• 29 50 72 88 - 021
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

اموزش عکاسی تبلیغاتی گل ها

آموزش عکاسی تبلیغاتی از گل ها

عکاسی از گل ها احتمالاً محبوب ترین نوع عکاسی در بین آماتورها است. اما غالباً تصاویر گل حاصل شده ناامیدکننده به نظر می رسند. دلیل این است که یک عکاس تفاوت بین آنچه شخص می بیند ، تصور خود و نتایج را درک نمی کند.

در این مقاله به شما خواهم گفت که چگونه از اولین آزمایش خود در همه شرایط آب و هوایی عکس هایی زیبا از گل بگیرید.

هر روز تصاویر بی شماری از گل ها را در شبکه های اجتماعی و در گالری های عکس مشاهده می کنید.

مانند هر ژانر عکاسی ، قوانین و توصیه های جهانی و همچنین نکات و ترفندهایی برای گرفتن بهترین عکس ها از گل ها وجود دارد.


1. عکاسی با نور طبیعی در «ساعت طلایی»


اولین نکته برای عکس گرفتن از گل ها در محیط بیرون استفاده از فلاش ها نیست . بهتر است قسمتهای تیره گل را با یک بازتاب طلایی برجسته کنید ، که سایه ای گرم می بخشد.

حساسیت به نور نباید بالاتر از 100 باشد ، زیرا همیشه در هوای آزاد ، حتی در هوای ابری ، نور کافی وجود دارد. در روزهای آفتابی ، من توصیه می کنم ساعتی بعد از طلوع آفتاب یا یک ساعت قبل از غروب آفتاب ، به اصطلاح «ساعت طلایی» عکاسی کنید.

برای ردیابی این دوره زمانی می توانید از برنامه های ویژه برای Android و iOS استفاده کنید.2. نور پس زمینه گلهای شما را درخشان می کند


عکاسی با نور پس زمینه گل یک راه عالی برای جلب زیبایی گل ها است. هنگامی که خورشید مستقیم در مقابل شما قرار دارد ، می توانید از نور پس زمینه دریافت کنید ، گل را از پشت روشن می کند. به دلیل شفاف بودن گلبرگ ها ، نور پس زمینه جلوه ای درخشان روی گل ها ایجاد می کند.

توصیه می شود گلها با نور پس زمینه را در اواخر بعد از ظهر یا اوایل عصر شات کنید ، تا خورشید به افق نزدیکتر شود. در نتیجه ، باعث ایجاد نور گرم و نرم در کل می شود. اگر امتحان کنید ، حتی می توانید پرتوهای نوری که در میان درختان می درخشد ، ضبط کنید.3. لرزش دوربین و تاری در قاب را از بین ببرید

بزرگترین چالش هنگام عکاسی از گل ها در طبیعت ، باد است. این گل ها را تار می کند و تاری در عکس می گذارد. برای جلوگیری از این امر ، به سرعت شات کنید ، به عنوان مثال ، 1/500. اگر باد می وزد ، می توانید فوکوس سوژه را روشن کنید (به عنوان مثال ، در دوربین های نیکون ، این عملکرد AF-S نام دارد). این عکس گل با اطمینان بیشتر و تمرکز بیشتری دارد .

با عملکرد ردیابی سه بعدی ، دوربین می تواند یک شی را دنبال کند حتی اگر ناحیه نقطه تمرکز را ترک کند.4- بعد از باران شات کنید


این دوره زمانی به خصوص برای عکاسی گل بهترین حالت است . زمانی که ابرها هنوز ناپدید نشده‌اند ، عکس بگیرید زمانی که قطرات باران روی گلبرگ‌های گل قرار دارند . مراقب باشید که مستقیما ً در باران عکس نگیرید ، چون باید خیلی تلاش کنید تا از دوربین و خودتان از قطرات آب محافظت کنید .
لحظه‌ای بعد از باران ، استفاده از یک لنز ماکرو مناسب است . هنگام عکاسی با یک لنز ماکرو ، برای ثبت قطرات باران بر روی گلبرگ‌های گل و ساقه‌ها ضروری است . آن‌ها به طور کامل رنگ جهان اطراف را نشان می‌دهند .5- تقلید از باران را امتحان کنید

منتظر باران نباشید - از آن تقلید کنید. در ابتدا مسخره به نظر می رسد اما نتایج از همه انتظارات فراتر می رود. به جای اینکه منتظر یک روز بارانی برای عکس گرفتن از گلها باشید ، یک بطری آب پاشش کوچک تهیه کنید و گل را بپاشید.

این کار را فقط چند بار انجام دهید ، و گلبرگها با قطره های آب شگفت انگیز و کوچکی پوشانده می شوند. با نگاه به عکس هایی که شما گرفته اید ، هیچ کس حدس نخواهد زد چه کاری انجام داده اید.
6. بدون نیاز به استفاده از یک دوربین حرفه ایمن از تمام دستگاه های ممکن عکس می گیرم - از DSLR های کاملاً فریم گرفته تا دوربین های فشرده. بگذارید یادآوری کنم که حتی اگر من دوربین DSLR را ترجیح  دهم ، اما این تنها مکانیسم نباید برای شما باشد

چه چیزی یا چه کسی واقعاً مهم است یک عکاس است او کسی است که عکس های شگفت انگیزی از گل ها میگیرد ، و نه تجهیزات البته ناگفته نماند که عکاس حرفه ای با تجهیزات حرفه ای عکاسی تبلیغاتی حرفه ای را برای شما به ارمغان می آورد.

 

بعضی اوقات از یک فرمت دوربین Micro 4/3 استفاده می کنم که به هر ترتیب می توانید لنزهای میکرو چهار سوم را انتخاب کنید. چنین دوربینی هرگز مرا از گرفتن عکس گل با کیفیتی که می خواهم باز نمی دارد.

شما فقط باید به ابزاری که اکنون در دستان خود است عادت کنید. زیرا بهترین دوربین همیشه همان است که شما در حال حاضر دارید!


7. از لنز ماکرو استفاده کنید


بهینه ترین لنز برای عکاسی از گل یک ماکرو است که نتایج خیره کننده و حداقل فاصله فوکوس را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از لنزهای ماکرو می توانید تصویری از جسم را که در مقیاس 1: 1 عکاسی شده است ، دریافت کنید.

تنها با کمک چنین لنزها می توان شی را نزدیک کرد. عمق میدان لنزهای ماکرو به قدری کوچک است که هنگام شات گل رز ، گلبرگهای آن در پس زمینه ممکن است تار شوند.

توجه داشته باشید که من در مورد یک گل واحد صحبت می کنم. هنگام عکاسی از دسته گل ها ، استفاده از یک لنز ماکرو الزامی نیست ، می توانید با یک لنز بزرگنمایی منظم عکس بگیرید.
8. همچنین می توانید از لنزهای زوم استفاده کنیدهنگام انجام عکاسی از گل ، لازم نیست فقط از لنزها برای پرتره یا حلقه های کلان استفاده شود. لنز زوم نیز مزایای آن را دارد.
9. دریافت یک سه پایههنگام عکسبرداری منظم از گل ، یک سه پایه لازم نیست. با این حال ، برای عکاسی از گل کلوزآپ یا ماکرو ، تکنیک های جمع آوری فوکوس ، یک دوربین و لنزها به یک سطح پایدار احتیاج دارند.

هنگام عکاسی از این نوع عکس ها ، معمولاً یک عکاس به حداقل فاصله فوکوس لنز متوسل می شود ، در نزدیکی بزرگنمایی می کند و عمق میدان نسبتاً کمی ایجاد می کند.

عکس گرفتن با دوربین در دست امکان پذیر است ، اما حتی در شرایط روشنایی مناسب نیز ممکن است به دلیل لرزش دوربین هنوز عکس های مبهمی بگیرید.

