انواع چاپ جعبه

چاپ جعبه

چاپ جعبه

چاپ جعبه فوری

قیمت چاپ جعبه

انواع چاپ جعبه

شرکت تبلیغاتی

چاپ انواع جعبه

چاپ لوگو روی جعبه

چاپ جعبه فوری

چاپ جعبه تهران

چاپ جعبه ایندربرد

چاپ جعبه لمینتی

چاپ جعبه لمینتی

چاپ جعبه تیراژ کم

جعبه بیسکویت

چاپ جعبه تهران

چاپ جعبه سخت

چاپ جعبه فوری

طراحی و چاپ جعبه

چاپ جعبه سخت

چاپ جعبه محصولات

چاپ عکس روی جعبه

چاپ جعبه محصولات

چاپ جعبه تیراژ کم

چاپ جعبه تعداد کم

چاپ جعبه تعداد کم

چاپ فوری

چاپ لوگو روی جعبه

چاپ جعبه محصولات

چاپ دیجیتال جعبه

چاپ دیجیتال جعبه

چاپ لوگو روی جعبه

قیمت جعبه مقوایی

قیمت جعبه مقوایی

چاپ جعبه سخت

چاپ جعبه هدیه

چاپ فوری

چاپ جعبه

چاپ جعبه ایندربرد

چاپ جعبه افست

چاپ بر روی جعبه

چاپ جعبه کرافت

چاپ جعبه افست

چاپ جعبه دستمال کاغذی تهران

چاپ افست و دیجیتال

چاپ افست و دیجیتال

چاپ جعبه دارو

چاپ جعبه مقوایی | دارویی

از ملزومات صنایع دسته بندی جعبه می باشد. چاپ جعبه و همچنین طراحی جعبه توسط نیروی متخصص طرح گندم انجام می شود. شما می توانید با تماس با کارشناسان و طراحان ما تماس بگیرید و به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

از عوامل مهم در فروش کالا، ظاهر و نوع بسته بندی (جعبه – BOX) می باشد.هر چقدر ظاهر بسته بندی جعبه شیک و جذاب تر باشد، جذب مخاطب آسان تر است.

عوامل جذب:

بسته بندی مناسب جعبه با ابعاد کالا باشید.

رنگ بندی و هارمونی رنگ در طراحی جعبه رعایت شود.

نام محصول رو جعبه به صورت خوانا درج شود.

حتما اسم برند یا شرکت بر روی جعبه چاپ شود.

با بسته بندی کالا با ظاهری زیبا و جذاب می‌توانید از سایر تبلیغات نیز پیشی بگیرید. توجه کنید که باید ظاهر بسته بندی مناسب با نوع کالا و همچنین سلیقه مخاطبان را نیز در نظز بگیربد. شما می‌توانید با درج اطلاعات بر روی جعبه اعتماد مخاطب خود را جلب کنید، حتی می توان مخاطب را به محصول و خدمات خود وفادار ساخت.

چاپ جعبه های مقوایی

 باید از مقواهای کمتر از 500 گرم استفاده شود، همچنین باید از مقواهایی که دارای پوشش مناسب و قابل چاپ می باشد استفاده کرد. آنها را با نام های جعبه پشت طوسی، جعبه پشت سفید، جعبه پشت کرم و ایندر برد می شناسند. هزینه چاپ جعبه بر اساس صافی و سفیدی سطح ورق محاسبه می شود. توجه کنید که مقواهای پشت سفید نسبت به مقواهای پشت طوسی گران تر می باشد.برخی از نمونه های بسته بندی که توسط تولیدکنندگان در ایران انجام شده است به عنوان الگوهای خوب برای معرفی گردیده است.

چاپ جعبه های لمینت

لمینت از بهم چسباندن دو جنس متفاوت مقوا می باشد. معمولا در لمینت از چسابندن یک یا دو ورق دو، سه و چند لایه استفاده می شود، به این منظور که استحکام جعبه و تحمل وزن و فشار داخلی و خارجی بالا رفته و در اصابت ضربه های کوچک مقاوم باشد.از کالاهایی که بیش از 500 گرم وزن دارد؛ بهتر است از جعبه های لمینت استفاد شود.

چاپ جعبه ایندربرد

در این مطلب توضیحاتی در مورد مقوای ایندربرد و پشت طوسی که از پرکاربردترین مقواها برای چاپ هستند ارائه می‌دهیم امید است که این راهنمایی برای شما مفید واقع شود، در صورت هر گونه سوال، شما عزیزان می‌توانید با کارشناسان شرکت چاپ جعبه و بسته بندی طرح گندم در تماس باشید.

مقوای ایندربرد دورو میباشد یک روی آن براق و قسمت دیگر مات میباشد ، در واقع چاپ در قسمت براق صورت می گیرد. جنس مقوای ایندربرد از پشت طوسی  بهتر است و طبیعتا قیمت بالاتری را دارد زیرا از کیفیت بهتری برخوردار است. جعبه های ایندربرد معمولا برای بسته بندی اقلام دارویی و غذایی و بهداشتی  ، عطر و ادکلن  و … به کار می رود.

