طراحی بروشور | بروشور تبلیغاتی

طراحی بروشور طراحی بروشور به صورت یکپارچه طراحی می‌شود و مشابه به طراحی کاتالوگ در صفحات داخلی، توضیحات مربوط به (شرح خدمات، فعالیت، اطلاعات محصول یا شرکت) درج می‌شود. با بهره‌گیری از عکس‌های تبلیغاتی یا صنعتی در بروشور می‌توانید جذابیت و انتقال پیام به مخاطبین را بالا ببرید. شما می‌توانید نمونه عکس‌ها را در صفحه عکاسی صنعتی مشاهده کنید.

از مزیت بروشور نسبت به کاتالوگ نیز می‌توان به هزینه کمتر، سهولت انتقال پیام و هدفمندی ارائه اطلاعات کلیدی به کاربر اشاره نمود. بروشور در ابعاد و سایز های متعارف و استاندارد انجام می‌شود، به همین دلیل بروشور را یکی از پر تنوع‌ترین از ابزار‌های تبلیغاتی دانست.

 

 

 

 

 

https://www.high-endrolex.com/30

 

طراحی بروشور و ویژگی های برتر

در طراحی می‌توانید از سایزهای مختلف استفاده نمایید.

بروشور تنوع نسبتا بالایی نسبت به سایر اقلام تبلیغاتی دارد.

از ابزارهای مؤثر و پر مصرف در تبلیغات می‌باشد.

می‌تواند در اشکال و اندازه مختلف چاپ شود.

هزینه طراحی بروشور نسب به طراحی کاتالوگ کمتر است.

 بهتر است به محتوای بهینه و سرعت انتقال پیام به مخاطب توجه نمود.
با شرکت تبلیغاتی طرح گندم خاص و متفاوت دیده شوید.

قیمت طراحی بروشور
طراحی بروشور
قالب بروشور
طراحی بروشور
طراحی بروشور سه لت
طراحی بروشور سه لت
طراحی بروشور سه لت
طراحی بروشور
طراحی بروشور سه لت
طراحی بروشور سه لت
طراحی بروشور
طراحی بروشور در شرکت تبلیغاتی طرح گندم
طراحی بروشور در شرکت تبلیغاتی طرح گندم
طراحی بروشور
قیمت طراحی بروشور
قیمت طراحی بروشور سه لت
طراحی بروشور
طراحی بروشور
دانلود نمونه بروشور رایگان
ساخت بروشور
سفارش بروشور تبلیغاتی
ساخت بروشور

 

 

 

در ایران و سایر نقاط جهان بروشور (Brochure) را دفترچه یا کتابچه کوچک راهنما می‌شناسند. بروشور می‌تواند شامل توضیحات، اطلاعات محصول، شرحی از خدمات، نحوه طرز دستگاه یا کالا باشد. کالا نما این امکان را به مخاطب می‌دهد تا بتواند در مورد محصول یا خدمات اطلاعات لازم را بدست آورد. شما هر محصول دارویی را که تهیه کرده باشید داخل جعبه یک دفترچه کوچک در اندازه های مختلف وجود دارد که نحوه مصرف و نکات مهم آن را به مخاطب توضیح داده است. دفترچه گوشی‌های هوشمند و وسایل صوتی نیز به همین شکل است که طرز کار دستگاه و همچنین نکات ایمنی را به مخاطب توضیح می دهد.

بروشور در اندازه و ابعاد های گوناگون توسط طراح بروشور، طراحی می شود. ابعاد A4 و A5 از پر استفاده ترین ابعاد می باشد که در تیراژهای 1000 به بالا طراحی و چاپ می‌شود. به طور معمول قطع بروشور‌های که در سایز های A4  و A5 مورد استفاده قرار می گیرد ضایعات کمتری نسبت به سایر ابعاد دارد و همین روش خوبی است برای کاهش هزینه ها.

