طراحی بیلبورد حرفه ای – قیمت + ✅ تحویل فوری

برخلاف گذشته بازار امروزه یک بازار رقابتی می‌باشد که تبلیغات نقش بسزایی در آن دارد. شما برای اینکه بتوانید در این بازار دوام بیاورید و به سمت موفقیت حرکت کنید لازم است که شیوه‌های مختلف تبلیغات را بدانید. معمولاً تبلیغات به صورت آنلاین و آفلاین انجام می‌شود که هر کدام دارای مزایای خاص خود می‌باشند. یکی از بهترین تبلیغات که از گذشته نیز جزء روش‌های موفق در تبلیغات بوده است تبلیغ بر روی بیلبوردها می‌باشد. حتماً شما هم بیلبوردهای تبلیغاتی را در سطح شهر و حتی جاده‌های برون شهری دیده‌اید. بیلبوردها اگر به درستی طراحی و اجرا شوند می‌توانند بهترین تبلیغ برای کالا محصول و یا خدمات شما باشند.

به نظر شما چگونه می‌توان یک بیلبورد تبلیغاتی مناسب و کار آمد طراحی کرد؟

اگر شما نیز به هر دلیلی مایل به دانستن پاسخ این سوال هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید چرا که ما در این مقاله تحت عنوان طراحی بیلبورد به این سوال  پاسخ داده ایم.

بیلبورد چیست؟

در این قسمت از مقاله و قبل از اینکه به بررسی نکات مهم در مورد طراحی بیلبورد بپردازیم ابتدا نیاز است که شما بدانید بیلبورد چیست؟

بیلبورد یک ابزار تبلیغاتی در ابعاد بزرگ می باشد که معمولاً برای معرفی محصولات یک برند تجاری از آن استفاده می‌شود. بیلبورد را می‌توان نوعی تخته یا سطوح قابل اجاره دانست که دارای یک قالب مشخص و جایگاه مخصوص برای نصب تبلیغات می‌باشد. طراحی بیلبورد می‌تواند تاثیر به سزایی در موفقیت و یا عدم موفقیت تبلیغات شما داشته باشد.امروزه در برخی از کشورهای پیشرفته بیلبورد ها را به صورت سه بعدی طراحی و اجرا می‌کنند که این موضوع باعث بالا رفتن بازخوردها می شود. طراحی کاتالوگ و  بیلبورد کار ساده نمی‌باشد و شما برای موفقیت در این زمینه باید به نکاتی توجه داشته باشید.

طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد حرفه ای

طراحی بیلبورد تاثیرگذار مستلزم گرافیست‌هایی خلاق و مجرب می باشد که با در نظر گرفتن تمامی استانداردها، طرحی را خلق نمایند که بیننده را در کمترین زمان ممکن مجذوب خود نمایند. قبل از بکار گرفتن بیلبورد تبلیغاتی ذوق و سلیقه طراح می‌بایست مواردی را رعایت نماید که در ادامه به شرح این استاندارد‌ها و بعد از آن به ایده‌پردازی و خلاقیت در ساخت بیلبورد (طراحی) می‌پردازیم. می‌توانید از دیگر نمونه کارهای برتر شرکت تبلیغاتی طرح گندم دیدن نمایید و به عنوان الگو استفاده یا از آنها ایده بگیرید. پیشنهاد می‌شود از صفحه طراحی کاتالوگ، طراحی لیبل و طراحی پوستر دیدن نمایید.
پیش از طراحی بیلبوردهای تبلیغاتی تیم گرافیست می بایست اطلاعات کافی و مناسبی از محصول مورد نظر و مخاطبان مورد هدف و موارد مورد توجه آنها و پیام مورد نظر شرکت پیدا کند تا بتواند طرحی موثر و قابل نفوذ در ذهن مخاطب ایجاد کند. یکی از مهمترین مواردی که در طراحی باید در نظر گرفته شود، محل نصب بیلبورد می باشد که در برخی مواقع از قبل تعیین شده است و در بعضی موارد دیگر بر عهده شما گذاشته می شود. توصیه می شود طراح با سازنده بیلبورد در ارتباط باشد. اهمیت این موضوع در طراحی بیلبورد از این جهت مورد بررسی قرار می گیرد که محل نصب در چه جایی قرار می گیرد و حجم عبور و مرور افراد از کنار آن تا چه اندازه می باشد و اینکه چه نسبیتی از افراد سواره و چه تعداد از آنها پیاده هستند. چنانچه اکثر افراد سواره هستند می بایست میانگین ترافیک در زمان های متفاوت بررسی گردد و اینکه چند ثانیه فرصت است تا بیننده را تحت تاثیر قرار دهیم.
خدمات طراحی بیلبورد
طراحی بیلبورد
تعرفه طراحی بیلبورد
تعرفه طراحی بیلبورد
طراحی بیلبورد
در تبلیغات بیلبورد هرگز نباید از نوشتار زیاد استفاده کرد زیرا علاوه بر شلوغ کردن طرح، کارآیی نخواهد داشت. جمله در صورتی مناسب است که به صورت شعار تبلیغاتی بسیار دقیق و کوتاه و تاثیرگذار طراحی شود که معمولا برای تبلیغات موارد خدماتی از جمله یا شعار تبلیغاتی استفاده می گردد. می بایست خاطر نشان کرد فونت و سایز و رنگ بکار برده شده نوشتار در طراحی باید به گونه ای خوانا و روان باشد و جلب توجه نماید. بعد از نوشتار مهمترین موردی که می بایست مورد بررسی قرار گیرد تصاویر و عکسی می باشد که از محصول یا راجع به خدمات به نمایش می گذارید. در این شرکت عکسبرداری عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی حرفه ای انجام می گیرد و یا توسط گرافیست طراحی می گردد. معمولا در طراحی بیلبورد هم از تصویر بهره گرفته می شود و هم از نوشتار، از این رو تعامل بسیار مناسبی می بایست میان این دو برقرار گردد تا بیننده با تماشای آن در بازه زمانی کوتاه از 3 ثانیه تا 10 ثانیه بتواند پیام مورد نظر را دریافت نماید.
با رعایت تمامی استاندارد هایی که مطرح شد، ایده پردازی و خلاقیت کلید کامل کننده ی این تاثیرگذاری می باشد. تاثیر رنگ ها را دست کم نگیرید. در نظر بگیرید رنگ سبز کنار آبی هیچگونه جلوه ای که تاثیر گذار باشد ایجاد نمی کند ولی به فرض مثال ترکیب رنگ های گرمی  مانند زرد، مشکی و قرمز کنار یکدیگر جلب توجه بیشتری برای مخاطب ایجاد می نماید. جدای از تاثیر روانی رنگ ها بر ذهن انسان، ایده پردازی و خلق ایده مهمترین فاکتور است که پس از رعایت استانداردها اهمیت ویژه ای دارد.
چرا که چشم افراد به طرح های عادی و تکراری عادت کرده است و هیچگونه جذابیتی برای آنها ندارد. بیلبورد خلاقانه  باید به گونه ای باشد که فرد برای تماشای آن سر خود را بچرخاند و دلش بخواهد آن را تماشا کند و فرد زمانی که این تاثیر از طراحی را در خود حس کند، نسبت به برند مورد نظر بسیار مشتاق خواهد شد و حس خوشایند نسبت به آن پیدا خواهد کرد. شرکت تبلیغاتی طرح گندم با پیشینه ای درخشان در حیطه طراحی و چاپ افتخار همکاری با برند های معتبر این کشور را در پرونده کاری خود جای داده است.

