عکاسی صنعتی محیطی چیست؟

عکاسی صنعتی محیطی

عکاسی صنعتی محیطی

در ابتدا اگر میخواهید در مورد عکاسی صنعتی بدانید حتما صفحه عکاسی صنعتی را مطالعه کنید.

عکاسی صنعتی محیطی ممکن است برای برخی از عکاسان بسیار گیج کننده و چالش برانگیز به نظر برسد، اما زمانی که اهمیت و داستان پشت آن را بدانید عکاسی از یک محیط آسان است. این می تواند با اکثر ژانرهای عکاسی همپوشانی داشته باشد و از این رو می تواند توسط هر کسی که آگاهی و علاقه ای نسبت به محیط خود دارد انجام دهد.

 شما می توانید یک عکاس خبرنگار، عکاس منظره، عکاس حیات وحش یا یک پژوهشگر، حافظ محیط زیست و غیره باشید و عکس های محیطی بگیرید.

عکس محیطی عکسی است که یک محیط، اتفاقات آن، صحنه های درون و اطراف آن را توصیف می کند و می توان از آن به طرق مختلف و به دلایل زیادی عکاسی کرد که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. برای توضیح به ساده‌ترین شکل، هر عکسی که از یک محیط می‌گیرید، عکاسی محیطی نامیده می‌شود، اما مطمئن شوید که تصویر معنادار است، و به یک موضوع می‌پردازد؛ یا داستان، پیامی را بیان می‌کند.

عکاسی صنعتی محیطی اغلب به عنوان ابزاری برای افزایش آگاهی و آموزش انسان ها در مورد تأثیری که بر محیط زیست ایجاد می کند استفاده می شود. نقش بزرگی در حفاظت و یکی از بزرگترین مسائل در حال حاضر، که تغییرات آب و هوایی است، ایفا می کند. از آنجایی که یک ژانر متنوع است، به جلب توجه مخاطبان در سراسر کره زمین به مسائلی که جهان هر روز با آن مواجه است کمک می کند.

 

هدف از عکاسی محیطی چیست؟

 

عکاسی تبلیغاتی

 

 

برای عکاسان فقط نشان دادن مناظر زیبا، چیزهای زیبا و حیوانات اطرافشان کافی نیست، بلکه نشان دادن واقعیت از نظر تهدیدات موجود برای این موجودات زنده یا حتی پیشرفت‌هایی که در اطراف ما اتفاق می‌افتد را نیز به نمایش می‌گذارند تا به عموم مردم آموزش داده شود. این هدف همچنین باعث می شود که مخاطب در صورت لزوم اقداماتی را برای اصلاح شرایط انجام دهد.

عکاسی صنعتی محیطی به دلایل مختلفی مانند تحقیق، نظارت بر محیط، ایجاد آگاهی، ارسال پیام به عموم یا صرفاً برای اهداف هنری می تواند انجام شود و مفید خواهد بود. یک عکاس وقتی دلش را به مسائل زیست محیطی می اندازد می‌تواند حقیقت را برای مخاطبان زیادی آشکار کند.

در صورت امکان، عکاس نیز می تواند پیشنهادات و پیشنهاداتی را جمع آوری کند که می تواند برای عمل ارائه شود.

از طریق عکاسی محیطی، عکاس می‌تواند اتفاقات یا تغییرات یک محیط خاص را در یک دوره زمانی ثبت کند. این عکس‌ها به‌عنوان بخشی از تاریخ برای تحقیق، مقایسه، داده‌ها و سایر اهداف سودمند باقی می‌مانند که به برنامه‌هایی برای بهبود شرایط برای محیطی بهتر کمک می‌کنند. فقط جنبه منفی نیست که باید عکس گرفته شود، حتماً از پیشرفت ها، رشد، پیشرفت ها عکس بگیرید تا تغییراتی را که در نتیجه پدیده های طبیعی یا اعمال انسان اتفاق می افتد نشان دهید.

چرا عکاسی از محیط زیست مهم است؟

عکاسی صنعتی محیطی اگر واقعاً با اشتیاق و هدف انجام شود، می‌تواند کمک بزرگی به محیط زیست کند. از طریق عکاسی است که می توان بسیاری از مشکلات زیست محیطی را که در سراسر جهان رخ می دهد، آشکار کرد.