گرماژ جعبه های ایندربرد 250 گرم الی 700 گرم تولید میشود و منظور از گرماژ نسبت سطح به وزن میباشد به عنوان مثال ایندربرد 700 گرمی سطحی معادل 1 متر مربع را دارا میباشد.

پشت طوسی

مقوای پشت طوسی از مواد بازیافتی تشکیل شده است و به همین دلیل داخل جعبه طوسی است و قسمت خارجی جعبه سفید و براق است، مقوای پشت طوسی علاوه بر اینکه به تنهایی در ساخت جعبه به کار می‌رود و به عنوان روکش لمینتی در کارتن ها یا چاپ 4 رنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این مقوا برای لوازم یدکی خودرو، وسایل الکترونیکی، جعبه کفش، پاکت سیگار، کبریت، وسایل منزل، جعبه شیرینی ، دستمال کاغذی و… استفاده می‌شود.

چاپ جعبه کرافت

80% مقوا کرافت از مواد سلولزی درختان تشکیل شده است و مقاوت و زیبایی خاصی را به وجود می آورد از موارد استفاده این مقوا میتوان  در کارتن های ساک دستی، تراکت و بروشور است، در نظر داشته باشید این مقواها نقاط ضعفی هم دارند از جمله: به مرور زمان رنگ آنها کدر می شود ، دومین مورد شکستگی در این مقوا بعد از تا زدن است ، اما ترفند هایی وجود دارد که از این مورد جلوگیری کند.

روشی که برای جلوگیری از این حالت صورت میگیرد E-flut روی کرافت می باشد و چاپ آن، سیلک یا فلکسو است

در روش بعدی طرح با استفاده از روش افست روی کرافت زده می شود و بعد از آن، روی کاغذ سینگل و یا ایفلوت لمینت می‌شود و محصول حاضر است. معمولا گرماژ جعبه کرافت از 70 گرم الی 350 گرم است که برای فست فودی ها و جعبه پیتزا ، بسیار مناسب است.

دیگر خدمات چاپ جعبه در مجموعه طرح گندم:

چاپ جعبه cd

چاپ جعبه سی دی

چاپ جعبه شیرینی

چاپ جعبه فست فوت

چاپ جعبه دارو
چاپ جعبه پیراهن

چاپ جعبه کفش

قیمت چاپ جعبه شیرینی

چاپ جعبه خرما

چاپ جعبه کیک

 

سفارش آنلاین جعبه مقوایی

آیا شما صاحب مشاغل کوچکی هستید که به دلیل کمبود فضای ذخیره سازی نمی‌توانید سفارش جعبه به صورت عمده را بدهید؟ آیا سفارش جعبه با طرح دلخواه و  با کیفیت نیاز دارید؟ در هر صورت در طرح گندم می توانید مجموعه وسیعی از اندازه جعبه‌ها را انتخاب کنید. ما جعبه های فانتزی و یا کوچک مانند کبریت تا کارتن هایی با اندازه معمولی تا جعبه های زیورآلات، بدلیجات و جعبه های کادویی برای مواردی با اشکال عجیب و غریب داریم. این محصولات جزو با دوام‌ترین، مقرون به صرفه‌ترین و پایدارترین جعبه ها هستند. آنها نسبت به وزن بالا مقاومت دارند و همچنین آنها بسیار متنوع و مقرون به صرفه هستند. بنابراین چه برای نیازهای اداری و کاری و چه برای منزل شما، جعبه های ما مطمئناً به کار شما می‌آید ما ارسال را در سراسر ایران ارائه می دهیم و به عنوان یک شرکت جعبه سازی در تهران به صورت آنلاین و تلفنی نیازهای حمل و نقل شما را برطرف می‌کنیم.

جعبه هارد باکس

جعبه های هارد باکس نوعی از جعبه های لوکس میباشند که بر روی مقواهای ضخیم سه لایه 750 تا 1300 گرمی با دستگاه های اتوماتیک ساخته می‌شوند، همانطور که از اسم انگلیسی وار آن مشخص است. این نوع جعبه بسیار مقاوم هستند و برای جعبه های جواهرآلات یا زیورآلات، قطعات نرم افزاری کامپیوتری و یا قطعات خودرو و… بسیار مناسب هستند، شما عزیزان می‌توانید با سفارش جعبه بسته بندی  هاردباکس دیگر نگران استحکام جعبه خود و محصولات در داخل آن نباشید.

 

قواعد چاپ جعبه:

نوع استفاده و کاربرد جعبه مشخص شده باشد. از مقاوم بودن جعبه برای محافظت از محصول اطمینان پیدا کنید. در چاپ جعبه استاندارد های بسته بندی را رعایت کنید. نحوه و نوع چیدمان در طراحی رعایت شده باشد.

چاپ جعبه ارزان قیمت، جعبه مقوایی ارزان

از ارزانترین روش ها می‌توان به جعبه های پشت طوسی اشاره کرد، این جعبه ها در واقع به دلیل اینکه از بازیافت
مقواها و کاغذ پوشال تولید می‌شود به ارزانترین چاپ معروف است، به دلیل اینکه این مقواها  نسبت به مقواهای دیگر در بازار ارزان‌تر هستند.

