طراحی بیلبورد

طراحی بیلبورد تاثیرگذار مستلزم گرافیست‌هایی خلاق و مجرب می باشد که با در نظر گرفتن تمامی استانداردها، طرحی را خلق نمایند که بیننده را در کمترین زمان ممکن مجذوب خود نمایند. قبل از بکار گرفتن بیلبورد تبلیغاتی ذوق و سلیقه طراح می‌بایست مواردی را رعایت نماید که در ادامه به شرح این استاندارد‌ها و بعد از آن به ایده‌پردازی و خلاقیت در ساخت بیلبورد (طراحی) می‌پردازیم. می‌توانید از دیگر نمونه کارهای برتر شرکت تبلیغاتی طرح گندم دیدن نمایید و به عنوان الگو استفاده یا از آنها ایده بگیرید. پیشنهاد می‌شود از صفحه طراحی کاتالوگ، طراحی لیبل و طراحی پوستر دیدن نمایید.

پیش از طراحی بیلبوردهای تبلیغاتی تیم گرافیست می بایست اطلاعات کافی و مناسبی از محصول مورد نظر و مخاطبان مورد هدف و موارد مورد توجه آنها و پیام مورد نظر شرکت پیدا کند تا بتواند طرحی موثر و قابل نفوذ در ذهن مخاطب ایجاد کند. یکی از مهمترین مواردی که در طراحی باید در نظر گرفته شود، محل نصب بیلبورد می باشد که در برخی مواقع از قبل تعیین شده است و در بعضی موارد دیگر بر عهده شما گذاشته می شود. توصیه می شود طراح با سازنده بیلبورد در ارتباط باشد.

اهمیت این موضوع در طراحی بیلبورد از این جهت مورد بررسی قرار می گیرد که محل نصب در چه جایی قرار می گیرد و حجم عبور و مرور افراد از کنار آن تا چه اندازه می باشد و اینکه چه نسبیتی از افراد سواره و چه تعداد از آنها پیاده هستند. چنانچه اکثر افراد سواره هستند می بایست میانگین ترافیک در زمان های متفاوت بررسی گردد و اینکه چند ثانیه فرصت است تا بیننده را تحت تاثیر قرار دهیم.

در تبلیغات بیلبورد هرگز نباید از نوشتار زیاد استفاده کرد زیرا علاوه بر شلوغ کردن طرح، کارآیی نخواهد داشت. جمله در صورتی مناسب است که به صورت شعار تبلیغاتی بسیار دقیق و کوتاه و تاثیرگذار طراحی شود که معمولا برای تبلیغات موارد خدماتی از جمله یا شعار تبلیغاتی استفاده می گردد. می بایست خاطر نشان کرد فونت و سایز و رنگ بکار برده شده نوشتار در طراحی باید به گونه ای خوانا و روان باشد و جلب توجه نماید.

بعد از نوشتار مهمترین موردی که می بایست مورد بررسی قرار گیرد تصاویر و عکسی می باشد که از محصول یا راجع به خدمات به نمایش می گذارید. در این شرکت عکسبرداری عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی حرفه ای انجام می گیرد و یا توسط گرافیست طراحی می گردد. معمولا در طراحی بیلبورد هم از تصویر بهره گرفته می شود و هم از نوشتار، از این رو تعامل بسیار مناسبی می بایست میان این دو برقرار گردد تا بیننده با تماشای آن در بازه زمانی کوتاه از 3 ثانیه تا 10 ثانیه بتواند پیام مورد نظر را دریافت نماید.

