• 29 50 72 88 - 021
 • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آموزش عکاسی صنعتی

در این مقاله قصد داریم در ابتدا با عکاسی و سپس با آموزش عکاسی صنعتی به عنوان زیر مجموعه ای از آن آشنا شویم و پس از آن نکاتی برای شروع کار به عنوان یک عکاس صنعتی را بررسی کنیم:

تصویری از یک برند پوشاک

 

آموزش عکاسی محصول :

در واقع به منظور بالا رفتن کیفیت کار و تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای صنعتی نیاز به آموزش و یادگیری اصول , نکات و مواردی داریم که ما را در این زمینه همراهی می کند. آموزش می تواند از طریق موسسات آموزشی باشد. خوشبختانه امروزه با پیشرفت اینترنت در ابعاد آموزشی افراد علاقه مند می توانند با جست و جو در وب سایت ها , با اصول عکاسی صنعتی آشنا شوند و با مشاهده تصاویر با انواع عناوین و موضوعات عکاسی آشنا شوند. برای عکاسی به صورت هر چه حرفه ای تر, در ابتدا نیاز به یادگیری و تمرین مواردی از قبیل موارد زیر داریم:

 • آشنایی با تجهیزاتی که به ما کمک می کند تا نتایج دلخواه خود را بدست آوریم.
 • نحوه تنظیم تجهیزات خود از جمله دوربین ، سه پایه ، چراغ ها ، پس زمینه و غیره.
 • این که چگونه می توان به بهترین وجه از تجهیزات و لوازم جانبی استفاده کرد
 • نحوه استفاده از جعبه های وسایل ، فلش ، روشنایی مداوم ، نور موجود و طبیعی ، بازتابنده ها و پخش کننده ها
 • زمانی که باید از گزینه های مختلف نور استفاده کرد تا متفاوت تر به نظر برسند
 • یاد گیری تنظیمات دوربین
 • کسب اطاعات درباره دیافراگم ، ISO ، سرعت شاتر و فاصله کانونی
 • شناسایی و استفاده از لنز مناسب برای کار و عکاسی صنعتی
 • توجه به این که چگونه می توان تعادل رنگ و رنگ سفید را مدیریت کرد و چگونه می توان نتیجه ای ثابت بدست آورد
 • نحوه مدیریت موارد دشوار به عنوان مثال سطوح بازتابنده ، رنگهای روشن روی زمینه های سفید ، اشکال ناجور با چندین سایه
 • صرفه جویی در وقت
 • اطمینان از سازگاری در کیفیت و ظاهر تصاویر
 • تکنیک های پردازش

preview

یک نمونه از عکاسی صنعتی برای معرفی محصول

 

اگر در مرحله بعد ، برای پردازش عکس های خود به آموزش فتوشاپ نیاز دارید , از وب سایت ها و یا آموزشگاه های مربوطه آموزش ها را دریافت کنید.

همچنین بخوانید : عکاسی تبلیغاتی از لوازم آرایشی و بهداشتی

آشنایی با مفاهیم عکاسی :

لازمه این که بتوانید به یک عکاس موفق به خصوص در زمینه عکاسی صنعتی تبدیل شوید این است که با مفاهیم ابتدایی عکاسی آشنا باشید . در واقع درک و آشنایی با این مفاهیم می تواند برگ برنده در دست شما باشد زیرا در درجه اول کارکردن با دوربین و ابزار برای شما آسان تر می­شود و در درجه دوم عکس ها و تصاویر زیبا تر , حرفه ای تر و جذاب تری را ایجاد خواهید کرد .از میان این مفاهیم مهم تعدادی از آن ها که مهم تر به نظر می رسند را در نظر گرفته ایم. دیافراگم , سرعت شاتر , iso   , فاصله کانونی , اهمیت پس زمبنه مناسب , نورپردازی و وسایلی از قبیل سه پایه از این مفاهیم می باشند .

