• 02188725029
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

طراحی لیبل بعدی خود را در 5 مرحله آسان بهبود بخشید

بعضی اوقات ، کیفیت برچسب یک محصول برای فروش آن محصول کافی است.

 یک برچسب یا لیبل حرفه ای ترکیبی از طراحی گرافیکی چشمگیر و اطلاعات مفید اغلب برای مشتریان در برابر خرید مقاومت ندارد.

به عبارت دیگر ، برچسب یک محصول می تواند نوع تبلیغات خودش باشد.

این به تجارت شما ، محصول شما و کیفیت بالای هر دو صحبت می کند. اختصاص دادن زمان برای انتخاب نوع مناسب برچسب و اندیشیدن و دقت در طراحی آن ، بنابراین ضروری است.

اگر تجارت شما اندک است و بودجه لازم برای یک طراح را ندارید ، یا اگر لازم است پس انداز کنید ، می توانید برچسب های خود را طراحی و سفارش دهید.

بنابراین ، چگونه می توانید لیبلی طراحی کنید تا مطمئن شوید یک برچسب یا برچسب شگفت انگیز به پایان رسیده دارید؟

ابتدا نوع لیبل مورد نیاز خود را مشخص کنید. سپس ، برای حرفه ای به نظر رسیدن ، نکات طراحی آسان ما را دنبال کنید.

انواع لیبل ها: گزینه های شما چیست؟


قبل از اینکه بفهمید چگونه یک لیبل را طراحی کنید ، ابتدا باید بفهمید که به چه نوعی نیاز دارید:

آدرس برچسب ها
تماس با اقدام برچسب ها
برچسب محصولات
برچسب های بسته بندی
نام برچسب ها

 

Image

1. لیبل آدرس
طراحی برچسب آدرس خود برای نام تجاری شما ارسال مکاتبات مربوط به شرکت را آسان می کند. آرم خود را روی برچسب قرار دهید تا وقتی آن را روی پاکت یا بسته ای می چسبانید ، فوراً برای ظاهری حرفه ای مارک می شود.

2. لیبل های دعوت به عمل
برچسب های تماس به عمل لیبل های ساده ای هستند که می توانید روی کالایی قرار دهید تا مشتری خود را به عمل دعوت کنید. اینها می توانند ساده یا مفصل باشند ، اما اغلب یک عبارت عملی دارند. به عنوان مثال ، برچسب های دعوت به عمل که می گویند "من را لمس کن" "بوی من بده!" یا "از نزدیک نگاه کن!" مشتری خود را به بررسی محصول خود دعوت میکنید تا از نزدیک مزایای آن را تجربه کنید.

3. برچسب محصولات
برچسب های محصولات شاید رایج ترین نوع برچسب هایی باشد که با آنها آشنا هستید. این برچسب ها تقریباً روی هر محصولی که می توانید بخرید وجود دارد و آن کالا ، مزایای آن یا مواد تشکیل دهنده آن را توصیف می کند و شامل مارک تجاری است.

برچسب گذاری صحیح محصول می تواند به فروش کالایی کمک کند ، به وضوح مزایای آن را به مشتری منتقل کند و آن را فریبنده یا جذاب نشان دهد.

4. برچسب های بسته بندی
برای حمل محصولات شما ، برچسب بسته بندی جعبه و پاکت می تواند تجربه مشتری را یک قدم جلوتر برد. یک برچسب با لوگو خود به جعبه اضافه کنید ، یا یکی را به عنوان مهر پاکت اضافه کنید ، بلافاصله کل بسته بندی را بالا می برد.

5. برچسب ها را نام ببرید
این که آیا تیم شما در یک رویداد شرکت می کند یا فقط به برچسب های نام برای کارمندان جلوی خود احتیاج دارید ، سفارشی سازی برچسب های نام یکی دیگر از راه های خوب برای ایجاد تأثیر خوب و ماندن در برند است.