مقوای مناسب برای چاپ جعبه بهداشتی

مقوای مناسب برای چاپ جعبه بهداشتی معمولا ایندربرد است که به پشت سفید هم شناخته می‌شوند، این مقواها از لحاظ سازمان
بهداشت جهانی کاملا قابل تایید هستند وکیفیت چاپ مناسبی نسبت به بقیه مقواها دارند.
از نکات دیگری که در مورد این مقوا گفتنی است ضخامت یا همان استقامت این مقوا نسبت به سایر مقواهاست و معمولا برای مقوای ایندربرد بیشتر از 300 گرم از دستگاه رولند استفاده می کنند.

همچنین از پوشش سلفونی برای جعبه های بهداشتی استفاده می‌شود و در داخل جعبه از آن استفاده می‌کنند، از این تکنیک معمولا برای محصولات غذایی استفاده می‌شود مانند کیک، حلوا، ساندویچ، شیرینی و… . زیرا احتمال پس دادن روغن در این محصولات وجو دارد، در واقع بعد از چاپ جعبه پشت آن سلفون براق می‌کشند و دیگر روغنی نمی‌شوند و حالت جعبه از بین نمی‌رود.

انواع قفل درب و کف جعبه

حالتهای مختلفی برای کف و درب جعبه میباشد که نسبت به هر صنف از جعبه های متفاوتی استفاده می‌شود.
از انواع قفل درب و کف جعبه میتوان به قفل ساده اشاره کرد، این قفل از رایج ترین قفل های جعبه است و همچنین از ساده ترین قفل ها است، قفل ساده برای درب و کف استفاده میشود و در جعبه های دارو و آرایشی بهداشتی استفاده می‌شود.
قفل مدل پیراهنی: قفل پیراهنی یا قفل درب روی کف از مقوای زیادی استفاده می‌کند، به دلیل اینکه هم در درب و هم در کف مقواها به داخل تا می‌شوند، این مدل جعبه کاملا با دست ساخته می‌شود و نیازی به جعبه چسبانی ندارد.

اگر محصولی دارید که نیاز به حفاظت بیشتر است ما به شما جعبه های منقسم دار را پیشنهاد می‌کنیم، معمولا از این جعبه ها در موارد مصرفی شکستنی همچون لامپ با همان جعبه لامپ و یا صنایع دارویی که لوازم شیشه ای را در داخل ان قرار می‌دهند استفاده می‌شود. در این مدل جعبه ها قبل از بسته شدن درب جعبه یک محافظ از محصول محافظت میکند و بر روی آن قرار میگیرد سپس درب اصلی بسته میشود.
مدل دیگر قفل کیبری جعبه میباشد که این مدل نیز همچون قفل درب روی کف از مقوای بسیاری استفاده می‌کند، این قفل معمولا برای جعبه هایی که ارتفاع کمتری دارند طراحی می‌شود و به دلیل دور زدن کامل محصول مصرف مقوای بالایی دارد.
برای استقامت بیشتر کف جعبه  از کف قفلی استفاده می کنند به این صورت که درب جعبه را از قفل ساده استفاده می‌کنند و کف آن را از چهار طرف به داخل تا می کنند و با درگیر شدن با یکدیگر یک قفل محکم را تشکیل می‌دهند.

روش های چاپ جعبه و مقایسه قیمت‌ها

شما یک طرح و جعبه کاملاً مارک برای محصولات غذایی یا زیبایی خود دارید. حال باید تصمیم بگیرید که چگونه طرح خود را روی جعبه خود چاپ کنید.

پنج فرآیند اصلی وجود دارد. هر یک از نظر قیمت و روش متفاوت است. شما باید روند چاپ خود را بر اساس حجم بسته بندی، کیفیت و نوع طرحی که برای محصول خود انتخاب کرده اید و نوع متریال مورد استفاده برای بسته بندی خود انتخاب کنید.

چاپ افست

در افست، جوهر روی صفحه چاپی آلومینیوم با طراحی شما روی آن اعمال می شود. تصویر جوهر شده سپس به یک پتو لاستیکی منتقل می شود و در آخر، روی بسته بندی شما.

این فرایند را می توان با انواع مختلفی از جمله کاغذ ، مقوا و پلاستیک استفاده کرد و کیفیت بالایی از چاپ را به دست می آورد ، مخصوصاً وقتی نوبت شیب رنگ است. تنها شرط لازم این است که یک سطح صاف وجود داشته باشد.

افست گران است، به خصوص اگر شما در تیراژ بالا از آن استفاده کنید. به این دلیل است که یک صفحه سفارشی برای انجام چاپ لازم است.

افست اغلب برای کارتن و برچسب های تاشو استفاده می شود، زیرا به بسته بندی نیاز دارد تا بتواند صاف باشد.
ولی این را هم اضافه کنیم که این روش مرسوم ترین  روش در ایران است که برای تیراژ بالا نسبت به کیفیتی که به شما می‌دهد، هزینه قابل قبولی را دارد.