زمانی که عکاسی با معنا و پیام به تصویر کشیده شود، می تواند به ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط با مسائل محیطی پیرامون ما تبدیل شود. علاوه بر این، گرفتن عکس های محیطی به طور مداوم در یک دوره زمانی، به عنوان مثال، ماه ها و سال ها می تواند تأثیر واقعی هر چیزی را که برای محیط زیست اتفاق می افتد آشکار کند. این می تواند نوعی آسیب در نتیجه پدیده های طبیعی یا طبیعت انسانی یا بهبود در نتیجه تلاش انسان باشد.

مطالب مرتبط » 9 نکته مهم برای عکاسی محیطی از کارخانه

 

چه چیزی یک عکس محیطی خوب را می سازد؟

 

عکاسی محیطی

 

 

هنگام عکاسی صنعتی محیطی، باید برنامه‌ای از آنچه می‌خواهید عکاسی کنید، چرا و چه چیزی را می‌خواهید به مخاطبان خود نشان دهید، تهیه کنید. این می‌تواند مکانی در یک فصل خاص، در یک دوره چند ساله، موضوعی باشد که در حال حاضر اتفاق می‌افتد، یا هر چیزی که در نتیجه یک حادثه ایجاد شده است، چه طبیعی یا غیر طبیعی. تا زمانی که کسی از یک حادثه عکسی بگیرد، دیدن آن برای دیگران در دسترس نخواهد بود.

عکسی که از محیطی گرفته شده است که داستان را نشان می‌دهد، احساسات را برمی‌انگیزد و به دعوت برای اقدام کمک می‌کند، عکس محیطی خوبی است.

چند راه برای گرفتن عکس از محیط زیست چیست؟

عکس های محیطی را می توان به روش های مختلفی مانند پرتره و سایر عکس های مکان ایجاد کرد.

همچنین بخوانید: عکاسی صنعتی آزمایشگاهی

عکاسی پرتره محیطی

پرتره محیطی، پرتره معمولی نیست که شما برای اهداف تجاری می گیرید. پرتره های محیطی، بسته به سناریو، می توانند برای اهداف هنری یا برای رسیدگی به مسائل یک جامعه، گروه خاص و غیره انجام شوند و مهم ترین عاملی که باید در نظر داشت استفاده از لنز واید مثلاً 35 یا 50 میلی متری است.

و سپس از سوژه خود به همراه محیطی که در آن زندگی می کنند یا در آن کار می کنند عکس بگیرید. محیط اطراف نقش بسیار زیادی در قسمت داستان گویی عکس خواهد داشت.

مکان‌ها را جستجو کنید و موضوعاتی را بیابید که با داستانی که می‌خواهید بگویید مناسب باشد. نور بدی برای پرتره های محیطی وجود ندارد زیرا باید حقیقت را در نوری که سوژه شما در آن زندگی می کند یا کار می کند مستند کنید. برای عکس های قدرتمند به ترکیب بندی اهمیت دهید.

پرتره‌های محیطی می‌توانند ژست یا صریح باشند، و اغلب اوقات می‌توان به انتخاب سوژه و احساس آن‌ها نسبت به آن بسنده کرد. به پس زمینه توجه کنید و آن را برای افزودن به داستان اضافه کنید. هرگز کسی را مجبور نکنید که سوژه شما باشد یا به روشی خاص ژست بگیرد. در مقادیر دیافراگم مانند f/5.6 یا f/7 عکس بگیرید تا برخی از جزئیات پس‌زمینه عکس‌ها را دریافت کنید.

 

مشاهده نمونه کارهای عکاسی صنعتی در طرح گندم

 

عکاسی با قرار گرفتن در معرض محیط

زمانی که می‌خواهید به مخاطبان یکی از موضوعات محیطی را در نشان دهید، طیف وسیعی از مسائل و صحنه‌های محیطی وجود دارد که می‌توانید از طریق نوع خاصی از عکاسی از آنها عکس بگیرید. در اینجا به برخی از انواع عکاسی صنعتی محیطی اشاره می کنیم:

زندگی دریایی – محیط زیست تنها به آنچه در اطراف خود در خشکی می بینید نیست، بلکه آنچه در خشکی انجام می دهید تأثیر زیادی بر زندگی دریایی دارد. مستندسازی زندگی در زیر آب می‌تواند به آگاهی مردم کمک کند و به آموزش آنها در مورد اقداماتی که باید انجام شود کمک کند.