 

8 نکته برای طراحی یک لیبل با ظاهر حرفه ای


طراحی برچسب برای بسته بندی محصول یک معامله بزرگ است. این برچسب مستقیماً بر درک محصول شما تأثیر می گذارد و بر تصمیمات خرید تأثیر می گذارد. با این حال ، همانطور که به زودی خواهید دید ، فکر کردن در مورد چگونگی طراحی لیبل خیلی مهم است.

 این نکات اساسی را دنبال کنید تا فرمول برنده شدن لیبل های حرفه ای و مبهم را بدست آورید.

1. از بهترین ابزارهای ممکن استفاده کنید


قبل از اینکه بتوانید یک آرم زیبا یا برچسب آنلاین طراحی کنید ، باید ابزار مناسب برای کار خود داشته باشید. خوشبختانه ، چند گزینه مختلف وجود دارد که نتایج بسیار خوبی خواهد داشت ، خواه در یک محیط کسب و کار کوچک کار کنید یا خارج از دفتر خانه خود.

استفاده از یکی از این ابزارهای طراحی را در نظر بگیرید:

Adobe Suite: این نرم افزار شامل انواع برنامه های طراحی (از جمله Photoshop ، Illustrator و InDesign) است که به شما امکان می دهد محصولات پیچیده طراحی گرافیک مانند برچسب های محصولات را ایجاد و ویرایش کنید.
Microsoft Word: این نرم افزار دارای الگوهای قالب بندی آسان برای استفاده از لیبل است ، بنابراین طراحان می توانند بسیاری از برچسب ها را در یک صفحه پیکربندی و چاپ کنند.
Canava: این نرم افزار آنلاین دارای طیف گسترده ای از قالب های رایگان است که می توانید برای ایجاد برچسب مناسب خود از آنها استفاده کرده و آنها را ویرایش کنید ، و این یک گزینه عالی برای طراحان سطح پایین است.

همچنین بخوانید : راهنما طراحی لیبل

طراحی لیبل بطری


2. مهمترین اطلاعات را وارد کنید

 

هنگام طراحی لیبل خود ، باید اطمینان حاصل کنید که اطلاعات اصلی بدون اضافه کردن متن لیبل درج شده است.

با نوشتن متن زیاد ، لیبل شما نامرتب و گیج کننده به نظر می رسد. به همین دلیل است که شما باید دقیقاً آنچه باید برای کمک به مشتری در درک محصول و تمایل به آن ارائه دهید - نه بیشتر ، نه کمتر .

 

Image
Image

به عنوان مثال ، در برچسب قهوه فوق ، طراح اطمینان حاصل کرده است که اطلاعات مهم خرید (ریشه دانه های قهوه و نوع تفت) را درج کند اما فضای زیادی بر روی برچسب باقی مانده است. این به نام تجاری و آرم فرصتی برای برجسته شدن می دهد.

 

3. درباره بسته بندی محصول فکر کنید

 

Image
اندازه ، شکل و نوع بسته بندی / ظرف برای محصول شما نیز قطعاً طراحی برچسب شما را تعیین می کند.

به عنوان مثال ، یک شیشه ادویه کوچک به برچسب بسیار کوچکتری احتیاج دارد. باید خوب به نظر برسد و در آن سطح کوچک برجسته شود ، با این وجود نمی توانید اطلاعات زیادی روی آن قرار دهید در غیر این صورت خواندن آن دشوار است.


هر محصولی بسته بندی منحصر به فرد خود را دارد (یک شیشه سس گوجه فرنگی به یک برچسب بسیار متفاوت از یک بسته کوکی یا یک هدفون نیاز دارد). بنابراین ، هنگامی که در حال طراحی برچسب محصول هستید ، بسیار مهم است که بسته بندی محصول را در بالای ذهن خود نگه دارید.

از این گذشته ، اگر برچسب برای ظرف خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد ، نظر مشتری را جلب نمی کند!