 چاپ فلکسو

شما می‌توانید از فلکسوگرافی به عنوان یک نسخه مدرن از چاپ متن استفاده کنید. از جوهر خشک کن سریع استفاده می کند. برخلاف افست، فلکسوگرافی از صفحات فتوپلیمر انعطاف پذیر استفاده می کند. اینها به دور استوانه های چرخان پیچیده می شوند. سپس از سیلندرها برای تهیه تیراژ بالا ، بسیار سریع استفاده می شود.

فلکسوگرافی گزینه بهتری نسبت به افست است. تقریبا ارزان تر است و می تواند روی بسیاری از مواد مختلف از جمله مقوا فلوت دار، سلفون و پلاستیک چاپ کند و بسته بندی شما نیازی به مسطح بودن ندارد.

در چاپ فلکسو به دلیل انعطاف پذیر بودن مواد چاپی، نکات بسیاری را باید رعایت کرد.از جمله نکاتی که طراحان باید رعایت نمایند، روی هم پوشانی (Trapping) رنگ ها می‌باشد. باید به اندازه کار، رنگ ها روی هم کشانده شوند تا کار نهایی در جابه جا شدن سفیدک نزند. همچنین در این شیوه چاپ درصد کل رنگ ها در هر نقطه چاپی نباید از 29% بیشتر باشد. بدین معنی که اگر عکسی در کار چاپی وجود دارد، باید نقاط مختلف آن کنترل شود و درصد رنگ ها در هر نقطه بررسی گردد تا مجموع CMYK رنگ ها بیشتر از 290% نشود.

فلکسوگرافی اغلب برای کیسه های پلاستیکی (مانند بسته های آب میوه و ماست)، بسته بندی مواد غذایی و بسته بندی مقوای سه لایه استفاده می شود. همچنین می‌توان از آن برای کارتن های شیر و بسته بندی استفاده کرد.

سفارش جعبه با روش فلکسو

چاپ برجسته به شیوه فلکسوگرافی: این چاپ به دلیل استفاده از کلیشه های فتوپلیمر یا لاستیکی که قابل انعطاف هستند به نام فلکسو نامیده می شود. سرعت بالا و چاپ به شکل رول بر روی مواد متنوع همچون نایلون، متالایز در تیراژهای بالا همراه با هزینه های کم از ویژگیهای این نوع چاپ محسوب می شود.

چاپ فلکسو در واقع نوعی چاپ برجسته است که در آن کلیشه الاستیکی مستقیما با جنس یا لفاف مورد نظر در تماس می باشد، برای سفارش جعبه به روش فلکسو با متخصصین ما حتما در تماس باشید.

کاربردهای اصلی چاپ فلکسو  برای سفارش جعبه کدامند؟

روش چاپ فلکسو برای سفارش جعبه به عنوان روش اصلی مورد استفاده برای چاپ روی بسته بندی های مواد غذایی از جنس لفاف پلاستیک یا سایر متریال های غیر جاذب و همچنین جهت چاپ بر روی لفافهای کاغذی ارزان قیمت محصوب می‌شود. از دیگر کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بسته بندی قابل انعطاف پذیر و پاکت های خرید (Carrier Bag)
 • لیبل های رول پشت چسب دار
 • انواع پاکت
 • ساک های کاغذی و پلاستیکی و کارتن های خود ساخته از مقوای کنگره دار (Corrugated)
 • کارتن های نگهداری مایعات و کارتن های مقوایی (Folding box Carton)
 • روزنامه و کتابهای جلد شومیز (Paperback Book)

قبل از سفارش جعبه به روش فلکسو، برای  اطلاعات تکمیلی و شیوه چاپ مناسب با ما در تماس باشید.

شناسایی خطاهایی که در طول چاپ پیش می آید

طراح باید برای اطمینان از کیفیت طرح محصول نهایی چاپ شده و برآورد انتظارات مشتری با هر دو ارائه دهنده طرح (برای پیشبرد فرایند طراحی و اطمینان از طراحی محصول نهایی) و متصدی چاپ (برای تعیین و ارایه قابلیت های خاص در فرایند چاپ و نکات کلیدی برای بهبود و افزایش کیفی قبل از آن) یک تیم هماهنگ تشکیل دهد.

قبل از تفکیک رنگ طرح به بخش تولید فرستاده میشود. در مرحله بعد چیدمان و خروجی که می خواهد کار بر روی آن انجام شود به کلیشه سازی و فیلم سازی فرستاده می شود تا طبق مشخصات دستگاه چیدمان را بدهد برای مثال: تکرار طرح در طول و عرض کار چند بار تکرار می شود؟ یا محیط سیلندر، نوع کلیشه، قطر کلیشه و درصد ارتجاعی را در نظر بگیریم که چاپ درست از کار درآید. کاری که مشتری تحویل می دهید باید تفکیک رنگ شود، یعنی بدانید چند رنگ است.