جنگ ها و درگیری ها – در طول تاریخ، بسیاری از عکاسان جنگ زندگی و اتفاقات دوران جنگ را مستند کرده اند. بدون این، ما اطلاعات بسیار کمتری از آنچه واقعاً در آن دوره زمانی اتفاق افتاد، خواهیم داشت.

فرهنگ و سنت ها – بیشتر فرهنگ و سنت های دوران باستان در حال از بین رفتن هستند و برای بسیاری شناخته شده نیستند. ثبت و ثبت این سنت ها و فرهنگ ها می تواند برای نسل های آینده آموزشی باشد.

تاریخ طبیعی – عکاسی از گیاهان و جانوران در طول یک دوره به مطالعه ماهیت، رفتار، تغییر جمعیت و کمک به انجام اقدامات لازم برای حفاظت و نگهداری در صورت نیاز کمک می کند.

در اینجا مناطق بیشتری وجود دارد که می توان تحت عکس های محیطی پوشش داد:

 

 

عکاسی صنعتی

  • مسائل اجتماعی و زیست محیطی
  • حقوق بشر
  • قبایل در نقاط دورافتاده جهان
  • مهاجرت
  • عکاسی حیات وحش
  • بوم شناسی
  • تاثیر صنعتی شدن و توسعه
  • استخراج غیر قانونی
  • خشکسالی ها
  • تغییر آب و هوا

 

همچنین بخوانید: نکات مهم عکاسی صنعتی از ابزار آلات

تنظیمات دوربین در عکاسی صنعتی محیطی

 

عکاسی صنعتی محیطی

 

 

هنگام عکاسی صنعتی محیطی، مهم است که از داشتن تجهیزات مناسب و استفاده از تنظیمات مناسب دوربین اطمینان حاصل کنید. منظور ما از دنده راست، دنده انحصاری و گران قیمت نیست. در اینجا ایده‌هایی برای عکاسی موفق محیطی با کمک دوربین و تنظیمات مناسب آورده شده است.

برای عکاسی از محیط به چه دوربینی نیاز دارید؟ هر دوربینی که در اختیار دارید، از جمله گوشی هوشمندتان، برای ثبت عکس های موفق محیطی کافی است. اگر بتوانید از تنظیمات دستی استفاده کنید، عالی است.

اگر اجازه دارید، یک پهپاد می تواند یک انتخاب عالی برای دریافت یک دید کلی از یک محیط در یک زمان خاص یا در یک دوره زمانی خاص باشد.

داشتن دوربینی که امکان تنظیمات دستی را در صورت امکان فراهم می کند خوب است، بنابراین می توانید در مورد دیافراگم و سرعت شاتر خلاق باشید.

اگر بتوانید لنزها را عوض کنید، این یک مزیت خواهد بود زیرا می توانید از فاصله کانونی مناسب برای گرفتن تصاویر واقعی برای موقعیت خاصی که روی آن کار می کنید استفاده کنید. مطلوب‌ترین فاصله کانونی برای عکاسی محیطی، لنز 35 میلی‌متری است، اما اگر برای نمایش یک صحنه بزرگ لازم باشد، می‌توانید تا 18 یا 24 میلی‌متر واید بروید.

هنگام عکاسی از محیط ها به خصوص پرتره محیطی به عمق میدان توجه کنید. از عمق میدان کم استفاده نکنید زیرا باید محیط را در عکس نشان دهید. از مقادیر دیافراگم بین f/5.6 و f/7 استفاده کنید.

هنگام عکاسی از مناظر وسیع یا صحنه‌های دیگر، می‌توانید بین f/11 یا حتی f/16 را محدود کنید تا کل صحنه را فوکوس کنید. این بستگی به محل تعیین فاصله فوکوس دارد. تمرکز یک سوم روی صحنه به شما کمک می کند تا کل صحنه را در فوکوس قرار دهید. اگر در مورد آن تجربه دارید، از فاصله هایپرفوکال استفاده کنید.

سرعت شاتر نباید کمتر از 1/فاصله کانونی با در نظر گرفتن ضریب برش باشد. اگر برای اهداف خلاقانه باید از حرکات عکس بگیرید، بسته به داستانی که تجسم کرده اید از سرعت شاتر آهسته تر استفاده کنید.