با رعایت تمامی استاندارد هایی که مطرح شد، ایده پردازی و خلاقیت کلید کامل کننده ی این تاثیرگذاری می باشد. تاثیر رنگ ها را دست کم نگیرید. در نظر بگیرید رنگ سبز کنار آبی هیچگونه جلوه ای که تاثیر گذار باشد ایجاد نمی کند ولی به فرض مثال ترکیب رنگ های گرمی  مانند زرد، مشکی و قرمز کنار یکدیگر جلب توجه بیشتری برای مخاطب ایجاد می نماید. جدای از تاثیر روانی رنگ ها بر ذهن انسان، ایده پردازی و خلق ایده مهمترین فاکتور است که پس از رعایت استانداردها اهمیت ویژه ای دارد. چرا که چشم افراد به طرح های عادی و تکراری عادت کرده است و هیچگونه جذابیتی برای آنها ندارد.

بیلبورد خلاقانه  باید به گونه ای باشد که فرد برای تماشای آن سر خود را بچرخاند و دلش بخواهد آن را تماشا کند و فرد زمانی که این تاثیر از طراحی را در خود حس کند، نسبت به برند مورد نظر بسیار مشتاق خواهد شد و حس خوشایند نسبت به آن پیدا خواهد کرد. شرکت تبلیغاتی طرح گندم با پیشینه ای درخشان در حیطه طراحی و چاپ افتخار همکاری با برند های معتبر این کشور را در پرونده کاری خود جای داده است.

طراحی بیلبورد تبلیغاتی

طراحی بیلبورد تبلیغاتی یکی از بهترین شیوه ها برای معرفی و تبلیغات محصول یا خدمات شما می باشد. در بیلبورد های تبلیغاتی می‌توانید کمی اغراق کنید و تصویری حیرت انگیز خلق نمایید. برای انجام این کار حتی تا حدی می‌توانید پا بر روی چارچوب های معمول بگذارید و از حالت تکراری خارج شده و ابعاد طراحی خود را از قالب بیلبورد خارج کنید و کمی از فضای اطراف آن را مورد استفاده قرار دهید. مهمترین موردی که در بیلبورد تبلیغاتی می بایست مورد توجه قرار گیرد شناسایی مخاطبان مورد هدف می باشد که چگونه تحت تاثیر قرار می گیرند و چه نکاتی آنها را به وجد می آورد.

ترکیب بندی و استفاده از رنگ هایی که در طراحی بیلبورد های تبلیغاتی استفاده می شود بسیار دارای اهمیت است و تیم گرافیست با بازی با رنگ ها و ایجاد تضاد مناسب و استفاده از رنگ های گرم می‌تواند توجه بیننده را در چندین ثانیه جلب نماید و پیغام مورد نظر را به درستی انتقال دهد. نگارش شما در طراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، از این رو می بایست دقت فرمایید که فونت و سایز انتخابی شما و رنگی که برای نوشته و پس زمینه آن در نظر می‌گیرید تاثیر بسزایی در بهتر خوانده شدن و جلب توجه عابران مورد نظر دارد.

طراحی بیلبورد شهری

طراحی بیلبورد شهری مخصوصا در مکان های پرتردد افراد و خودروهای سواری می‌توان گفت بهترین شیوه تبلیغاتی محسوب می‌گردد چرا که در این صورت برند تجاری شما به همراه محصول یا خدمات مورد نظر شما به هزاران نفر از افراد جامعه معرفی می‌گردد.

طراحی بیلبورد شهری می تواند جهت اطلاع رسانی برای کنسرت یا موارد دیگر باشد. مطمئنا در حالت اطلاع رسانی از طریق بیلبورد علاوه بر تصویر یا عکس نیاز به نوشتار داریم. از این رو می‌بایست فونتی متناسب با فاصله چشم افراد از بیلبورد انتخاب کرد که به راحتی خوانده شود و تمامی فاصله ها را در بر گیرد.