نکاتی که طراحان در سفارش جعبه به روش فلکسو باید رعایت کنند و بدانند

 • رعایت حدود و اندازه های طرح
 • مشخص نمودن فضاهای مربوط به تصویر و نوشته از طریق خطوط راهنمای نرم افزار
 • در نظر گرفتن نکات فنی چاپ در طرح
 • تفکیک رنگ، جدا کردن لایه های تصویر
 • در نظر گرفتن فضای تصویر و متن
 • استفاده از سایه برای متن و درآوردن طیف رنگی
 • استفاده از پنتون رنگ
 • به دست آوردن رجیستر صحيح

اطلاعات اولیه جهت طراحی فایل چاپ فلکسو

اطلاعات در مورد نرم افزار مورد نظر جهت طراحی

شناخت جنس متریال جهت کاربرد نوع رنگ

اطلاع در مورد مراحل مختلف پیش از فرایند چاپ و پس از آن

اطلاع از ارتباط عوامل تاثیر گذار فرایند چاپ و طراحی

تشکیل تیم هماهنگ مشتری، متصدی چاپ، طراح و قدرت ابداع، ابتکار

استعداد هنری در استفاده از قابلیتهای مختلف نرم افزار

چیدمان طرح در محیط وکتور

کاری که تحویل داده شده است، باید در محیط وکتور چیده شود مثل کورل یا ایلستریتور، بهترین ایلستریتور است (در داخل کورل مشکلاتی است که امکان دارد بعضی از ترامها را نشناسد) یا در محیطی که وکتور است اگر کار کورل باشد مجبوریم داخل آن کار کنیم اگر لایه دار باشد برای طراح راحت تر است چون امکان تغییر دارد.

 • لایه لایه کردن کاری که تک لایه است
 • اگر تک لایه باشد باید جداگانه و به صورت تکی طراحی کنیم.

چاپ دیجیتال

شما احتمالاً بیشتر با این روش آشنا هستید، زیرا می توانید این کار را از طریق منزل با چاپگر جوهر افشان یا لیزر انجام دهید. همچنین برای مقادیر بیشتر و بسته بندی با کیفیت بالاتر می‌توانید با روش دیجیتال تجاری نیز پیش بروید. برخلاف افست و فلکسوگرافی، از چاپ دیجیتال جعبه می توان برای تیراژ پایین استفاده کرد و می توانید به راحتی تغییراتی در طراحی خود ایجاد کنید. تهیه فایل با این روش نیز بسیار آسان تر است.

اگر تعداد محصولات کمتری دارید، دیجیتال ممکن است برای شما بهتر باشد. با این حال، در حجم بزرگ گرانتر است. همچنین با روش دیجیتال از حداقل محافظت استفاده می شود، بنابراین اگر جعبه  شما به گونه ای طراحی شده است که بسیار مورد استفاده قرار گیرد ، ممکن است بخواهید روش دیگری را انتخاب کنید.

چاپ دیجیتال برای بسیاری از برنامه ها از جمله برچسب ها، جعبه های راه راه و برای ساختن نمونه های اولیه بسته بندی استفاده می شود. برای شرکت های جدید بسیار مفید است، زیرا ارزان است و می توانید آن را از طریق رایانه خانگی انجام دهید.

چاپ روتوگراور یا پیوسته

چاپ Rotogravure یا پیوسته برای طرح های جعبه که دارای جزئیات پیچیده ای هستند که می‌خواهید آنها را حفظ کنید، مناسب است و همچنین برای چاپ در مقادیر بسیار زیاد. در روتراگراور، طرح شما در یک الگوی ترام به سیلندرهای فلزی حک شده است. هر رنگ سیلندر خاص خود را دریافت می کند. سلولها در اعماق مختلف حفر می شوند و جوهرهایی را که بعد از آن روی جعبه شما منتقل می شوند نگه می دارند. در اعماق مختلف ترام ها شدت رنگ تغییر می کند، در حالی که ترام های عمیق تر رنگی پررنگ‌تر از سطوح کم عمق ایجاد می کنند.

Rotogravure کیفیت چاپ بسیار بالایی را تولید می کند و به راحتی می تواند تصاویر عکس چاپ کند. همچنین می توانید حجم زیادی را بدون افت کیفیت چاپ کنید. با این حال ، اگر شما تیراژ بسیار بالایی از محصولات ندارید، استفاده از روتراگراور منطقی نیست، زیرا بسیار گران است.

Rotogravure برای چاپ روی مواد بسیار نازک مانند پلی استر و نایلون به خوبی کار می کند. این ماده معمولاً برای بسته بندی مواد غذایی قابل انعطاف یا لمینیت استفاده می شود. همچنین می توان از آن برای زیبایی ظاهری به جعبه استفاده کرد.

چاپ سیلک

برخلاف روتراگراور، چاپ صفحه سیلک مناسب تر برای کارهای چاپی کمتر است، زیرا تولید آن کند است. از یک صفحه نمایش استفاده می کند که از یک توری یا پارچه بافته شده است. قسمت هایی از صفحه نمایش با یک ماده غیر قابل نفوذ پوشیده شده است، در حالی که در مناطق باقیمانده، جوهر به داخل جعبه شما منتقل می شود. چاپ سیلک را می توان در بسیاری از مواد از جمله کاغذ، پارچه، شیشه، چوب و فلز استفاده کرد.