دیافراگم : دیافراگم یکی از سه ستون عکاسی است (دو مورد دیگر سرعت شاتر ​​و ISO می باشند ) اما مطمئناً مهمترین آن ها دیافراگم است. در این قسمت ، همه مواردی را که باید در مورد دیافراگم و نحوه عملکرد آن بدانیم مرور می کنیم. دیافراگم را می­توان دهانه ای در لنزی تعریف کرد که نور از آن عبور می کند و وارد دوربین می شود. اگر فقط به چگونگی کارکرد چشمان خود فکر کنید ، فهم این موضوع برای شما آسان می­شود. در عکاسی صنعتی با کمک دیافراگم با حرکت در بین محیط های روشن و تاریک ، عنبیه چشم شما منبسط شده یا کوچک می شود و اندازه مردمک چشم شما را کنترل می کند. عملکرد دیافراگم لنز شما مانند مردمک چشم شما می باشد . می توانید اندازه دیافراگم را کوچک یا بزرگ کنید تا نور کم یا زیاد به حسگر دوربین شما برسد. دیافراگم با کنترل عمق میدان می تواند به عکس های شما بعد ببخشد. در یک حالت افراطی ، دیافراگم پس زمینه ای مبهم با جلوه ای زیبا و تمرکز کم به شما می دهد.از طرف دیگر ، این ابزار عکس های واضح را در میان پیش زمینه بلورین به شما ارائه می دهد.

علاوه بر این ، با روشن تر یا تاریک تر کردن تصاویر ، میزان نوردهی را نیز تغییر می دهد. دیافراگم تأثیرات زیادی بر عکس های شما دارد.که یکی از مهمترین آنها همان­طور که اشاره کردیم , روشنایی یا نوردهی به تصاویر شماست. با تغییر اندازه دیافراگم ، میزان کلی نوری که به سنسور دوربین شما می رسد را تغییر می دهید و در نتیجه باعث ایجاد تغییر در روشنایی تصویر می شوید. در این میان تفاوت دیافراگم دیافراگم بزرگ و کوچک مطرح می شود .دیافراگم بزرگ نور زیادی را از خود عبور می دهد و در نتیجه عکس روشن تری ایجاد می شود. دیافراگم کوچک دقیقا برعکس دیافراگم بزرگ  عمل می کند و باعث تاریک شدن عکس می شود. شما برای عکاسی صنعتی در یک محیط تاریک ویا در داخل منزل یا در زمان شب و تاریکی احتمالا یک دیافراگم بزرگ را انتخاب می­کنید تا بیشترین نور را دریافت کنید . این در واقع همان دلیلی است که مردمک شما در هنگام تاریک شدن هوا گشاد می شود. فایده مهم دیگر دیافراگم , اثر دیافراگم در عمق میدان است. عمق میدان مقداری از  عکس شماست که از جلو به عقب واضح به نظر می رسد. برخی از تصاویر دارای عمق میدان "نازک" یا "کم" هستند ، جایی که پس زمینه کاملاً از فوکوس خارج شده است.

همچنین بخوانید : آموزش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی با کمترین هزینه

 تصاویر دیگر دارای عمق میدان "بزرگ" یا "عمیق" هستند ، که در آن هر دو پیش زمینه و پس زمینه واضح هستند.