از دیگر مواردی که در طراحی بیلبورد شهری موجب خوانا بودن نوشته می‌گردد این است که رنگ پس زمینه و تو پر یا تو خالی بودن نوشته و رنگ خود نوشته و چگونگی ترکیب این موارد کنار یکدیگر تعیین می‌سازد که نوشته از چه فاصله ای چگونه دیده شود و مورد توجه خواننده قرار گیرد. تاثیر رنگ ها و ترکیب آنها کنار یکدیگر در طراحی بیلبورد شهری اهمیت قابل توجهی دارد. در نظر بگیرید استفاده از رنگ آبی و سبز در کنار یکدیگر یا استفاده از رنگ های قرمز و نارنجی در کنار یکدیگر هیچگونه جلوه تاثیرگذاری بر مخاطبی که در فرصت چند ثانیه در حال عبور از آن مکان است، نمی‌گذارد.

طراحی بیلبورد رستوران

طراحی بیلبورد رستوران از آن جهت که با نیاز روزانه افراد که خوردن و آشامیدن است در ارتباط است، سریعتر موجب سفارش دادن محصول می‌شود. به عبارتی دیگر زمانی که برند تجاری شما از طریق بیلبورد شهری مورد توجه افراد قرار می‌گیرد و حتی اگر در حافظه کوتاه مدت وی نیز قرار گیرد، مخاطب مورد نظر به دلیل تامین هر وعده غذایی خود روزانه یا یک روز در میان و در نهایت چندین روز یکبار به خرید خواهد رفت.

از این رو با ماندن نام تجاری شما در ذهن خود، هنگامی که به فروشگاه ها و هایپر مارکت ها می‌رود، در اکثر موارد به طور ناخود آگاه به دلیل تداعی نام برند شما در ذهنش، محصولی را که برند شما بر روی آن است را انتخاب می نماید. خلاقیت گرافیست و طراح می بایست به گونه ای باشد که ترکیبی از غذا و میل و اشتها را درون فرد بیدار کند و بیننده را ترغیب نماید که تمایل به امتحان کردن برند نام برده شده در تبلیغ باشد. در طراحی بیلبورد رستوران می توانید از چار چوب مستطیل شکل بیلبورد خارج شوید و ترکیبی از غذای مورد نظر که مرتبط به محصول شما می‌گردد را به گونه ای به تصویر بکشید و تا حدی اغراق نمایید تا مورد توجه بیننده قرار گیرد.

طراحی بیلبورد تبلیغاتی خاص

طراحی بیلبورد تبلیغاتی خاص آن دسته از طراحی هایی را شامل می‌شود که از چارچوب مستطیل شکل بیلبورد خارج شده و حتی روحی تازه به قسمتی از شهر می‌بخشد و ابعادی متفاوت را با توجه مدل تبلیغاتی مورد نظر ایجاد می‌نماید. یکی از مزیت های تبلیغاتی به این روش، این است که امروزه با توجه به افزایش جمعیت و خودروهای سواری و لوازم نقلیه مانند مترو و مواردی از این دست باعث شده است مردم زمان قابل توجهی از روز خود را صرف حمل و نقل های بین شهری و درون شهری می‌نمایند، از این رو با طراحی خاص بیلبورد تبلیغاتی می توانید برند تجاری خود را به قشر کثیری از افراد جامعه معرفی نمایید و کالا یا خدمات خود را تبلیغ نمایید. یکی دیگر از نکات مهم در این نوع تبلیغات این است که اکثریت این قشری که در حال عبور و مرور در شهر هستند و تبلیغات برند شما را بر روی بیلبورد تماشا می کنند، آن قشری از افراد جامعه را در بر می گیرند که در حال کسب درآمد می‌باشند و در خرید کردن نقش موثری ایفا می‌نمایند. از این جهت طرح بیلبورد تبلیغاتی خاص و تاثیرگذار موجب می‌گردد قشر افراد موثر در خرید که توانایی خرید را دارند، تبلیغات برند شما را مشاهده نمایند که این به طور مستقیم موجب افزایش میزان فروش شما خواهد شد.

خدمات طراحی بیلبورد
طراحی بیلبورد
تعرفه طراحی بیلبورد
تعرفه طراحی بیلبورد
طراحی بیلبورد
به ما امتیاز دهید!