طراحی بیلبورد تبلیغاتی

طراحی بیلبورد تبلیغاتی یکی از بهترین شیوه ها برای معرفی و تبلیغات محصول یا خدمات شما می باشد. در بیلبورد های تبلیغاتی می‌توانید کمی اغراق کنید و تصویری حیرت انگیز خلق نمایید. برای انجام این کار حتی تا حدی می‌توانید پا بر روی چارچوب های معمول بگذارید و از حالت تکراری خارج شده و ابعاد طراحی خود را از قالب بیلبورد خارج کنید و کمی از فضای اطراف آن را مورد استفاده قرار دهید. مهمترین موردی که در بیلبورد تبلیغاتی می بایست مورد توجه قرار گیرد شناسایی مخاطبان مورد هدف می باشد که چگونه تحت تاثیر قرار می گیرند و چه نکاتی آنها را به وجد می آورد. ترکیب بندی و استفاده از رنگ هایی که در طراحی بیلبورد های تبلیغاتی استفاده می شود بسیار دارای اهمیت است و تیم گرافیست با بازی با رنگ ها و ایجاد تضاد مناسب و استفاده از رنگ های گرم می‌تواند توجه بیننده را در چندین ثانیه جلب نماید و پیغام مورد نظر را به درستی انتقال دهد. نگارش شما در طراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، از این رو می بایست دقت فرمایید که فونت و سایز انتخابی شما و رنگی که برای نوشته و پس زمینه آن در نظر می‌گیرید تاثیر بسزایی در بهتر خوانده شدن و جلب توجه عابران مورد نظر دارد.
طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد شهری مخصوصا در مکان های پرتردد افراد و خودروهای سواری می‌توان گفت بهترین شیوه تبلیغاتی محسوب می‌گردد چرا که در این صورت برند تجاری شما به همراه محصول یا خدمات مورد نظر شما به هزاران نفر از افراد جامعه معرفی می‌گردد. طراحی بیلبورد شهری می تواند جهت اطلاع رسانی برای کنسرت یا موارد دیگر باشد. مطمئنا در حالت اطلاع رسانی از طریق بیلبورد علاوه بر تصویر یا عکس نیاز به نوشتار داریم. از این رو می‌بایست فونتی متناسب با فاصله چشم افراد از بیلبورد انتخاب کرد که به راحتی خوانده شود و تمامی فاصله ها را در بر گیرد.

از دیگر مواردی که در طراحی بیلبورد شهری موجب خوانا بودن نوشته می‌گردد این است که رنگ پس زمینه و تو پر یا تو خالی بودن نوشته و رنگ خود نوشته و چگونگی ترکیب این موارد کنار یکدیگر تعیین می‌سازد که نوشته از چه فاصله ای چگونه دیده شود و مورد توجه خواننده قرار گیرد. تاثیر رنگ ها و ترکیب آنها کنار یکدیگر در طراحی بیلبورد شهری اهمیت قابل توجهی دارد. در نظر بگیرید استفاده از رنگ آبی و سبز در کنار یکدیگر یا استفاده از رنگ های قرمز و نارنجی در کنار یکدیگر هیچگونه جلوه تاثیرگذاری بر مخاطبی که در فرصت چند ثانیه در حال عبور از آن مکان است، نمی‌گذارد.

طراحی بیلبورد رستوران

طراحی بیلبورد رستوران از آن جهت که با نیاز روزانه افراد که خوردن و آشامیدن است در ارتباط است، سریعتر موجب سفارش دادن محصول می‌شود. به عبارتی دیگر زمانی که برند تجاری شما از طریق بیلبورد شهری مورد توجه افراد قرار می‌گیرد و حتی اگر در حافظه کوتاه مدت وی نیز قرار گیرد، مخاطب مورد نظر به دلیل تامین هر وعده غذایی خود روزانه یا یک روز در میان و در نهایت چندین روز یکبار به خرید خواهد رفت.

👈 در این رابطه بخوانید: طراحی کارت ویزیت به چه صورت انجام می شود؟

از این رو با ماندن نام تجاری شما در ذهن خود، هنگامی که به فروشگاه ها و هایپر مارکت ها می‌رود، در اکثر موارد به طور ناخود آگاه به دلیل تداعی نام برند شما در ذهنش، محصولی را که برند شما بر روی آن است را انتخاب می نماید. خلاقیت گرافیست و طراح می بایست به گونه ای باشد که ترکیبی از غذا و میل و اشتها را درون فرد بیدار کند و بیننده را ترغیب نماید که تمایل به امتحان کردن برند نام برده شده در تبلیغ باشد. در طراحی بیلبورد رستوران می توانید از چار چوب مستطیل شکل بیلبورد خارج شوید و ترکیبی از غذای مورد نظر که مرتبط به محصول شما می‌گردد را به گونه ای به تصویر بکشید و تا حدی اغراق نمایید تا مورد توجه بیننده قرار گیرد.