البته حجم محتوا در هزینه ها کم اهمیت نیست، باید توجه داشته باشید که از شلوغی بپرهیزید و محتوای خود را بهینه کنید. محتوای زیاد و کم ارزش هم باعث افزایش هزینه شده و حتی ممکن است باعث بی اعتمادی کاربر شود.


 

 

 

 

 

 

در نظر داشته باشید که این مطلب فقط جنبه آموزشی دارد و تیم متخصصین شرکت طرح گندم با بروزترین نرم افزارها و بروزترین متدها طراحی بروشور شما را انجام می‌دهند و این آموزش به دلیل تقاضای بالای مخاطبین گذاشته شده است. آیا می‌خواهید یک الگوی بروشور طراحی کنید؟ ممکن است شما نیاز به ایجاد یک الگوی بروشور برای تجارت خود داشته باشید. در این مقاله آموزش طراحی بروشور در فتوشاپ را به شما نشان خواهیم داد.

قبل از شروع شما نیاز به نرم افزار فتوشاپ دارید که از سایت های ایرانی می‌توانید دانلود کنید.

شما باید قبل از شروع به ایجاد یک قالب بروشور، مواردی را بدانید، از جمله اندازه، تعداد تا و شکل بروشور.

به منظور استفاده از این آموزش، من یک الگوی را با 3 تا، طراحی جلو و عقب و شکل عمودی بروشور را ایجاد کردم، بنابراین 6 طرف خواهد داشت. می‌توانید این نمونه بروشور را در زیر مشاهده کنید:
بیایید نگاهی به طراحی الگوی زیر بیندازیم.

آموزش طراحی بروشور
آموزش طراحی بروشور

یک الگوی بروشور ایجاد کنید.
اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که یک سند جدید در فتوشاپ باز کنید. باید عرض را به  11 اینچ و طول را 8.5 اینچ تنظیم کنید.

آموزش طراحی بروشور

برای اینکه مطمئن شوید طراحی شما قسمت اصلی بروشور را پوشش می دهد، باید راهنماهای خود را از خط کش بر روی صفحه بکشید. این راهنماها بخشی از بروشور چاپی شما نخواهند بود و شما می‌توانید در هر زمان آنها را مخفی کنید. آنها به سادگی در آنجا هستند تا اطمینان حاصل کنند که شما متن یا گرافیکی را در خارج از منطقه قابل چاپ صفحه قرار نمی دهید.

به سادگی Ctrl + R را فشار دهید تا خط کشها قابل مشاهده باشند و V را فشار دهید تا ابزار Move را فعال کنید. خط ها را به چهار طرف سند بکشید و رها کنید.

آموزش طراحی بروشور در فتوشاپ

اکنون به Image »Canvas بروید و 1 ″ اینچ را به Width و طول اضافه کنید. با این کار شما عرض را 12 اینچ و طول را به 9.5  تنظیم می‌کنید.

آموزش طراحی بروشور در فتوشاپ

خواهید دید که یک فضای 0.5  به هر چهار طرف سند اضافه شده است تا خط ها را به طور مساوی درون آن قرار دهید.

آموزش طراحی بروشور در فتوشاپ

در مرحله بعد، دو خط دیگر را از هر چهار طرف در اطراف ناحیه اصلی بکشید، بنابراین سند شما همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است می‌شود:

اصول طراحی بروشور

این راهنماها به شما کمک می کنند تا طراحی الگوی بروشور را متعادل کنید (خواهید دید که چگونه این آموزش را طی می کنیم).

در مرحله بعد ، باید ابزار Rectangle را از طریق نوار ابزار در سمت چپ صفحه Photoshop خود انتخاب کنید. اولین مستطیل عمودی خود را متناسب با 1/3 از سند خود بکشید.

اطمینان حاصل کنید که مستطیل اول از قسمت اصلی که بین خط های داخلی تقاطع دارد، مانند تصویر زیر شروع می شود:

صول طراحی بروشور

حال باید ابزار Move را از نوار ابزار انتخاب کرده و علامت Show Transform Controls را در گزینه های ابزار علامت بزنید.

آموزش طراحی بروشور در فتوشاپ

یک لایه شکل Rectangle را در پنل Layers انتخاب کنید و برای کشیدن مستطیل Alt + Click را نگه دارید و یک نسخه از آن درست در کنار مستطیل اول ایجاد کنید.

همین روند را با مستطیل دوم تکرار کنید و خواهید دید که سه تا ایجاد شده است. رنگ مستطیل وسط را تغییر دهید تا شکاف بین چین ها مشاهده شود.

آموزش طراحی بروشور در فتوشاپ

شما باید خط های ستون را قبل از حرکت به مرحله بعدی اضافه کنید. برای شکستن این سند به سه ستون مساوی.
حالا به جلو پیش بروید و نمایش لایه‌های مستطیلی را پنهان کنید. حالا فقط خط های این سند را خواهید دید.

قیمت طراحی بروشور

اکنون که ستون های شما آماده است ، باید رنگ پس زمینه را به سند اضافه کنید. برای افزودن رنگ، روی انتخاب رنگ پیش زمینه کلیک کنید. در CMYK می توانید زرد را 15٪ و Pink Black را 10٪ تنظیم کنید.

قیمت طراحی بروشور

بعد باید ابزار Rectangle را انتخاب کنید. یک مستطیل را از خط کش موجود در گوشه بالا سمت چپ بکشید و آن را روی خط کش موجود در گوشه پایین سمت راست قرار دهید.

به طور خودکار پس زمینه را با رنگی که در مرحله قبل انتخاب کرده اید پر می‌کند. (اگر رنگ پر نشد، می توانید بر روی تصویر کوچک لایه شکل مستطیل دو بار کلیک کرده و رنگ خود را دوباره انتخاب کنید).

حالا رنگ پیش زمینه را روی مشکی قرار دهید و ابزار Line را انتخاب کنید. به سادگی، خطوط را بر روی خط کش اصلی منطقه و خط کش ستون بکشید. Ctrl + را فشار دهید؛ برای راهنمایی که بتوانید خطوط را مشاهده کنید.

نکته: برای ترسیم خطوط کاملاً مستقیم، هنگام کشیدن آنها، کلید Shift را فشار دهید.

آموزش طراحی بروشور در فتوشاپ

اکنون ، ساخت تا و ساختار الگوی بروشور را به پایان رسانده اید. مطابق شکل زیر تمام لایه های خطوط را به یک گروه وارد کنید:

آموزش طراحی بروشور در فتوشاپ

مرحله بعد طرح قالب بروشور است.

برای شروع با طرح، می توانید یک بافت یا رنگ توپر را به پس زمینه اضافه کنید. من یک رنگ توپر اضافه کردم.

به سادگی در مرحله قبل لایه شکل Rectangle را در پنل Layers که برای پس زمینه استفاده کرده اید انتخاب کنید. برای باز کردن پنجره انتخاب رنگ، روی تصویر کوچک آن دوبار کلیک کنید و رنگ خود را انتخاب کنید.

با استفاده از ابزار شکل Rectangle چند نوار با رنگ های مختلف اضافه می کنم. من همچنین می خواهم آنها را به جهت های جالب تر به چندین جهت بچرخانم.

طراحی بروشور رایگان

پس از ایجاد طراحی خود ، لایه ها را در گروه های درست و منطقی قرار دهید ، بنابراین پنل Layers شما سازماندهی می شود.

طراحی بروشور رایگان

حالا پیش بروید و متن را اضافه کنید تا طراحی جلد قالب بروشور خود را تکمیل کنید. توصیه می کنیم از اندازه های مختلف فونت برای عناوین و پوشه ها استفاده کنید.

همچنین می توانید تصاویر یا طرح های vector را برای پشتیبانی از متن اضافه کنید.

در آخر، برای تکمیل پوشش قالب بروشور ، باید طرح را از منطقه اصلی به کمک خطوط برش دهید.

 

حالا همین مراحل بالا را تکرار کنید تا قسمت‌های پشتی و داخلی الگوهای بروشور خود را طراحی کنید. من یک مدل پایه را برای شما ایجاد کردم، اما می توانید هنگام ایجاد الگوی خود، خلاقیت و سرگرمی بیشتری به آن اضافه کنید.


 

 

 

 

 

طراحی بروشور تبلیغاتی

طراحی بروشور تبلیغاتی اصول مهمی است که باید به خوبی رعایت شود. با توجه به کم حوصله بودن اکثر مخاطبین باید توجه داشت که شیوه تبلیغاتی با بروشور باید بسیار جذاب و قابل فهم باشد. مخاطب با یک نگاه باید بفهمد شما چه خدمات یا محصولی را ارائه می دهید تا ترغیب شود به بروشور نگاهی بیندازد. زمانی که مخاطب بروشور را به صورت طوطی وار می خواند این متون و عکس های جذاب است که باید با چیدمان صحیح و ترکیب رنگ استاندارد پیام بروشور را به مخاطب ارائه دهد.

عکس‌های تبلیغاتی در بروشور تبلیغاتی بسیار می‌تواند در جذب مخاطب تاثیرگذار باشد، فراموش نکنید که تاثیر عکس می‌تواند هزاران بار بیشتر از چندین صفحه متون باشد. برای مثال شما بیلبورد های تبلیغاتی در خیابان را در نظر بگیرید، که یک تصویر بزرگ با یک عنوان و توضیحاتی خیلی مختصر در حد چند کلمه را به مخاطبین ارائه می‌دهد.

چینش تصاویر و ترکیب بندی از مهم ترین اصول طراحی بروشور می باشد. محتوا باید به گونه ای جای‌گذاری و طراحی شود که برای مخاطب قابل فهم بوده و در سریع ترین زمان، اطلاعات از طریق محتوای طراحی شده به ذهن مخاطب انتقال پیدا کند.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با در دست داشتن طراحان حرفه ای، این اطمینان را به شما می دهد که خدمات طراحی بروشور حرفه ای را به عالی ترین شکل ممکن انجام دهد.

شیوه بروشور های تبلیغاتی به این گونه است که باید هدفمند و مخاطب پسند باشد. بروشور یک ترفند عالی و فوق العاده برای جذب مخاطب می باشد برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت طرح گندم تماس و به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی بروشور رایگان


 

 

 

 

 

 

طراحی بروشور رایگان یکی از بهترین پیشنهادات توسعه سهم فروش در بازار رقابتی می باشد و مورد توجه بسیاری از مخاطبان در صنعت تبلیغات قرار گرفته است. شرکت تبلیغاتی طرح گندم این افتخار را دارد که برای سازمان های خیریه به صورت رایگان خدمات طراحی را انجام دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی بروشور رستوران


 

 

 

 

 

 

 

 رستوران و مراکز پخت غذا و فست فود ها یکی از پر کاربرد ترین شیوه تبلیغاتی می باشد. که در طراحی آن از رنگ های خاص و عکس های جذاب برای جذب هرچه بهتر مخاطب استفاده می شود.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محتوای داخل بروشور


 

 

 

 

 

 

 

محتوای داخل  ممکن است متفاوت یا مشابه باشد. محتوا می تواند شامل تصاویر (محصولات، خدمات، تبلیغاتی و صنعتی) و متون برای فهرست بندی، معرفی و توضیحات باشد.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اصول طراحی بروشور حرفه ای


 

 

 

 

 

 

 

طراحی بروشور حرفه ای: شرکت تبلیغاتی طرح گندم با چندین سال تجربه کاری در امر طراحی و گرافیک توانسته است جایگاه ویژه ای در میان رقبای خود پیدا کند و معتمد، معتبر ترین برند های ایران قرار گیرد.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

طراحی بروشور

 

 

 

مشکلات عکس و حجم فایل در طراحی

گاهی طراحان جوان عکس مورد نظر خود را پس از وارد کردن (Importدر نرم افزارهایی همچون Corel DRAW یا Illustrator کوچک یا بزرگ می‌کنند و چون در ظاهر چیزی تغییر نمی‌کند و کیفیت تصاویر تقریبا شبیه به تصویر اصلی است. تمام کار طراحی را به همین ترتیب ادامه می دهند.

به طور مثال برای بروشور چند لتی که دارای عکس های متعدد است تمامی تصاویر را وارد نرم افزار Corel کرده، در آنجا به سادگی تصویرها را که هر اندازه‌ای که می‌خواهند بزرگ و کوچک می‌کنند و در انتها سند را پس از آماده شدن به همین صورت برای خروجی فیلم به لیتو گرافی ارسال می‌نمایند.
چند نکته را به خاطر بسپارید، دقت کنید که بزرگ کردن تصاویر به این شکل باعث کاهش رزولیشن یا دقت عکس می‌شود چرا که با بزرگتر کردن تصویر، فاصله نقاط از هم دور شده و در نتیجه دقت کاهش می‌یابد. طبیعی است که کاهش دقت عکس‌ها بر روی مانیتور قابل تشخیص نیست مگر اینکه عکس به اندازه بسیار زیادی بزرگ شود
.


 

ممکن است اولین سؤالی که در ذهن شما پدید آید، تفاوت بین طراحی کاتالوگ و طراحی بروشور باشد. شاید هر دو از نظر ظاهری مشابه یکدیگر باشند، با این تفاوت که نحوه معرفی یک موضوع خاص را بیان می کند. از شباهت های آنها می توان به صفحه آرایی و چینش عکس، متن و دیگر محتوا بیان کرد. در بروشور به راحتی می توانید بین محصول یا توضیحات به راحتی بین مخاطبین انتقال پیامی شفاف و با بازخورد بالا داشته باشد و به نوع فونت و همچنین به نوع اندازه (سایز) آن نیز باید توجه کرد، به این دلیل که راحت تر خوانده شود و برای جذب مخاطب بی تاثیر نخواهد بود.

قیمت طراحی بروشور و چاپ بروشور ارزان

 به دلیل ارزان قیمت بودن طراحی و چاپ آن نسبت به کاتالوگ، مصرف آن روز به روز در حال افزایش است. برای طراحی و چاپ بروشور ارزان قیمت می‌توان به گرماژ آن توجه نمود. هر چقدر گرماژ کاغذ کمتر باشد میزان هزینه طراحی و چاپ نیز، کاهش پیدا کند. شما می توانید برای سفارش طراحی بروشور و استعلام قیمت طراحی بروشور خود با شرکت تبلیغاتی طرح گندم با شماره 52 71 71 88 – 021 تماس حاصل فرمایید.

 

بروشور ها به صاحبان کسب و کارها اجازه می دهند اطلاعات جامعی را در یک فضای کوچک جمع آوری کنند و به توصیف محصولات و یا خدمات خود بپردازند.
بروشور حرفه ای یک سرمایه گذاری محسوب می شود و اعتبار و اهداف کسب و کارتان را بهبود می دهد.استیو جابز در خاطرات خود می نویسد که ساعت های زیادی به ماشین های مرسدس بنز خیره می شد و از خطوط و طراحی آن برای طراحی بروشور بهره می برد.

 1. بروشور باید اعتماد مشتری نسبت به کسب و کار شما را جلب کند، پس تا حد امکان از مطالب مفید و یا جزییاتی استفاده کنید که مخاطب از خواندن آن حس مثبت دریافت کند . یکی از این نکات استفاده از رزومه کاری خود در بروشور می باشد که بیشترین رضایت مشتری را در بر می گیرد.
 2. فراموش نکنیم که بروشورها یکی از ابزار های تبلیغاتی هستند و یکی از پارامترهای مهم در تبلیغات تکرار پذیری است، بنابراین تصور اینکه با ارایه ی یکبار بروشور  به نتیجه ی مطلوبی می رسیم اشتباه است چراکه یک تاثیر گذاری عمیق طی تکرار به وجود می آید.
 3. یک  اصل مهم در طراحی بروشور ، استفاده از یک عکس جذاب برای رساندن مخاطب به یک تیتر جذاب و از یک تیتر جذاب به یک متن جذاب می باشد که این فرمول برای همه ی ابزار های تبلیغاتی مورد استفاده است.
 4. استفاده از برش و قاب هاب خاص از عوامل مهم جذابیت آفرینی بروشور است.

