتزا، باید بدانید که جعبه کمک می‌کند تا حمل پیتزا راحت‌تر انجام شود اما برای بهترین نتیجه باید هدفمندتر به تولید جعبه پیتزا پرداخت.

  1. جعبه باید از پیتزا در برابر هوای سرد، گرم، باد و خاک محافظت کند.
  2. جعبه باید استحکام کافی داشته باشد.
  3. جعبه باید بهداشتی باشد تا سلامت مشتری را به خطر نیاندازد.
  4. جعبه پیتزا باید برند شما را از بقیه رقبا متمایز کند.

مشتری درجه حرارت بین ۷۰ تا ۸۵ درجه سانتیگراد را برای خوردن پیتزا ترجیح می‌دهد و از طرفی هم نمی‌خواهد غذایش خمیر شده باشد. بنابراین تولید جعبه پیتزا با مقوای مناسب و هواکش، برای حفظ کیفیت و طعم آن مهم است. بسته به سایز جعبه ممکن است از ۲ هواکش و بیشتر بر روی جعبه تعبیه شود.

مشاهده نمونه های عکاسی صنعتی در طرح گندم

 

 

طراحی جعبه پیتزا
طراحی جعبه پیتزا

 

 

موضوع دیگری که بهتراست در هنگام طراحی جعبه پیتزا به آن اشاره شود این است که علاوه برانتخاب جعبه پیتزا مناسب، بخاطر روغنی که در خمیر پیتزا وجود دارد بهتر است که در زیر پیتزا از سینگل و یا کاغذ روغنی استفاده شود چرا که در زمان تماس پیتزای گرم با جعبه، روغن به جعبه سرایت کرده و ممکن است رنگ چاپ داخل جعبه با پیتزا تماس پیدا کند که از نظر بهداشتی نگران کننده است، بعلاوه ممکن است پیتزا بوی مقوا به خود بگیرد که اصلا برای مشتری مطبوع نیست، به این موارد می‌توان خمیر شدن نان پیتزا را هم اضافه کرد که تنها با استفاده از کاغذ روغنی یا کاغذ سینگل بهداشتی برطرف می‌شود.

 

کلام آخر

شرکت تبلیغاتی طرح گندم تلاش کرده است در این مقاله نکات و اصول اولیه طراحی جعبه پیتزا را به شما عزیزان آموزش دهد. امیدواریم که این مطلب برای شما مورد استفاده قرار گرفته باشد.

برای مشاهده ی نمونه کارهای طراحی جعبه و دریافت مشاوره رایگان کافی است با کارشناسان بخش طراحی و چاپ مجموعه تماس حاصل بفرمایید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =