طراحی سربرگ، شرکت، اداری

طراحی سربرگ یکی از فاکتورهای مهم برای نمایش هویت بصری یک سازمان به شمار می آید. سربرگ از آن جهت که به سان نگین زیبنده ای بر روی ست اداری شما می‌نشیند و مورد توجه تمامی ارگان هایی است که با آنان در ارتباط هستید، شایسته است جهت طراحی از گرافیست هایی برجسته استفاده نمایید تا طراحان، طرحی شکیل و منحصر به فردی برای برند سازمانی شما خلق نمایند. سربرگ اختصاصی، یکپارچگی و هماهنگی زیبایی به ست اداری شما مانند پاکت نامه، کارت های پرسنلی، کارت های اعتباری، یادداشت ها، فولدر و مواردی از این قبیل می بخشد. مجموعه طرح گندم با کادری مجرب و خلاق در حیطه ی طراحی گرافیکی، افتخار هنرنمایی در بسیاری از پروژه های این کشور را در پیشینه ی کاری خود به یادگار دارد. ما با در نظر گرفتن رنگ سازمانیتان، طراحی و چاپ سربرگ را با کیفیتی در خور و شایسته ی برند تجاریتان ارائه می نماییم. در طراحی سربرگ برای زبان پارسی معمولا نام، آرم یا لوگو در سمت راست و مواردی مانند شماره، تاریخ و پیوست در سمت چپ آن قرار داده می‌شود. ابعادی که طرح سربرگ بر روی آن می نشیند، معمولا A4 و یا A5  است. یکی از مهمترین نکاتی که طراحان آشنا به چاپ فقط از آن آگاهی دارند و حتما در طراحی آن را رعایت می‌کنند، این است که حاشیه در طراحی یکی از ملزوماتی است که در حین برش در صحافی سربرگ مورد نظر ناقص نشود. سادگی در طراحی سربرگ یکی از ارکان مهمی است که گرافیست مربوطه می‌بایست رعایت نماید. نوع فونت و سایز نوشتار در سربرگ بهتر است کاملا خوانا باشد. ابعاد لوگو در سربرگ معمولا بین 2 تا 5 سانتی متر مربع می باشد که بسته به طراحی شما می تواند بزرگ یا کوچک شود.

طراحی سربرگ
طراحی سربرگ
طراحی سربرگ
طراحی سربرگ
طراحی سربرگ
طراحی سربرگ
طراحی سربرگ نمونه هفت
نمونه طراحی سربرگ
طراحی سربرگ
طراحی سربرگ
طراحی سربرگ
طراحی سربرگ

طراحی سربرگ شرکت

سربرگ شرکت نشان دهنده هویت آن شرکت است. به عنوان مثال، سربرگ وکلا با نمونه سربرگ شرکت ساختمانی تفاوت بسیار دارد. به همین دلیل سربرگ‌ها دارای طراحی اختصاصی بسته به نوع شرکت می‌باشند. ولی دلایلی از جمله کاهش هزینه های شرکت منجر به این می‌شود که بسیاری از ارگان‌ها و شرکت‌ها به استفاده از سربرگ آماده روی بیاورند.

در طراحی سربرگ شرکت معمولا از کاغذ A4 و کاغذ A5 استفاده می شود.برای معرفی شرکت؛ همچنین ارتباط مؤثر می‌توانید اطلاعات تماس را در سربرگ درج کنید. در طراحی سربرگ باید توجه داشته باشید که نوع فونت با سایر طراحی ست اداری دیگر نیز یکسان باشد. سربرگ هر چقدر ساده‌تر باشد می‌تواند بهتر با مخاطب خود ارتباط برقرار کند. از دیگر نکات در طراحی سربرگ باید به نوع ترکیب رنگ نیز توجه نمود تا با رنگ سازمانی شرکت نیز یکی باشد، فراموش نشود سربرگ جزئی از هویت شرکت شما می‌باشد و باید به آن توجه ویژه ای داشت.

https://www.high-endrolex.com/29

طراحی سربرگ اداری

در طراحی سربرگ اداری باید نکاتی را رعایت کرد که در چاپ سربرگ به مشکل نخوریم. رعایت کردن هاشیه در طراحی یکی از ملزومات است که در حین برش در صحافی، سربرگ ناقص نشود.

سربرگ ها شامل علائم نوشتاری و بصری همچون آرم، نام سازمان و آدرس و… می‌باشد.

در سربرگ اداری مشخصاتی همچون، آرم و نام سازمان در بالای سربرگ و آدرس و… در پایین سربرگ قرار می‌گیرد.

ابعاد آرم و نام سازمان بسته به شکل گرافیکی آن قابلیت بزرگ و کوچک شدن دارد ولی عموما بین ۲ تا ۵ سانتی متر مربع را به خود اختصاص می‌دهد.

 

طراحی سربرگ شرکت ها

در طراحی سربرگ شرکت ها معمولا از دو سایز A4 و A5 استفاده می شود. سایز A5 بیشتر برای مکاتبات کوتاه و درون سازمانی مناسب است و سایز A4 برای مکاتبات بیرون سازمانی و طولانی.
در طراحی سربرگ شرکت ها اطلاعاتی چاپ می شود همچون: آرم، نام سازمان محل درج تاریخ و شماره و پیوست، شماره ثبت، نشانی پستی، آدرس، آدرس سایت، تلفن ، فکس‌ و ایمیل.
معمولا در طراحی سربرگ شرکت ها سادگی حرف اول را می زند.
شلوغی بیش از حد باعث نازیبا شدن سربرگ می شود.
در طراحی سربرگ شرکتی می‌توان شعار شرکت  یا موسسه را نیز درج نمود تا معرفی مختصری از شرکت باشد.

 

طراحی سربرگ شرکت ساختمانی

برای طراحی سربرگ شرکت ساختمانی از طرح ها و رنگ های مخصوص این مدل شرکت ها استفاده می‌شود. در انتخاب این طرح ها و رنگ‌ها باید دقت زیادی صورت پذیرد تا رنگ و فرم به خوانایی متن صدمه نزند.

استفاده ناشیانه از فرم و رنگ ممکن است نه تنها به زیبایی کار کمکی نکند بلکه باعث غیر حرفه ای جلوه دادن سربرگ شود.

 

طراحی سربرگ های شرکت مهندسی

برای شرکت مهندسی از فرم ها و رنگ های مناسب با زمینه کاری استفاده می‌شود. استفاده از فونت مناسب و فرم جذاب و ساده و رنگ سازمانی از عواملی است که به خاص بودن طرح سربرگ کمک شایانی می‌کند.

شرکت های طراحی سربرگ

در زمینه طراحی اوراق اداری شرکت های طراحی وجود دارن تنها به طراحی و چاپ همین اوراق می پردازند. اما شرکت تبلیغاتی طرح گندم این افتخار را دارد که در زمینه همه امور چاپی پیشگام سایر رقبا باشد.

تهیه سند برای خروجی:

معمولا وقتی سفارش از کارفرما گرفته، شروع به طراحی می‌کنیم، بعد از اتود های مختلف، به طرح مورد نظر می‌رسیم. آن را بر روی کاغذ، یا به صورت فایل به کارفرما نشان می‌دهیم. احتمالا کارفرما نظراتی داری و اصلاحاتی را چه در طرح و چه در نوشته خاطر نشان می کند. شما بایستی این تغییرات را انجام دهید تا به طرح نهایی برسید.

در پایان کار سربرگ طراحی شده را به کارفرما نمایش دهید. نسخه های چاپی طرح نهایی را به تایید کتبی کارفرما رسانده، در پرونده های خود بایگانی نمایید.

گاهی پیش می آید که در طرح تایید شده‌ی کارفرما، بعد از چاپ خطا دیده می‌شود مثلا نوشته یا موردی از قلم افتاده است. در این مرحله پس از هزینه‌‌های زیاد، کار به چاپ رسیده و کسی هم به زیر بار دادن خسارت نمی‌رود. بنابراین برای جلوگیری از چنین پیش آمد هایی، تایید کتبی کارفرما ضروی است. برای اینکار پرینت نهایی کار را را جهت بررسی، کنترل و امضاء نهایی به کارفرما تحویل دهید.

بعد از تایید طرح، سند تایید شده را در رایانه خود باز کنید و از کار نهایی نسخه ای به نام دلخواه ذخیره نمایید و در دایرکتوری جداگانه ای قرار دهید. بهتر است نام تاریخ و نام سند خود را بر روی پوشه قرار دهید تا امکان اشتباه در ارسال فایل از بین برود. اکنون از فایل نهایی خود، یک چاپ با کیفیت بالا تهیه کنید و در تمام مراحل لیتوگرافی و چاپ، همراه خود داشته باشید.

نکته: در زمانی که سفارش کتاب و سررسید دارید، بهتر است بعد از خروجی فیلم، حتما، اوزالید تهیه نمایید و فرم ها و مطالب صفحات را یک بار دیگر کنترل نمایید. در آخر نیز اوزالید را به همراه زینک تحویل چاپخانه و سپس صحافی دهید.

اسکن کردن تصاویر در واقع مهم ترین مرحله از فرایند طراحی تا چاپ است، اگر در طراحی های خود از تصاویر اسکن شده استفاده می‌کنید و این کار را با اسکنر خود انجام می‌دهید موارد متعددی را بایستی مد نظر داشته باشید.

1 – برای اجرای اتود های طراحی بهتر است از اسکن با dpi پایین و ذخیره سازی jpj استفاده کنید تا سرعت انجام عملیات اتود بالا رفته ، سریع تر به طرح نهایی دست یابید (البته این کار در مواقعی امکان پذیر است که همیشه ب تصاویر اورژینال دسترسی داشته باشید)

طراحی سربرگ (ارسال فایل و فسرده سازی)

فشرده سازی فایل های تصویری tif با lzw گاهی موجب اشکالاتی می‌شود. شکل ظهور این اشکالات بدین صورت است که در کناره های تصاویر tif که به شکل lzw فشرده و ذخیره سازی شده‌اند ضایعاتی دیده می‌شود که بسیاری از موانع بر روی صفحه مانیتور دیده نمی‌شوند. این اشکال هنگامی ظهور می‌کند که خروجی فیلم از فایل گرفته شود و گاهی با دقت بسیار و کنترل دقیق می توان این ضایعات را در خروجی سربرگ دید. بنابراین چنانچه ضرورتی ندارد فایل های tif خود را فشرده سازی نکنید و اگر فایل شما بزرگ است و ناچار به فشرده کردن فایل به طریق lzw شدید به هنگام تهیه فیلم دقت کنید و این نکته را نیز به لیتوگرافی اعلام نمایید که تصویر با تصاویر tif خود را lzw فشرده سازی کرده‌اید.

سربرگ شرکت بازرگانی

در طراحی برای شرکت بازرگانی استفاده از المان ها و طرح های مرتبط با حرفه و صنعت حرف نخست را میزند.