فواید اصلی عکس گرفتن از گلها با سه پایه این است که باعث می شود شما عجله نکنید اما در تنظیم ترکیب برای قاب سهولت خواهید داشت.

10. روزنه را باز کنیدبرای جدا کردن گل از پس زمینه یا حتی برجسته کردن یک جوانه گل آذین ، باید عمق میدان فضای ترسیم شده را کنترل کنید.

دیافراگم مسئول تار شدن پس زمینه است: آن را گسترده تر کنید ، یعنی از مقادیر کوچک آن استفاده کنید (به عنوان مثال f 1.2 ، f 4) ، و روی جسم مورد نظر خود برجسته کنید. سپس گل ، جوانه یا حتی یک گلبرگ رسا و شفاف خواهد بود و زمینه به خوبی تار خواهد شد.
برای کنترل توجه بیننده ، همیشه باید گل را از پس زمینه جدا کنید
همچنین ، شما ممکن است سعی کنید با تمرکز روی قلب گیاه ، زمینه را تار کنید. برای این کار ، باید حداکثر دیافراگم لنز را باز کنید.
توصیه می کنم فقط یک گل یا گل آذین را که در آن جوانه ها در فاصله کمی از یکدیگر قرار دارند ، در کانون توجه قرار دهید. بنابراین ، شما تنها قسمت اصلی را دریافت خواهید کرد  که بلافاصله توجه بیننده را به خود جلب می کند.11. برای عکس های واضح از Single Point Focus استفاده کنیدبه دلیل عمق کم عمق میدان که لنزهای ماکرو تولید می کنند ، یک فرآیند تمرکز بسیار پیچیده است. کوچکترین حرکت ممکن است آن را گمراه کند.

به همین دلیل ، هنگام گرفتن عکس از گل ، از یک فوکوس یک نقطه استفاده کنید. این به شما امکان می دهد دقیقاً مشخص کنید که چه موضوعی باید مورد توجه قرار گیرد.

با این حال ، یک تمرکز یک نقطه همیشه کار نمی کند. بعضاً ممکن است دوربین به دلیل حرکت فعال سوژه قادر به تمرکز نباشد. در این حالت ، فوکوس خودکار دوربین را خاموش کرده و آن را به دفترچه راهنما تغییر دهید.

نیازی به فکر کردن درباره ویژگی ردیابی فوکوس لنز نیست. بررسی کنید که آیا عکس گل با کمک دکمه زوم در کانون توجه قرار دارد یا خیر. عکس با بزرگنمایی را با دقت بررسی کنید و ببینید موضع به اندازه کافی تیز است.

12. برای عکاسی از گل خود از Focus Stacking استفاده کنیدحتی اگر دیافراگم کوچکی تنظیم کنید ، لنزها همچنان به عمق نسبتاً کم عمق میدان ادامه می دهند. این به دلیل فاصله نزدیک شات اتفاق می افتد. علاوه بر این ، ممکن است باعث شود که عکس به تاری نرسد.

برای اینکه موضوع کاملاً مورد توجه واقع شود ، بهتر است روش Focus Stacking را امتحان کنید ، که اغلب برای تحقق ایده های عکاسی گل استفاده می شود.

طبق این تکنیک ، عکسبرداری از فواصل مختلف فوکوس گرفته می شود. سپس باید این عکس ها را در کنار هم جمع کرده و یک تصویر واضح بدست آورید.

13. با HDR آزمایش کنید


موقعیت هایی وجود دارد که دامنه پویا برای یک تصویر واحد بسیار بزرگ است. در این حالت معمولاً عکاسان یک سری عکس را با مقادیر مختلف نوردهی گرفته و هنگام پردازش تصویر آنها را در یک تصویر واحد مخلوط می کنند.

به این روش محدوده دینامیکی بالا یا HDR گفته می شود. این شهرت بدی دارد زیرا رفتن به آن بسیار آسان است و در پایان می توانید یک تصویر کم کیفیت را بدست آورید.