قبل از شروع کار با سایر عناصر طراحی ، شکل و اندازه محصول و همچنین محل برچسب روی بسته بندی را در نظر بگیرید. این به شما پارامترهای واضحی می دهد که باید در آن کار کنید ، که اندازه قلم و تصویر مورد نیاز را تعیین می کند.

 

4- از یک نشان تجاری سازگار استفاده کنید

 

Image

هنگام طراحی لیبل ، فراموش نکنید که آرم یا مارک تجاری خود را اضافه کنید.

لیبل محصول شما نیاز به انجام دو وظیفه اصلی دارد: این باید به مشتری شما بگویید که داخل بسته بندی چیست و باید تبلیغات شرکت شما را انجام دهد. دستیابی به مورد اول به اندازه کافی ساده است (فقط از متن واضح و موثری روی برچسب خود استفاده کنید) اما مورد دوم شما را ملزم به استفاده از مارک تجاری کاملاً سازگار می کند.

چگونه می توانید مطمئن شوید که برچسب شما نشان دهنده برند شما است؟ با درج آرم خود! هر یک از محصولات چاپی شرکت شما باید در جایی آرم شما را داشته باشد و برچسب محصولات شما نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

مطمئن شوید که آرم شما (یا یک نسخه ساده ، اگر آرم شما برای یک برچسب کوچک خیلی دقیق است) به صورت برجسته در طرح شما قرار گرفته باشد.

 

Image
در مثال بالا از Ucreative ، بسته بندی و محصول ممکن است تغییر کند ، اما نام تجاری همچنان یک عنصر طراحی ثابت است. به نظر می رسد در هر بسته یکسان است ، اما همچنان مکمل هر یک است.

5. آن را واضح و قابل خواندن کنید

Image

اگر مشتریان نتوانند آن را بخوانند ، حتی زیباترین برچسب دنیا نیز موثر نخواهد بود. خوانایی بدون شک مهمترین عنصر در هر پروژه طراحی گرافیک است ، از برچسب های محصولات و برچسب های نام گرفته تا آگهی ها و آگهی های شرکت.

مطمئناً خوب است اگر بعضی از جنبه های برچسب شما (به عنوان مثال چاپ خوب) فقط از نزدیک خوانا باشد ، اما نام شرکت و نام محصول شما باید حتی از آن طرف اتاق دیده شود. به یاد داشته باشید که در طول مراحل طراحی چند قدم به عقب برگردید و ببینید که برچسب شما از دور چگونه به نظر می رسد.

این نکته مهم است اگر شما نیاز دارید که محصول خود را در قفسه های فروشگاه برجسته کنید. برچسبی که از دور قابل خواندن است ، دید مشتریان را جلب می کند و آنها را به خود جلب می کند.

Image

6. از ترکیب هوشمند قلم ها استفاده کنید

Image

هر طراح لیبل می داند که استفاده از کنتراست در پروژه های طراحی گرافیکی شما چقدر مهم است. رنگ ها یا قلم های متضاد ، ابعادی به طراحی کلی شما می بخشد که توجه بیننده را به خود جلب می کند و آنها را فریب می دهد تا محصول را تحویل بگیرند.

در طول مراحل طراحی ، با جفت شدن قلم های مختلف بازی کنید (به دو یا سه قلم بچسبید ، بیشتر دیگه نه). قلمهایی با ضخامتهای مختلف ، یا حتی سبکهای مختلف را در نظر بگیرید. به عنوان مثال ، فونت های متناسب با سبک که زیبا به نظر می رسند.

 

Image

برای ظاهری مشابه ، سعی کنید از دو قلم اصلی در برچسب محصول خود استفاده کنید. یکی را انتخاب کنید که با ظرافت تر و دیگری مدرن تر باشد. یا  یک قلم خط شکسته را با یک قلم پررنگ و تمام حروف را جفت کنید. از تفاوت قلم ها استفاده کنید تا خواندن و فهمیدن برچسب شما آسان باشد.

به عنوان مثال ، در مثال برچسب gin ، از فونت all-caps برای نام تجاری ، شماره دسته و سایر اطلاعات عملی استفاده شده است. در عین حال ، از خط شکسته منحصراً برای توصیف طعم های نوشیدنی و مواد تشکیل دهنده استفاده می شود.