ISO را بر اساس مقادیر دیافراگم و سرعت شاتر تنظیم شده در بالا تنظیم کنید و با نوردهی مناسب روی دوربین عکاسی کنید.

همچنین بخوانید: عکاسی صنعتی از ساعت

 

نکاتی برای عکاسی محیطی

 

 

عکاسی صنعتی محیطی

 

 

عکاسی صنعتی محیطی آنطور که برخی فکر می کنند شکل پیچیده ای نیست. اگر شما یک عکاس هستید، پس از تجربه می توانید عکس های محیطی قدرتمندی بسازید که می تواند تأثیر زیادی بر روی مخاطب ایجاد کند. در اینجا چند نکته برای عکاسی محیطی وجود دارد:

از نزدیکتر به خانه خود شروع کنید. ممکن است مکان ها و مسائل زیادی وجود داشته باشد که هنوز مستند یا مستند نشده باشد.

هنگام عکاسی از محیط، فقط روی سوژه از نزدیک فوکوس نکنید. به عقب برگردید و محیط و محیط اطراف آن را قاب بگیرید. این به ایجاد تأثیر، به تصویر کشیدن بیشتر داستان در یک قاب کمک می کند و به کامل شدن آن کمک می کند. برای مثال هنگام ثبت پرتره های محیطی، فقط روی سوژه نزدیک تمرکز نکنید. برای تکمیل داستان باید محیط اطراف را در یک قاب قرار دهید.

هنگام عکسبرداری از محیط به ترکیب بندی ها و پرسپکتیوها توجه کنید. این می تواند تاثیر زیادی در ارائه یک داستان قدرتمند ایجاد کند.

این سبک می تواند تاثیر و احساس بسیار زیادی در ذهن افراد ایجاد کند. پس خوب انجامش بده حتی می توانید داستان را در وبلاگ ها، روزنامه ها و سایر وب سایت های دولتی محلی منتشر کنید.

عکس های خود را به گونه ای منتشر کنید که نیاز به اقدام داشته باشد. می‌توانید تصاویری با داستان‌های مرتبط به همراه ایده‌هایی در مورد چگونگی بهبود وضعیت پست کنید.

از تنظیمات و تجهیزات مناسب دوربین برای عکاسی محیطی استفاده کنید.

نور یکی دیگر از عوامل مهم برای انواع عکاسی است. اطمینان حاصل کنید که از نور موجود در مکان استفاده می کنید و از آن به بهترین نحو استفاده می کنید تا حال و هوای داستانی را که می‌گیرید به دست آورید.

مغرضانه نباشید. وقتی دیدگاه تفرقه‌انگیز وجود دارد، مطمئن شوید که هر دو طرف ماجرا را تعریف می‌کنید. این برای اهداف تحلیلی و در تصمیم گیری مهم است.

حتی یک عکس سریع از یک موقعیت مکانی می تواند نقطه شروعی برای عکاسی از محیط باشد.

هنگام عکاسی از محیط رفتار خوبی داشته باشید – نرم قدم بزنید. قوانین و مقررات مناطق را رعایت کنید و همچنین مراقب ایمنی خود باشید.

از ایجاد مزاحمت و آسیب به هیچ گونه گیاه و جانور در محیط خودداری کنید.

در مناطقی که اجازه ندارید سرگردان نشوید. آنها ممکن است به دلیلی محافظت یا ممنوع شوند.

اگر از حیوانات یا پرندگان عکاسی می کنید، در فاصله ای بسیار دور بمانید که مزاحم آنها نشوید. همچنین از پوشیدن لباس های روشن، کفش و کیف دوربین خودداری کنید.

 

کلام آخر

نمونه های عکاسی صنعتی محیطی و کارهای عکاسان ماهر را دنبال کنید تا درک درستی از نحوه کار آنها و اینکه چگونه کار آنها بر محیط زیست نقش مهمی دارد، پیدا کنید.

شرکت تبلیغاتی طرح گندم با سالها تجربه و به کارگیری افراد مجرب در زمینه عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی توانسته است در میان رقبا و در کنار برند های معتبر سابقه ای درخشان از خود برجای بگذارد.

به ما امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 11 =