چاپ سیلک برای تیراژ کمتری استفاده می شود. هزینه راه اندازی آن کم است و برای چاپ روی آن نیازی به سطح صاف نیست. با این حال، زمان تولید نسبت به روش های دیگر کندتر است، و از نظر حجم زیاد نیز مناسب نیست.

چاپ سیلک اغلب در بطری های شیشه ای و فلزی استفاده می شود. اگرچه بیشتر برای کارهای محدود استفاده می شود، اما هنوز هم برای حجم بیشتری از وسایل مانند بطری های عطر شیشه ای و لوله های پلاستیکی برای لوسیون بدن، شامپو و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا ظاهری پیشرفته تر به این محصولات می‌دهد.

این روش چاپی به نام های چاپ توری، به معنی چاپ از روی توری، چاپ شابلونی یا غربالی نیز نامیده می‌شود. در این شیوه تصویر مورد نظر از روی توری به کاغذ یا مقوا منتقل می‌شود، به همین دلیل تصویر روی توری درست به همان صورت که است به کاغذ منتقل می‌گردد. بنابراین اگر فرم خوانا باشد باشد چاپ هم خوانا خواهدبود. چاپ سیلک اسکرین از پرکاربردترین چاپ ها محسوب می‌گردد، در واقع کمتر جنسی را میتوان یافت که انجام این شیوه چاپ روی آن به شکل دستی و ماشینی فراهم نباشد.

چاپ جعبه مناسب برای من کدام است؟

برای تیراژ چاپ پایین تر یا در صورت نیاز به تغییر در طراحی خود: صفحه دیجیتالی یا چاپ سیلک را انتخاب کنید.

برای تیراژ بالا با هزینه کمتری اما با کیفیت چاپ کمی کمتر: فلکسوگرافی را انتخاب کنید.

برای تیراژ زیاد با هزینه متوسط در جعبه با سطح صاف: افست را انتخاب کنید.

برای حجم بسیار زیاد با طرح های بسیار دقیق: روتوگراور را انتخاب کنید.

برای هر نوع بسته بندی باید از چه روشی استفاده شود

امروزه روش های استاندارد و خاص زیادی برای طراحی جعبه های بسته بندی در دسترس است. در حقیقت این روش ها می‌تواند برای کارآفرینان جدید و کسانی که تازه کار هستند، گیج کننده، بسیار فنی و طاقت فرسا باشد.

خوشبختانه در این متن راهنما شما یاد خواهید گرفت که چگونه براساس مشخصات بسته خود (مواد،طرح و هزینه و… ) پوشش مناسب برای بسته بندی را انتخاب کنید.

ما اینجاییم تا شما را با تمام اطلاعاتی که پیش از تصمیم گیری نیاز دارید آگاه کنیم. بنابراین قبل از تصمیم گیری برای پوشش بسته بندی خود پیشنهاد میکنیم نکات زیر را بخوانید.

مقوا

از آنجا که مقوا انعطاف پذیر، همه کاره است و معمولاً میتوان آنرا از فروشگاه های خرده فروشی تهیه کرد، طراحان تمایل دارند با استفاده از مقوا خلاقیت بیشتری برای جلب کردن توجه افراد به قفسه های فروشگاه داشته باشند.

در اینجا پوشش های محبوب بسته بندی مقوایی آورده شده است:

لمینت

جعبه های لمینت دارای بهترین کیفیت هستند، اما به دلیل خواص محافظتی که دارند گران قیمت تر هستند.

توجه:

در مقایسه با سایر انواع پوشش، لمینت بهترین محافظت را در برابر رطوبت ایجاد می کند. برای انجام پروژه های طولانی مدت نیز به دلیل طول عمر و مقاومت در برابر گرد و غبار معمولاً استفاده از لمینت را ترجیح می دهند.

استفاده از این نوع مقوا منطقی است زیرا شما ممکن است هزاران بسته بندی را که فوراً استفاده نمی‌کنید ذخیره می کنید.

یکی دیگر از مزایای لمینت، زیبا و هنری بودن آن است. وقتی شما آن جعبه مات و زیبا را در کنار دیگر جعبه ها میبینید، احتمال انتخاب آنها بیشتر از دیگر محصولات است.

در بسته بندی محصولات لوکس برای دستیابی به ظاهری ساده و در عین حال زیبا، لمینت مات را انتخاب می‌کنند و از لمینت براق برای تولید ظاهری زنده و چشمگیر استفاده می‌کنند.

پوشش UV و AQ ( نیمه براق)

اگر به دنبال گزینه کم هزینه تری هستید، ممکن است.

بخواهید پوشش AQ با براقیت پایین را در نظر بگیرید. از آنجا که AQ (نیمه براق) مبتنی بر آب است، یک گزینه بی خطر برای مواد غذایی است. (برای تأیید پوشش AQ باید با سازمانی که از آن غذا یا دارو خریداری کردید مشورت کنید.)