اگر به درستی انجام شود ، HDR می تواند به ابزاری عالی برای ایجاد تصویر مورد نظر در عکاسی از گل تبدیل شود. هیچ کس نمی گوید چگونه این شلیک در واقعیت ایجاد شده است.

بسیاری از دوربین های مدرن به شما امکان می دهند از 3 ، 5 ، 7 یا حتی 9 عکس با مقادیر مختلف نوردهی استفاده کنید. دوربین را بر روی سه پایه تنظیم کنید ، تمام تنظیمات و فوکوس را تنظیم کنید و دکمه شاتر را فشار دهید.
14. گل را از بالا عکاسی نکنید.وقتی در میان گیاهان در باغ یا مزرعه قدم می زنیم ، معمولاً از بالا به پایین به آنها نگاه می کنیم. این معمول ترین زاویه و در نتیجه خسته کننده ترین است

سعی کنید از گل در سطح جوانه عکس بگیرید. عکاسان آماتور بندرت از این رویکرد استفاده می کنند.

به عنوان مثال لاله ها و خشخاشها را می توان از روی زمین عکاسی کرد تا نمای پایین در عکس دیده شود. این دو گل از این زاویه بسیار عالی به نظر می رسند15. هدف اصلی را جدا کنید


این یکی از ساده ترین نکات مربوط به عکاسی گل است اما چیزی است که نباید از آن چشم پوشی کرد. همه ما عکس هایی با زمینه های زشت یا درهم و برهم دیده ایم. جسم اصلی در برابر ظروف گمشده گم می شود ، عکس هیچ تاثیری روی بیننده ندارد و هرج و مرج به نظر می رسد.

توجه داشته باشید که حواس پرتی ها می تواند بسیار متفاوت باشد. به عنوان مثال ، یک منطقه بزرگ خارج از تمرکز ، رنگ های غیر معمول ، نواحی بیش از حد در معرض دید. چشم بیننده در اطراف عکس سرگردان خواهد شد که منجر به از دست رفتن علاقه می شود.

با این وجود مشکلاتی از این دست با کمک فتوشاپ قابل رفع است. اگر می ترسید که نتوانید طبیعی ترین ظاهر را بدست آورید ، همیشه می توانید راهنمایی حرفه ای در زمینه ویرایش عکس را پیدا کنید.16. از یک پیش زمینه تضاد استفاده کنید.


با استفاده از پس زمینه رنگی متفاوت از ماده اصلی ، می توانید به مهمترین چیز موجود در تصویر اشاره کنید. در صورت گم شدن "قهرمان اصلی" در پس زمینه ، باید آن را تغییر دهید. این امر در مورد عکسهای گل نیز صدق می کند.

زانو بزنید یا روی زمین دراز بکشید ، سعی کنید نحوه تعامل جسم با محیط را ببینید. حتی زیباترین گلها بدون پیش زمینه درست درک نمی شود.

شما میتوانید عکاسی تبلیغاتی مناسب را در سایت های گل فروشی معروف مشاهده کنید سایت Gandomvip.com یکی از سایت هایی است که در زمینه عکاسی از گل ها بسیار  عالی کار کرده است که شما می توانید در این سایت به خرید گل و سفارش آنلاین گل همچنین بپردازید ، پیشنهاد میکنیم حتما از تصاویر


آدرس : تهران - میدان آرژانتین - خیابان 21 وزرا - پلاک 9 - واحد 3
شماره تماس : 52 71 71 88 - 021 و 29 50 72 88 - 021
تماس مستقیم با کارشناس فروش : 80 46 323 0912
پست الکترونیک : info@tarhegandom.com
لینک های مفید : استودیو عکاسی صنعتی
© تمامی حقوق مطالب برای شرکت تبلیغاتی طرح گندم محفوظ می باشد
طراحی و توسعه توسط واحد وب طرح گندم