 

می توان گفت که بروشور های چند لتی از محبوبیت زیادی در بین مخاطبین برخوردار هستند با توجه به اینکه می‌توانند فضای تبلیغاتی خود دسته بندی و طبقه بندی کنند می توانند با ابتکار و خلاقیت، طرحی متفاوت و خاص را به مخاطبین خود ارائه دهد.

تعداد لت های هر بروشور به میزان اطلاعات (متن، عکس، اشکال گرافیکی و…) بستگی دارد. به صورت عمومی از بروشور دولتی و بروشور سه لتی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. ممکن است بروشور چند لتی به پنج و شش لت و حتی بیشتر هم برسد.

 

هر کاغذ و مقوایی قابلیت پذیرش همه امکانات جانبی را ندارد. فرآیند چاپ و جلوه های ویژه روی طراحی بروشور می تواند شامل:

 1. چاپ CMYK
 2. چاپ Spot
 3. رنگ های متالیک
 4. پوشش ها
 5. برجسته سازی
 6. برش و دایکات

و … می باشد.

 

چاپ CMYK: در چاپ چهار رنگ هر چه کیفیت کاغذ بالاتر باشد نمود چاپ روی آن جذاب تر خواهد بود به همین خاطر کاغذهای گلاسه با توجه به قابلیت پذیرش چاپ با lpi بالاتر و درخشندگی بهتر برای کار چهار رنگ مناسب‌تر هستند. هر چه گرماژ کاغذهای گلاسه بالاتر باشد به دلیل جذب کمتر مرکب به درون کاغذ، جلوه زیباتری از کار چاپی ارائه می‌شود.

رنگ های Spot: نمود و نمایش رنگ‌های Spot نیز بر روی کاغذ های گلاسه زیباتر خواهد بود.

رنگ های متالیک: چاپ رنگ های پیگمنت فلزی یا متالیک روی کاغذ های تحریر تقریبا هیچ نمودی ندارد. برای مثال چاپ رنگ نقره ای روی کاغذ تحریر چیزی شبیه به خاکستری را نمایش می‌دهد.

پوشش: پوشش های UV به طور کل روی کاغذ های گلاسه و بخصوص در گرماژهای بالا اتمکان پذیر است. کاغذ و مقوا از جنس تحریر مایع UV را به درون خود کشیده و کار را خراب می‌کند.

 

کاغذ بافتی گیاهی است که درجه بندی های مختلفی دارد. مرغوب ترین کاغذ ها از جنس پنبه و کتان می باشند. در درجه دوم کاغذ های ساخته شده از چوب و در درجه سوم کاغذ های ساخته شده از نیشکر قرار دارند. کاغذ دارای رو و پشت است روی آن ساف و صیقلی تر بوده و به همین دلیل طراحی و چاپ بروشور روی آن مطلوب تر است.

وقتی که کاغذ را برش می‌دهیم لبه آن به پشت بر می‌گردد. کاغذ های گلاسه از مرغوبیت بالایی برخوردار بوده، معمولا برای چاپ های نفیس رنگی از نوع براق و یا مات آن استفاده می شود. هر چه کار چاپی دارای رنگ‌های بیشتری باشد، بایستی از کاغذ های گلاسه با گرماژ بالاتر استفاده کرد.

برجسته سازی: برجسته سازی به شیوه کلیشه‌های نر و ماده در کاغذ های 80 گرم به بالا نمود بهتری دارد. بهتر است گرماژ کاغذ خود را برای این منظور درست انتخاب نمایید.