سرعت شاتر : سرعت شاتر اندازه گیری زمان باز بودن شاتر است که در ثانیه یا کسری از ثانیه نشان داده می شود: 1 ثانیه ، 2/1 ثانیه ، 4/1 ثانیه ,250/1 ثانیه , 550/1  ثانیه و ... . هرچه سرعت شاتر بالاتر باشد ، زمانی که سنسور تصویر در معرض نور باشد کوتاه تر است. هرچه سرعت شاتر کمتر باشد ، مدت زمان قرار گرفتن سنسور تصویر در معرض نور بیشتر است. اگر از سوژه ای که در حال حرکت است عکس بگیرید ، با سرعت های مختلف شاتر  جلوه های مختلفی دریافت خواهید کرد. سرعت شاتر سریع حرکت را مسدود می کند ، در حالی که سرعت شاتر پایین از دو جهت ایجاد تاری می کند: حرکت دوربین (لرزش دوربین) و حرکت سوژه .  به عبارت دیگر ، هرچه سرعت شاتر سریعتر باشد ، تار شدن تصویر کم تر است و اثرات لرزش دوربین نیز کمتر است. در مقابل ، سرعت شاتر پایین تر برای حرکاتی مانند حرکت آب روان یا سایر سوژه های متحرک پیشنهاد می شود.

سه پایه : یکی دیگر از ابزارهای مورد استفاده در عکاسی و عکاسی صنعتی سه پایه است . سه پایه وسیله ای است که برای ایمن نگه داشتن و ثابت ماندن دوربین طراحی شده است. اکثر سه پایه ها دارای یک قطب مرکزی و پایه های قابل تنظیم ارتفاع هستند. هدف اصلی برای استفاده از سه پایه این است که به عکاسان اجازه دهد با استفاده از سرعت شاتر آهسته (نوردهی طولانی) تصاویر را ثبت کنند ، به عنوان مثال در عکاسی نجومی که نور محیط کافی برای نگه داشتن دوربین بدون ایجاد لرزش در تصویر وجود ندارد. از سه پایه همچنین در موقعیت هایی که عکاس می خواهد دقیقا همان تصویر یا صحنه را چندین بار ثبت کند ، به عنوان مثال ، ایجاد تصاویر HDR با ضبط چندین بار صحنه در چندین نوردهی مختلف .انواع سه پایه عکاسی در بازار موجود می باشد و با قیمت های بالا و پایین و تنوع بسیار به فروش می رسد.

ISO در دوربین و نحوه ی اندازه گیری آن: در عکاسی ، ISO مربوط به حساسیت یک سنسور (یا فیلم) به نور است. تنظیم ISO پایین باعث می شود سنسور نسبت به نور حساسیت کمتری داشته باشد ، به این معنی که برای نوردهی مناسب یک تصویر یا به نور بیشتر یا سرعت شاتر بیشتری نیاز است . افزایش تنظیمات باعث حساسیت بیشتر حسگر شما در برابر نور می شود و به شما امکان می دهد در محیط های تاریک ، با دیافراگم های تنگ تر و یا با استفاده از سرعت شاتر سریع تر عکس بگیرید.ISO با اعداد اندازه گیری می شود. در حالی که تولید کنندگان قبلاً به ISO  با اندازه های 100 , 200 , 400 , 800 , 1600 و غیره پایبند بودند (ارزش دو برابر) ، با وجود دوربین های جدید اوضاع تغییر کرده است. آشنایی با چنین مفاهیمی , به پیشرفت هر چه بیشتر شما در زمینه عکاسی صنعتی کمک شایانی می کند .

تصویری تبلیغاتی برای فروش لوازم آشپزخانه

 

فاصله کانونی : یک بحث عمیق فیزیکی در دوربین ها ، فاصله کانونی لنز است. این فاصله را بر حسب میلی متر بین مرکز نوری لنز و سنسور دوربین (یا صفحه فیلم) اندازه گیری می کند. این  مورد با دوربین متمرکز تا بی نهایت تعیین می شود. لنزها با توجه به فاصله کانونی آنها ارزیابی می شوند و شما می توانید این اطلاعات را بر روی لوله لنز پیدا کنید. به عنوان مثال ، یک لنز 50 میلی متری فاصله کانونی 50 میلی متر دارد.