پوشش AQ اغلب به دلیل قیمت و اثربخشی‌اش، به عنوان پیش فرض تمام پوشش ها است. براقیت کمی که ایجاد می کند باعث می‌شود کمی بافت به بسته بندی می بخشد اما نه آنقدر زیاد که باعث حواس پرتی چشم شود.

از طرف دیگر، پوشش UV ظاهری براق درست مانند لمینت براق ایجاد می کند.

نتیجه گیری: لمینت یا پوشش UV؟

لمینت مقاومت بیشتری در برابر پارگی دارد. برای محافظت از بسته بندی هنگام حمل و نقل گزینه بهتری است.

پوششUV بسیار سازگار با محیط زیست است اما مقاومت و محافظتی که لمینت دارد را دارا نیست. پوشش UV هنوز هم یک انتخاب محبوب است. زیرا، طراوت و زیبایی دارد، سریع تولید می شود و هزینه کمتری نیز برای هر واحد دارد.

موج دار (حمل و نقل و تجارت الکترونیک)

شرکت ها به دلیل داشتن مواد ضخیم تر و محکم تر، اغلب ترجیح می دهند از کارتن های موج دار برای حمل و نقل و بسته بندی تجارت الکترونیکی استفاده کنند.

این نوع بسته بندی ها می توانند مانند مقوا AQ (نیمه براق) پوشش داده شوند.

بیایید نگاهی دقیق به آنچه در دسترس است بیاندازیم.

جلای براق (کمی براق) / بدون پوشش

به ویژه برای بسته های کوچک تا متوسط، این ها گزینه های بهتری هستند. چرا؟

چاپ دیجیتال معمولا برای چاپ بر روی بسته بندی های موج دار و برای محصولات کوچک تا متوسط است، که استفاده از آن باعث، افزایش بهره‌وری تولید، افزایش سرعت تولید و کاهش هزینه ها میشود.

از آنجا که این جعبه ها عمدتا برای حمل و نقل است، به ندرت می توان تزئینات و پوشش گران قیمت را روی بسته بندی اعمال کرد.

توجه: البته بنابر دلایلی این موضوع در حال تغییر است. کسب و کارها تمایل پیدا دارند تا عناصر طراحی بیشتری را به جعبه های حمل و نقل خود اضافه کنند تا از فرصت های بازاریابی استفاده کنند.

علاوه بر این، از آنجا که ضخامت جعبه های موج دار برای محافظت از محصولات داخل آن کافی است.

ممکن است به پوشش اضافی نیازی نباشد.

بسته به پیچیدگی یا سادگی رنگ، کارهای هنری و مارک تجاری شما، شما می توانید یک جعبه بسته بندی با کیفیت بالا ، با جلای کمی براق و یا بدون پوشش تولید کنید.

لمینت

به طور مشابه با بسته بندی مقوایی ، یک پوشش چند لایه به صورت محافظت برای آثار هنری جعبه شما را فراهم می کند.

توجه: مشاغلی که از لمینت در جعبه های حمل و نقل خود استفاده می کنند. معمولاً مشاغلی هستند که جزئیات بسیار پیچیده ای روی بسته بندی خود دارند و نمی‌توانند از چاپ دیجیتال استفاده کنند، به همین دلیل از آن به عنوان ابزاری استفاده می‌کنند تا به جعبه خود ظاهری هنری بدهند.

تنها عیب استفاده از لمینت براق یا پوشش UV این است که موج های مواد کاملا برجسته هستند.

لوکس(luxury)

سادگی و لوکس و گران قیمت بودن، مشخصه جعبه های سفت و سخت است. بدیهی است که لمینت مات محبوب ترین انتخاب برای این نوع بسته بندی است.

لمینت مات

لمینت مات بهترین توصیه برای جعبه های لوکس است. برای مثال، ظاهر این انتخاب خاص به دلیل ظرافت (که معمولاً همان چیزی است که اکثر مارک های لوکس می‌خواهند به آن برسند) بسیار مشهور است.

همچنین بهترین پوشش برای استفاده در فرآیند های خاص در جعبه شما، برجسته سازی ،چاپ UV نقطه ای (spot   UV) و فویل مهر شده(foil stamping) است.

پوشش ویژه

اگر شما می‌توانید بیشتر از بودجه کافی برای سرمایه گذاری در طراحی بسته بندی خود هزینه کنید، می‌توانید پوشش های ویژه را نیز انتخاب کنید.

 • کاغذ بافت
 • برجسته
 • پوشش مروارید
 • براق
 • مشبک
 • فویل مهر شده

توجه: انتخاب بهترین پوشش برای بسته بندی جعبه محصول خود به وقت و توجه شما نیاز دارد. شما هنوز هم باید تکالیف خود را انجام دهید و همچنان با سازنده خود ارتباط برقرار کنید تا بهترین و مناسب ترین پوشش برای بسته بندی خود را پیدا کنید.

به یاد داشته باشید، یک برنامه خوب و آماده برای بسته بندی شما، زندگی شما را بسیار راحت تر خواهد کرد.

ایده کاملی از اینکه برند، هدف و بودجه شما در وهله اول چیست، داشته باشید. از آنجا می توانید درک بهتری از بسته بندی کلی، از جمله پوشش مناسب برای بسته بندی خود داشته باشید.