7. به اندازه کافی فضای سفید را ترک کنید

Image

اصطلاح "فضای سفید" به فضای خالی بین عناصر مختلف در یک صفحه ، کارت ویزیت یا برچسب اشاره دارد. این امر به ویژه در طراحی گرافیک بسیار مهم است ، زیرا مانع از آن می شود که طرح شما بیش از حد آشفته و تمرکز چشم روی هر یک از عناصر ایجاد شود.

اطمینان حاصل کنید که برچسب شما فضای سفید کافی در اطراف هر عنصر طراحی دارد: آرم ، نام محصول ، تصاویر و هر محتوا باید فضای کافی در اطراف خود داشته باشد تا مشتریان شما بتوانند هر بار روی یک جنبه متمرکز شوند.

Image

طبق یادداشت های مربوط به طراحی ، این امر به جداسازی اطلاعات مهم و ایجاد علاقه بصری کمک می کند.

در مثال بالا ، فضای سفید به ویژه به روش هوشمندانه ای برای ایجاد چهره پاندا استفاده شده است.

8. حداقل یک عنصر تزئینی را اضافه کنید

Image

برچسب ها قبل از هر چیز باید اطلاعات مربوط به کالاهایی را که روی آنها قرار دارند ، با یکدیگر ارتباط دهند. با این حال ، این بدان معنا نیست که آنها نباید جذاب باشند - در واقع ، کاملاً باید باشند!

هر برچسب محصول باید حداقل یک عنصر طراحی تزئینی داشته باشد تا به آن طراوت هنری بخشد. این می تواند یک عکس از محصول مورد استفاده ، یک تصویر یا الگوی تزئینی یا حتی کپی با رنگ جذاب باشد.

Image

به عنوان مثال ، رنگ لهجه ای را انتخاب کنید که با مارک تجاری شما مطابقت داشته باشد یا عنصری گویا را اضافه کنید که با آنچه محصول انجام می دهد صحبت می کند. برای یک مثال خوب ، به مثال بالا در بطری لیمونچلو از Crema de Limoncello نگاه کنید - رنگ زرد و لیمویی روشن رنگ اصلی است و با مواد تشکیل دهنده محصول صحبت می کند.

9. کمی سرگرمی به آن اضافه کنید

Image

 سعی کنید در آن کمی شوخی را بگنجانید. مقداری بازیگوشی یا شخصیت را به برچسب خود تزریق کنید و ممکن است فقط به چیزی برسید که خودش را بفروشد.

به محصولی که از دوران جوانی با عشق بیشتر به خاطر می آورید ، فکر کنید. برچسب های آنها چگونه بود؟ به احتمال زیاد ، آنها شامل نقاشی هایی از شخصیت های زیبا و تصاویر بازیگوشانه ای بودند که چشم شما را از آن طرف راهرو مغازه گرفته اند.

دلیل کمی که شما به سمت این برچسب های محصول جلب شده اید: سرگرم کننده بودن آنها بوده است!

مشتریان اغلب به سمت محصولات و بسته بندی هایی که دارای شخصیت کمی هستند جلب می شوند ، بنابراین روند طراحی برچسب را خیلی جدی نگیرید. 

Image

نحوه طراحی لیبل: از خلاقیت خود استفاده کنید

اگر آماده شروع طراحی هستید ، به بررسی ایده های طراحی لیبل حرفه ای موجود در سایت ما بروید ، این الگوهای طراحی و چاپ چیزی واقعاً عالی برای تجارت شما است و کار شما را بیش از هر زمان دیگری آسان می کند برای مشاهده نمونه های حرفه ای ما به صفحه طراحی لیبل حرفه ای مراجعه کنید.


  • همه
  • عکاسی
  • چاپ
  • کاتالوگ
مشاهده بیشتر برای مشاهده همه shift را نگه دارید مشاهده همه