برش و دایکات: کادر مورد نظر خود را برای برش دادن بسته به گرماژ کاغذ انتخاب نمایید، طبیعی است که هر چه گرماژ کاغذ شما کمتر باشد می‌بایست اندازه کادر برش در کاغذ های گرم پایین نمود خوبی نخواهد داشت.

 

علائم یا نمادهای رنگی که معمولا به صورت تن های صفر درصد تا 100 درصد در بالا و پایین کار چاپی قرار می‌گیرد از مواردی هستند که وجودشان در سند آماده چاپ، کمک بسیار زیادی به دقت در رسیدن به رنگ های اصلی می‌کنید. پس در طراحی به آن توجه نمایید. معمولا چاپی ها کنترل ترام های موجود در علائم رنگی را به صورت چشمی یا با لوپ انجام می دهند، اما درست تر و علمی تر استفاده از ابزاری به نام دانسیتومتر است.

با کمک این ابزار می توان با دقت فشردگی ترام ها را اندازه گرفت. در این حالت است که ترامپ های رنگی در بالا و پایین سند، کاربرد اصلی خود را پیدا می کنند. با استفاده از دانسیتومتر می‌توان خطای چاقی و لاغری ترام را نیز کنترل کرد. کنترل دقیق درصد ترام ها و انتقال مرکب با کمک دانسیتومتر مقدور است.

یکی دیگر از کنترل هایی که می تواند مفید باشد، مقایسه درصد رنگ‌ها در سند چاپ شده با کتابچه رنگ موجود در بازار است.

در یک کار چاپی، تن های یکی از رنگ ها را به دقت ملاحظه کنید (مثلا رنگ مشکی) به نظر می‌رسد که همه چیز درست است و رنگ مشکی از 100% به ترتیب کاهش یافته است. وقتی این کار را با کار دیگر کنترل می‌کنید، رنگ مشکی کار دیگر را پر رنگ‌تر می یابید. در اینجا نقش دانسیتومتر مشخصص می گردد. با کمک این ابزار می توان میزان دقیق رنگ ها را مشخص نمود به طوری که کار به شکل اصلی خود چاپ گردد.

در کارهای چاپی گاهی دیده می شود که جدول رنگ را در هر جایی که فضای کار اجازه ندهد، قرار می دهند. اما بهترین محل قرار دادن جدول رنگ به موازات محور سیلندر چاپ یعنی در طول کاغذ چاپ است

 

رجیستر، علامتی معمولا به شکل بعلاوه یا ضربدر است که درون یک دایره یا چند ضلعی قرار می‌گیرد. اما اصولا هر خط نازکی که چهار رنگ باشد (در کار چهار رنگ) را می توان به عنوان رجیستر، جهت کنترل روی هم خوردگی رنگ‌ها استفاده کرد.

رجیستر در هنگام چاپ به چاپچی کمک می کند تا روی هم خوردگی رنگ ها را با دقت و با استفاده از رجیستر و از لوپ کنترل کند. چاپچی ماهر قادر است بدون استفاده از رجیستر و از روی تصاویر چاپ شده نیز این مسئله را کنترل نماید. اما وجود این رجیستر کار را سریع‌تر و دقیق‌تر خواهد کرد.

 

هنگام تهیه سند برای خروجی فیلم، زینک، چاپ و طراحی بروشور Brochure همواره بایستی نکات مختلفی را رعایت کرد تا کار نهایی مطلوب‌تر و خطاها کمتر گردد. ابتدا نکات عمومی را خاطر نشان می‌کنیم، سپس به رعایت نکاتی که در چاپ موارد خاص پیش می‌آید اشاره خواهیم کرد:

 • استفاده از رجیستر
 • استفاده از نماد های رنگی
 • کنترل دقت عکس ها
 • مشخص کردن خط برش و تا
 • قرار دادن کار هایی که با رنگ خوری یکسان در زیر هم
 • کنترل عکس ها از نظر CMYK بودن
 • کنترل وجود عکس ها در یک پوشه
 • کنترل رنگ ها از نظر CMYK بودن و درصد آنها

 

5/5 - (2 امتیاز)