5 اصل مرتبط با طراحی لوگو

5 اصل مرتبط طراحی لوگو

پنج اصل مهم در طراحی لوگو

یک لوگو باید سازمان شما را از سازمان های رقیب متمایز کند و در عین حال به درستی آن را به مخاطبان عمومی نشان دهد. شخص باید بتواند تشخیص دهد که آیا کالا را می خواهد و آیا می‌خواهد آنها را از شرکت شما خریداری کند یا نه فقط در حال نگاه کردن به لوگوی شماست. در این مقاله به پنج اصل مرتبط طراحی لوگو می‌پردازیم. به گفته بهترین شرکت های طراحی لوگو، استفاده از ایده های مختلف به شما در رسیدن به این هدف کمک می‌کند. با این حال، سپردن این کار به یک فرد حرفه‌ای بسیار مهم است؛ چرا که بتواند از پس آن بربیاید.

چرا باید از یک شخص حرفه ای برای طراحی لوگو کمک بگیرید؟

لوگوی سازمان شما باید شما را از رقبا متمایز کند و در عین حال به طور دقیق آن را برای عموم مردم به تصویر بکشد. فقط با نگاه کردن به لوگوی شما، یک مشتری بالقوه باید بتواند تصمیم بگیرد که آیا محصولات را می خواهد؟ آیا می خواهد آنها را از کسب و کار شما خریداری کند یا خیر. این ممکن است با استفاده از مفاهیم طراحی لوگو و سفارش به یک فرد متخصص برای انجام کار انجام شود.

هنگامی که یک متخصص از بهترین شرکت طراحی لوگو با دانش، تخصص و استراتژی مشخص به طراحی لوگو شما نزدیک شود، کار ساده‌تر می‌شود. اگر می خواهید چیزی برجسته تولید کنید، درک اصول طراحی گرافیک بسیار مهم است. بعد، متخصص تصمیم می گیرد که مخاطب هدف شما چه کسی باشد و چه چیزی را می خواهید به آنها منتقل کنید. تصمیمات او در زمینه طراحی لوگو تاثیر قابل توجهی در نحوه انتقال پیام خود به مخاطبان هدف خواهد داشت. او که سال ها در این زمینه کار کرده است، از تخصص و ابزار مناسب برای انجام پروژه طراحی لوگوی شما برخوردار است.

 

مطالعه بیشتر: اصول اولیه طراحی لوگو

 

هنگامی که یک لوگو ایجاد می کنید، باید نشان دهنده شخصیت شما به عنوان یک کسب و کار باشد. در اینجا 5 تکنیک برای ایجاد یک لوگوی خارق‌العاده که ماندگار است، آورده شده است.

به یاد ماندنی کردن

یکی از اصول اولیه طراحی لوگو، متمایز بودن است. متمایز کردن لوگوی شما یکی از اجزای کلیدی طراحی لوگو است. هدف هر طراح متخصص از طراحی لوگو، ایجاد یک لوگوی منحصر به فرد در حین ایجاد یک نماد تجاری است. برای اینکه طراحی به سادگی توسط بینندگان یادآوری شود، در واقع باید اساسی باشد. اما آنچه در واقع یک طراحی را متمایز می کند یک مفهوم منحصر به فرد است. بنابراین، تمرکز بر یک ایده ساده و در عین حال اصلی است که می تواند پیام را ارائه دهد.

سادگی لوگو

یک لوگو باید تا آنجا که ممکن است ساده باشد تا از تشخیص آسان اطمینان حاصل شود. به خاطر داشته باشید که افراد به سرعت اشیا را اسکن می کنند. به عنوان مثال، تبلیغات بیلبوردی فقط به طور خلاصه از طریق یک خودروی پرسرعت مشاهده می شود، در حالی که صدها کالا در یک بیلبورد تبلیغاتی جمع آوری شده اند. بنابراین، طراحی لوگوی شما برای شرکت باید ساده باشد تا اطمینان حاصل شود که به راحتی توسط عموم یادآوری می شود. یادآوری یک لوگو با عناصر پیچیده بسیار دشوار خواهد بود.

همه کاره کردن

نیاز به سازگاری در طراحی لوگو یکی از قوانین اساسی است که باید رعایت شود. این قانون بیان می کند که یک لوگو باید در همه اندازه ها خوب به نظر برسد. بنابراین، حتی اگر یک لوگو کوچک شود تا روی یک خودکار یا کارت پستال قرار بگیرد یا برای پر کردن یک بیلبورد بزرگ شود. بهترین شرکت طراحی لوگو اطمینان حاصل می کند که متمایز بودن، رنگ ها، فرم ها و حروف چاپی آن هنوز خیره کننده است. یک لوگو باید همچنان برجسته به نظر برسد، حتی اگر به صورت تک رنگ طراحی شده باشد.

ماندگاری طولانی

یکی دیگر از اصول اولیه طراحی لوگو، ماندگار بودن لوگو است. طراحان لوگوی حرفه ای و آگاه، از ارزش یک لوگوی ماندگار آگاه هستند. شرکت‌های طراحی لوگو می‌دانند که تنها طرحی که بیش از 20 سال دوام داشته باشد، می‌تواند مشتریان وفادار خود را دنبال کند. یک لوگو باید در آزمون زمان مقاومت کند. به سرعت از مد نیفتد و مادگار باشد.

طراحی صحیح

مناسب بودن لوگو را بررسی کنید. بر اساس این ایده طراحی لوگو، اجزای طراحی باید با دقت انتخاب شوند تا صنعت مشتری را تکمیل کنند. به عنوان مثال، طراحی لوگوی شرکت در مورد اسباب بازی ها ممکن است از حروف طنز و سرزنده استفاده کند، در حالی که لوگوی یک دفتر وکالت نباید اینگونه باشد. طراحی درست لوگو تضمین می کند که تأثیر فوری بر ذهن مردم دارد.

پنج اصل در طراحی لوگو

لوگویی که ارزش های اصلی شما را تجسم می کند، با توسعه و تغییر کسب و کار شما مرتبط باقی می ماند. نام تجاری شما ممکن است در کوتاه مدت از چیزی که در زمینه فرهنگی فعلی نامتعارف یا موضوعی است سود ببرد، اما ممکن است در طول زمان اهمیت خود را از دست بدهد. شما همیشه چیزی در کنار خود خواهید داشت که برای شما صحبت می کند. کمک گرفتن از خدمات حرفه ای طراحی لوگو در طرح گندم این امکان را فراهم می کند. آنها می دانند که چگونه لوگوی شما را حتی از دور قابل مشاهده و چشمگیر طراحی کنند. چه خودتان در حال توسعه یک لوگو باشید یا با یک طراح گرافیک، چه اولین لوگو یا صدمین لوگوی شما، حتما اصول طراحی لوگو را در نظر داشته باشید. هنگامی که لوگوی مناسب را دریافت کنید، مردم برند شما را در یک لحظه شناسایی می کنند و همیشه نام شما را به دیگران توصیه می کنند.

کلام آخر

مجموعه طرح گندم ارائه کننده کلیه خدمات طراحی کاتالوگ، طراحی لوگو، طراحی بروشور و… می باشد. برای اطلاع از تعرفه های طراحی لوگو تماس بگیرید.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × پنج =