طراحی بیلبورد تبلیغاتی خاص

طراحی بیلبورد تبلیغاتی خاص آن دسته از طراحی هایی را شامل می‌شود که از چارچوب مستطیل شکل بیلبورد خارج شده و حتی روحی تازه به قسمتی از شهر می‌بخشد و ابعادی متفاوت را با توجه مدل تبلیغاتی مورد نظر ایجاد می‌نماید. یکی از مزیت های تبلیغاتی به این روش، این است که امروزه با توجه به افزایش جمعیت و خودروهای سواری و لوازم نقلیه مانند مترو و مواردی از این دست باعث شده است مردم زمان قابل توجهی از روز خود را صرف حمل و نقل های بین شهری و درون شهری می‌نمایند، از این رو با طراحی خاص بیلبورد تبلیغاتی می توانید برند تجاری خود را به قشر کثیری از افراد جامعه معرفی نمایید و کالا یا خدمات خود را تبلیغ نمایید. یکی دیگر از نکات مهم در این نوع تبلیغات این است که اکثریت این قشری که در حال عبور و مرور در شهر هستند و تبلیغات برند شما را بر روی بیلبورد تماشا می کنند، آن قشری از افراد جامعه را در بر می گیرند که در حال کسب درآمد می‌باشند و در خرید کردن نقش موثری ایفا می‌نمایند.

از این جهت طرح بیلبورد تبلیغاتی خاص و تاثیرگذار موجب می‌گردد قشر افراد موثر در خرید که توانایی خرید را دارند، تبلیغات برند شما را مشاهده نمایند که این به طور مستقیم موجب افزایش میزان فروش شما خواهد شد.

طراحی بیلبورد

چند نکته مهم و طلایی در طراحی بیلبورد

برای اینکه شما بتوانید به بهترین شکل ممکن اقدام به طراحی بیلبورد نمایید لازم است که نکات مهم در این زمینه را بدانید مهم‌ترین نکات در این زمینه عبارتند از:

1_ استفاده از رنگ‌های متضاد

در طراحی بیلبورد شما باید به این نکته توجه داشته باشید که رنگ‌های پررنگ که کنتراست بالایی دارند می ‌توانند توجه افراد را به خوبی به خود جلب کنند، از طرفی رنگ‌های ملایم و کمرنگ بیشتر برای تبلیغات در مجلات مناسب هستند. شما بهتر است که در طراحی بیلبورد از رنگ‌های پررنگ و تند استفاده کنید. برای اینکه این رنگ‌ها بهتر خودشان را نشان دهند بهتر است که بک گراند بیلبورد شما ساده و متضاد با رنگ متن شما باشد.

2_ نوشتن با خط بزرگ

شما باید برای نوشته‌های روی بیلبورد از یک فونت بزرگ استفاده کنید.دلیل این امر این است که نوشته با فونت بزرگ در فاصله دور نیز قابل خواندن است. بجز بزرگ بودن فونت حتماً سعی کنید که از فونت‌های بدون پیچ و خم و صاف استفاده کنید. تضاد بین رنگ نوشته و بک گراند بسیار مهم می‌باشد. اگر بک گراند شما رنگ سفید، زرد و یا هر رنگ روشن دیگری باشدبهتر است که از فونت سیاه برای نوشتن استفاده کنید.

3_ تمرکز بر روی یک هدف خاص

با توجه به اینکه بیشتر افراد در حال عبور با وسایل نقلیه بیلبوردها را می‌خوانند پس بهتر است که فقط بر روی یک هدف خاص تمرکز کنید.شما در بیلبورد نمی‌توانید که یک شعار طولانی بنویسید و یا اطلاعات تماس زیادی را در روی بیلبورد بنویسید. قرار دادن چند تا عکس در روی بیلبورد ممکن است باعث از دست رفتن تمرکز مخاطبین شود. پس بهتر است که بر روی یکی از موضوعات مانند شعار تبلیغاتی، لوگو و یا آدرس وب سایت تمرکز نمایید.