طریقه محاسبه قیمت سفارشات چاپی

در نظر داشته باشید برای دریافت قیمت های سفارشات چاپی به روز با شرکت طرح گندم در تماس باشید.

زینک : 4/5 ورقی
2 ورقی
GTO
زینک براساس تعداد رنگ رو و پشت محاسبه می‌گردد.

2- چاپ:
Cmyk : حداقل دور چاپ  5000 برگ محاسبه می‌گردد.
spot: طلایی هر زینک طلایی براساس یک دور چاپ CMYK محاسبه می‌گردد.
ترکیب CMYK براساس تعداد رنگ و طبق Cmyk محاسبه می‌گردد.

3-کاغذ
گلاسه
تحریر
پشت طوسی
ایندربرد
پشت چسب دار
: قیمت کیلو به روز * گرماژ/1000 * عرض/1000*طول/1000*تعداد 500 برگی / 250 برگی قیمت بند * تعداد بند

4-لترپرس: لترپرس هزینه قالب براساس متراژ تیغ محاسبه می‌شود متراژ ضرب دری هزینه لترپرس براساس دور چاپ که 5000 عدد محاسبه می‌گردد.

5- کلیشه
1/5 میل :  ارشیوی 40/000 تومان 10*10 سانت
3 میل : ارشیوی 10*10 سانت

6-UV
هزینه فیلم : قیمت هر سانت*عرض*طول
هزینه چاپ: قیمت هر برگ*تعداد برگ

7-صحافی
مفتول: لوپ-تخت
ته چسب: تا ده فرم و تیراژ 1000 عدد – هر فرم * x   بیشتر از ده فرم. قیمت *تعداد فرم * تیراژ
برش: براساس تعداد بند محاسبه می شود

روش های چاپ روی کارتن ها:

1- چاپ روی ورق پشت طوسی 180 گرم و سپس لمینت روی ورق کارتن

2-  فلکسو گراور: ابتدا از طرح با توجه به تعداد رنگ کلیشه ژلاتینی تهیه و سپس در دستگاه چاپ فلسکو، نصب شده و روی کارتن عملیات انجام می‌شود و نوع مرکب مصرفی در روش فلسکو از نوع مرکب آبشور می‌باشد (حلال آب).

3- سیکل: ابتدا از طرح با توجه به تعداد رنگ شابلون (یک قاب چوبی است که روی آن یک توری با درجات مختلف کشیده می شود) تهیه می شود و روی ورق کارتن عملیات چاپ انجام می‌شود.

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه چاپ کارتن مراجعه کنید.

لایه کارتن ها

1- ورق کرافت یا بازیافتی – چوکا

2- فلوت – دوچوکا – خارجی

کارتن سفید (تاپ و لیمنت)

کارتن ها : به صورت single face یا تکرو  که ضخامت آنها به صورت E فلوت، B فلوت، C فلوت است، در نظر داشته باشید که E فلوت کمترین ضخامت را دارد و ضخامت در C بیشترین است.

2- سه لایه که ضخامت آنها به صورت E فلوت ، B فلوت ، C فلوت می‌باشد.

3- پنج لایه: ترکیب C+B

در نظر داشته باشید در روش کرافت که توضیح دادیم برای جلوگیری از شکستگی بسته بندی روش E-flut را عنوان کردیم که در اینجا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع مقوا در چاپ جعبه

ایندربرد:جهت ساخت جعبه های لوکس و دارویی بهداشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع مقوا از لحاظ ارزش از مقوای پشت طوسی با ارزش تر است و هم رده مقوای گلاسه است. گرماژها در 200، 250، 300، 350، 400، 500، 700

کاغذ و مقوای کتان

از این جنس کاغذ برای تولید کارهای نفیس استفاده میشود که جنس آن از سلوز خالص می‌باشد و مناسب جهت برجسته کاری و طلاکوب است و فروش آن به صورت برگ و بند است، گرماژ 100 تا 120 جهت اروق اداری استفاده می‌شود، 150 برای پاکت، 200 پاکت و  جلد کاتالوگ ، 300 برای کارت ویزیت و کارت تبریک و جلد کاتالوگ

کاغذ و مقوای کرافت

این نوع کاغذ با رنگ قهوه ای روشن تا تیره می باشد که میتوان روی آن چاپ افست و سیلک و طلا کوب زد.
گرماژ 70: 100*70، 250 برگی، یادداشت داخل کاتالوگ
گرماژ 115: 100*70، 250 برگی: یادداشت داخل کاتالوگ
گرماژ125: 100*70، 250 برگی، جلد کاتالوگ
گرماژ170: 90*62.5، 200 برگی، ساک خرید، کتاب، ساک خرید
گرماژ200: 70*100 ،125 برگی، پاکت

کاغذ پوستی

گرماژ 40، 50، 60: جهت چاپ لفاف – داخل جعبه

کاغذ کالک و کالک پلاستیک

جهت استفاده در صفحات کاتالوگ به عنوان جدا کننده و چاپ طلاکوب و سیلک به روی آن