نور پردازی در عکاسی : وقتی صحبت از عکاسی می شود ، نوع نوری که استفاده می کنید یکی از مهمترین عناصر هر عکس است. نور در عکاسی , به نحوه قرارگیری منبع نور ، که می تواند طبیعی یا مصنوعی باشد ، در ارتباط با موضوع شما اشاره دارد. موقعیت و کیفیت نور می تواند بر تعداد موارد موجود در عکس نهایی شما تأثیر بگذارد ، از وضوح و لحن گرفته تا احساسات و موارد دیگر. با توجه به اینکه نور از زاویه ها و منحنی های سوژه شما چگونه عبور می کند و کدام قسمت از سوژه روشن شده و کدام یک در تاریکی هستند ، می توانید عکاس قوی تری شوید زیرا یاد می گیرید که چگونه منبع نور خود را کنترل کنید و در زمینه عکاسی صنعتی موفق باشید.

تصویری تبلیغاتی برای فروش لوازم آشپزخانه

 

پس زمینه در عکاسی : پس زمینه در واقع آن چیزی است که یک دست سازی کلی را برای شما فراهم می کند. یک پس زمینه موثر به داستانی که در حال عکاسی از آن هستید ، اطلاعات ارزشمندی ارائه می دهد و به بهبود چشمگیر عکس شما کمک می کند. در واقع به همان اندازه که به سوژه را اهمیت می دهید باید روی پس زمینه هم تمرکز کنید .

تصویری تبلیغاتی برای فروش نوعی روغن

 

یک عکاس حرفه ای باشید :

 1. یک استودیو بگیرید : داشتن فضای استودیو بسیار مهم است. وقتی تلفن زنگ می خورد ، اولین سوال این است که "آیا شما استودیو دارید؟" اگر شما کرایه پرداخت می کنید و مستاجرید ، مشتری این هزینه را به عنوان یک هزینه اضافی می داند ، حتی اگر این مبلغ غالباً در هزینه عکاس تعبیه شده باشد.
 2. کیت کردن : داشتن بهترین و به روزترین دوربین ها برای عکاسی صنعتی و چراغ های جهان در واقع دیگر یک نیاز نیست. کیفیت تصویر دوربین ها از بسیاری از گزینه های مشاهده امروز فراتر رفته است. با این حال ، اگر از دوربین خاصی عکاسی می کنید باید حداقل دو دوربین دیگر داشته باشید.
 3. یک پایگاه مشتری متنوع : داشتن تعداد کمی مشتری که پول کلانی می پردازند اقدامی مخاطره آمیز است. اگر یکی از آنها بودجه خود را از دست بدهد یا به جای دیگری برود ، می تواند شما را از نظر اقتصادی آسیب پذیر کند. داشتن ترکیبی از مشتریان با درآمد بالا ، ثبات و گردش پول سالم را حفظ می کند.
 4. نماینده / مدیرمالی : داشتن یک نماینده به شما امکان می دهد که شما از مکالمه های دشوار درباره هزینه ها دور باشید و شما را آزاد می کند تا به جای تعقیب فاکتورها ، عکس بگیرید و با مشتری در موارد مهم تر بحث کنید .
 5. دوست خوب بودن : علاقه مندی ها قسمت اصلی شروع کار است. اگر دوست خوبی برای مردم باشید ، آنها نیز به شما کمک می کنند.
 6. شبکه سازی : رسانه های اجتماعی ابزاری عالی برای جلب توجه در زمینه عکاسی صنعتی هستند اما هیچ چیز با ملاقات حضوری با مردم مقایسه نمی شود. وقتی کسی شما را ملاقات و دوست داشته باشد ، احتمال کار شما بسیار بیشتر از این است که شخصی آخرین پست اینستاگرامی شما را دوست داشته باشد.
 7. کمک کردن : کمک به عکاسان دیگر راهی عالی برای یادگیری نحوه کار با مشتری در دنیای حرفه ای است. آنچه من از فارغ التحصیلان انگلستان در زمینه عکاسی شنیده ام ، این چیزی است که فقط در اینجا آموزش داده نمی شود. درک اینکه چگونه باید عکسبرداری از پرس و جو تا زمان تحویل اجرا شود ، به شما کمک می کند مشتریان خود را برای موارد دیگر بازگردانید.