4_ مخاطب عام و خاص

یکی از نکات بسیار مهم در طراحی بیلبورد آن هم بیلبورد تبلیغاتی این است که شما به مخاطب عام و خاص به صورت  همزمان فکر کنید. بیلبورد شما باید به گونه‌ای باشد که علاوه بر مخاطبان خاص شما مخاطبان عام را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

5_ استفاده از اِلمان‌های جذاب

استفاده از المان‌های جذاب در طراحی بیلبورد بسیار مهم است. شما باید حتماً به این موضوع فکر کنید که آیا شعار و عکس تبلیغاتی شما حس تفکر را در مخاطب زنده می‌کند؟آیا رانندگانی که از کنار بیلبورد شما رد می‌شوند چند ثانیه به تبلیغ شما فکر می کنند؟ آیا عکسی که در بیلبورد قرار دارد به اندازه کافی کِشنده است؟ آیا تعادلی بین لوگوی شما و عکس درون بیلبورد وجود دارد؟ شما باید در طراحی بیلبورد به همه این سوالات پاسخ دهید.

6_ ساخت شعارها و تبلیغات جدید

نکته‌ای که در طراحی بیلبورد حتماً باید به آن توجه داشته باشید این است که کمتر کسی پیدا می‌شود که تبلیغات حوصله‌بر در ذهنش باقی بماند. شما باید به قدری شجاع باشید که از ساختن تبلیغات و شعارهای جدید و خلاقانه به هیچ عنوان نهراسید. ایده‌های ناب خود را بدون هیچ گونه ترسی اجرا کنید و منتظر بازخورد خوب بیلبورد تبلیغاتی خود باشید.

طراحی بیلبورد

7_ انتخاب عکس خوب

همانگونه که در قسمت‌های قبلی این مقاله نیز اشاره کردیم زدن چند عکس در یک بیلبورد می‌تواند باعث از دست رفتن تمرکز مخاطب شما شود.پس بهتر است که به جای استفاده از چند عکس معمولی، از یک عکس با رزولوشن بالا و کیفیت زیاد برای بیلبورد خود استفاده کنید. به عنوان مثال قرار دادن یک بطری در بیلبورد از نظر بصری و تاثیرگذاری بهتر از قرار دادن ۶ بطری در یک  بیلبورد می‌باشد.

8_ ساده  و قابل فهم بودن

بدون شک یکی از مهم‌ترین نکات در طراحی بیلبورد که می‌توان از آن به عنوان نکته طلایی یاد کرد، ساده و قابل فهم بودن مطالب روی بیلبورد می‌باشد. معمولاً یک بیلبورد از سه قسمت شعار تبلیغاتی، عکس و لوگو و اطلاعات تماس تشکیل می‌شود. شما باید در این سه قسمت همه چیز را به شکلی ساده و گویا بیان کنید چرا که مخاطبان شما که اکثراً در حال عبور هستند فقط ۵ تا ۱۰ ثانیه وقت برای خواندن بیلبورد تبلیغاتی شما دارند.به همین دلیل پیام شما باید بسیار ساده باشد تا بتوانید در این مدت کوتاه مخاطب را وادار به فکر کردن در مورد محصول و یا برند خود نمایید.

👈 برای دریافت خدمات عکاسی تبلیغاتی کافیست با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

جمع بندی

ما در این مقاله تحت عنوان طراحی بیلبورد به معرفی نکات مهم درباره طراحی بیلبورد پرداختیم. بجز  مواردی که در قسمت‌های قبلی مقاله به عنوان نکات کلیدی و طلایی در طراحی بیلبورد  به آنها اشاره کردیم از موارد دیگری  مانند شناسایی کامل محصولی که قرار است آن را بر روی بیلبورد تبلیغ کنیم. استفاده از تصاویر مناسب، پرهیز از تکرار، اندازه مناسب لوگو،چک کردن نهایی قبل از انتشار و تست پیش از نصب به عنوان سایر نکات مهم در طراحی بیلبورد یاد می‌شود.

به ما امتیاز دهید!