 

 1. تحقیق : دانستن آخرین روندها و اینکه شرکتهای دیگر در تبلیغات تبلیغاتی خود از چه مواردی استفاده می کنند مهم است. وقتی در جلسه ای هستید و مشتری درمورد اینکه رقبا چه کاری انجام می دهند صحبت می کند ، از شما انتظار می رود که دقیقاً درباره چیزی که صحبت می کنید بدانید و دلیل حرکت بازار به آن سمت را بفهمید.

 

 1. دانش فنی : به نظر می رسد این یک امر مسلم است و به کیفیت هر چه بیشتر کار شما کمک می کند.

 

 1. نمونه کار قوی : بدون داشتن نمونه کارهای قوی در زمینه عکاسی صنعتی ، برنده شدن در کارهای سطح بالای تجاری دشوار خواهید بود. صرف نظر از علاقه شما به عکاسی ، مشتری دیگری در آنجا حضور دارد که مایل به پرداخت پول خوبی برای مجموعه مهارت های شما است.

preview

تصویری تبلیغاتی برای فروش یک صندلی اداری

 

 

در واقع شما می توانید علاوه بر محصولات از مکان ها و کارخانه های صنعتی , ابزار ها و هر چیز مرتبط با صنعت عکاسی کنید. لازمه این امر آشنایی با تکنیک ها و نکاتی است که می­توانید برای بهبود کارتان از آن ها استفاده کنید . اکنون 10 نکته موثر در عکاسی صنعتی در محیط های صنعتی را بررسی می کنیم ، پس با آموزش عکاسی صنعتی با ما همراه باشید.

1- مکانی که باید برای عکاسی صنعتی به آنجا مراجعه کنیم:

اغلب ، شهر ها و شهرستان ها در اطراف مکان های صنعتی رشد می کنند. این سایت های صنعتی اشتغال و منابع ارزشمندی را برای این شهر ها فراهم می کنند. و در واقع تاریخ آن شهر را رقم می زنند. اما گاهی اوقات هم با گذر زمان ، شهرها و شهرستان ها از مکان های صنعتی دور می شوند. در صورت مشاهده دودهای سیاه رنگ، سیلوهای بلند یا برج های خنک کننده ، مطمئناً یک سایت صنعتی در این نزدیکی این نشانه ها پیدا خواهید کرد. ترافیک زیاد ایجاد شده توسط کامیون ها نیز سرنخی برای این امر است که در مسیر درست قرار دارید. لازم نیست که عکاسی در اطراف سایت های عظیم صنعتی باشد. کارخانه های کوچک ، خرابه های کارگاه های صنعتی یا کارگاه های کارهای فلزی نیز منابع و لوکیشن بسیار خوبی برای عکاسی صنعتی هستند.سعی کنید با کارگاه های اوراق ماشین یا کارگاه های کارهای فلزی اطراف خود ارتباط بگیرید و از آنها بپرسید که آیا می توانید بروید و برای آنها عکس بگیرید؟ خواهید دید که یافتن مشتری های صنعتی کار چندان سختی نیست.

باید بدانید که شرکت ها اغلب به عکس های حرفه ای از کارخانه های فرآوری یا فرآیند های تولید خود علاقه مند هستندو از این عکس ها برای تبلیغات استفاده می کنند و فرصت های خوبی برای عکاسان حرفه ای تجاری یا عکاسان باتجربه صنعتی فراهم می کنند.

تصویری از یک کارگاه متروک صنعتی

2- خود را ایمن نگه دارید :

دو نکته مهم برای حفظ ایمنی از جهت انتخاب لوکیشن پژوهش و تحقیق در رابطه با محل و همچنین توجه به موارد حفاظتی از خود در حین عکاسی می باشد.

 تحقیق و پژوهش از قبل :

عکاسی صنعتی از سایت های صنعتی می تواند برای شما و اطرافیان خطرناک باشد. سایت های صنعتی و سایت های ساختمانی از نظر عملکرد و قابلیت دسترسی متفاوت هستند. اما ایمنی باید همیشه اولویت اول باشد.آشنایی قبلی با محل عکاسی بهترین راه برای برنامه ریزی است. اگر مکان بالقوه ای را مشاهده کردید که می خواهید از آن عکس بگیرید ، آن را در Google Maps جستجو کنید. یا اینکه وب سایت آن مجموعه را بررسی کنید و در صورت امکان ، بازدید از مکان و نگاهی به طرح نیز ایده خوبی است. در درجه اول مطمئن شوید که با نرده ها یا فنس پوشیده نشده باشد و دسترسی به آن ممکن باشد. پس از انجام تحقیقات خود ، با مدیر مجموعه تماس بگیرید. هرگز بدون مجوز اقدام به دخالت در سایتی نکنید .تجربه نشان داده است که بیشتر مدیران از کمک به آنها خوشحال هستند، به خصوص اگر نسخه هایی از تصاویر را به عنوان تشکر به آنها ارائه دهید.

در روز عکاسی :

در عکاسی صنعتی پس از تأیید مکان ، باید چند نکته را بخاطر بسپارید. پوشیدن لباس مقاوم مناسب در روز عکاسی یک امر ضروری است.  یک لباس با آستین بلند ضخیم ، با رنگ روشن ، با شلوارهای تمام قد و کفش های ضد آب و محصور ، را انتخاب کنید . اگر می توانید کفش های پوشیده با استیل تهیه کنید و آماده باشید که تا حدی کثیف شوید.معمولاً مدیر سایت ترتیب این را می دهد تا کسی شما را در اطراف سایت اسکورت کند. آنها همچنین ممکن است یک کلاه سخت و در صورت لزوم محافظ چشم برای شما فراهم کنند. حتماً همه تجهیزات ایمنی را همیشه در دسترس نگه دارید .به محیط زیست و کارگران صنعتی احترام بگذارید. به احتمال زیاد آنها در طول عکسبرداری شما کارهای سختی انجام خواهند داد. دستورالعمل هایی را که به شما داده می شود را دنبال کنید. به این ترتیب می توانید از مناطق خطر دور شوید و بر عکاسی خود تمرکز کنید!

3- تجهیزات عکاسی صنعتی

برای عکاسی صنعتی ، انبوهی از تجهیزات وجود دارد که می توانم آنها را در کیف خود قرار دهیم البته اگر بتوانبم همه آنها را حمل کنبم. ترفند در اینجا این است که کمترین میزان ممکن شما را قادر به حرکت کند. مثلا مشکل اینجاست که سایت های صنعتی اغلب تاریک هستند و به سرعت شاتر پایین و سه پایه نیاز دارند . بنابراین این موارد نسبت به بقیه در اولویت قرار می گیرند. بنابراین تلاش خود را انجام دهید و وسایل ضروری را بسته بندی کنید.در اینجا لیستی از تجهیزات آورده شده است که توصیه می شود همراه داشته باشید:

یک دوربین , یک کارت CF با ظرفیت زیاد , باتری یدکی دوربین , لنز (لنز بزرگنمایی برای رسیدن به مناطق غیر قابل دسترس توصیه می شود) , مجموعه ای از لوله های فرمت برای فرصت های عکاسی ماکرو , یک فلاش و سه پایه.

تصویری از یک دستگاه صنعتی ، آموزش عکاسی صنعتی

4- خلاقیت با جلوه های نوری:

عکاسی صنعتی همچنین فرصتی را به واسطه ی جلوه های نوری فراهم می کند که هرگز در جای دیگری مشاهده نخواهید کرد. جرقه های حاصل از تجهیزات صنعتی ، نور مصنوعی کم  اما بسیار شدید ، فلز درخشان داغ و نور طبیعی که از پنجره های مبهم ریخته می شود ، جلوه های بصری متنوع و جذابی را ایجاد می کند.برای دامنه متغیر وضعیت روشنایی آماده باشید. یک سه پایه و یک فلش به همراه داشته باشید و کمی عکاسی با نور را تجربه کنید.

استفاده از نور در عکاسی صنعتی ، آموزش عکاسی صنعتی

برای اطلاعات بیشتر در مورد نورپردازی پیشنهاد میکنیم مقاله آموزشی نورپردازی در عکاسی صنعتی را مطالعه نمایید.

5- شکار مناظر صنعتی :

یکی از چشمگیرترین جنبه های بسیاری از سایت ها و مکان های بزرگ صنعتی ، اندازه بسیار زیاد آنهاست. به دست آوردن سازه های عظیم صنعتی از برجسته ترین شاهکارهایی است که ساخت و ساز مدرن می تواند به دست آورد .در حالی که از یک سایت صنعتی عکاسی می کنید ، چشم خود را از دوربین دور کرده و یک جارو تصویری به محیط اطراف خود بکشید . با محیط آشنا شوید و فرصت های تمرکز بر منظره کلی صنعتی را از دست ندهید.

preview

تصویری از یک کارخانه صنعتی ، آموزش عکاسی صنعتی از کارخانه

پیشنهاد میکنیم مقاله : عکاسی صنعتی از کارخانه را از دست ندهید.

6- جزئیات را فراموش نکنید :

تمرکز همزمان به عکس بزرگ و کوچک در عکاسی صنعتی مهارت مهمی در بسیاری از زمینه های عکاسی است. اما این که متوجه حرکت های موجود در سایت های صنعتی شوید آسان است .سعی کنید لنز خود را روی ویژگی هایی مانند پیچ ​​و مهره های زنگ زده ، فلز کهنه یا چشمک های رنگی روشن کنید (که اغلب در تابلوهای ایمنی مشاهده می کنید) . این موارد به شما کمک می کند تا داستان بیشتری را به مجموعه کارهای خود اضافه کنید. این جزئیات از این قبیل است که عمق و احساس لمس را به خود می افزاید.

تصویری از سطح یک ابزار صنعتی ، آموزش عکاسی صنعتی

7- برای برجسته سازی احساسات بر روی یک رنگ تمرکز کنید :

رنگ, سناریوها را زنده می کند. حتی در اعماق یک سایت صنعتی تاریک ، چشمان ما طوری برنامه ریزی شده است که به سمت مناطق رنگی جلب شوند. گنجاندن رنگ در عکاسی صنعتی یکی از روش های موثر برای ایجاد تصویر پویاتر است.انسان ها ذاتاً رنگ را با احساسات خاص مرتبط می کنند. رنگ های مختلف می توانند فضای خاصی را به یک عکس صنعتی نیز اضافه کنند و آن را جذاب تر کند.به جرقه های زرد یک آسیاب ، رنگ قرمز فولاد ذوب شده ، رنگ آبی نور روز فکر کنید. می توان از رنگ برای تقویت داستان در پشت هر تصویر جداگانه استفاده کرد.

تصویری از یک سطح زنگ زده ، آموزش عکاسی صنعتی

8- به کارگران صنعتی توجه کنید :

به نظر می رسد هیاهوی صنعتی منظر شهری نشان دهنده یک زندگی به خودی خود است. اما این انسان ها هستند که در قلب دستگاه هستند. عکاسی از افراد در محل کار ممکن است احساس مزاحمت کند ، اما اغلب مردم از گرفتن عکس خود خوشحال می شوند. فقط اگر قرار است در کنار کارگران عکاسی کنید ، ممکن است لازم باشد از تجهیزات محافظ اضافی استفاده کنید. این احتمال وجود دارد که کار با تجهیزات برای شما دشوار باشد  محافظ صورت خود را حتماً بزنید وتا جایی که می توانید از سه پایه یا سطح جامد استفاده کنید.

تصویری از کارگران در حال کار ، آموزش عکاسی صنعتی

9- دیدگاه خود را برای عکسهای نمایشی بیشتر تغییر دهید :

عکاسی صنعتی به بینندگان این فرصت را می دهد تا جهانی را ببینند که ممکن است هرگز شخصاً با آن روبرو نشده باشند. استفاده خلاقانه از دیدگاه این را یک قدم جلوتر می برد.یک تصویر پرسپکتیو به خوبی اجرا شده بیننده را در محلی که دوربین عکاسی کرده است قرار می دهد. سعی کنید دوربین خود را روی زمین قرار دهید  از راه رفت و آمد کارگران عکس بگیرید یا به یک نقطه مرتفع بروید و از صحنه ای مانند تصویر زیر عکس بگیرید .

 

preview

تصویر هوایی از یک محیط صنعتی ، آموزش عکاسی صنعتی

10- نحوه عکاسی از سایت های متروکه صنعتی :

تعداد زیادی از سایت های صنعتی رها شده و فراموش شده در سراسر جهان وجود دارد. برخی در بی نظمی در حال فروپاشی هستند و برخی دیگر به طرز شگفت انگیزی سالم هستند. اگرچه بسیاری از آنها به طور غیرقانونی و تخریب شده مورد دسترسی قرار می گیرند ، اما سوژه های جالب عکاسی را ایجاد می کنند. اگرچه ممکن است خودتان وسوسه شوید که به سایت دسترسی پیدا کنید ، نکته مهم این است که ابتدا با مالک تماس بگیرید. در غیر این صورت اگر بدشانس باشید ، جریمه یا رفتن به کلانتری دامن شما را می گیرد .عکاسی از یک سایت صنعتی متروکه احتیاط جدی لازم دارد. در عکاسی صنعتی خطراتي مانند شيشه شکسته و سطوح ناپايدار وجود دارد که به سختي مي توان از آن ها خلاص شد . اما بررسی چرخه حیات صنعت از طریق معماری متروک ، وجه جالب توجهی در عکس های صنعتی است. فقط ابتدا اجازه بگیرید و با احتیاط پیش بروید.

تصویری از یک ساختمان متروک ، آموزش عکاسی صنعتی

نتیجه :

این نوع از عکاسی یک روش عالی برای ایجاد یک کار جذاب , زیبا و گیراست.  عکاسی از محصولات ، شبکه هایی از ماشین آلات مبهم , عکس گرفتن پرتره از کارگران سخت مشغول کار یا ثبت جزئیات منظره صنعتی نمونه هایی از این حیث هستند. اگرچه ممکن است عکاسی به روش صنعتی شما را از منطقه راحتی خارج کند ، اما ارزش سفر را دارد. در این میان با مفاهیم ابتدایی و الزامی عکاسی آشنا باشید , ایمنی شخصی خود را حفظ کنید ، دستورالعمل ها را دنبال کنید و مطمئن باشید که نتایج خوبی خواهید گرفت.


آدرس : تهران - میدان آرژانتین - خیابان 21 وزرا - پلاک 9 - واحد 3
شماره تماس : 52 71 71 88 - 021 و 29 50 72 88 - 021
تماس مستقیم با کارشناس فروش : 80 46 323 0912
پست الکترونیک : info@tarhegandom.com
لینک های مفید : استودیو عکاسی صنعتی
© تمامی حقوق مطالب برای شرکت تبلیغاتی طرح گندم محفوظ می باشد
طراحی و توسعه توسط واحد وب طرح گندم